» »

Konopljino olje cbd

Konopljino olje cbd

«
1
2

uporabnik832 ::

ALi kdo pozna, ali uporablja? Ima kakšne izkušnje s tem?

Je precej drago, naj bi pa imelo splošne pozitivne učinke na zdravje. Od splošnega dobrega počutja, zmanjšuje krvni tlak, deluje proti anksioznosti in depresiji, težave s kožo...zdravi raka...

https://konoplja.net/novice/10-zdraviln...
https://www.lekarnar.com/clanki/konoplj...
https://konopljazdravi.si/cbd-olje/cbd-...
https://cbdolje.si/cbd-olje-kapljice/

louser ::

Da, na crnem trgu je tako olje brez THCja nekje 3x cenejse.
Moras pa gledati, da kupis olje iz celotne rastline in ne iz semen ali zgolj koncentrat CBDja.
Uporabljam gs kot blagi anksiolitik.

fujtajksel ::

Ja, zdravi vse mogoče in je takorekoč najboljša stvar ki so jo iznašli po narezanem kruhu ;)
Menda zadnje čase zelo dobra priložnost za naložbe, hitro rastoč legalen biznis, čeprav je že precej konkurence.

techuser ::

Za bolezni je veliko bolje popravit črevesno floro. Lactobacilus acidophilus in bidifidobacterium animalis so dokazano najboljše bakterije. Dobiš pa jih v navadnem jogurtu Ego, ki je v primerjavi z drugimi probiotičnimi najcenejši. Če bi konoplja res bila tako dobra bi vsi po svetu pozdravili raka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

filip007 ::

Saj ga dobiš v navadni trgovini.
https://gea.si/izdelek/gea-konopljino-o...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Machete ::

Tale debata ne pelje nikamor, vsak naslednji odgovor je bolj mimo od prejšnjega.
Specifični nasveti hipohondra o 'najbljših bakterijah', najden artikel v trgovini, ki je v resnici nekaj popolnoma tretjega, kot zanima o.pja. itd.. :)

A ne bi tole ustavili, dokler o.p ni popolnoma dezinformiran?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

filip007 je izjavil:

Saj ga dobiš v navadni trgovini.
https://gea.si/izdelek/gea-konopljino-o...



To olje se prideluje iz konopljinih semen in ne vsebuje kanabionidov. CBD olje se prideluje iz konopljinih vršičkov oz. cvetov, in je bogato s kanabionidi. Če bi prideloval olje iz semen konoplje, ki je bogata s thc, to olje ne bi imelo psihoaktivnih učinkov, medtem ko je olje, narejeno iz vršičkov iste konolje, zelo psihoaktivno oz. zadane bolj, kot če bi kadil joint.

koyotee ::

hamez66 je izjavil:

filip007 je izjavil:

Saj ga dobiš v navadni trgovini.
https://gea.si/izdelek/gea-konopljino-o...



To olje se prideluje iz konopljinih semen in ne vsebuje kanabionidov. CBD olje se prideluje iz konopljinih vršičkov oz. cvetov, in je bogato s kanabionidi. Če bi prideloval olje iz semen konoplje, ki je bogata s thc, to olje ne bi imelo psihoaktivnih učinkov, medtem ko je olje, narejeno iz vršičkov iste konolje, zelo psihoaktivno oz. zadane bolj, kot če bi kadil joint.


P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

techuser ::

Machete, res je da nima to veze z konopljinim oljem. V redu, ampak če so bakterije zate hipohonderstvo potem si res v svojem svetu. Ne reklamiram prehranskih dopolnil ampak naravne izdelke. Preverjeno, deluje. Drugače pa znanstveno dokazano: https://www.selfhacked.com/blog/b-anima... maš dost virov od različnih študij ravno za bifidobakterije. 70% zdravja je odvisno od tega kakšno črevesno floro imaš. Je pa namen, da ljudje ne iščejo konoplje zato da bodo zdravi, ker je to bolj kot ne hipohonderstvo, ker na vsakega deluje drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

louser ::

Mimogrede, OP najbrz isce smolo. Mi ji pogovorno recemo tudi olje.

fujtajksel ::

