» »

Pregled pošiljke pred plačilom

Pregled pošiljke pred plačilom

Excavator ::

Pozdravljeni!

Želim nabaviti nov telefon, našel sem izredno ugodno ponudbo a je na žalost predaleč, zato bi blo samo po pošti. Iščem načine, kako se naj tako zavarujem.
Plačilo po povzetju, je kakšna možnost, da paket pregledam in ga ne plačam, če v njem ni navedenega telefona?
Rekel je, da mi lahko slika osebno, mi to kaj pomaga?
Kaj drugega še lahko storim, osebni prevzem ne pride v poštev.

Hvala in LP
Ficko123

konspirator ::

Plačilo po povzetju, je kakšna možnost, da paket pregledam in ga ne plačam, če v njem ni navedenega telefona?

Ni.

Kaj drugega še lahko storim, osebni prevzem ne pride v poštev.

Najdeš drugega.

Magic1 ::

In kako misliš da bo to potekalo? Ti pred poštarjem odpreš paket in ga zavrneš. Odprt paket se pošlje nazaj k pošiljatelju, on se seveda pritoži, ker je odprt paket šel čez n različnih rok. Ni pošta posrednik pri tvojem biznisu, sploh za tist evro ali dva... Prosi za sliko osebnega dokumenta prodajalca, na kateri je naslov prejemnika tvoje odkupnine in snemaj kako odpreš paket. To ti je edino, kar lahko narediš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Excavator ::

Hvala, torej bom posnel "unboxing" ter v videu še prilozil sliko osebne in pa tisti listek iz pošte?
Mislite, da sem v tem primeru dobro zavarovan pred nategom?

TwingoLove ::

Še vedno mislim, da s snemanjem kasneje neboš nič dosegel, če v paketu ni to kar pričakuješ.
Vseeno ti tudi jaz predlagam da raje poiščeš drugega, telefon osebno prevzameš in ga lahko pred nakupom tudi preizkusiš.

WarpedGone ::

"Izredno ugodna ponudba daleč stran" == nateg

You have been warned.
Zbogom in hvala za vse ribe

Excavator ::

Edina možnost je, da najdem nek kontakt v tistem kraju(Kranj) in ga on prevzame in pošlje?
Gre pa se za iphone 6 128gb za 380e?

Furbo ::

Greš na prevozi.org in se zapelješ tja ali pa imaš kakega prijatelja, ki bi ti naredil uslugo. Ali štopaš.
Ali nahecaš prodajalca, da ti za dodatnih 20€ dostavi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Kdo dila iphone v kranju? Jaz sem tud svojga šel iskat v kranj. Izredno ugodna ponudba :) Bilo je vse vredu, tako kot je opisoval prodajalec :D

Excavator ::

Bom kar tu vprašal, ali se kaj pozna rok uporabe 1-2 leti, če je bil dobro hranjen?

shadeX ::

Če je bil dobro ohranjen in čuvan potem ne. Sem videl tudi že 2 leti stare telefone še s prvotno foljo gor in kakor iz trgovine. A slike je poslal?

amacar ::

Problem je lahko pri bateriji. Pa za 20€ se na drugo stran slovenije zapeljes, video ti ne bo pomagal.

Excavator ::

Bom verjetno vzel enega, ki ga imam v okolici le da je 64gb za isto ceno kot 128 v Kranju
Slike imam ja..zdaj čakam še imei

#000000 ::

Na pošti lahko zahtevaš da komisijsko odpreš paket, to pomeni da si ti in dva uslužbenca v komisiji in se paket odpre ter pogleda ali vsebina ustreza, ne verjamem da ti pustijo da bi prižigal in sprobaval zadevo, da pa pogledajo not pa se da. Ne boš pa to uspel kr takoj, ker veliko poštarskih uslužbencev sploh ne ve za to, aja pa to moraš bit NA pošti in ne doma pred vrati ko ti ga prtroga. Enostavno rečeš da sumiš da notri ni tega kar si naročil, da je prelahek paket ipd. Pol se zganejo, če se ne pa ga bodo poslali nazaj in boli jih K :)

Phantomeye ::

če obstaja že najmanjši dvom, da v paketu ni tisto, kar si naročil VRNI nazaj.

Jaz sem enkrat naročil nek artikel, pa sem ga dobil v škatli za neko drugo stvar. In sem se malo ustrašil, da ni to to. Pa mije poštar povedal, da če nisem ziher, da bo nesel nazaaj.

(sicer sem odprl in je bila v tej škatli škatla za reč, ki sm jo naročil.)

