» »

Faks ali polaganje ploščic?

Faks ali polaganje ploščic?

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

Miki N ::

kalorijagr je izjavil:

Seveda ne gledaš samo income, ampak kako income dobiš, delovno okolje, spoštovanje tvojih pravic, izplačilo nadur, dodatne bonitete, izbira datuma dopusta, itd. :) mato, razmišljaš preveč noobovsko.


Kolikor vidim frizersko sceno (veliko manjših salonov) v okolici se imajo super: stvar izgleda celo dokaj družabno, ker frizerke in frizerji stalno socializirajo z gosti lokalov takoj zraven, zbijajo šale in so na splošno odlične volje. Ker so saloni majhni delajo ponavadi v neke vrste "partnerstvu" in si delijo posebne termine, čas dopustov ipd. - veliko je kar direktnega dogovarjanja s strankami, izgleda fleksibilno. V bistvu izgleda dosti nezateženo delovno okolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

BigWhale ::

Avstrijske firme dajejo tudi po 1000 EUR stipendije srednjesolcem na srednji strojni v Sloveniji.

kalorijagr ::

V vsakem primeru, bo za frizerko bolje, da ima faks in znanje frizerstva. Prej pa nisem nikjer pisal o frizerkah, ampak na splošno. Tudi kmet ima več možnosti, da bo bolj uspešen, če se izobražuje. In veliko se jih. Ampak, dobro. Vsi veselo tolčt po faksih;)

Miki N ::

kalorijagr je izjavil:

V vsakem primeru, bo za frizerko bolje, da ima faks in znanje frizerstva. Prej pa nisem nikjer pisal o frizerkah, ampak na splošno. Tudi kmet ima več možnosti, da bo bolj uspešen, če se izobražuje. In veliko se jih. Ampak, dobro. Vsi veselo tolčt po faksih;)


Saj imajo srednjo frizersko, ki je več kot dovolj za začeti uspešno kariero - potem štejejo predvsem izkušnje, razne prestižnejše lokacije ipd. Tako situacijo imaš v ogromno drugih obrteh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

-valvoline- ::

Ker je folka z ss i sposobnih tehnikov ter majstrov vedno manj placno stanje na trgu se bo moralo temu primerno tudi prilagodit. Skrajni cas je da se place poenotijo ne glede na izobrazbo, pr trenutnem stanju stevila studiranih/tehnikov pa celo konkretno visje v prid tehnikov, kar se bo tudi dejansko zgodilo.

BigWhale je izjavil:

Avstrijske firme dajejo tudi po 1000 EUR stipendije srednjesolcem na srednji strojni v Sloveniji.

Ko bo avstrijski strojnik primerno placan jima ne bo potrebno stipendirat janeze.

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Frizerka 40 eur ura
Programer 20 bruto če je sreča

a to je sarkazem?
frizerka, sploh ce ni na svojem, dobi precej manj. 40 mogoce v centru, v nekem fancy salonu. ce je res dobra.
tudi programer lahko dobi precej vec.

povprecje verjetno ni v prid frizerkam.


Jaz mislim da se tu gre bolj za input vs output....

Recimo neka povprečna frizerka gre delat pri 18tih in če je solidno dobra dobi komot na mesec na račun tam okol 1k ali kar 1.2k... medtem ko nekdo ki konča faks je star v povprečju vsaj 23 let kar pomeni da je že po defoltu 5-6 let zadaj po služenju (odmislilma da lahko obe osebi opravljata delo prej ampak ni to redno razmerje)

Torej če ima hipotetično frizerka(ali vstavi poljuben poklic oz. iti delat po SŠ) 1.200 na mesec in je cca 5 let prednosti pred diplomantom to pomeni da je frizerka cca. 72.000€ pred diplomantom ko on sploh pride na trg delovne sile... kar pomeni da kdorkoli recimo pride s faksa pri 23tih in dela za 1.300 na mesec "do konc lajfa" bo rabil 60 let da UJAME frizerkino prednost v zaslužku lol...

