» »

Matcha čaj

Matcha čaj

metsis ::

Posebna vrsta japonskega zelenega čaja.

Ga kdo pije? Kakšen se mu zdi?

user-pass ::

Jaz ga pijem ampak ne eksluzivno, ker imam rad zeleni caj, nic fancy. Nabavim enostavno B klaso iz Koreje, pa zamesam brez metlice. Ampak tukaj se gre lahko globoko v finese, pregloboko zame :)
Sicer je pa Sencha tudi krasen.

NikolormousB ::

Občasno kupim, probam, potem pa spet dolgo ne. Sicer pa dnevno pijem vrste, ki so manj zahtevne za pripravo.

Matcha sicer veliko pijem v obliki tega čaja, kjer je matcha prah dodan zelenemu čaju in rižu. Tega spijem ogromno: https://www.hibiki-an.com/product_info....

mojsterleo ::

Domači pijejo zadevo iz mullerja/drogerie markt in kake slo čajnice. Iz tujine ne naročamo ker so cene previsoke. (Dragon tea house).

Sicer sem ljubitelj čajev, ampak matcha se mi zdi precej ogabna. S premalo vode je suha, s preveč pa je isto ko zeleni čaj. Verjetno če bi imel vrhunski čaj in pripravo na tradicionalen način bi bilo precej bolje ampak no ja.

LtdDan ::

Obstaja podobna spletna stran kot je https://www.hibiki-an.com/index.php tudi za črni čaj?

__Devil__ ::

Pijem Ceremonial Grade matcha tea, odličen za energijo in zdrav napitek.

metsis ::

Je kakšna bistvena razlika od običajnega zelenega čaja? Oz. zakaj je boljši?

harvey ::

metsis je izjavil:

Je kakšna bistvena razlika od običajnega zelenega čaja? Oz. zakaj je boljši?

Bistveno več sestavin ima, če veš da uživaš celoten list in postopek je precej drugačen da prideš do končnega izdelka. Glede okusa pa je matcha za mene boljši zato ker imaš prijeten kremast okus. Se pa moraš prav izuriti v pripravi, da dobiš tisti svilnat okus. Kot že rečeno tukaj, je lahko prav ogaben in nič kaj spodoben. Vzeti si moraš čas to je ključno. Seveda ne moreš pričakovati vrhunskega okusa od čaja, ki je že na pogled ves 'abšlesan' in s strukturo kot ostra moka.

Je pa sedaj v eri veganov zelo moden recimo cheap style matcha s kokosom, samo to ni to. Se pa lepše in lažje speni...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

metsis ::

harvey je izjavil:

metsis je izjavil:

Je kakšna bistvena razlika od običajnega zelenega čaja? Oz. zakaj je boljši?

Bistveno več sestavin ima, če veš da uživaš celoten list in postopek je precej drugačen da prideš do končnega izdelka. Glede okusa pa je matcha za mene boljši zato ker imaš prijeten kremast okus. Se pa moraš prav izuriti v pripravi, da dobiš tisti svilnat okus. Kot že rečeno tukaj, je lahko prav ogaben in nič kaj spodoben. Vzeti si moraš čas to je ključno. Seveda ne moreš pričakovati vrhunskega okusa od čaja, ki je že na pogled ves 'abšlesan' in s strukturo kot ostra moka.

Je pa sedaj v eri veganov zelo moden recimo cheap style matcha s kokosom, samo to ni to. Se pa lepše in lažje speni...


Mogoče ga v kakšni čajnici pripravijo tako kot treba?

Si mislil tole:
https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamke/v...

harvey ::

Mogoče ga v kakšni čajnici pripravijo tako kot treba?

Si mislil tole:
https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamke/v...

Ne bi vedel, ker navadno v čajnici posežem po darjeelingu :) Znali bi verjetno pripraviti tudi v kakšnem fancy bistroju, ki se jih je kar nekaj pojavilo v zadnjem času v LJ. Je pa v čajnicah odvisno od osebja - tako kot v drugih lokalih, koliko se poglobijo v stvari, ki jih strežejo ali prodajajo. Če so temelj osebja študenti/ke je lahko vse skupaj precej bogo.