No sej CBD ekstrakt iz vršičkov v obliki olja (kapljic) ali smolo (v šprici) tudi dobiš v trgovinah a la Sanolabor ali specializiranih konopljarnah, ali pa vršičke za spohat na Petrolu
https://www.24ur.com/novice/slovenija/i...
za precej dober denar seveda.
So industrijske in hibridne variante, v Trstu ima menda en Slovenec štacunco z bogato ponudbo.
Kolikor mi je znano, poglobljenih študij kako dobro naj bi katera res pomagala proti raznim tegobam ni kaj prida in domnevnih učinkov zato dilerji zadnje čase ne smejo oglaševat, kot pri ostalih domačih čajčkih ipd. Jih pa lahko povprašaš in ti bodo rade volje povedali in potem nestrokovno eksperimentiraš na sebi in svojih bližnjih.
Zdravilci so sicer bolj za indijske variante, ki vsebujejo tudi konkretnejše količine THC.

boris82 ::

Jaz tudi razmišljam o nakupu olja, ker baje dobro vpliva na dermatitis in probleme s kožo. Samo iskreno bi ga raje kupil v Sanolaborju ali v eni lekarni, pa čeprav je dražje.
Tole gea varianta iz Mercatorja, mi nekak ne gre...

TheBlueOne ::

Kako je s CBD pri kajenju obicajne trave? Marsikoga THC ne moti. :) Ali se da dobiti semena za CBD travo?

koyotee ::

TheBlueOne je izjavil:

Kako je s CBD pri kajenju obicajne trave? Marsikoga THC ne moti. :) Ali se da dobiti semena za CBD travo?


Da https://www.dutch-passion.com/en/cannab...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheBlueOne ::

To bi bilo super za mesat, ce je ze treba, ne pa tisti fuj tobak.:) Se to sme gojiti ali je tiste 0.7% THC prevec?

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

Kako je s CBD pri kajenju obicajne trave? Marsikoga THC ne moti. :) Ali se da dobiti semena za CBD travo?


Kadi industrijsko konopljo?

ginekk ::

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kako je s CBD pri kajenju obicajne trave? Marsikoga THC ne moti. :) Ali se da dobiti semena za CBD travo?


Kadi industrijsko konopljo?


Natanko tako. Vso olje/smola pridobljeno iz vršičkov (Sanolabor, itd) je iz t.i. industrijske konoplje. Enako oni vršički iz Petrola. Tista povezava zgoraj sicer vsebuje konopljo z manj THCja (pod 1%), ampak tudi zgolj 1% je še vedno petkratnik dovoljene meje.

fujtajksel ::

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kako je s CBD pri kajenju obicajne trave? Marsikoga THC ne moti. :) Ali se da dobiti semena za CBD travo?


Kadi industrijsko konopljo?


Natanko tako. Vso olje/smola pridobljeno iz vršičkov (Sanolabor, itd) je iz t.i. industrijske konoplje. Enako oni vršički iz Petrola. Tista povezava zgoraj sicer vsebuje konopljo z manj THCja (pod 1%), ampak tudi zgolj 1% je še vedno petkratnik dovoljene meje.


No kolikor zastopim obstajajo različne variante, ene dejansko industrijska konoplja, druge hibridi s še vedno nizkim THC. So velike razlike v dejanski sestavi, poleg THC je še veliko drugih potencialnih učinkovin z ne zelo raziskanimi učinki. Slednjih brez potrjenih raziskav ne smejo pisat, lahko ti samo neformalno razložijo kakšni se jim zdi da so.

Pa kajenje najbrž ni posebej zdrava oblika konzumacije, zdej niti za nikotin ni več moderna.

nejcek74 ::

V švici je bil (pred)lani kratkotrajen bum z legalizacijo CBD konopolje, izdelki morajo imeti manj kot 1% THC in ima ponavadi tam okoli 5% CBD. Zadeva se nekako ni prijela. Sem preizkusil tako posušene zadeve kot olje (namenjeno uporabi v e-cigaretah) in nekako nisem videl smisla v celotni zadevi. Zakaj bi konzumiral nekaj nezdravega če niti ne poči? Potem grem raje kurit smrkove vršičke, je precej ceneje.

fujtajksel ::

nejcek74 je izjavil:

... Zakaj bi konzumiral nekaj nezdravega če niti ne poči? Potem grem raje kurit smrkove vršičke, je precej ceneje.


No ideja je ravno obratna, da naj ne bi nič počilo ampak bilo zdravo. Pol pa primerjaš učinke npr z baldrijanovimi kapljicami za lažje zaspat al pa sirupom iz smrekovih vršičkov proti prehladu...

ginekk ::

fujtajksel je izjavil:



No kolikor zastopim obstajajo različne variante, ene dejansko industrijska konoplja, druge hibridi s še vedno nizkim THC. So velike razlike v dejanski sestavi, poleg THC je še veliko drugih potencialnih učinkovin z ne zelo raziskanimi učinki. Slednjih brez potrjenih raziskav ne smejo pisat, lahko ti samo neformalno razložijo kakšni se jim zdi da so.