Ali z drugimi besedami če frizerka mesečno dobi na TRR 1.200€, mora diplomant pri 23tih začet delat in dobivat vsaj 1.600 na TRR da bo v 15 letih dela ujel frizerko po incomu =) Glede na mediano plače vs število ljudi ki študirajo se to pač ne izide, kar pomeni da večina diplomantov komaj na koncu svoje karierne poti ulovijo tiste ki začnejo pri 18tih delat in imajo kolikor toliko solidne prihodke na TRR =)
vseeno se mi zdi da ce ti vzames frizerko ki dela za 1200 neto je to malo izven povprecja
ampak sicer se strinjam s pointom, pa programerski siht je se najboljsi v druzbi ostalih, poglej razne strojnike, pravnike, bilokoga. tudi zdravnike konec koncev. 35-letniki, ki so vse zdelali v prvo, 1400-1800 neto. programer ima sreco predvsem v tem da je limit nebo.

-valvoline- ::

Dokaj sposobne frizerke na svojem se valajo v denarju. Ena prijateljica frizerka si je pravkar kupila svoj salon, mesecno zasluzi cez 5k cistih, ima se eno frizerko zraven zaposleno placa 1000e + odstotek prometa, s tem da ona druga se doma fusa.

Mato989 ::

vseeno se mi zdi da ce ti vzames frizerko ki dela za 1200 neto je to malo izven povprecja
ampak sicer se strinjam s pointom, pa programerski siht je se najboljsi v druzbi ostalih, poglej razne strojnike, pravnike, bilokoga. tudi zdravnike konec koncev. 35-letniki, ki so vse zdelali v prvo, 1400-1800 neto. programer ima sreco predvsem v tem da je limit nebo.


Govoril sem o 1.200 na račun... ne NETO... torej celoten prihodek iz delovnega razmerja... Kar znese cca. 1.000EUR + 120EUR malice in 80EUR prevoza... To koliko se porabi dejansko za prihod in malico ni toliko bistveno, toliko je dobila napram nekomu ki se je samo izobraževal...

In ja programerji so tu še med top 5 poklicev verjetno z plačami... ostali se ali šolajo "forever" kot zdravniki s specializacijo, ali pa imajo komaj kaj boljše plače tudi kot UNI DIPL ali MAG...

Največji polom je MAG ekonomije ki dela v mekiču, stran vržen davkoplačevalski denar in čas osebe ki pol dela v mekiču ali trgovini...

Kaj šele če primerjava solidno dobrega električarja ki gre delat pri 18tih v tujino... tega verjetno še 80% programerjev in zdravnikov ne ujame do penzije, če vztraja v terenskem delu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Cruz ::

Tisti, ki pri 18tih gre delat malo kaj prišpara do 22.-23. leta, ker večino denarja skuri za zabavo. Pri takšnih letih pač ne veš delati z denarjem in ko naenkrat dobivaš 1000EUR+ mesečno, prej pa si dobival 100EUR štipendije in živiš s starši brez kakršnih stroškov, je kar šok in hitro mečeš denar na vse strani. Vsaj tako sem jaz opazil pri znancih, ki so šli takoj po srednji šoli delat v Avstrijo. Po 3-4 mesecih so si že vsi kupili avto, pa ne Clio-ta. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

kr3ten ::

Kupili so si avto, ne pa cliota. To pa je dosežek v lajfu. Samo idi*ot si na začetku kariere kupi stroj, za katerega bo dajal pol plače. Pametni živijo skromno in poskrbijo za socialno varnost najprej (min. 15 k eur na računu), šele nato nadstandard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

blackbfm ::

Kolikor vidim frizersko sceno (veliko manjših salonov) v okolici se imajo super: stvar izgleda celo dokaj družabno, ker frizerke in frizerji stalno socializirajo z gosti lokalov takoj zraven, zbijajo šale in so na splošno odlične volje. Ker so saloni majhni delajo ponavadi v neke vrste "partnerstvu" in si delijo posebne termine, čas dopustov ipd. - veliko je kar direktnega dogovarjanja s strankami, izgleda fleksibilno. V bistvu izgleda dosti nezateženo delovno okolje.