Ja tole je precej moderno med novimi hipsterji...in pa obvezno potem fotka chawana na instagramu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

__Devil__ ::

Matcha čaj je bistveno drugačen saj piješ liste mladih matcha svežih listov, ki so podobni špinači in proces je zelo zahteven za pridobivanje visoko kvalitetne matche, vendar pa tudi efekti so boljši zato je tudi Premium Matcha (Ceremonial Grade) dražja, vedno kupujem to, sem poskusil cenejše vrste in sploh ne delujejo oz. je zelo blag učinek.

Matcha je super, priporočam vsem, le naučit se moraš kako jo pripravit in dobro zmešat z mini mixerjem, dodaš vodo max 80c in spiješ še vročo. Navadno se pripravi v manjši šalici. Za bolj naravno pripravo se dobi bambusova metlica posebej za Matcha čaj in pripravo le tega. Najbolj kvalitetna matcha do sedaj, ki sem jo poskusil se dobil na hybridherbs.co.uk. Je velika razlika v peni poceni in dražje matche.

NikolormousB ::

Matcha čaj je bistveno drugačen saj piješ liste mladih matcha svežih listov


Tudi druge vrste zelenega čaja so lahko iz mladih, svežih listov. Na trgovini, ki sem jo linkal zgoraj imajo vsako sezono kakšno posebno ponudbo čajev iz "prve trgatve", kjer dobiš sencha iz samo zgornjih listov.

hancy ::

Meni je tudi matcha kar vredu za pit, sem pa kupovala ta matcha čaj - https://www.malinca.si/matcha-iz-ekolos... pa mi je kar ok. Mogoče se mi še res splača kupit ta premium kot ga Devil omenja, da vidim če je takšna razlika.

Me pa zanima ali ima kdo izkušnje z mate čaji oziroma yerba mate - Mate (drink) @ Wikipedia Gledala sem že po spletu in se mi zdi, da so sami pripomočki kar precej dragi. (slamice, posoda za pit, metlice za mešat itd.) Uporablja slučajno kdo kaj takšnega? So slučajno pripomočki isti razen posode za pit? Zdi se mi tudi, da je kar aktualen in jih kar precej pije.

metsis ::

hancy je izjavil:

Meni je tudi matcha kar vredu za pit, sem pa kupovala ta matcha čaj - https://www.malinca.si/matcha-iz-ekolos... pa mi je kar ok. Mogoče se mi še res splača kupit ta premium kot ga Devil omenja, da vidim če je takšna razlika.

Me pa zanima ali ima kdo izkušnje z mate čaji oziroma yerba mate - Mate (drink) @ Wikipedia Gledala sem že po spletu in se mi zdi, da so sami pripomočki kar precej dragi. (slamice, posoda za pit, metlice za mešat itd.) Uporablja slučajno kdo kaj takšnega? So slučajno pripomočki isti razen posode za pit? Zdi se mi tudi, da je kar aktualen in jih kar precej pije.



Za mate čaj ne rabiš nobenih pripomočkov, praktično je imeti le slamico ki je kovinska. Lahko pa tudi čaj pustiš v cedilu v vroči vodi in nato odstraniš.
Čaj mate je dober.

hancy ::

Zaninimivo, bom najprej poizkusila na ta način. Potem pa mogoče še kupim bučko in pa slamico.

__Devil__ ::

Yerba mate je odličen, ga pijem že več kot 3 leta. Dober nadomestek kave in ima prav tako veliko antioxidantov. Priporočam Canarias, Rosamonte, MetaMate itd.

metsis ::

__Devil__ je izjavil:

Yerba mate je odličen, ga pijem že več kot 3 leta. Dober nadomestek kave in ima prav tako veliko antioxidantov. Priporočam Canarias, Rosamonte, MetaMate itd.


Glede mate čaja, a v Ljubljanskih čajnicah ni dober? Mislim na dva ki sta na levi, "MATE" in "MATE KRAUS ORGANIC"
https://www.cha.si/katalog/13/mate

harvey je izjavil:

metsis je izjavil:

Je kakšna bistvena razlika od običajnega zelenega čaja? Oz. zakaj je boljši?

