» »

PC Volan in avtomobilska igra

PC Volan in avtomobilska igra

«
1
2 3

metsis ::

Rabil bi priporočilo za PC avtomobilsko igro ter volan.

Ne iščem kakšne igre dirkanja tipa formula, ampak vožnja po podeželju, mestih.

Pa kakšnen policijski pregon bi znalo biti zanimivo.


TIP PC-ja
Video Card VIDEO CARD
You Have: Quadro 2000M

You Have
Pixel Shader 5.0
Total Video 10 GB
Vertex Shader 5.0
CPU

You Have: Intel(R) Core™ i7-2640M CPU @ 2.80GHz
You Have: 2.8 GHz

RAM
You Have: 16 GB

DISK
You Have: 120 GB

SOUNDCARD
You Have: X-PLAY Stereo

beta1 ::

Forza horizon serija

metsis ::

Čim bolj realistična.

Brez kakšnih nitro pospeševanja ali podobnih neumnostih.

Nazadnje sem igral eno novejši od Need for speed in se mi ne zdi dobra.

beta1 ::

Se enkrat Forza horizon

metsis ::

beta1 je izjavil:

Se enkrat Forza horizon

ok

yayo ::

Za drugič, PC igre in oprema bolj spadajo pod oddelek Igre. Bo bolj vidno, če boš tam postal, ker del PC Master rase ne bo oddelka za konzole niti povohal, da se ne sramoti pred sovrstniki. ;) (čeprav jaz mislim, da bi morale vse teme, ki spadajo pod igričarstvo biti v enem krovnem oddelku, ne pad iščeš malo tu in malo tam)

metsis ::

Najboljše da se mi temo potem tja prestavi.

DamijanD ::

metsis je izjavil:

Čim bolj realistična.

https://www.rfactor.net/ mogoče

kixs ::

Test Drive Unlimited
https://www.google.si/search?source=hp&.....0l4j0i22i30l6.351.3464..4217...0.0..0.166.3090.0j23......0....1..gws-wiz.....0..0i131.sMp5fh2Y3Hc

Sicer ne vem kako realisticno hoces, ampak je kar OK za igro. Js jo se zdaj igram vsake toliko casa, ceprav je ze vec kot 10 let stara. Primerjam jo z Need for Speed 1.

smacker ::

S tem 6 let starim laptopom z quadro grafiko kar pozabi na dober gaming experience. Za to si bi moral omislit sodoben PC (+500€) in zunanji monitor (+100€), če ga še slučajno nimaš.

Forza Horizon je premalo realistična za vožnjo na volanu. Dober nadomestek starih need for speedov, saj novi so katastrofa. Super špil, poln akcije, ampak je prilagojen za igro na tipkovnici in gamepadih, brez posebnega feedbacka na volanu. Posledično potem volan ne pride toliko do izraza v smislu simuliranja obnašanja pravega avtomobila. Če iščeš realizem, potem raje poglej project cars, je dobra simulacija za začetnika. Žal je dirkalno usmerjen, maš pa par prog cca. 20km po podeželju (azurna obala ali california), lahko naštimaš brez nasprotnikov in se lagano pelješ. V poštev pride še Asseto Corsa, kasneje pa iRacing. V slednjem tekmujejo profesionalci, imajo online lige, ljudje trenirajo cel teden, da med vikendom dirkajo. Posnetke iger najdeš na youtube, pa se odloči kaj ti je všeč. Preveri tud zahteve, kaj od naštetega bi ti delalo na tvoji grafiki. Če iščeš med starejšimi naslovi, lahko preveriš še Test Drive Unlimited (1 in 2), ampak je podobno kot Forza Horizon, manj realistična in jo komot igraš na tipke. Kljub temu, zabaven špil.

