» »

Mizar + Ikea kuhinja?

Mizar + Ikea kuhinja?

darkolord ::

Ve kdo za kakšnega mizarja, ki ima naštudirane Ikea METOD kuhinje in jih zna prilagoditi?

Vem, da v teoriji to lahko naredi vsak mizar, ampak glede na to, da so vsi elementi po istem (Ikejinem) standardu, je precej bolj optimalno, če ima narejene osnovne template in pozna zadevo, da lahko naredi cik-cak.

Tudi kot tržna niša se mi ne zdi slabo, glede na to, da je tega precej.

Vem, da ste tukaj nekateri iz principa proti Ikea kuhinjam, ampak tale METOD je res prima in po videnem/preizkušenem prav nič ne zaostaja za zvenečnimi kuhinjskimi imeni. Glavna prednost je zame to, da jo bodo delali še vsaj 20 let in ima 25 let garancije. Drugi imajo večinoma 2-5 let, če vmes ne propadejo. Tudi dodatkov za organizacijo je milijon in samo še nove dodajajo.
  • spremenilo: darkolord ()

Invictus ::

Najprej povej tistemu zaposlenemu v IKEI, kaj bi rad prilagodil.

Se zna zgoditi, da imajo že rešitev ;).

Mizarji neradi popravljajo drugo pohištvo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TehDucky ::

Invictus je izjavil:

Mizarji neradi popravljajo drugo pohištvo ;).


This! Dobri mizarji imajo polno dela zdele, slabi ali pa brez taprave opreme pa primejo vse v roke.

Če bi hotel mizar montirat in popravljat Ikea kuhinje, bi bile te spet x2 cena.

Machete ::

LOL prilagajanje ikea kuhinj, kot dobra priložnost. Mogoče v severni koreji, kjer ljudje ne prejemajo plač. Vsi, ki imajo storje, orodje in znanje so trenutno zasedeni 4-6 mesecev v naprej z lastno proizvodnjo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Ali je Ikea kuhinja tako zelo poceni in kvalitetna, da se to splača delati? Jaz bi raje naročil kuhinjo po naročilu.

looser ::

ja, menda ugodna znana kakovostna tipska kuhinja, ki je povečini na zalogi, vidiš preko spleta...
ravno razmišljam, če bi, ker je pač potrebno, res šli kakšen dan v Graz, vsaj pogledat...
kuhinja smo sicer naročali po merah in modelu, ja...

darkolord ::

Ni tako zelo poceni.

Prednosti, ki jih jaz vidim, so predvsem:
- 25 let garancije na vse (leseni del + okovje)
- 25 let bojo delali vse kose, ki bojo pasali gor
- če hočeš čez N let narediti upgrade (npr. zamenjati barvo), lahko samo kupiš nove kose (fronte), ki pašejo gor praktično na klik
- za notranjost imajo ogromno dodatkov, ki točno pašejo v predale oz. omare

Slabost je to, da so moduli na 20 cm in se moraš malo znajti, če želiš od stene do stene in nimaš točnih zidov. Pa npr. utorov za ledice ni.

looser ::

ni tako zelo poceni glede na kaj?

darkolord ::

stafotr je vprašal, če je res "tako zelo poceni". Je seveda ceneje kot po naročilu, še vedno pa zlahka prideš na 3, 4, 5 jurjev, pa tja do 10, če je večja.

Utk ::

starfotr je izjavil:

Ali je Ikea kuhinja tako zelo poceni in kvalitetna, da se to splača delati? Jaz bi raje naročil kuhinjo po naročilu.

Po naročilu je po naročilu, po meri je pa čisto nekaj drugega.
Ikeo naklikaš in odpelješ domov, po naročilu je pri nas podobno, samo da čakaš pol leta in plačaš 20% več, še zmeraj ni po meri. Po meri je pa čisto nekaj drugega.
Če ti zmanjka 15 centi, se tam pač vtakne ena fronta v isti barvi in tega ni niti opazit, tudi za to imajo rešitve predvidene. Sej ti ne bo niti mizar nič kaj dost drugega naredil.
Za ikeo sicer ne rabiš nobenega mizarja. Edino potencialno delo je odrezat pult na mero, pa ni niti to taka reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Kvalitetne IKEA kuhinja so DRAGE. Ko sem eno sestavljal sam online, je prišla 15k :D za 5 metrov.

