» »

Vgradnja SSD + prenos Win 10

Vgradnja SSD + prenos Win 10

1
2
»

bleem ::

Mogoče, če lahko si malo sposodim temo.

Gre se enako za laptop iz katerega bi ven vrgel HDD in v njega dal SSD (ker ga imam pač viška). Win10 je OEM, ali je možno klonirati iz HDD na SSD in bo vse okej?

LP

anketar ::

ja, ja

Mare2 ::

bleem je izjavil:

Mogoče, če lahko si malo sposodim temo.

Gre se enako za laptop iz katerega bi ven vrgel HDD in v njega dal SSD (ker ga imam pač viška). Win10 je OEM, ali je možno klonirati iz HDD na SSD in bo vse okej?

LP


https://www.easeus.com/

rs1975 ::

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

evo, sem na novo naložil Win10. Parkrat resetiral in del bp.

Prosim še za pomoč glede teh manjših particij na HDD:
SYSTEM H:
HP RECOVERY E:
HP TOOLS H:

A te particije rabim? Če jih rabim, jih kar pustim na HDD ali prenesem na SSD? Jih moram na novo kreirat ali je dovolj samo kopiranje?

Še tole; stari HDD sem dal v USB zunanje ohišje in ga pognal na drugem prenosniku, vendar ga ne najde. RAzlog?



Nobenega predloga?

Mare2 ::

Nisi dobro zmontiral...
Kaj pa v prvem računalniku dela, pa v tretjem?

rs1975 ::

Mislim, da sem dobro zmontiral, saj ni neka znanost... Probal na dveh računalnikih in nikjer ne dela. V disk managementu mi napiše unallocated disk

krepki ::

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

evo, sem na novo naložil Win10. Parkrat resetiral in del bp.

Prosim še za pomoč glede teh manjših particij na HDD:
SYSTEM H:
HP RECOVERY E:
HP TOOLS H:

A te particije rabim? Če jih rabim, jih kar pustim na HDD ali prenesem na SSD? Jih moram na novo kreirat ali je dovolj samo kopiranje?

Še tole; stari HDD sem dal v USB zunanje ohišje in ga pognal na drugem prenosniku, vendar ga ne najde. RAzlog?



Nobenega predloga?

Teh particij ne rabiš,ker recovery ti itak ne bi deloval,če bi ga prenesel na ssd,tako ,da komot vse izbrišeš.

rs1975 ::

krepki je izjavil:

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

evo, sem na novo naložil Win10. Parkrat resetiral in del bp.

Prosim še za pomoč glede teh manjših particij na HDD:
SYSTEM H:
HP RECOVERY E:
HP TOOLS H:

A te particije rabim? Če jih rabim, jih kar pustim na HDD ali prenesem na SSD? Jih moram na novo kreirat ali je dovolj samo kopiranje?

Še tole; stari HDD sem dal v USB zunanje ohišje in ga pognal na drugem prenosniku, vendar ga ne najde. RAzlog?



Nobenega predloga?

Teh particij ne rabiš,ker recovery ti itak ne bi deloval,če bi ga prenesel na ssd,tako ,da komot vse izbrišeš.


Ok, bom pobrisal ko mi bo ratal, da bo hdd viden preko USB priklopa :) Trenutno mi ga ne prepozna

krepki ::

Priklopi ga za foro na tv,če ga tam zazna in potem poskusi na računalniku.

rs1975 ::

sem ga vstavil kar v prenosnik in ga je našel. Sedaj pa novi problem. Po pomoti sem izbrisal eno particijo na tem hdd. S katerim programom jo najlažje nazaj dobim?

Mare2 ::

:) Get data back
Recuva

krepki ::

rs1975 je izjavil:

sem ga vstavil kar v prenosnik in ga je našel. Sedaj pa novi problem. Po pomoti sem izbrisal eno particijo na tem hdd. S katerim programom jo najlažje nazaj dobim?

Particijo lahko ustvariš kar v windowsu,greš v nadzorno ploščo,upravljanje računalnika,upravljanje diskov,tam ti pokaže diske in desni klik na disk lahko skrćiš ali razširiš nosilec.
Nadzorno ploščo najdeš pod Sistemskimi orodji,ko klikneš na okno levo spodaj.

rs1975 ::

No, pa mi je končno uspelo vse urediti. Particijo sem nazaj dobil s programom Prago, je čisto enostavno ker ti cel disk najde po particijah in ne po fajlih in folderjih.
Hvala vsem za pomoč in nasvete

Machete ::

Jaz bom malo uporabil tole temo, ker je nekako še najbližja.
Na nekem službenem računalniku imam težavo da mi v Boot order_UEFI Boot Source v biosu vsiljuje
Windows Boot Manager pred UEFI: FAT File system.
Če je slednji na vrhu je vse OK


Skratka gre za starejšo matično HP - Pegatron 2AB6 in ko sem vstavil SSD, sem imel težavo, ker je bil prej samo HDD. Nekako sem v winsih uspel spremeniti registre, da je win readay za SSD in šele potem kloniral, ter zamenjal HDD z SSD. Vse ok, razen, ko se ne naloži :)

Storage option je tud pravilno na UEFI .
Vsake toliko se prepreči loading winsow. Ponavadi je to nek random ponedeljek, zato sumim, da kak win updejt oz. winsi sami nekaj sforsirajo. (Vse ostale nastavitve ostanejo shranjene, sem dal tudi čisto novo baterijo).
Tudi če dam Windows Boot Manager disabled (in se osivi) očitno vseeno lahko skoči na 1. mesto in prepreči, da bi se winsi naloćili.

Ima kdo kakšno idejo, kako bi preprečil tole samodejno balinanje med Windows Boot Manager in UEFI: FAT File system?

.bump.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586831 (5803) oo7
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504406 (3509) solatko
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678003 (6560) ngc2392
»

Kloniranje diska na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
197302 (6777) ST-777
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204829 (4405) BorutK-73

Več podobnih tem