Glede volanov pa je odvisno od budgeta in namena uporabe. Fajn je, če ima možnost obračanja 900°, kot pravi avto. Za 1x letno priklopit za 1 teden, bo zadoščal kak rabljen iz bolhe. Za redno igranje in užitke bo kak logitech za cca. 200€ dobra naložba. Če iščeš čim bolj realistične užitke pa dobiš simulatorje tud za ceno novega športnega avta.

metsis ::

smacker je izjavil:

S tem 6 let starim laptopom z quadro grafiko kar pozabi na dober gaming experience. Za to si bi moral omislit sodoben PC (+500€) in zunanji monitor (+100€), če ga še slučajno nimaš.

Forza Horizon je premalo realistična za vožnjo na volanu. Dober nadomestek starih need for speedov, saj novi so katastrofa. Super špil, poln akcije, ampak je prilagojen za igro na tipkovnici in gamepadih, brez posebnega feedbacka na volanu. Posledično potem volan ne pride toliko do izraza v smislu simuliranja obnašanja pravega avtomobila. Če iščeš realizem, potem raje poglej project cars, je dobra simulacija za začetnika. Žal je dirkalno usmerjen, maš pa par prog cca. 20km po podeželju (azurna obala ali california), lahko naštimaš brez nasprotnikov in se lagano pelješ. V poštev pride še Asseto Corsa, kasneje pa iRacing. V slednjem tekmujejo profesionalci, imajo online lige, ljudje trenirajo cel teden, da med vikendom dirkajo. Posnetke iger najdeš na youtube, pa se odloči kaj ti je všeč. Preveri tud zahteve, kaj od naštetega bi ti delalo na tvoji grafiki. Če iščeš med starejšimi naslovi, lahko preveriš še Test Drive Unlimited (1 in 2), ampak je podobno kot Forza Horizon, manj realistična in jo komot igraš na tipke. Kljub temu, zabaven špil.

Glede volanov pa je odvisno od budgeta in namena uporabe. Fajn je, če ima možnost obračanja 900°, kot pravi avto. Za 1x letno priklopit za 1 teden, bo zadoščal kak rabljen iz bolhe. Za redno igranje in užitke bo kak logitech za cca. 200€ dobra naložba. Če iščeš čim bolj realistične užitke pa dobiš simulatorje tud za ceno novega športnega avta.


Ja, takle mamo. Koliko dober prenosnik toliko bo pač zabave. Ne bom pa kupoval nove opreme zaradi iger.

Imam pa dodaten monitor večji.

Bi pa res z volanom in pedali spodaj igral. To je tisto pravo, če že špilam.
Nekje vmes cenovno med bolho ter logitech za 200 € bom malo pogledal.

Project cars
Asseto Corsa
iRacing- online
Drive Unlimited (1 in 2)

metsis ::

Kaj je pa glede novih verzij Need for speed, da vam niso všeč ?

kixs ::

Need for speed je od 1 do 5 verzije. Ostalo je kar neki.

metsis ::

kixs je izjavil:

Need for speed je od 1 do 5 verzije. Ostalo je kar neki.


Zadnja 5-ka je: Need for Speed: Porsche Unleashed ?

kixs ::

Ja. Za PS2 mi je dober se Hot Pursuit 2 - je cisto razlicna/boljsa verzija kot za PC.

Test Drive Unlimited 1 mi je zelo vsec, medtem ko je dvojka cisto mimo.

kixs ::

Malo sem pogledal Forza Horizon 3 na youtubeu... malo mesano. Izgleda kot obicajen novodobni NeedForSpeed - torej brezveze. Je pa en film ko igra po svoje - kao free play. To bi mi bilo zanimivo. Bom sprobal ob priliki...

Npr. TDU dam 6-letni hcerki na volan spilat in vozi lepo prva, druga prestava. Se ustavlja na rdecem semaforju/STOP in vozi skoraj po predpisih :lol:

Cveto ::

Še eno priporočilo za Test Drive Unlimited. Jaz zadevo občasno še vedno zaženem in se solidno pelje tudi z Logitechom G29, vsekakor bolje od katerekoli Forze Horizon (imam 1 in 2 za Xbox one ter 3 in 4 za pc in xbox). Hardversko tole dela povsod, zgleda pa še kar ok.

Forze Horizon so sicer v mnogočem boljši špili, a kontrola z volanom ni noben užitek.

