» »

Program, kateri bi glasbo spreminjal v barvo?

Program, kateri bi glasbo spreminjal v barvo?

M-XXXX ::

Od ene umetnice, sem dobil dosti zanimivo vprašanje. Najbolje, da kar prekopiram:

Mislila sem ton npr je barva, 7 tonov je 7 osnovnih barv, dva tona skupaj, je nova barva, kot redeča in rumena je oranžna....itd. S slikanjem bi hkrati komponiral glasbo.. Da je barva v računalniku direkt vezana na tone,in ko mešaš barve, že nastaja glasba, ki jo slišiš.

Obstaja kaj takega?

jype ::

Glasbo v barvo je easy, obratno pa precej težje, ker bo precej razglašeno.

Duhec ::

V TEM stilu?
http://blackbird.si/

TheBlueOne ::

Obstaja. Ne samo barve, tudi oblike. Ze WinAmp je to imel, ima tudi vsaj Windows Mediaplayer. Isci visuals ali graphic equlizer. Tam lahko izberes katera moznost ti ustreza. Bolj barve, bolj oblike...



Popravek: Morda nisem dovolj natancno bral. Vidim, da je govora o kontra smeri. To pa ne bo slo, ker ton je samo ena komponenta glasbe.

Zgodovina sprememb…

looser ::

kako si to predstavljate/jo umetniki, imaš 'optično' (2D) ravnino, ki bi jo rad pretvoril v nekaj zvočnih krivulj (Nx1D)?
verjetno bi 'platno' razdelil na neke trakove, vsak trak bi ustrezal enemu glasu...
ampak, ker ne moreš risati z več čopiči naenkrat, že gre za neko linearizacijo...
zagotovo se da narediti, ampak dajte to malo razčleniti s slikarsko-fizičnega stališča...

nekaj podobnega vendar precej bolj enostavnega sem delal nekoč, ko sem delal ravninski dekoder morsejeve abecede...

poweroff ::

Hmm, obstaja nekaj rahlo podobnega: Theremin @ Wikipedia



V bistvu 3D ravnino pretvarjaš v zvok...

Splača se pogledat tudi tole predavanje:
sudo poweroff

RegulusDraco ::

kupi par drugih slušalk in jih izmenjuj med sabo ko boš poslušal.

Karkoli programskega povezanega s glasbo je bedno.

edit.: aja ne, zdaj sem šele dojel kaj bi ti rad.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

looser ::

ma saj umetnica bi rada samo preslikavo med vhodnim svetlobnim in izhodnim zvočnim signalom...
samo pravila dekodiranja na tehnični ravni je potrebno določiti :-)
kaj pomenijo oblike, linije, pike z isto barvo.
je to enakovredno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

RegulusDraco ::

Od katere strani boš dekodiral sliko? Leva->Desna? Zgoraj->spodaj? Poševno?

looser je izjavil:

ma saj umetnica bi rada samo preslikavo med vhodnim svetlobnim in izhodnim zvočnim signalom...
samo pravila dekodiranja na tehnični ravni je potrebno določiti :-)
kaj pomenijo oblike, linije, pike z isto barvo.
je to enakovredno?


najlažje je določiti da dolžina črte pomeni trajanje tona, barva pa enega od osmih osnovnih tonov Cjevske lestvice, potem pa naj nariše "Kuža pazi" in bo srečna.

Zakaj je to boljše kot zapis glasbe v violinskem ali basovskem ključu pa mi ni jasno. Mogoče je nekomu všeč ker zgleda drugače.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

looser ::

lahko je čisto sporadično, takoj, ko zazna spremembo (kjerkoli v ravnini) glede na prejšnje stanje, prevede del slike v ustrezen zvok (linearno) ali več zvokov (?)...

umetnica hoče slikati in slišati sliko...

si predstavljaš potencial?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

BigBoss ::

looser je izjavil:

ma saj umetnica bi rada samo preslikavo med vhodnim svetlobnim in izhodnim zvočnim signalom...