#000000 je izjavil:

Na pošti lahko zahtevaš da komisijsko odpreš paket, to pomeni da si ti in dva uslužbenca v komisiji in se paket odpre ter pogleda ali vsebina ustreza, ne verjamem da ti pustijo da bi prižigal in sprobaval zadevo, da pa pogledajo not pa se da. Ne boš pa to uspel kr takoj, ker veliko poštarskih uslužbencev sploh ne ve za to, aja pa to moraš bit NA pošti in ne doma pred vrati ko ti ga prtroga. Enostavno rečeš da sumiš da notri ni tega kar si naročil, da je prelahek paket ipd. Pol se zganejo, če se ne pa ga bodo poslali nazaj in boli jih K :)


kšn vir za to?

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Znajo take stvari prestrašit. :D

Pred leti sem naročal en precej drag fotkič iz tujine, v decembru. Plačilo po predračunu. Najprej ni in ni paketa, potem mi sporočijo, da se jim je vrnil ker so pomotoma izpustili eno celo vrstico iz naslova, potem ga spet dolgo ni... božič... ne vem več, kaj naj si mislim... mine novo leto in potem le pride obvestilo. Grem iskat na carinsko pošto (to je bilo res dolgo nazaj, tega se menda ne dela več), dobim ogromno škatlo.

Nič mi ni jasno, kaj je zdaj to? V avtu odpiram... nekam lahka se mi zdi škatla, daleč prevelika, se prebijem čez zunanji 16x prelepljeni karton, not mehurčki in zmečkan papir... gora zmečkanega rjavega papirja. In nič... kopljem po papirju, globoko spodaj vidim škatlo od nečesa kar 100% ni fotkič... Najbrž sem bil bled ko smrt, če bi se pogledal v špegu bi umru od tega. Potegnem to škatlo ven, neki bonboni... hoče me kap, nisem niti gledal kaj je to, potisnem roko nazaj v tisto zmedo zmečkanega papirja in... še globje najdem celo originalno škatlo od fotkiča, original zaprto. *-))+")&!)"&&"!!! Vrgli so not veliko pakungo Guyliana (najbrž da se opravičijo za zajeb in ker pač bilo novo leto), vse skupaj zapakirali v 10x preveliko škatlo z morjem zmečkanega papirja, ter meni dvignili pritisk na 200.

Na srečo sem mel čokolado pri roki, da si dvignem sladkor nazaj. :))

Excavator ::

Hvala fantje..mislite, da je dovolj varno, če mi da IMEI, vse poslika, slika osebno in jaz snemam unboxing?
FB profil zgleda legit

Matevz96 ::

Čist tako iz kje si? ker Če nisi ravno iz Murske sobote do Kranja ni daleč.
#hooldthedoor

#000000 ::

@Phantomeye vira nimam, je pa kolega tako na redu na pošti v Murglah, malo so nergali ampak je šlo, ker se mu je zdel paket prelahek, v bistvu je imel srečo, ker mu je ženska na šalterju dejansko že dala paket, on je samo še rabil podpisat, in ko ga je prijel ga je mal pretresel in reku fak to je prelahko, ter takoj odrtgal pokrov škatle stran in dejansko je imel not namesto telefona, eno leseno dilco z žebljem namesto entene, ter napisom, kup si ga če bi ga rad imel :)

Potem je rekel uslužbenki lejte tole me hočejo nategnit za 250 eur, in kaj bi dobil je tole, ženska je rekla ja madona a tud to delajo, ter takoj da je bilo vse PO predpisih naredila da se je paket ODPRL komisijsko, zato sklepam da to dejansko obstaja tudi za druge primere. Kje bi pa to pismeno oz VIR dobil pa ne vem, vprašaj na pošti recimo za začetek.

konspirator ::

Če imaš 380 eur za telefon, potem boš dal še 10-20 za prevoz ko prodajalca in osebno prevzel.Slo ni velika.

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Sem iz okolice MB...osebni prevoz res ni opcija, edino, če najdem nekoga, da mi to za 10-20e prevzame, stestira in prinese :)

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Excavator je izjavil:

Sem iz okolice MB...osebni prevoz res ni opcija, edino, če najdem nekoga, da mi to za 10-20e prevzame, stestira in prinese :)


Ficko si že kdaj slišal za vlak?
#hooldthedoor

Excavator ::

Kaj pa software-part se občuti kaj starost dveh let? Lahko po takšni dobi še vedno dela brezhibno?