Za pogledat je še The Crew. Območje za igro je ogromno, avto se tudi solidno pelje, grafično pa po moje ni kaj preveč zahtevno.

Špilam tudi Assetto Corsa, Project Cars in Forzo 7, vsak od teh je na volanu daleč pred čemurkoli od zgoraj napisanega, samo je pa to res vse dirkanje na zaprtih stezah, kar meni ne odgovarja najbolje.

Če smo že ravno pri "normalni" vožnji: opažam da niti en špil nima realistično narejenega avtomatskega menjalnika oziroma da so vsi v "supersport" načinu, kjer vedno vleče obrate do konca. Kdor je kdaj v realnosti vozil kakšnega avtomatika, dobro ve, da ti bo avto pri recimo "pol gasa" prestavljal pri recimo 2-3 tisoč obratih, če ga boš pa "pohodil", bo šel pa do konca. Pri špilih pa tudi pri pol gasa vleče "do konca", samo počasneje, prestavlja pa ravno tako tik pred rdečim poljem. Kdo ve za kak špil, ki se ne obnaša tako? Saj nek pomen bi itak imelo samo pri "open-world" igrah, ki pa jih ni ravno veliko (FH serija, The Crew, TDU, nekateri NFS-ji...).

metsis ::

smacker je izjavil:

S tem 6 let starim laptopom z quadro grafiko kar pozabi na dober gaming experience. Za to si bi moral omislit sodoben PC (+500€) in zunanji monitor (+100€), če ga še slučajno nimaš.

V poštev pride še Asseto Corsa, kasneje pa iRacing. V slednjem tekmujejo profesionalci, imajo online lige, ljudje trenirajo cel teden, da med vikendom dirkajo...med starejšimi naslovi, lahko preveriš še Test Drive Unlimited (1 in 2), ampak je podobno kot Forza Horizon, manj realistična in jo komot igraš na tipke. Kljub temu, zabaven špil.

Glede volanov pa je odvisno od budgeta in namena uporabe. Fajn je, če ima možnost obračanja 900°, kot pravi avto. Za 1x letno priklopit za 1 teden, bo zadoščal kak rabljen iz bolhe. Za redno igranje in užitke bo kak logitech za cca. 200€ dobra naložba. Če iščeš čim bolj realistične užitke pa dobiš simulatorje tud za ceno novega športnega avta.



Se bi dalo v ta prenosnik vgraditi kakšno boljšo grafično? Ker sicer so ostale specifikacije zadosti dobre, razen grafične.



Cveto je izjavil:

Še eno priporočilo za Test Drive Unlimited. Jaz zadevo občasno še vedno zaženem in se solidno pelje tudi z Logitechom G29, vsekakor bolje od katerekoli Forze Horizon (imam 1 in 2 za Xbox one ter 3 in 4 za pc in xbox). Hardversko tole dela povsod, zgleda pa še kar ok.

Forze Horizon so sicer v mnogočem boljši špili, a kontrola z volanom ni noben užitek.

Za pogledat je še The Crew. Območje za igro je ogromno, avto se tudi solidno pelje, grafično pa po moje ni kaj preveč zahtevno.

Špilam tudi Assetto Corsa, Project Cars in Forzo 7, vsak od teh je na volanu daleč pred čemurkoli od zgoraj napisanega, samo je pa to res vse dirkanje na zaprtih stezah, kar meni ne odgovarja najbolje.



LOGITECH volan G29 je nov čez 200 €.
Se splača kupiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

kixs ::

Js imam Logitech Momo in Logitech Driving Force GT. Najvec sem igral na Momo-tu. Zadnjih nekaj let pa na GT, ampak zadnja leta igram nekaj ur letno. Sicer sta mi oba dobra.

Cveto ::

Logitech G29 so pri nas celo blizu 300 in ne, mislim da se ga za te denarje na splača. Žal je tako, da je praktično edini pameten volan, ki se ga dobi pri nas. Sam sem ga vzel zaradi playstationa in Gran Turisma, a se tega nikoli nisem spravil resno igrat, tako da je bolj stal v omari, zdaj sem pa PS itak prodal in bom verjetno tudi volan. Za Forzo Horizon in podobne itak ni to to, ker so narejene za joypad.

