» »

Pomivalni stroj Bosch SMS 2022

Pomivalni stroj Bosch SMS 2022

ta_ki_tke ::

Po končanem pomivanju ostajajo na posodi lise, kot da bi stroj pomival brez soli. Obenem pa se že po enem pomivanju indikator za sol (plovec) potopi, čeprav je bila posoda za sol polna in naj bi zadostovala za 15 pomivanj. Sol torej nekam izginja, ne da bi opravila svojo funkcijo. Stroj nikjer ne pušča vode, tudi slišati ni nobene razlike. Ali tule kdo ve, kaj stroju odmerja sol za eno pomivanje in kaj bi treba pregledati (razdreti, očistiti ali zamenjati)? Zgoraj je nekakšen 4 stopenjski gumb za različne trdote vode, vendar opisana napaka ostaja pri kakršnemkoli položaju gumba.

koyotee ::

pokličeš na servis?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ta_ki_tke ::

Gotovo, ampak prej bom povprašal za
nasvet še na kakšnem mogoče malo manj -Tech forumu.

Tomas 33 ::

Uporabljam razne 3 v 1 in vse v ena tablete za pomivalca in se tako ne obremenjujem s soljo.
Kupi en majhen paket pa preveri.

KandazaR ::

Uporabljam razne 3 v 1 in vse v ena tablete za pomivalca in se tako ne obremenjujem s soljo.
Kupi en majhen paket pa preveri.


Odvisno od trdote vode. Tam kjer je dolj trda voda je 3v1 premalo je treba dodajati sol. Bo treba res serviserja poklicat. Nekaj je narobe z regeneracijsko napravo.

Opkow ::

Mi imamo precej trdo vodo (LJ) in 3v1 tablete uporabljamo ze vrsto let, brez problema...

ta_ki_tke ::

Ali je to tisto, čemur jaz po domače pravim posoda za sol, ali kaj drugega? Malo sem pregledal tudi forum strojnikov, kjer so njega dni uspešno popravili nekaj Candyjev, tako da so očistili razne cevke in membrane na nekakšnih presostatih, ampak tule je pretok kvečjemu prevelik, ne premajhen, izvirni greh pa je, da se mi o delovanju stroja niti ne sanja. Prav rad bi razdrl in pregledal, če bi le kdo namignil, kaj.

ta_ki_tke ::

Še epilog in napotki za srečneže, ki bodo naleteli na simptom prevelike porabe soli pri pomivalnem stroju:
Kot me je poučil serviser, se sol porablja samo v eni fazi pomivanja, odmerja pa jo programator, tako da v tisti fazi odpre elektromagnetni ventil na cevi skozi posodo s soljo. Če se ta ventil pokvari, tako da ne zapira več, teče voda skozi posodo s soljo ves čas, kar zaznamo kot lise na posodi po končanem pomivanju (in po precej večji porabi soli).
Ventil zamenjamo (ali popravimo), pri omenjenem Boschu je levo spodaj. Posebnega orodja ne potrebujemo, dovolj je izvijač. Da pridemo do ventila, je treba sneti (4 vijaki) prednji pokrov prostora, kjer je posoda za sol (pod pomivalno komoro), in krovno pločevino vrat. Pred posegom ne pozabimo iztakniti priključnega kabla iz vtičnice!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere tablete za pomivanje posode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416222 (1702) c3p0
»

Pomivalni stroj Gorenje - dva piska

Oddelek: Loža
158461 (8011) googleg1
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113334 (2906) Millikan
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Loža
233624 (3073) Blazz
»

Pomivalni stroji

Oddelek: Loža
223729 (3203) Balandeque

Več podobnih tem