Ne pozabi da V paketu pride se kaksna poklicna bolezen zarad fulltime vdihavanja las, hlapov kamikalij, lakov, potisnih plinov..

Bellzmet ::

Isto kot če si 10 ur na dan za računalnikom. Oz verjetno še bolj nevarno za mizo sedet 10 ur na dan.

Invictus ::

Zakaj bi delal z računalnikom 10 ur na dan, in non stop sedeti?

Kar poskusi polagati ploščice 10 ur na dan. Non stop na kolenih, vlaga, mraz ponavadi. Super za zdravje ;). Čudno da tega ne priporočajo kot terapijo po operacijah :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Zakaj pa bi polagal ploščice 10 ur na dan?

blackbfm ::

Bellzmet je izjavil:

Isto kot če si 10 ur na dan za računalnikom. Oz verjetno še bolj nevarno za mizo sedet 10 ur na dan.


Sedenje unicuje biomehaniko, ampak to je lahko tudi popolnoma reverzibilno do neke mere.

Drevesce ::

Zakaj ne oboje?

qwertyy ::

GabrieLeo je izjavil:

začni vlagat v bitcoine

Lol tale nasvet se je dejansko izkazal za najboljšega. Fant bi bil zdaj bogat, če bi ga takrat upošteval.

kuall ::

če bi vložil 10 jurjev bi jih zdaj imel 50? no ja, velik riziko. lahko bi zgubil 10 jurjev.
če bi vložil jurja bi jih zdaj imel 5, no big deal.

blackbfm ::

Ne bi ker bi prodal ko bi mel 1500

kuall ::

pol ni še nič zamudil

TheBlueOne ::

Sem vecinoma v pisarni, in znam polagat ploscice in sem jih tudi pred kratkim polagal zase. Lahko recem, da se napram tehnicnim poklicem ne izplaca, ce delas sam. Je pa verjetno OK, ce imas podjetje in zaposlene in jih slabi placas.

Dve kopalnici se naredis, potem pa te mine.

A110 ::

Pa kakšno polaganje ploščic neki. Sicer spoštujem vsako delo in sem kot dijak in študent opravljal marsikaj ampak pri izbiri faks/polaganje ploščic sploh ni vprašanja. Že študentska leta so dosti vredna in neprecenljiva izkušnja. Da tega, da se da z lahkoto s faksom zaslužiti več z manj napora sploh ne omenjamo. Kot, da stranke kr same čakajo v vrsti, da jim bo nek začetnik prišel polagati...

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem vecinoma v pisarni, in znam polagat ploscice in sem jih tudi pred kratkim polagal zase. Lahko recem, da se napram tehnicnim poklicem ne izplaca, ce delas sam. Je pa verjetno OK, ce imas podjetje in zaposlene in jih slabi placas.

Dve kopalnici se naredis, potem pa te mine.


Mislim, da se splača. Sem imel za položit 120m2 keramike in je keramičar naročil dostavo materiala na lokacijo, on se je pa pripeljal z novo e klaso... :)

TheBlueOne ::

Kaj je orodje pripeljal v E klasi? Dosti netipicen avto za tak posel, praviloma imajo kombije, pa ni nujno cenejse od E klase.

Pa ne pravim, da so revezi ampak tudi kot tehnik lahko imas E-klaso, familijo in hiso in imas dosti lazje delo.