Pa kajenje najbrž ni posebej zdrava oblika konzumacije, zdej niti za nikotin ni več moderna.


Konoplja je konoplja in lahko označiš vsako vrsto ki ne raste avtohtono za hibrid, vključno s t.i. industrijsko. Kdo ne sme pisat? Leta 2019? Na internetu lahko piše in tudi objavlja vsak ki ima dostop, še računalniki sami objavljajo. Čisto preveč je tržnega in konzumerskega hypa okoli konoplje. Če ne drugega, zdaj ko je omogočena legalna konzumacija v nekaterih delih sveta, bo tudi več pravih raziskav na voljo. Pa že zdaj je precej člankov medicinskih in farmacevtskih raziskovalcev. Jaz čakam bolj na one družboslovne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Aquafriend ::

Menda so mocno zdravilna samo olja iz ženske rastline konoplje. Ce se ne motim. Ali je obratno? Ali kdo ve kaj vec o tem? Ta industrijsko proizvedena olja so bolj vprasljiva.

Zgodovina sprememb…

louser ::

TheBlueOne je izjavil:

To bi bilo super za mesat, ce je ze treba, ne pa tisti fuj tobak.:) Se to sme gojiti ali je tiste 0.7% THC prevec?

to je preveč. Si pa z nizko vrednostjo THCja omejen tudi na nižjo vrednost CBDja.

Aquafriend je izjavil:

Menda so mocno zdravilna samo olja iz ženske rastline konoplje. Ce se ne motim. Ali je obratno? Ali kdo ve kaj vec o tem? Ta industrijsko proizvedena olja so bolj vprasljiva.

Ne, niso. Le iz cele rastline mora biti.
Zaradi nizke vsebnosti THC je nizek tudi CBD.
A iz tiste zakonsko omejene količine se da narediti čisto dober pripravek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

koyotee ::

louser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

To bi bilo super za mesat, ce je ze treba, ne pa tisti fuj tobak.:) Se to sme gojiti ali je tiste 0.7% THC prevec?

to je preveč. Si pa z nizko vrednostjo THCja omejen tudi na nižjo vrednost CBDja.

Aquafriend je izjavil:

Menda so mocno zdravilna samo olja iz ženske rastline konoplje. Ce se ne motim. Ali je obratno? Ali kdo ve kaj vec o tem? Ta industrijsko proizvedena olja so bolj vprasljiva.

Ne, niso. Le iz cele rastline mora biti.
Zaradi nizke vsebnosti THC je nizek tudi CBD.
A iz tiste zakonsko omejene količine se da narediti čisto dober pripravek.


Zakaj bi bil z nizko vrednostjo thcja omejen s cbdjem?

0.7% thc 15% cbd. https://www.dutch-passion.com/en/cannab...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Aquafriend ::

Kokr jaz vem zdravilno konopljino olje ne vsebuje thc.

louser ::

Seveda ga.
Ampak ravno toliko, kot vsebujejo rumove kroglice ruma.

koyotee je izjavil:

louser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

To bi bilo super za mesat, ce je ze treba, ne pa tisti fuj tobak.:) Se to sme gojiti ali je tiste 0.7% THC prevec?

to je preveč. Si pa z nizko vrednostjo THCja omejen tudi na nižjo vrednost CBDja.

Aquafriend je izjavil:

Menda so mocno zdravilna samo olja iz ženske rastline konoplje. Ce se ne motim. Ali je obratno? Ali kdo ve kaj vec o tem? Ta industrijsko proizvedena olja so bolj vprasljiva.

Ne, niso. Le iz cele rastline mora biti.
Zaradi nizke vsebnosti THC je nizek tudi CBD.
A iz tiste zakonsko omejene količine se da narediti čisto dober pripravek.


Zakaj bi bil z nizko vrednostjo thcja omejen s cbdjem?

0.7% thc 15% cbd. https://www.dutch-passion.com/en/cannab...

Bodo kifeljci prec posekali rastlince.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Aquafriend ::

Nimas pojma trol :D

louser ::

Seveda imam.
http://eiha.org/document/press-release-...

