» »

Zakaj na Bolhi nekateri na veliko odkupujejo premium telefone?

Zakaj na Bolhi nekateri na veliko odkupujejo premium telefone?

ciki57 ::

Če na Bolhi vpišeš v iskalnik "iPhone" ali v nekoliko manjši meri "Samsung Galaxy" se prikažejo na vrhu izpostavljeni oglasi, kjer folk odkupuje telefone. Vsi ponujajo gotovinsko plačilo takoj in prevzem na različnih lokacijah.
V čem je fora?

smacker ::

Preprodaja. Odkupijo ga pod ceno od nekoga, ki nujno potrebuje gotovino.

Lonsarg ::

Temu se je včasih reklo "kupim aneks", "prodam aneks". Pač folk vzame na dražjo naročnino in ga proda dalje, lahko za dobiček(sem parkrat to počel z lastnim aneksom), lahko za izgubo ker vseeno hoče keš pa mu je vseeno.

Sicer raje daš oglas gor sam in direkt najdeš končnega kupca namesto te preprodajalce, ma očitno je tudi za njih biznis, k se folku niti oglasov ne da več pisat:) Jaz sem to počel tako, da sva šla skupaj z kupcem do operaterja, nič kupovanja vnaprej, jaz sem podpisali aneks on pa dobil telefon (to so bli še cajti, ko so študentski paketi od Mobitela dejansko imeli ugodne cene telefonov in se je še izplačalo, zdaj se niti ne več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

smacker ::

Tisto je drugo, tu gre za ljudi, ki masovno odkupujejo rabljene telefone. Skoraj za celo stran zadetkov: http://www.bolha.com/iskanje?q=iphone

Magic1 ::

Verjetno podobno kot pri avtomobilih. Pride gorila "pogledat" telefon, ki ga prodajaš in si ga poklical. Potem ti začne nabijat, kako je slabo ohranjen in da zapravljaš njegov čas in denar, zraven te zelo grdo gleda in hoče, da mu ga prodaš za pol zahtevane cene. Dosti se jih ustraši in sprejme mizerno plačilo. On pa ga naprej prodaja po polni ceni in podobno taktiko udari še pri prodaji. Tako pol zasluži 50%.
Magic

Lonsarg ::

Ja, no hotel sem razložiti iz kje izhaja to (dobiti nekoga z aneksom), razlika je zgolj v tem, da so vsi ti oglasi od posrednikov in ne dejanskih končnih kupcev...

Ja kr nagravžno je to in ja tut pri rabljenih avtih v oglasih več posrednikov kot dejanskih končnih oseb.

Nagravžno.

louser ::

smacker je izjavil:

Tisto je drugo, tu gre za ljudi, ki masovno odkupujejo rabljene telefone. Skoraj za celo stran zadetkov: http://www.bolha.com/iskanje?q=iphone

Prijava na inšpektorat.
Za preprodajo je treba registrirati dejavnost.

Tipo nima registrirane dejavnosti, ker bi se sicer moral predataviti drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Stari maček ::

louser je izjavil:

smacker je izjavil:

Tisto je drugo, tu gre za ljudi, ki masovno odkupujejo rabljene telefone. Skoraj za celo stran zadetkov: http://www.bolha.com/iskanje?q=iphone

Prijava na inšpektorat.
Za preprodajo je treba registrirati dejavnost.

Tipo nima registrirane dejavnosti, ker bi se sicer moral predataviti drugače.

Seveda inšpektorji rajše zajebavajo legalne s.p.-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha in tržni inšpektor (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26470467 (29316) mat xxl
»

Pregled pošiljke pred plačilom

Oddelek: Loža
454115 (2256) N0t0ri0us
»

samsung s5 nateg

Oddelek: Pomoč in nasveti
243850 (2648) francek1
»

Prvi touch telefon za očeta

Oddelek: Mobilne tehnologije
92259 (1984) MaCoFaCo

Več podobnih tem