BCSman ::

A110 je izjavil:

Pa kakšno polaganje ploščic neki. Sicer spoštujem vsako delo in sem kot dijak in študent opravljal marsikaj ampak pri izbiri faks/polaganje ploščic sploh ni vprašanja. Že študentska leta so dosti vredna in neprecenljiva izkušnja. Da tega, da se da z lahkoto s faksom zaslužiti več z manj napora sploh ne omenjamo. Kot, da stranke kr same čakajo v vrsti, da jim bo nek začetnik prišel polagati...


Dokler davkoplačevalci častijo faks in 5 let uživanja je verjetno faks boljša izbira ja. :D

Mato989 ::

BCSman je izjavil:

A110 je izjavil:

Pa kakšno polaganje ploščic neki. Sicer spoštujem vsako delo in sem kot dijak in študent opravljal marsikaj ampak pri izbiri faks/polaganje ploščic sploh ni vprašanja. Že študentska leta so dosti vredna in neprecenljiva izkušnja. Da tega, da se da z lahkoto s faksom zaslužiti več z manj napora sploh ne omenjamo. Kot, da stranke kr same čakajo v vrsti, da jim bo nek začetnik prišel polagati...


Dokler davkoplačevalci častijo faks in 5 let uživanja je verjetno faks boljša izbira ja. :D


Točno to... ko bi enkrat moral vsak posameznik plačat letnik faks 5k evrov ali več, bi naenkrat bilo razmerje veliko bolj v prid SŠ izobrazbam in kadrom ki jih rabimo...

Žal davkoplačevalci brez kritike častimo vsako šolanje zato ker izobrazba šteje, pa čeprav pol ne znaš kaj dosti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne jemljite to polaganje ploščic tako dobesedno. Imaš tudi vodovodarje, štromarje, knaufarje, ki služijo bolje od polagalcev plošic, z manj napora, niti faksa ne rabijo. Montaža toplotne črpalke je jurja, samo delo, več kot 2 dneva pa nikoli ne rabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

A110 ::

Mato989 je izjavil:

BCSman je izjavil:

A110 je izjavil:

Pa kakšno polaganje ploščic neki. Sicer spoštujem vsako delo in sem kot dijak in študent opravljal marsikaj ampak pri izbiri faks/polaganje ploščic sploh ni vprašanja. Že študentska leta so dosti vredna in neprecenljiva izkušnja. Da tega, da se da z lahkoto s faksom zaslužiti več z manj napora sploh ne omenjamo. Kot, da stranke kr same čakajo v vrsti, da jim bo nek začetnik prišel polagati...


Dokler davkoplačevalci častijo faks in 5 let uživanja je verjetno faks boljša izbira ja. :D


Točno to... ko bi enkrat moral vsak posameznik plačat letnik faks 5k evrov ali več, bi naenkrat bilo razmerje veliko bolj v prid SŠ izobrazbam in kadrom ki jih rabimo...

Žal davkoplačevalci brez kritike častimo vsako šolanje zato ker izobrazba šteje, pa čeprav pol ne znaš kaj dosti


Ker srednja šola je pa zastonj kajne? Tudi srednje šole marsikdo ne bi rabil za delo ki ga opravlja pa vseeno 99% ljudi zaključi sredno šolo. Izobrazba je edina pot k (tudi mentalno) naprednejši družbi. In prav je da je zastonj, da se da vsakemu možnost in ne samo otrokom bogatih staršev. Seveda pa gre faliranim študentom to pogosto v nos in so vsi drugi krivi

PrimoZ_ ::

Faks naj kar ostane zastonj.
Samo selekcija bi morala biti strožja, že od OŠ naprej. Danes bi bili kar vsi odločni in najbolši, če pa že to niso pa dobijo vsaj medaljo za sodelovanje.

Sicer pa jaz sem imel v zadnjem času precej opravka z raznimi mojstri in "mojstri".