Enkrat, "ko bom velik", si bompa vzel Thrusmaster T300RS (350 eur), Shifter (100 eur) in "pro"pedala (120eur).

Opcija je še Thrustmaster T150/Ferrari/TMX, ki je v osnovi okoli 200 eur, a če hočeš še pedala z sklopko in prestavno ročko, prideš spet na 300+.

Za probat zadeve je še najbolje vzeti rabljenega Driving Force GT.

TOP ::

metsis je izjavil:

kixs je izjavil:

Need for speed je od 1 do 5 verzije. Ostalo je kar neki.


Zadnja 5-ka je: Need for Speed: Porsche Unleashed ?

Dokler se boš odloču ,kako in kaj te bo počasi minilo,tako kot večina nas tukaj,kupiš volan takoj izprovaš in pospraviš v omaro.Kar se tiče volanov je isto kot z vsako stvarjo več denarja več muzike.Če bi ti rad tole sam probal in ne resno igral,kupi bolj poceni volan.

smacker ::

V prenosnik ne moreš druge grafe dat, oz. se finančno ne splača. Za bolj realistično vožnjo (semaforji, omejitve, promet,...) lahko poskusiš Euro Truck Simulator 2, maš tud mode za osebne avte. Pri tovornjakih avtomatik šalta pri normalnih obratih, verjetno je tud v osebnih avtih poštiman.

kixs ::

Za TDU bi moral ta prenosnik zadostovati.

Maximus ::

Raceroom Racing Experience
Je pa čisto dirkaško usmerjena. Na voljo so samo dirkaški avtomobili ter piste.

metsis ::

kixs je izjavil:

Za TDU bi moral ta prenosnik zadostovati.


TDU ne bom igral.

Forza Horizon mi ne bi delala niti 1 ali 2?

kixs ::

Quadro 2000M je nekje na nivoju 8800GT. Torej dobra za cca 10 let stare igre.

springfield ::

metsis je izjavil:

kixs je izjavil:

Za TDU bi moral ta prenosnik zadostovati.


TDU ne bom igral.

Forza Horizon mi ne bi delala niti 1 ali 2?

1 in 2 nista za PC. Kot so ti ze svetovali, probaj Euro Truck Simulator 2.

metsis ::

Test Drive Unlimited 2 sodeč po youtube posnetkih ne izgleda ravno posebej navušujoče

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

kixs ::

TDU2 sux. Meni je cool samo enka. Zaradi nje sem kupil prvi volan (Thrustmaster brezzicni, pa malo kasneje Logitech Momo), ker se na tipke ni dalo igrat - morda so to kasneje s posodobitvijo kaj popravili...

En random video:

metsis ::

 Forza Horizon 3 system requirements

Forza Horizon 3 system requirements



Bi tole delalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

kixs ::

Niti pod razno :lol: Morda na 800x600 locljivosti ;)

Bom sprobal Forzo Horizon 3 danes/jutri, odvisno kako bom s casom...

metsis ::

Moj PC zadošča ustreza zahtevam za igranje Need for speed iger.
Tudi tole bi lahko igral: Need For Speed: Most Wanted (2012)

Je katera od iger NFS pribljižno realistična?
Samo da slišim za nitro pospeševanje me mine. Je katera od iger brez tega?

Gr8t ::

Kot že rečeno, 1-6, s tem da so razen 1-ke in 5-ke vse arkade.

Siddh ::

Policijski pregoni in oodprt svet :
href="


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

metsis ::

Kaj bolj realističnega
Euro Truck Simulator 2, Mercedes-Benz S650 Maybach

metsis ::

Euro Truck Simulator 2
mi ne bo delala

BeamNG DRIVE
celo dela na mojemu PCju

IvoJan ::

zakaj pa noces probat test drive unlimited 1? dejansko je to edini spil ki ti bo delal in ki ustreza tvojim zeljam.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

metsis ::

IvoJan je izjavil:

zakaj pa noces probat test drive unlimited 1? dejansko je to edini spil ki ti bo delal in ki ustreza tvojim zeljam.