Surprisingly, the regulation in the European Union were tightened up in 1999. The limit was lowered from 0.3 % to 0.2 %. This further lowering of THC level was justified to prevent the cultivation off illicit drug type Cannabis in industrial hemp fields. Yet no evidence was ever presented to support this opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Andro457 ::

Ja o,2% Thc je maksimum, žal. Tudi to je res, da je težko dosežt visoke vrednosti CBD pri samo 0,2% stopnji THC. Zato imajo ponekod po Švici in Usa, olja z bistveno več CBD.

Pri nakupu je pomembno upoštevati, da gre za full spectrum pridelavo. (vir). To pomeni, da notri ostanejo še ostali kanabinoidi, ki pri nekaterih ostalih načinih pridelave ne.

Hempman ::

Še za gojenje industrijske konoplje, ki naj bi imela pod 0,2% je potrebno imeti dovoljenje in certificirana semena iz EU sortne liste, čeprav ne vem kako bi oni lahko ugotovili za kako sorto gre...vsebnost kanabinoidov (THC, CBD, ...) pa lahko analizirajo, tako če je kdo dovolj "zvit" bi se verjetno dalo mimo zakona posadit kakšno feminizirano seme ali avtomatik, da le ne preseže tistih "magičnih" 0,2%. Veliko teh hibridov vsebuje ravno malo nad 0,2% THC-ja, tako da se po domače povedano lahko obrišemo pod nosom za več kot 50% takšnih sort.
Aquafriend...zdravilno konopljino olje (smola) vsebuje tudi THC, saj kot je omenil Andro457 je pomembno da gre za full spectrum pridelavo - da smola vsebuje celoten rastlinski spekter kanabinoidov in preostalih učinkovin.
Razlike med konopljinim oljem in full spectrum cbd konopljinim oljem.

locoloco ::

A je probal kdo vejpat cbd kapljice,kaksni efekti,katera znamka,kolk cbdja v vejper?

Pac-Man ::

Pozabi, CBD ne poči.

Cannabidiol @ Wikipedia

CBD does not appear to have any psychotropic ("high") effects such as those caused by ?9-THC in marijuana, but may have anti-anxiety and anti-psychotic effects.[10] As the legal landscape and understanding about the differences in medical cannabinoids unfolds, it will be increasingly important to distinguish "medical marijuana" (with varying degrees of psychotropic effects and deficits in executive function) - from "medical CBD therapies" which would commonly present as having a reduced or non-psychoactive side-effect profile.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Avenger ::

Jaz sem se precej zagrel za CBD in sem prepričan, da je to ena res boljših stvari, je pa seveda cena bajna. Poleg tega sem prišel do zaključka, da je še boljša stvar od CBD sočenje ne-industrijske konoplje, (ki ima THC) in pitje tega soka. Nič ne zadane, dokler se ne segreje nad določeno temperaturo, dobiš pa bistveno večjo količino zdravilnih kanabinoidov kot s CBDjem, gojiš sam in je zastonj. Čakam samo, da se odpravi butasta prepoved. Sem že pomislil, da bi kljub temu gojil, ampak sem bral o tem, ko je nekdo zaradi svojega hudo bolnega družinskega člana zaradi lajšanja simptomov gojil konopljo, nekdo ga je prijavil, sodni sistem pa brez kančka razumevanja, kljub temu, da je bilo povsem jasno, da gre le za lastno uporabo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Hempman ::

@locoloco Sem probal, jih maš zlistane tukaj. Slovenska firma, imajo full spectrum cbd vape in okus je kar top. Ni ravno kot da bi kupil kakšen skunk pri kakšnem dilerju, ampak je lepo čutit konopljo. Sicer jih nimajo na uradni strani (ne vem zakaj), ampak sem jih kar preko strani kontaktiral in se zmenil po mailu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hempman ()

DuleKrtola ::

nejcek74 je izjavil:

V švici je bil (pred)lani kratkotrajen bum z legalizacijo CBD konopolje, izdelki morajo imeti manj kot 1% THC in ima ponavadi tam okoli 5% CBD. Zadeva se nekako ni prijela. Sem preizkusil tako posušene zadeve kot olje (namenjeno uporabi v e-cigaretah) in nekako nisem videl smisla v celotni zadevi. Zakaj bi konzumiral nekaj nezdravega če niti ne poči? Potem grem raje kurit smrkove vršičke, je precej ceneje.