Šef/lastnik ponavadi dobro zasluži, delavci pa niti ne. Je bolje kot minimalec za trakom ampak ne pa spet toliko bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrimoZ_ ::

Pa v družini imam obrtnike in če si one man band S.P. življenje spet ni tako lahko.
Če vržeš na kup vse ure torej dejansko delo, prevoz do strank in potencialnih strank, priprave ponudb, birokracija,... je delovnik v rangu 60h/teden.
In zdej da nekdo odnese domov 1000€/mesec ko dela za trakom strikno 40h/teden, ti pa imaš 3k/mesec to ne pomeni 3x večjega zaslužka ampak v najbolšem primeru x2.
Pa tu še ne upoštevaš da ko imaš dopust ali pa zboliš ti ne bo nihče plačeval plčae.

Sploh pa je v Sloveniji še ena velika težava, plačilna nedisciplina. Kaj ti pomaga avans, ki pokrije material, če pa nimaš potem za kruh.

feryz ::

Utk je izjavil:

Ne jemljite to polaganje ploščic tako dobesedno. Imaš tudi vodovodarje, štromarje, knaufarje, ki služijo bolje od polagalcev plošic, z manj napora, niti faksa ne rabijo. Montaža toplotne črpalke je jurja, samo delo, več kot 2 dneva pa nikoli ne rabijo.
Tako je, ko vidiš samo 2 ki šraufata par ur, ne vidiš pa tistega spredaj in tistega zadaj. Da sploh lahko šraufata. Ampak ja, nastavljiv ključ je 40 evrov in že montiraš toplotne po jurja za komad.

Počasi se bodo tudi pri nas začela urejati razmerja. Ker bomo, baje, druga Švica. Zadnjič sem govoril z enim Švicarjem, za menjavo razbitega stikala za prižiganje luči, je dal 200 frankov. Sam se niti ne upa, niti nima orodja, to je faznbrifar.
Upajmo, da bo kmalu tudi pri nas tako. Da se bo začelo ceniti tiste, ki še kaj delajo, za razliko od bleferjev na davkoplačevalskem denarju. Za to zadnje pa res rabiš fax.

korenje3 ::

Tako nekako. Ko delaš za drugega dejansko "delaš za drugega". Nimaš nič od dobička, plača se ne spreminja glede na promet.

Kot lastnik računaš da ti vsak prinese nekaj dobička. Tisti ki delajo izgubo se jih zamenja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrimoZ_ ::

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.

TheBlueOne ::

Jaz bi kar se tice faksov samo ukinil studentsko delo in bone ter vse organiziral v kampusih, da ne bi bilo potrebe po dodatnem zasluzku. Se mi zdi, da smo izgubili brutalno veliko, ker smo vec delali kot studirali. Koliko jih zaradi tega ni dostudiralo...

A110 ::

No, študentsko delo v obliki kot je začetno bilo zamišljeno ni slaba stvar. Torej da študenti delajo brez urnika, zaželjeno v svoji stroki. Problem je ker skoraj vse firme to izkoriščajo kot poceni delovno silo ki jo lahko kadarkoli odpustijo oz najamejo. V bistvu pa gre za prikrito delovno razmerje in vsak študent do zdaj ki se je spustil v tožbo (za malico, dopust, prevoz,...) je tožbo dobil. Boni bi pa morali veljati samo v menzah in ne, da zdaj pol ljubljanskih restavracij živi skoraj samo na račun bonov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

korenje3 ::

PrimoZ_ je izjavil:

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.


Sam tale dva nista bila edina, ki sta naredila ta startup. Razlika je samo ta, da sta ustvarila podjetje. Drugi so pa delali za zastalo plačilo. Očitno so se drugi slabo zmenili.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

A110 je izjavil:

No, študentsko delo v obliki kot je začetno bilo zamišljeno ni slaba stvar. Torej da študenti delajo brez urnika, zaželjeno v svoji stroki. Problem je ker skoraj vse firme to izkoriščajo kot poceni delovno silo ki jo lahko kadarkoli odpustijo oz najamejo. V bistvu pa gre za prikrito delovno razmerje in vsak študent do zdaj ki se je spustil v tožbo (za malico, dopust, prevoz,...) je tožbo dobil. Boni bi pa morali veljati samo v menzah in ne, da zdaj pol ljubljanskih restavracij živi skoraj samo na račun bonov


Problem je ker so tisti ki so naumili študentsko delo ali preveč neumni ali pa pokvarjeni ker niso sprevideli (ali pa so načrtno sprevideli) da bodo to izkoriščali balkanci v SLO...