Bom probal. Je enka boljša od dvojke?

IvoJan ::

veliko veliko boljsa, tudi driving model je manj arkaden kot 2, meni osebno je TDU1 en izmed najbolj uzivaskih open world driving spilov.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

metsis ::

IvoJan je izjavil:

veliko veliko boljsa, tudi driving model je manj arkaden kot 2, meni osebno je TDU1 en izmed najbolj uzivaskih open world driving spilov.

Potem je za sprobat. A gaming volan pride prav?

Tole zgleda kar solidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

amacar ::

Kakšen need for speed prostreet ali shift bi še prišla v poštev.

metsis ::

amacar je izjavil:

Kakšen need for speed prostreet ali shift bi še prišla v poštev.


S tem nitro pospeševanjem izgleda bedasto

kixs ::

metsis je izjavil:

IvoJan je izjavil:

veliko veliko boljsa, tudi driving model je manj arkaden kot 2, meni osebno je TDU1 en izmed najbolj uzivaskih open world driving spilov.

Potem je za sprobat. A gaming volan pride prav?

Tole zgleda kar solidno.


Definitivno volan. Vsaj Logitech MOMO - najdi rabljenega za dobro ceno. Boljsi za malo vec denarja pa je Driving Force GT. Ce se bos vrgel v to pa G29 ali ekvivalanten Thrustmaster.

metsis ::

kixs je izjavil:

metsis je izjavil:

IvoJan je izjavil:

veliko veliko boljsa, tudi driving model je manj arkaden kot 2, meni osebno je TDU1 en izmed najbolj uzivaskih open world driving spilov.

Potem je za sprobat. A gaming volan pride prav?

Tole zgleda kar solidno.


Definitivno volan. Vsaj Logitech MOMO - najdi rabljenega za dobro ceno. Boljsi za malo vec denarja pa je Driving Force GT. Ce se bos vrgel v to pa G29 ali ekvivalanten Thrustmaster.


Hvala. Je enka boljša od dvojke?

Need for Speed: Shift 2 Unleashed
Tudi tole na mojemu PC-ju naj bi delalo in ne izgleda slabo

Maximus ::

@Metis od NFS je še najbližje realizmu Porsche Unleashed
Je pa zadeva kar stara.

mailer ::

Poskusi še Rally Trophy :)
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

metsis ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

kixs ::

Vidim, da na pol beres tole temo... sem ze napisal, da je meni TDU1 dosti boljsa od dvojke. Nasploh mi je TDU1 zelo dober spil, ce nisi ravno v modding in nitro sceni. Vsec mi je voznja po odprtih cestah, norenje cez ovinke in voziti z cim manj "nesrecami". Ne recem, da ni brez napak... ampak gre skozi.

Sploh ne vem kaj razmisljas ze nekaj dni... probaj.

metsis ::

kixs je izjavil:

Vidim, da na pol beres tole temo... sem ze napisal, da je meni TDU1 dosti boljsa od dvojke. Nasploh mi je TDU1 zelo dober spil, ce nisi ravno v modding in nitro sceni. Vsec mi je voznja po odprtih cestah, norenje cez ovinke in voziti z cim manj "nesrecami". Ne recem, da ni brez napak... ampak gre skozi.

Sploh ne vem kaj razmisljas ze nekaj dni... probaj.


Sem spregledal.

facepalm ::

Kaj pa Codemastersov: Race Driver GRID?
Je sicer arkadna s "kanckom" simulacije. Zaradi tega combota ni prelahka ne pretezka in mi je bila zabavna.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014269 (2743) Horas
»

Volan in ostalo

Oddelek: Konzole
444635 (2429) DamijanD
»

Kateri volan (plus pledala in menjalnik)?

Oddelek: Kaj kupiti
152337 (1324) borutz
»

Need for speed

Oddelek: Igre
385972 (5144) bambam20
»

Test Drive Unlimited 2 - TDU2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15125689 (16115) BorutK-73

Več podobnih tem