Js sm tudi probal v Švici in mi je bilo všeč, ker zadnjih 10 let ne maram bit več zadet, okus in vonj trave mi pa še vedno paše :)

Orias ::

Ko je debata ravno nanesla na vejpanje, bi vprašal kje bi lahko kupil kakšne CBD shote ( podobno kot nikotin) za vape ?

louser ::

Ena varianta je, da sam greš delat, druga varianta je par postov višje.

lukapo ::

Sedaj so precej v modi reklame po radiu, ki govorijo o cannabis sativi in podobnih stvareh, ki se jih da legalno kupiti po različnih slovenskih štacunah. Sam sem probal 3 različne zadeve in moram priznati, da je bil okus precej kul, kar se pa tiče pomiritve pa sprva ne vem, ali je name deloval nikotin iz tobaka ali pa CBD. Ob naslednji uporabi pa sem že čutil, da sem nekoliko bolj pomirjen in da ni samo placebo. Anyhow, če ne drugega, je vsaj okus res tisti pristen po domačici.

Kar se pa tiče CBD olja sem pa naletel na zelo informativno stran o konopljinih izdelkih in priporočam branje vsem začetnikom, saj se gori najdem članke o tem, zakaj in kako uporabljati olje, smolo, čaj itn. Klik na članek o uporabi CBD olja.

Lp,
Luka

Preseren ::

Kako ste potem bili zadovoljni vsi tisti, ki ste CBD kupili na Petrolu? Se mi zdi da ga ni več na našem Petrolu?
SEO na https://www.seos.si

Leaker49 ::

LOL, folk dejansko zapravlja denar za to bedarijo?
Snake oil :D Zdravi vse od raka do impotence.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

tikitoki ::

Imas tudi dokazane blagodejne ucinke, enim ocitno lahko pomaga.

lukapo ::

Preseren je izjavil:

Kako ste potem bili zadovoljni vsi tisti, ki ste CBD kupili na Petrolu? Se mi zdi da ga ni več na našem Petrolu?


Roba je podobna vsem tistim na spletu, le precej suha - se kar drobi v prah. Mogoče bolje poizkusiti še kaj drugega na spletu.

Preseren ::

Aha, na petrolu so imeli za vejpat. Meni je bolj zanimivo olje, ne želim kaditi stvari, ker mi ne paše.
Tole grem sporbat pa kar bo, bo.
SEO na https://www.seos.si

louser ::

Tole je drago ko prasica. Bolje kupiti perje za čaj in ga vtopiti v glicerinu.

agra3 ::

lukapo je izjavil:

Preseren je izjavil:

Kako ste potem bili zadovoljni vsi tisti, ki ste CBD kupili na Petrolu? Se mi zdi da ga ni več na našem Petrolu?


Roba je podobna vsem tistim na spletu, le precej suha - se kar drobi v prah. Mogoče bolje poizkusiti še kaj drugega na spletu.


Tisto na petrolu niti za okus... jaz osebno dostkrat vzamem cbd olja kar na avtomatih po avstriji...dost ugodno 8% kapljice dobis tudi po 20 eur... za kajanje pa je začela harat tudi ena nova slovenska znamka https://www.manituherbs.com/
Nameravam tudi to probat.
Toni

Slopek ::

Legalizacija pa verjetno še daleč. Je trava premočna, haha
https://www.24ur.com/novice/tujina/razi...

feryz ::

Tast uporablja, baje je še edina stvar, ki mu nuca pri bolečinah zaradi raka.
So mu pa policajčki dilerja skrekali te dni, tako da bo zdaj malo problem, kje to dobiti.

Massacra ::

feryz je izjavil:

Tast uporablja, baje je še edina stvar, ki mu nuca pri bolečinah zaradi raka.
So mu pa policajčki dilerja skrekali te dni, tako da bo zdaj malo problem, kje to dobiti.


ZS. S pojasnilom, kaj je do sedaj uporabljal. In za kakšen karcinom gre in kako dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

tikitoki ::

Kako ves ,da gre za karcinom?

jaz111 ::

Preseren je izjavil:

Aha, na petrolu so imeli za vejpat. Meni je bolj zanimivo olje, ne želim kaditi stvari, ker mi ne paše.
Tole grem sporbat pa kar bo, bo.

Si mogoče že probal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaz111 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CBD vršički - legalnost uvoza v Sloveniji?

Oddelek: Loža
6973 (390) Orias
»

Uporaba kanabisa v farmaciji

Oddelek: Loža
458600 (6930) stalker
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13931675 (27781) Smrekar1
»

posedovanje marihuane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13545433 (40967) Phantomeye
»

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15063747 (53083) bosmla

Več podobnih tem