Furbo ::

OMG, čudno da nam še delajo iphoni 4, pa commodore 64..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

Niti ni tako neumno vprašanje. Ko prihajajo updatei OS-a, se velikokrat zgodi, da sistem začne (na starem HW) delovati počasneje. Na IOS je to sicer manj pogosto kot na Androidnih napravah, tko da se OP ne rabi bati.

blackbfm ::

Iphone 4 je od ios6 naprej neuporaben

Vice ::

Excavator je izjavil:

Sem iz okolice MB...osebni prevoz res ni opcija, edino, če najdem nekoga, da mi to za 10-20e prevzame, stestira in prinese :)


Za ta denar lahko prideš iz Lendave do Kopra in nazaj. Da nisi ti malo bolj prelene sorte? >:D

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

Iphone 4 je od ios6 naprej neuporaben


Dajte nehat s takimi neumnostmi, da se vam ne bo kdo smejal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

shadeX je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Iphone 4 je od ios6 naprej neuporaben


Dajte nehat s takimi neumnostmi, da se vam ne bo kdo smejal.


Taksne so moje izkusnje, sem ga mel takoj ob releasu 2010,tel je bil raketa, 3 leta kasneje z ios7 pa za vrzt v smeti .. Na sreco mi je takrat uspelo se downgrade narest

Excavator ::

Torej se vam to zdi ponudba da bi se splačalo reskirat, ker ne najdem ničesar iz podravske regije, v takšnem cenovnem rangu in pa iphone 6 space grey vsaj 64gb :D

http://imgur.com/a/mLVs8

perci ::

Ne splača se reskirat - ampak to smo ti že nekajkrat povedali.

mancini ::

OMG
iz Mb do Kr je predaleč

preko pošte ne ker ne zaupa, a ti misliš da ti bo nekdo prevzel tel, ti pa mu boš plačal potem ko ga boš doma pregledal HA HA HA

ali pa si iščeš enega ki mu boš lepo pomahal v slovo njemu in 380€

za 20€ si ti sam zrihtaš prevoz iz mb do lj in z busom do kr, ter povratno domov

kolk pa si star

Excavator ::

Ni potrebe po nobenem norčevanju, sem samo lepo vprašal.
Star pa sem 16 let.

otago ::

Prevoz.org, pod 20eur(z mb) tja in nazaj. Se za kavo bo.

next3steps ::

Če nisi ziher, pol raje ne it v biznis. Boš prihranil energijo, živce pa še čas. Če ni sile, počakaj na ponudbo okrog tebe.
Softwersko gledano iOS10 kar dobro stoji na Šestici. Ima še tudi zagotovljeni dve posodobitvi, če lahko sklepamo iz Applove prakse. Naslednje leto in še leto kasneje.

Excavator ::

Sem dobil ponudbo blizu mene Iphone 6S+ gold star pol leta za 400e po vezah...

shadeX ::

Žalostno to, da lahko danes (dober) rabljen iphone samo še po vezah dobiš. ;((

krneki1919 ::

moj nasvet je, da kupuj pri registriranih podjetjih, ker so ta dolžna spoštovati pravice potrošnikov, kar pomeni, da lahko prevzameš njihov paket, ga odpreš, si ogledaš vsebino, preveriš vse, kar želiš, potem se pa odločiš, če jim ga želiš vrniti in zahtevati denar nazaj (v razumnem roku, seveda, ne čez 3 mesece).

marsikatero podjetje prodaja tudi rabljene telefone, to je še vedno dosti varneje od zasebnih nategatorjev.

pa aliexpress.com si poglej - tam lahko kupiš stvari, plačaš zanje, ko pa pridejo in nisi z njimi zadovoljen, se pritožiš in dobiš denar nazaj. imajo izvrsten sistem, da ne izplačajo prodajalcu tvojega denarja, dokler ne klikneš, da si dobil paket in da si zadovoljen z vsebino.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
ˇ ˇ ˇ ˇ ˇ ˇ ˇ ˇ

shadeX ::

27.10 bo v BB Applov dan. iPhone 6 64GB za 550EUR npr.

https://www.bigbang.si/novice/dan-apple...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Napravo 3 generacije zadaj za 500+ eur? Zgubu stik z realnostjo? :p

s1m0n ::

Za takšne stvari pa se ja uredi oseben prevzem! Meni ni bilo problem it 100+km z vlakom, da sem osebno prevzel prodajano na bolhi se vseeno splača!

Excavator ::

Sem že uredil, hvala:)

shadeX ::

Kaj si zrihtal?

Excavator ::

Bom šel kar za ponudbo, ki mi omogoča osebni prevzem...

N0t0ri0us ::

pametno :D

Osebni prevzem ti omogoča tudi ta v kranju ampak se moraš vsesti na vlak oz prevozi.org :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730891 (24405) shadeX
»

Ali je tole legit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183409 (2126) Jerry000
»

Pametni telefon do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519215 (8521) gusto
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142032 (1781) Scaramouche
»

Samsung galaxy note 4/5

Oddelek: Mobilne tehnologije
11678 (610) zan126

Več podobnih tem