Mizar jo je naredil za 2,5k. Kvaliteta temu primerna. Plus gospodinjski aparati.

Vse je pač odvisno od materialov iz katerih je kuhinja narejena.

Lahko pa tudi v IKEI dobiš kuhinja za 1000 EUR z aparati vred. Sicer 1,5metra, ampak vseeno. IKEA ni samo poceni pohištvo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Po meri = po naročilu.

Praktično ni več standardnih kuhinj. Vsak ima neke svoje potrebe, mere prostora, postavitev elementov, priključkov, zato je smiselno, da se naredi po meri (po naročilu).

Glede rezervnih delov, nadgradenj. Vse se da narediti, tudi tu pri nas. Mizar ti lahko čez 50 let naredi nove fronte, če želiš. Okovje se kupi standardno in ga lahko tudi čez 50 let menjaš. Nisi vezan na Ikeo, greš v prvo železnino po nove pante. Kdo pa menja fronte danes?

Aparati od Ikee so pa zanič. Preverjeno zanič. Tako, da ne priporočam nakupa.

darkolord ::

Mizar ti lahko čez 50 let naredi nove fronte, če želiš.
Ampak potem spet prideš do mojega osnovnega vprašanja. Kot že omenjeno, mizarji neradi delajo za drugimi in bi ti najraje vse na novo naredili.

Kdo pa menja fronte danes?
Praktično nihče, ker je to pri navadnih kuhinjah predrago. Menja se cela kuhinja, ker pač ni modularna in ne paše skupaj z ničemer.

Utk ::

Če mislite, da mizar dela po meri vsak predal posebej se pač motite. Glih tako vzame standardne omarice, vmes pa naredi eno, da dobi tistih par centimetrov gor al dol. Ikea ima tolk kombinacij, da je skoraj nemogoče, da ne bi lepo zapolnil skoraj vsakega prostora. Sej se itak ne dela na centimeter.
Niti ne vem kolk bi bilo pametno imet vsako omarco neke svoje čudne mere.

darkolord ::

Ja, saj to je OK.

Pri Ikei lahko zafilaš prostor na koncu, če hočeš pa imeti npr. 2 kotna elementa (vsak na svojem koncu), si pa v zosu, ker tam rabiš ujemanje v nulo.

Vmes je zelo težko narediti filler, ker je dobro, da se omarice držijo skupaj, poleg tega pa nimaš nobenega mesa, kamor lahko pritrdiš fejk fronto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

harvey ::

Ve kdo za kakšnega mizarja, ki ima naštudirane Ikea METOD kuhinje in jih zna prilagoditi?

Ta poslovni model je že obdelal Hišnik Janez - ko je začel, ti je tudi brez problema kaj prilagodil.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

darkolord je izjavil:

Ja, saj to je OK.

Pri Ikei lahko zafilaš prostor na koncu, če hočeš pa imeti npr. 2 kotna elementa (vsak na svojem koncu), si pa v zosu, ker tam rabiš ujemanje v nulo.

Vmes je zelo težko narediti filler, ker je dobro, da se omarice držijo skupaj, poleg tega pa nimaš nobenega mesa, kamor lahko pritrdiš fejk fronto.

Jaz imam točno tako. 2 filerja, da zgleda simetrično. Prišraufaš ob strani iz omarce, enako kot so omarice prišraufane skupaj ena na drugo.

fosil ::

Take prilagodite ti naredijo v Slovenijales Hobby program za drobiž.
Seveda pod pogojem da jim daš natančna navodila in nato sam zmontiraš.
Je pa treba tudi malo iznajdljivosti.

Da nekoliko popravim utk-jev predlog.
Filer narediš tako, da fronto (seveda od zadaj) prišraufaš na navadno iverko, ki jo nato od strani prišraufaš iz omarice.
Tako se omarice držijo skupaj, filler pa je v liniji s frontami.