In tu je glavna težava!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

PrimoZ_ je izjavil:

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.

Ja, to je super dober ekstrem, niso samo keramičarji takšni nesposobneži, tudi vsi (razen enega ali dveh) informatiki in še kak drug kader :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.


No in kako je ko primerjaš Samota in Izo Login z Microsoftom BIll Gatesa? Sta še zmeraj sposobna?



Fools argument je tole, treba je gledat na mediano in ja na mediano živi marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna (električar, keramičar ipd...) mnogo bolje kot kak povprečen informatik... je pa seveda legalno težje zaslužit milijon kot s.p keramičar, kot s.p. programer =) Ampak tu je razlika v fizični omejitvi in materialu bolj kot v vrednosti večine del.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Glede "polaganja ploscic" bom citiral mojega zelo dobrega kolega, najvec je odvisno od tega "komu in za kolko" ("polagas ploscice").
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Fools argument je tole, treba je gledat na mediano in ja na mediano živi marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna (električar, keramičar ipd...) mnogo bolje kot kak povprečen informatik... je pa seveda legalno težje zaslužit milijon kot s.p keramičar, kot s.p. programer =) Ampak tu je razlika v fizični omejitvi in materialu bolj kot v vrednosti večine del.

Aja, ti bi tudi kar milijon zaslužil - nisi edini, to pa res ne. Na eni strani imaš 'kvalitetnega (električarja, keramičarja ipd...)', na drugi 'povprečnega informatika'... Verjetno oba poslujeta v Sloveniji? Menda bi ti rad bil kvaliteten informatik - kje se najdeš v tem referenčnem ceniku GZS za IT storitve? Imaš kaj podobnega za električarje in keramičarje? Nekaj ne štima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

A110 ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.


No in kako je ko primerjaš Samota in Izo Login z Microsoftom BIll Gatesa? Sta še zmeraj sposobna?



Fools argument je tole, treba je gledat na mediano in ja na mediano živi marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna (električar, keramičar ipd...) mnogo bolje kot kak povprečen informatik... je pa seveda legalno težje zaslužit milijon kot s.p keramičar, kot s.p. programer =) Ampak tu je razlika v fizični omejitvi in materialu bolj kot v vrednosti večine del.


Spet primerjaš "kvalitetnega obrtnika" z "povprečnim informatikom". Primerjaj povprečnega s povprečnim ali kvalitetnega z kvalitetnim pa boš videl kdo živi bolje. Da pogojev dela (ki so marsikomu vredni več, kot dodatnih 1000e) sploh ne omenjamo. Ni denarja da sem dan za dnem v mrzlem, vročem na kolenih. Dejstvo je, da se z višjo stopnjo izobrazbe povprečje oz če hočeš tudi mediana plač poveča. Večina obrtnikov še vedno dela za druge in služi 1000 +- par 100. Torej nekje od minimalca do povprečja. Nič kaj sanjsko

borut_p ::

Ploščice se polaga za 15eur/m2 z veznim materialom. Zdaj pa racunite.

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.


No in kako je ko primerjaš Samota in Izo Login z Microsoftom BIll Gatesa? Sta še zmeraj sposobna?



Fools argument je tole, treba je gledat na mediano in ja na mediano živi marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna (električar, keramičar ipd...) mnogo bolje kot kak povprečen informatik... je pa seveda legalno težje zaslužit milijon kot s.p keramičar, kot s.p. programer =) Ampak tu je razlika v fizični omejitvi in materialu bolj kot v vrednosti večine del.