Bistveno več sestavin ima, če veš da uživaš celoten list in postopek je precej drugačen da prideš do končnega izdelka. Glede okusa pa je matcha za mene boljši zato ker imaš prijeten kremast okus. Se pa moraš prav izuriti v pripravi, da dobiš tisti svilnat okus. Kot že rečeno tukaj, je lahko prav ogaben in nič kaj spodoben. Vzeti si moraš čas to je ključno. Seveda ne moreš pričakovati vrhunskega okusa od čaja, ki je že na pogled ves 'abšlesan' in s strukturo kot ostra moka.

Je pa sedaj v eri veganov zelo moden recimo cheap style matcha s kokosom, samo to ni to. Se pa lepše in lažje speni...



Glede priprave, v skodelico daš čajno žličko matche, vodo s temperaturo 70 st. celzija in z mini mešalcem mleka speniš in zmešaš čaj.

Izurit se moraš le v količini vode in količini čaja, ki ju skupaj speniš, ne vem če je kaj drugega v čemer moraš biti izurjen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

free_rider ::

Malo offtopic, ampak ko nanese na mate čaj, se zmeraj spomnim ko je pred leti kolega v kafiču vprašal kelnarco: "A mate mate čaj?".

Vem, povsem legitimno vprašanje, ampak vsi ostali razen kolega in kelnarce smo bruhnili v smeh in se še danes nasmejimo situaciji.

metsis ::

free_rider je izjavil:

Malo offtopic, ampak ko nanese na mate čaj, se zmeraj spomnim ko je pred leti kolega v kafiču vprašal kelnarco: "A mate mate čaj?".

Vem, povsem legitimno vprašanje, ampak vsi ostali razen kolega in kelnarce smo bruhnili v smeh in se še danes nasmejimo situaciji.


Jaz sem nekje bral, da v nekaterih deželah (predvsem iz Južne Amerike) ta čaj pijejo non-stop in da okoli hodijo s svojo bučkami, pa sem si mislil da je to malo iz trte zvito, da bi bili obsedeni z enim čajem da ga vsak dan tankajo.

Sem se ga pa tudi sam navadil in je postal del mojega vsakdana. Čaj kupujem v običajnih čajnicah, verjetno neke običajne kvalitete, a mi je postal nepogrešljiv. Zagotovo ko se bodo Slovenci z njim bolj seznanili, bi ga morali nuditi v vsaki kavarni, a to ponavadi traja.

Sam ga v tej bučki ne pijem, ker ne vidim poante? Zoprno jo je čistiti, notranjane plasti te bučke se počasi razkraja.
Nalijem ga v običajno skodelico za kavo in uporabljam priročno slamico s filtrom. Če kakšen ekspert za ta čaj ve kateri je najboljši yerba mate in kje ga kupuje, pa bi lahko napisal.

Tudi če kdo vidi funkcionalno smiselnost piti ga iz te buče in zakaj to sploh kdo počne, bi rad vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

__Devil__ ::

@metsis: Poznam Mate Kraus Organic (rumena 500g vrečka) in je odličen, ker je tudi "undsmoked" ter se ga lahko bolj pogosto pije. Namčreč z pitjem prevročega "smoked" čaja sem nekje bral, da obstaja nevarnost za raka na grlu, kar pa nisem prepričan, če bi verjel. Še vedno pijem Yerba Mate vsak dan prek "Gourda" in "Bombille", priporočam.

Poznam, uporabljam in priporočam tudi: Rosamonte (močan), Canarias (močan, "happy čaj") - za tega in podobne, ki so "fine ground" rabiš posebno bombilo, ki lahko brez večjih težav filtrira čaj saj lahko sama slamica postane hitro "clogged", če pravilno ne dolivaš čaja in je včasih celo potrebno vzeti slamico ven in jo splahnit pod vodo, sicer pa daš manj kot polovico čaja v gourd in teh težav skoraj ni. Izredno pomembna je tudi temperatura čaja za katero piše na vsaki vrečki katera se priporoča, priporočam ene 5°C manj kot se priporoča, če daš preveliko temperaturo v gourd z čajem se ta kaj hitro uniči in imaš potem samo "skurjeno" vodo brez okusa, vodo v gourd lahko naliješ in ponovno piješ dokler ima okus, torej okrog 3-10x, odvisno od tebe. Osebno ne šparam na mate čaju, ker ga dobim poceni iz "Mate-tee.de" strani in je več kot odličen, boljši kot kava.