Ja, ja. Tudi klavir je čisto lahko igrati. Samo v pravem trenutku moraš pravo tipko pritisniti.

pegasus ::

Moderna glasba se prav nič ne obremenjuje z lestvicami in harmonijami ... samo da je nekaj kar ni tišina in bodo moderni glasbeniki že čisto vzhičeni.

Tako da stvar vidim kot f(r,g,b,x,y) = neko nihanje med 20Hz in recimo 4kHz, ki ga pelješ na audio out. Zna bit zanimiva vaja za čez vikend.

looser ::

BigBoss, nikjer nisem rekel, da gre za ustvarjanje nove veje v umetnosti :-)
pegasus, ja, saj, kalkulacija rgbxy je to, ja, če se omejiš na točke...
zagotovo pa bo nadgradnja (za drug vikend ali dva) še zvok, v odvisnosti od oblike...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pegasus ::

Vsekakor.

Ravnokar mi je prišlo na misel, da v svetu sinestezije gotovo že obstaja vsaj kak prototip take preslikave.

looser ::

pa še čas ti bo potreben v kalkulaciji... rgbxyt
mešanje barve, če še niso posušene :-)
če bi bil pravi jackson, bi imel rgbxyzt, evo...

azislo ::

M-XXXX je izjavil:

Od ene umetnice, sem dobil dosti zanimivo vprašanje. Najbolje, da kar prekopiram:


Da ni tale "umetnica" v bistvu gostujoča profesorica, vprašanje pa tema seminarske naloge?
Omenjam, ker je bil na FRI ravno tak predmet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Stari89 ::

Narediš Fourierjevo analizo in grafu na x osi nato namesto frekvence zvoka prirediš neko valovno dolžino svetlobe. Nazaj dobiš "barvo". Verjetno se to da pretvorit v neko RGB vrednost, ampak predvidevam, da bo zvok iz tega precej popačen oz. "digitalen", kot recimo 15krat preveč skompresiran mp3.
Fourier analysis @ Wikipedia
Kje je tu umetnost, ne vem. Prej ignoranca "umetnice".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

looser ::

Nima tega namena, generiranje določenega zvoka je samo ob spremembi barve in samo za tisto spremembo, morda v navezavi z bližnjo okolico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

M-XXXX ::

azislo je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Od ene umetnice, sem dobil dosti zanimivo vprašanje. Najbolje, da kar prekopiram:


Da ni tale "umetnica" v bistvu gostujoča profesorica, vprašanje pa tema seminarske naloge?
Omenjam, ker je bil na FRI ravno tak predmet.

Hah, če bi me poznal, bi se samo nasmejal taki izjavi. Nisem ravno likovno usmerjena oseba. Sem izrazito tehnične narave.

Uglavnem, gospa ni računalniško najbolj podkovana, tako, da mora biti rešitev že obstoječa (če je). Kako točno si je to zamislila ne vem, predvidevam, pa da ni zadeva, da bi bila instantna ampak bi "risalo" časovno. Obstaja kaj takega, da je ne sprašujem preden imam več info in ji ne dajem lažnih upov?

Stari89 ::

Naj se gospa zjasni, kaj sploh hoče. Kako poglavje iz srednješolskega učbenika za fiziko ji ne bo škodilo.

Poišči "Color Sounds" na Google Play. Morda ji bo všeč. Moja 2-letne nečakinja se ne more odlepit od tega.

Še par opcij:
Kodiranje slike v zvok
Prenos signala skozi LEDico in fotocelico

LP

(also, oktava ima več kot 7 tonov)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multimedija VS Medijske komunikacije

Oddelek: Šola
182841 (2411) The Player
»

Kateri so kaj Slovenski "kontraverzni" umetniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15727790 (22495) Heavy
»

Največji fiziki 20. stoletja sedaj v barvah!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4112658 (8972) Jst
»

Kakšne gene dobi otrok če... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517700 (6052) Jst
»

Izdelava Flash strani, koliko bi racunali?

Oddelek: Izdelava spletišč
262802 (2126) #000000

Več podobnih tem