Ja kvaliteten obrtnik ("marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna") zasluži bolje, kot povprečen(torej tak, ki ni tako dober, zgolj povprečen in dela v nekem podjetju za plačo) IT-jevec.
Obrtnik pa je po možnosti S.P.
Poglej še moj zapis o SP-jih in koliko v resnici delajo.

Torej ti primerjaš dobrega obrtnika, ki dela zase kot SP in naredi 60h/teden s povprečnim IT-jevcem ki je zaposlen v podjetju in dela 40h/teden za nekoga drugega za plačo.

TheBlueOne ::

borut_p je izjavil:

Ploščice se polaga za 15eur/m2 z veznim materialom. Zdaj pa racunite.


Ce bi imel koga tako poceni sam ne bi polozil niti m2.

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

TLDR:

Glavni problem teh primerjav je, da ljudje vzamejo enega uspešnega polagalca ploščic s svojim podjetjem in ga primerjajo z nekim manj uspešnim diplomantom, ki dela za mezdo za nekoga drugega.

Naj se primerjajo s recimo s Samom Login, ki je potavil gor outfit7. Koliko keramičarjev v SLO je naredilo podjetje za miljardo $.


No in kako je ko primerjaš Samota in Izo Login z Microsoftom BIll Gatesa? Sta še zmeraj sposobna?



Fools argument je tole, treba je gledat na mediano in ja na mediano živi marsikateri obrtnik ki nekaj kvalitetno naredi in zna (električar, keramičar ipd...) mnogo bolje kot kak povprečen informatik... je pa seveda legalno težje zaslužit milijon kot s.p keramičar, kot s.p. programer =) Ampak tu je razlika v fizični omejitvi in materialu bolj kot v vrednosti večine del.


Spet primerjaš "kvalitetnega obrtnika" z "povprečnim informatikom". Primerjaj povprečnega s povprečnim ali kvalitetnega z kvalitetnim pa boš videl kdo živi bolje. Da pogojev dela (ki so marsikomu vredni več, kot dodatnih 1000e) sploh ne omenjamo. Ni denarja da sem dan za dnem v mrzlem, vročem na kolenih. Dejstvo je, da se z višjo stopnjo izobrazbe povprečje oz če hočeš tudi mediana plač poveča. Večina obrtnikov še vedno dela za druge in služi 1000 +- par 100. Torej nekje od minimalca do povprečja. Nič kaj sanjsko


Saj jaz se s tabo strinjam glede tega, ampak recimo moj kolega je povprečen električar... plačo ima malenkost pod povprečjem v SLO, kar je sicer za moje pojme odlična plača za električarja z 4 letno srednjo šolo...

AMPAK

On vsak mesec na črno zasluži še od par stotakov do jurčka ali morda tudi več...

Jaz kot povprečen informatik imam pa plače 1.650 BRUTO... resda dobim max regres in max malico ampak to dobi tudi on... ampak jaz z mojimi skillsi težko delam neka popoldanska dela (šraufat se mi več ne ljubi) ki bi trajala 1 popoldne, on pa komot še zveže malo elektrike in ajde...

Tako da suma sumarum on zasluži več kot jaz, je pa res, da imam jaz bolj fajno delo v 90% od doma, zato jaz ne bi zamenjal...

Je pa tudi res, če bi nas tam daljnega leta nazaj ko smo šli v srednje šole oz. vpisovali kam bi radi šli, in če bi nas takrat seznanili in bi mi kdo rekel, da če grem na elektro šolo da bom lahko pri 18tih šel delat v Nemčijo in služil po 2 letih 3,5k plus kot moj drugi kolega in bivši sošolec z osnovne bi pa morda šel tole namesto gimne kajne?

Ker jaz kot informatik pač nikol ne bom dobil na račun 3.500 od redne zaposlitve, to je zdaj jasno, oz. bom ob orenk inflaciji plač in hiperinflaciji ampak to ne štejem... ali pa morda pred penzijo, on je pa to služil pri 20tih...