Sem že poskusil vprašat in kupit Mate čaj v Evropark poslovalnici z čajem vendar pa je tam relativno drag, sploh, če ga piješ dnevno. Nimajo pa tako široke izbire kot na zgornji spletni strani kot sem jo omenil.

Haha @free rider, dobra.

Yerba Mate je tradicionalna pijača v Argentini, Braziliji in podobnih krajih, kjer ta čaj uspeva in hodijo z termovkami, gourdi in bombilami okrog po mestu ter ga pijejo ves čas. Je kot "gremo na pivo/kavo" pri nas. Zagotovo bi bilo lepo narediti "Mate Meeting" kjer bi skupaj klepetali in pili Mate čaj :D Prijateljem je všeč, vendar pa ne dovolj ,da bi si ga kupili. Najbrž je preveč dela z ugotavljanjem in izkušnjami pravilne priprave čaja na tradicionalen način, kar pa se nobenemu ne da, razen meni. Dnevno spijem povprečno 1-2 gourda tega čaja, včasih ga tudi stisnem v "press-u" ter vzamem sabo na delu, ker je odličen za motivatijo, energijo, dobro počutje. Naj bi bil bolj zdrav kot zeleni čaj, ima 20x več antioxidantov česar ne morem potrditi vendar glede na to kako se počutiš po njem bi skoraj lahko bilo res. Ima veliko pozitivnih zdravstvenih učinkov in ga priporočam vsem vseh starosti. Tudi bolj komunikativen in odprt postaneš po njem.

Jaz imam keraminčno bučko večino časa, ki jo samo stresem v vedro, ko je prazna in oplahnem pod vodo skupaj z bombilo, mala malica. Tako bolje izkoristiš čaj. Imam tudi bučko, od prave buče, ki deluje brez problema že več let, tisto "razkrajanje" v bučki je normalno in posledica same sestave čaja.

Poskusil sem tudi in priporočam: Meta Mate (vakumsko pakiran), La Rubia je tudi dober, poskusil sem preko 20 različnih Mate čajev, predlagam, da si sami pogledate nabor čajev na Mate-tee-de. Zanimajo me vaše prihodne izkušnje in mnenja. Sem odprt na vsa vprašanja.

Mate on :D

metsis ::

Tudi meni je mate zelo dober, nepogrešljiv.

Imaš izbire, da se ti zvrti.
https://www.mate-tee.de/index.php?langu...

Sam priporočaš: Rosamonte
3kg čaja za 22,50 EUR
https://www.mate-tee.de/Yerba-Mate-by-C...

Canarias
1kg 9,95 EUR
https://www.mate-tee.de/Yerba-Mate-by-C...

__Devil__ ::

Ta dva sta moja najljubša ja. Sicer spodnjega Canarias zelenega še nisem poskusil, rumeni je najboljši. Ja cene so zelo dobre proti našim trgovinam po 100g 4€. Pa še točno veš kateri mate čaj je, ne nek random z samo "Mate Čaj" oznako. Hidrira, poživi, pije ga lahko vsa družina, vseh starosti. Ni kaj več za dodati :D

Heisenberg ::

Kje se pa kupuje v SLO mate čaj?
Ker tele cene poštnine so absurdne .. od 20€ za SLO.

metsis ::

Heisenberg je izjavil:

Kje se pa kupuje v SLO mate čaj?
Ker tele cene poštnine so absurdne .. od 20€ za SLO.


Skoraj v vsaki prodajalnici kjer prodajajo čaje:
https://www.google.com/search?rlz=1C1GC......10448.11938..12088...0.2..0.188.1202.0j7......0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j0i13.EBkjXMbGpD0&ved=0ahUKEwj9gYSX1cnlAhXwoosKHTPNBYsQ4dUDCAs&uact=5

metsis ::

Ko smo že ravno pri mate čaju.

Glede priprava je enostavna, sam zlijem vročo vodo, ki pa ne sme biti vrela in to je bolj kot ne to. Ali kdo čaj pripravlja še drugače oziroma obstaja kakšen trik ali kaj posebnega kar bi bilo za reči o sami pripravi? Tudi čaj jaz ne prelivam večkrat, ampak si natresem novega.

