» »

Win10 restart po nekaj sekundah

Win10 restart po nekaj sekundah

Manager ::

Pozdravljeni

Imam problem na sistemu win10. Delal sem eno spletno stran v wordpress, na svojem pcju in mi je začel naenkrat štekati.

Ko sem ga zagnal, sem se vpisal, prišel na namizje in po 10 sek se mi je pojavilo obvestilo o napaki in mi sedaj vedno znova samodejno zaganja win10.

Napaka, ki se je pojavila je bila.

V modrem okencu:
Računalnik se bo znova samodejno zagnal čez eno minuto.
Windows ran into a problem and needs to restart. You should close this message now and save your work.

Potem se mi je pa se pojavilo malo okence, belo, kjer piše:
ONENOTEM.EXE - Application error
The application was unable to start correctly (0x0000142). Click OK to close this application.

Potem se pa v izdaju odpre se neko belo okence kjer je en kup nekih podatkov:
System.Runtime.InteropServices.COMException (0x800706BA):The RPC Server is unavailable...


Skratka win10 se mi samodejno zaganja stalno.

Upam, da je kakšna preprosta resitev, da jo kdo pozna.


Hvala, lepo pozdrav.

Manager ::

Poskušal sem iti v safe mode, potem sem šel v System configuration, pod Services Sem kliknil Hide all Microsoft Services in Disable all. Nato sem ponovno zagnal sistem.

Sedaj pa se ne morem niti vpisati več, niti ne morem zagnati v Safe mode, ko kliknem Shift in spodnji gumbek za restart, nič ne gre. Geslo vnesem in samo na novo naloži zaslon za vpis.

Obstaja kakšna rešitev, ali bom moral na novo naložiti Win10?
Bo šlo naložiti Win10?
Ali se bo moglo opraviti formatiranje pri nalaganju win10?

Hvala za kakršnokoli pomoč, lep pozdrav.

hojnikb ::

formatiraj, pa bo ok.
Razn če maš HW defekt, potem bo treba prej to rešit (okvara diska, ramov?)
#brezpodpisa

Manager ::

Zdaj sem uspel priti preko System Configuration pod Services. Sem kliknil Enable all, tako da sem povrnil, da se lahko vsaj vpišem in pridem na namizje.

Ampak mi spet se pojavi Plavo obvestilo, da se bo PC zagnal spet, čez eno minuto.

Verjetno bom moral spet naložiti Win. Če pa kdo pozna kakšno drugo rešitev, pa bom rado prisluhnil ?

Hvala vnaprej.

hojnikb ::

dj printscreen točn, kaj ti napiše
#brezpodpisa

Manager ::

Imam na tel slikano, ampak mi ne gre pripeti. Na prenosniku pa se mi prehitro ugasne, da bi lahko kaj delal na njemu.

Najprej se mi pojavi okence, belo, kjer piše:
ONENOTEM.EXE - Application error
The application was unable to start correctly (0x0000142). Click OK to close this application.

Par sekund kasneje pa se pojavi:

V modrem okencu:
Računalnik se bo znova samodejno zagnal čez eno minuto.
Windows ran into a problem and needs to restart. You should close this message now and save your work.

Potem pa se kakšno slabo min kasneje sam zažene.

hojnikb ::

nasnami si dol hirens bootcd pe (ali kakšen drug live windows) in poženi bsod view. Poglej v logu na katero aplikacijo se bsod nanaša in jo izklopi v startupu (autoruns ti bo tu pomagal)
#brezpodpisa

mm&r ::

Kako je pa prišlo do te težave, kaj si počel?
Torej glede na napake so težave pri avtomatizaciji Microsoft Office-a, OneNote se ti ne pobere.
Kaj če bi v safe mode disablal vse MS office zadeve ali pa kar odinštaliral celoten MS Office, predvidevam, da MS Office Small Business.

Manager ::

Imel sem odprt WordPress, v ozadju so bili še odprti Wamp lokalni Server in MS Word ter Internet. Neke stvari sem pisal v Wordu in na internetu, ter prenašal v Wordpress. Včeraj mi je začel malo štekati laptop, danes pa se je to pojavilo.

Instaliran 0a imam Ms Office 365.

Če bi se lahko rešilo z de-inštalacijo offica in ponovno inštalacijo bi to super bilo. Ampak ne vem mi je problem, ker se sistem samodejno zažene po nekaj manj kot eni minuti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

Manager ::

Edino, če je možno, da v safe mode zbrišem office 365 in naložim MS Office 2016.

Manager ::

V Safe mode mi ni šlo de-instalirati MS OFFICE.

Poskušal sem zagnati in v normalnem stanju, preden se mi sam ponovno zažene, de-instalirati Office.

Pride do 3 od 4 korakov, pojavi se spet modro obvestilo in se na novo zazene.

hojnikb ::

formatiraj pa instaliraj nanovo
#brezpodpisa

b3D_950 ::

Kaj pa, če ta ONENOTEM.EXE v safe modu preimenuješ v ONENOTEMXYZ.EXE?

Scandisk si pognal - chkdsk?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Manager ::

Kaj če bi naložil windows 7, brez formatiranja, potem verjetno ne bi rešilo težave?

hojnikb ::

lahko, ce instaliras na drug disk ;)
#brezpodpisa

Manager ::

Sem na novo formatiral disk in instaliral win10. Zdaj nalagam Office 365 idr. znova, tako da upam, da bo vse ok.

Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 nenavadni zadevi

Oddelek: Pomoč in nasveti
101591 (767) Gregor5816
»

Legalna/piratska programska oprema

Oddelek: Programska oprema
193720 (3065) D3m
»

The Application was unable to start correctly (0xc00007b).

Oddelek: Programska oprema
71578 (1411) BorutK-73
»

Problem PC

Oddelek: Igre
13747 (568) miraldi
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142432 (2151) jan01

Več podobnih tem