Danes ima ta kolega električar kot 31 letnik, 13 let delovne dobe (jaz imam samo 6,5) ima 0 kreditov, ima postavljeno bajto za 200k ter avto za 30k... pri 29tih je dal odpoved na terenskem delu in dela zdaj v SLoveniji za 1.700 bruto ampak je 7-15 ker pač s svojo pričakujeta otroka, ampak z prihranki par 10k jima ni hudega brez kreditov in rešenim problemom nepremičnine na Štajerskem.

In edino kar je od starih dobil je 1.000m2 parcele nekje na Štajerskem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

elektro šolo da bom lahko pri 18tih šel delat v Nemčijo in služil po 2 letih 3,5k plus kot moj drugi kolega in bivši sošolec z osnovne bi pa morda šel tole namesto gimne kajne?
This. Nam so ble poklicne sole predstavljenje, kot zadnji drek, zato nihce ni sel v poklicno takrat.
Ko bi ti vedel, kaksna je placa za montiranje wallboxov pri vw za elektroavte. Daaamn. Pa ni rocket science, dobis tecaj, navodila in samo ponavljas. Edino pogoj je koncana srednja elektro sola.

Da pa gres zdle nekam vezati bolj kompleksno elektriko, bok ne daj privat. Tako za info, tukaj en starejsi gospod veze elektriko privat za 100eur/uro. Stekerje, kable po garazi, lujstre, pac basic stuff.
ima postavljeno bajto za 200k ter avto za 30k...
Pa se elektriko po bajti si je napeljal sam, ti pa bos njemu mastno placal. On pa tebe najverjetneje ne bo rabil nikoli.

Ja jaz ce bi sel se enkrat skozi solo, bi ignoriral te razne svetovalke takrat v soli in sel v elektro poklicno, ki so jo nam predstavljali kot najbolj bedno solo takrat, druga opcija pa je zobar.
Postavka zobarja v Nemciji je uffmatimilabozja. Bela plomba, 20 minut dela je 102 evra. Korrekcija predracun pa sem dobil za 7500eurov, brez ortopeda, z ortopedom se pa pogovarjamo o dupli stevilki za samo spodaj :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bluefish ::

Mato989 je izjavil:

Jaz kot povprečen informatik imam pa plače 1.650 BRUTO... resda dobim max regres in max malico ampak to dobi tudi on... ampak jaz z mojimi skillsi težko delam neka popoldanska dela (šraufat se mi več ne ljubi) ki bi trajala 1 popoldne, on pa komot še zveže malo elektrike in ajde...
Skratka, spet podajaš neuravnoteženo primerjavo.
Na eni strani imaš obrtnika, ki ima popoldne dovolj volje za fuširanje, na drugi strani pa enega, ki se popoldne zlekne na kavč ali zapravi tistega tisočaka na pijačkah in se zanj dan zaključi.

PrimoZ_ ::

Aha, ker dela zravn še na črno vsak teden, te nese v zaslužkih.

Res poštena primerjava.
1. Dela na črno in je nelojalna konkurenca vsem
2. Poleg rednega delovnika 40h/teden, dela še 10 ali 20h na teden

Se vidi zakaj si samo povprečen, pamet ti ni ravno vrlina ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

borut_p ::

TheBlueOne je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ploščice se polaga za 15eur/m2 z veznim materialom. Zdaj pa racunite.


Ce bi imel koga tako poceni sam ne bi polozil niti m2.


To so cene za katere se sklepajo posli velikih m2. Ostalo so nisni izvajalci po hisah, ki jih je pa malo morje.
Ploscice 60/60 je seveda visja tarifa, je pa tudi dela dosti vec in pa ploscica ni vec lahka itd.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

Oddelek: Loža
385217 (4090) Motion
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479182 (6552) Nublet

ZRSZ in denarna pomoč (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20039327 (36043) solatko

Več podobnih tem