Zakaj piti iz bučke? Nekateri čaj pijejo v njej, je kakšen praktičen razlog? Poskusil sem enkrat ali dvakrat in se mi zdi le dodatno delo ko moraš izdolbsti notranje plasti ki se razkrajajo in tudi delci plavajo v sami bučki skupaj s čajem ko naliješ vodo.

Ijus ::

OP, čr nr boš prosim zameril, bi vprašal soforumaše in/ali tebe: je res, da je zeleni čaj, če se predolgo namaka v vroči vodi, strupen? namreč, ko si, če si delam zeleni čaj, če se držim navodil - torej 3 minute v 80°C vroči vodi - nekako premlahek. BV mi je pit tak čaj. in si pustim tudi do 10 minut, da se čaj dela. potem mi je dober, ker je kiselkast; pač zaradi c-vitamina predvidevam.

en kolega sovaščan kjer živim mi je en krat rekel, da je tak zeleni čaj strupen.

sicer pa zelenega čaja ne pijem pogosto. bolje rečeno ne pijem zelenega čaja. si ga pa na vsake toliko časa naredim; se ve, da.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

metsis ::

Jaz ti ne bi znal glede zelenega čaja dati prave informacije, nisem pa še nikjer bral ali zasledil omembo, da bi bil lahko strupen, če ga ne pripraviš povsem pravilno, da je izkoristek najboljši.

Morda te bo zanimalo

PRIMERJAVA ANTIOKSIDATIVNE UČINKOVITOSTI IN SKUPNIH FENOLNIH SPOJIN V ZELENEM IN MATCHA ČAJU
https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGrad...

VPLIV PRIPRAVE NAPITKOV ČAJA (CAMELLIA SINENSIS L.) NA VSEBNOST FLAVANOLOV IN ANTIOKSIDATIVNO UČINKOVITOST
https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGrad...

__Devil__ ::

Cene pošnine so kar velike ja, vendar pa lahko naročič za 80EUR čaja in imaš zalogo za celo leto, potem te poštnina stane 16EUR, mislim, da so celo dvignili poštnino iz 12EUR. Predvidevam, da je zaradi teža višja poštnina. Ta čaj se ne pokvari in ostane dober še veliko časa, je kot vino. Navadno, ko naročim čaj naredim zaloge za 80EUR, kar je toliko, da paket komaj dvigneš.

Manjšo količino čaja za test lahko kupite v skoraj vseh čajnicah, evroparku..

Priprava mate čaja je enostavna, ko ga osvojiš. Predlagam, da si ogledate še druge videje o pripravi Yerba Mate.



Iz bučke rad pijem zato, da ga čimbolj izkoristim, ponavadi prelijem 70-75°C vodo 3-4x povprečno in pustim stati 30sekund - 1 minuto.

Če delam čaj v "French Pressu" dam v 1l French Press 3-5 jedilnih žlic čaja katerega obvezno predhodno namočiš v 1 deci hladne vode, da ga takoj ne uničiš z vročo vodo, ko ga preliješ. Pustim stati povprečno 10minut a tudi ne predolgo, ker potem lahko zgubi na okusu. Je pa tudi 5 minut dovolj, čaj ko se namaka potopiš pod vodo oz rahlo premešaš, da se bolje absorbira v vročo vodo (70-75°C). Nato ga čimbolj počasi stisneš do konca, lahko uporabiš tudi malo pritiska na koncu, da ga čimbolje iztisneš.

Glede čiščenja bučke je odvisno kakšno imaš, prava bučka iz navadne buče je bolj zahtevna za čiščenje, obstajajo pa tudi keramične, ki jih praktično samo stresesš v vedro z biološkimi odpadki in opereš z vodo. Narazen vzameš tudi bombillo (železno slamico) in jo opereš ter po potrebo z iglo očistiš tudi luknjice bombile, katerih obstaja veliko različnih, odvisno od sestave čaja, saj je za določen čaj priporočena drugačna bombila, da se lažje filtrira.

To, da je čaj strupen, če se predolgo namaka še nisem slišal, je pa definitivno bolj močan. Slišal sem le, da je sin od sodelavke zaradi premočnega (pravega japonskega) čaja dobil rano na želodcu, če je to res nevem, se pa strinjam, da ni pametno pretiravati z močnim čajem ves dan, če velja isto za Mate čaj nevem. V več letih dnevnega pitja čaja še nisem opazil.

