» »

WD300BB + win2k problem

WD300BB + win2k problem

sasox ::

Hoj!

Imam problem z diskom v WD300BB (U-ATA 100, 30GB, 7200) v win2k. Včeri sem dal lepo noter nov disk, ga med inštalacijo razdelil na dve enaki NTFS particiji in vse je potekalo normalno. Potem ko sem vse inštaliral, se mi je zdelo, da disk dela počasi. Vzamem SisofSandro 2001 SE in mi pokaže drive benchmark SAMO malo čez 2000! (ja 2000)!. Rečem si p**** počasna in grem gledat v sistem nastavitve za primary IDE controler. Bilo je nastavljeno DMA if available in curently: PIO mode. Nikakor mi ni ratalo nastavt na DMA mode. Downloadal sem tudi že via 4 in 1 pa še vedno isto. Imam pa plato QDI Advanced 10F in že zgoraj omenjeni disk ter trenutno samo 128MB rama. Samo ram po moje ne more biti problem za to OGROMNO počasnost, ker mi je s prejšnim WD diskom delalo full hitreje (bil je en star 3,2GB disk :\)

Kakšen nasvet za pohitritev preden znorim lepo prosim :))!

Vexto ::

1. odstrani NTFS
2. ODSTRANI NTFS !!!
3. poglej v bios

Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

VASkO ::

namesti gonilnik za IDE posebej. ko namescas 4in1 se ne nalozi gonilnik, ampak samo podpora za IDE. Dolvzami IDE gonilnike tukaj

Paramedic ::

Hm men Sandra 2001 kaže dobrih 110.000 točk. Seveda ne trdim, da je ta rezultat pravi in realen. Pri teb je pa mogoč problem v kontrolerju na plati, da mogoče ne podpira DMA transfer (eno staro sem enkrat mel tako). Povej kaka je tvoja plata nasploh.
End transmission.

sasox ::

Evo zdej sem zrihtu. Poleg tistih IDE krmilnikov na katere je dal link VASkO sem moral inštalirati še SP1 za win2k in še posebaj dol potegnit hot fix popravke od microsofta. Zadeva zdaj dela kot mi mogla :))

VASkO ::

huh, samo da dela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81494 (1337) q:-p
»

Počasno inštaliranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101003 (741) TheJack
»

VIA 4-1

Oddelek: Pomoč in nasveti
141288 (1065) JLP
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131299 (1164) DarC
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231620 (1360) VASkO

Več podobnih tem