Lahko pa tudi zožaš omarico, itak jo dobiš v razstavljenem stanju in daš samo odžagat zgornji in spodnji del, pa še hrbtišče.
Nato pa daš odžagat in zarobit še fronto, to je sicer problematično, če imajo fronte zaokrožene robove, ampak pri tem ti pa tudi mizar ne more pomagat.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

darkolord ::

Lahko pa tudi zožaš omarico, itak jo dobiš v razstavljenem stanju in daš samo odžagat zgornji in spodnji del, pa še hrbtišče.
Zgornji del je malenkost problematičen, ker sta dva kosa ploščevine z luknjami. Spodnji del ima pa luknje za moznike in tele zatiče.

Saj se da to narest v DIY, pa tudi nimam dveh levih rok - prej obratno - ampak take stvari gredo 1000x lažje s pravim orodjem. Moja namizna cirkularka ne odreže čisto ravno in se to takoj vidi. Za moznike sem se tudi že zajebaval, da sem naredil nek template, pa je rezultat bil bolj za silo.

Pač za to kar mizar rabi 3 minute, jaz rabim cel dan.

Glede fronte sem videl neko podjetje, ki se je hvalilo, da naredijo prav takšen finish kot original proizvajalci (ali je celo pisalo, da so dobavitelj za večje proizvajalce pohištva). Ne spomnim se imena trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

feryz ::

Zelo se motite. Ogromno mizarjev popravlja ikejine kuhinje. Res pa je, da to pozabijo povedati svojim strankam in jim kuhinje prodajo kot lastni izdelek.
Kdo bo pa še delal korpus, če nima linije za velikoserijsko proizvodnjo? Če jo ima, pa itak ni več mizar, ampak tovarna.
V ikejah lahko vidite precej kombijev z napisi Izdelava kuhinj po meri in podobno.

SeMiNeSanja ::

feryz je izjavil:

Zelo se motite. Ogromno mizarjev popravlja ikejine kuhinje. Res pa je, da to pozabijo povedati svojim strankam in jim kuhinje prodajo kot lastni izdelek.
Kdo bo pa še delal korpus, če nima linije za velikoserijsko proizvodnjo? Če jo ima, pa itak ni več mizar, ampak tovarna.
V ikejah lahko vidite precej kombijev z napisi Izdelava kuhinj po meri in podobno.

Realno gledano... kaj pa je kuhinja? Osnovno 'ogrodje'/'škatle', okovja, fronte in pult.

Od tega 'vidnega' so predvsem fronte in pult. 'Kakovost' pa se potem zelo hitro ocenjuje glede na uporabljena okovja oz. mehanizme.
Zakaj bi se potem kot mizar ubadal z izdelavo 'škatel', če te na koncu niti vidne niso? Ikea pa pa jih dovolj kakovostne ponuja za sprejemljiv denar....

Pobes ::

A ste vi poskusili odrezat že kakšno omaro iz ikeje? Za kuhinje sicer ne vem, ma v nekaterih elementih je bore malo lesa noter. Vse je iz kartona in votlo.

krneki0001 ::

Tako kot povsod drugod. Masiva je danes tako draga, da jo redki kupujejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

V čem bi pa bila korist recimo lepljenih plošč proti iverci. V čem je sploh problem, na suhem zdrži vsaj 30 let. Večji problem je v železu, poškodovanih frontah itd.

fosil ::

darkolord je izjavil:

Lahko pa tudi zožaš omarico, itak jo dobiš v razstavljenem stanju in daš samo odžagat zgornji in spodnji del, pa še hrbtišče.
Zgornji del je malenkost problematičen, ker sta dva kosa ploščevine z luknjami. Spodnji del ima pa luknje za moznike in tele zatiče.
Saj se da to narest v DIY, pa tudi nimam dveh levih rok - prej obratno - ampak take stvari gredo 1000x lažje s pravim orodjem. Moja namizna cirkularka ne odreže čisto ravno in se to takoj vidi. Za moznike sem se tudi že zajebaval, da sem naredil nek template, pa je rezultat bil bolj za silo.

Kot že omenjeno odrežejo (in tudi zarobijo) ti v Slovenijales hobby program za par evrov.
Za nekoliko več ti pa naredijo tudi luknje po meri.

Ne vem pa o kakšni ploščevini govoriš?
Ikea kuhinjske omarice nimajo nobene pločevine.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349009 (5093) klekej
»

Kuhinje lesnina

Oddelek: Loža
4513290 (11660) luka222
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346853 (5420) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227150 (24639) root987

Več podobnih tem