Obstaja velika razlika med zelenim, mate čajom in samo Matcho. Priprava je drugačna in matcha čaj je tudi veliko dražji. Pije se lahko sam prah matche čaja za razliko od zdrobljenih koščkov mate čaja, ki se samo pije preko filtracije/pressa.

lion83 ::

Živjo. Sam tudi pijem Matcha čaj od kar mi ga je predstavil sodelavec. Mi odgovarja ker sam ne pijem kave. Dobil sem veliko zalogo čaja odlične kvalitete: prodaja ga slovenska BIO/EKO trgovina. Poreklo je japonska in je pakiran 100g. Prodam ga po zelo ugodni ceni, ker ga toliko ne bom mogel popiti. Informacije o ceni na mail: za lažjo predstavo več kot 60% ceneje kot v trgovini. Uporaben pa je do aprila 2021. Še originalno vse zapakirano.

damjanhegi@gmail.com

metsis ::

Končno sem kupil mate čaj. Zmanjkalo mi ga je ravno ob začetku epidemije, ko se se vse trgovine zaprle. Si bom naredil zalogo in res naročil ene par kg čaja, da brez njega ne ostanem več.

Zakaj mate:
-Je dobrega okusa brez vseh dodatkov
-Občutki ob pitju čaja se mi zdijo podobni kot bi zaužil obrok. Mene nasiti in se mi res zdi nekaj posebnega in nepogrešljivega.
-Zavira apetit. Tako deluje na mene, sladko mi po dveh skodelicah ne paše.
-Primerjajo ga s kavo, a poživljajoč učinek je drugačen kot pri kavi.
-Imel naj bi antioksidante, vitamine, minerale idr.

Saruška ::

Živjo,
opazila sem, da ni nihče še omenil postopka "impregnacije" mate-a (bučke). Po špansko se temu reče "curar el mate" postopek pa prepreči, da bi grenak okus bučke prešel na čaj, oz. da bi bučka od vroče vode počila.

Postopek (curar el mate):
1. Operemo bučko in očistimo vse ostanke tkiv s sten.
2. Bučko odcedimo in jo napolnimo z že uporabljeno yerbo mate.
3. Dolijemo malo tople vode, zato da se yerba ne izsuši.
4. Pustimo počivati čez noč.
5. Naslednji dan izpraznimo bučko in ponovimo postopek z yerbo mate, vendar bučke ne peremo.
6. Pustimo počivati čez noč in bučka je pripravljena za uporabo.


Pravilna priprava mate-a:

metsis ::

Sam pijem mate v keramični skodelici, kovinski steklenički, ali v kozarcu.

Vprašanje zakaj sploh uporabljati bučko?

smolep ::

Ali je matcha = mate? Naslov teme je namreč matcha čaj. Če me spomin ne vara gre za dva zelo različna čaja. Mate je čaj iz listov nekega drevesa v J Ameriki. Menda skoraj brez kofeina. Matcha pa zmleti mladi zeleni čaj. Ali ni tako?

metsis ::

smolep je izjavil:

Ali je matcha = mate? Naslov teme je namreč matcha čaj. Če me spomin ne vara gre za dva zelo različna čaja. Mate je čaj iz listov nekega drevesa v J Ameriki. Menda skoraj brez kofeina. Matcha pa zmleti mladi zeleni čaj. Ali ni tako?


Seveda

enemon ::

Do zdaj sem pil dm Bio Matcha čaje, tistega v kovinskem pakiranju za 10 EUR. Pa zdaj ravno berem, da se je na nemških testih slabo odrezal, baje veliko aluminija in ostalih škodljivih snovi. Kateri matcha čaj priporočate, da je kar se tega tiče preverjene kakovosti? Eden izmed razlogov za pitje matcha čajev so tudi učinki na zdravje, seveda tisti pozitivni, a očitno je treba kar paziti, da negativni ne pretehtajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri čaji preko interneta

Oddelek: Loža
282749 (771) yansek
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18544915 (17819) hancy
»

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7217397 (14459) user-pass
»

Kje v Ljubljani kupiti pribor za pitje yerba maté?

Oddelek: Loža
83627 (2936) atavanc
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246748 (6241) mojsterleo

Več podobnih tem