» »

Kaj je garsonjera, 1,5 sobno stanovanje..

Kaj je garsonjera, 1,5 sobno stanovanje..

c0dehunter ::

Lahko kdo na hitro razloži, kaj je garsonjera in kaj 1,5 sobno stanovanje?
Take simpl stvari pa nikjer obrazloženo ;((
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mtosev ::

1,5 sobno pomeni ena soba in en kabinet oz en manjsi prostor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PaX_MaN ::

garsonj?ra -e ž (e?) stanovanje iz ene sobe in pritiklin, navadno za samske osebe: kupil je garsonjero v stolpnici; vseliti se v garsonjero ?

c0dehunter ::

Ja, to razlago sem ašel. In kaj pomeni pritiklina?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Music Man ::

Garsonjera je stanovanje z eno veliko sobo v kateri imaš vse notri - kuhinjo, jedilnico, dnevno sobo in spalnico. Edino sekret in tuš je pa posebej. No, pri nekaterih mogoče niti to ne... :D

Matev ::

garsonjera je ponavadi soba cca 16-25 ali več kvadratnih metrov z vsemi stvarmi, ki jih potrebuješ za življenje ... tekoča voda, sanitarije, pojstelja, kuhalni kotiček ... itd

c0dehunter ::

Ja pa to verjetno ni mišljeno, da je kuhinja v enem kotu, jedilnica v drugem, v tretjem pa postelja? :))

Je to najbrž kej pregrajeno al kak?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

gzibret ::

enosobno stanovanje pa pomeni ločena kuhinja, kopalnica in 1 soba.

1 in pol sobno pa kuhinja, kopalnica, 1 soba in en manjši pajzl, kamor vseeno lahko stlačiš 1 študenta in mu zaračunaš duplo, ker je sam v sobi ;)
Vse je za neki dobr!

Tomas 33 ::

Pajzl oz. kabinet je samostojna soba do velikosti 9 m2 (tam nekje). To je ta polovička pri nazivu stanovanja.

fosil ::

garsonjera: en prostor(ki je kuhinja/dnevna/spalnica) + predsoba + kopalnica

enosobno: kuhinja + soba + predsoba + kopalnica

enoinpolsobno: kuhinja + soba + mini sobica + predsoba + kopalnica

dvosobno: kuhinja + 2 sobi + predsoba + kopalnica

Ja pa to verjetno ni mišljeno, da je kuhinja v enem kotu, jedilnica v drugem, v tretjem pa postelja?

Točno tako je mišljeno. Kakšna jedilnica? Imaš mizo in kakšen stol in to je to. A ti nisi še nikoli bil v nobenem stanovanju?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

c0dehunter ::

Hvala!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

msjr ::

V Šiški na Celovški v stolpnicah s plavimi balkoni (tam kje je reklama za Škodo) so garsonjere, ki imajo ločeno kuhinjo. Velika soba, wc/kopalnica, minimalna kuhinja (tako so lahko večinoma not samo elementi za kuhanje in mikro mizica).

blackbfm ::

Ko gledaš oglase itak vsak po svoje definira..

Keyser Soze ::

Me čudi, da kakšen vrsli "trgovec" z nepremičninami ni pogruntal "pol sobnega stanovanja", ali pa mogoče "0,75 sobno" stanovanje.

To je eno obično palamudenje in nategovanje, kako obično enosobno prodati za več denarja. Ker ima eno "semifunkcionalno" špajzo zraven. In folk celo sprejme takšne bedne, ko kupujejo stanovanje. Ne muti jaja, in prodajaj stanovanje takšno kot je. Eno ali dvo sobno. Pol sobe namreč še nisem videl.

P.S.: No ja, morda zadnjič, ko so rušili eno bajto. Pa je ostalo še pol sobe gor med odmorom. Ampak je kmalu potem ni bilo več. Je bilo samo še "malo manj sobno" stanovanje. Kreteni. Ni kaj. Prodajalci, da ne bo panike.:|
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Jaz sem pa že videl "pol sobe". Radiator, 2x2 metra in okno.

Načeloma se pa strinjam, da se te špajze težko definira kot pol sobe. Še najbolj važni pri teh stvareh so kvadrati.

Imaš enosobno stanovanje, ki ima 32 kvadratov in takšnega, ki jih ima 45. Razlika je očitna.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

joze67 ::

Pa kuhinja je pogosto v *bivalnem* prostoru, če imamo večsobno stanovanje. Tako da se še dodatno zaplete.

tomaz- ::

definicija "pol sobe" je tud meni zanimiva.. Soba je soba, pa nema veze, kolk je velika. ena soba je velika 15 kvadratov, ena pa lahko tud 2 kvadrata, še vedno je soba, ni je samo pol.... Če bi meni nekdo rekel enoinpolsobno stanovanje, si predstavljam en blok, ki je med rušenjem: imaš eno sobo, pa še POL druge sobe, polovica jo je pa že zgrmela na tla in veselo lahko gledaš nebo skozi svojo "polovico" sobe..

Super Sonic ::

Jaz jemljem "pol sobo" kot sobo, ki je brez okna in je manjše kvadrature.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

tomaz- ::

ja, ampak še vedno je to soba, pač nima okna in je malo manjša, nič pa je ne manjka, torej je soba !?

Okapi ::

garsonjere, ki imajo ločeno kuhinjo.
Garsonjera ima lahko ločeno kuhinjo, ampak je ta čisto majhna, brez prostora za jedilno mizo.

Enosobno stanovanje ima pa večjo kuhinjo, s prostorom za jedilno mizo. Ni pa nekih predpisanih standardov za kvadraturo in se lahko zgodi, da je velika garsonjera enako velika ali celo večja od zelo majhnega enosobnega stanovanja.

Tudi meja med pol in celo sobo je bolj meglena. Načeloma se kot cela soba šteje, če spraviš notri zakonsko posteljo in garderobno omaro. Ni pa nobena redkost, da je dvosobno stanovanje manjše od enoinpolsobnega.

O.

fosil ::

Mislim da če hoče zadeva dobit naziv soba, tudi če je samo pol sobe mora imet okno.

Drugače se pa zadevi reče shramba (špajza).
Tako je!

steev ::

Špajza je ponavad brez okna. Pol sobe je pa kabinet (pri nas doma je to moja soba - 9 m^2).
:|

nejcek74 ::

Eh filozofirate. Za velikosti sob, kot za vse ostalo, obstaja pravilnik in sicer v okviru bolj splošnega pravilnika o minimalnih tehničnih zahtevah za graditev stanovanjskih stavb in stanovanj . klik
Je pa po onvem malo večja zmeda. Definicija garsonjera, enosobno ipd stanovanje se nanaša na prejšnji pravilnik, ki ni več v veljavi. Ta je določal minimalne velikosti prostorov. Recimo spalnica za eno ležišče več kot 9 m2, za dve več kot 12 m2 ipd. Soba z manj kot 9 m2 se šteje za tisto polovičko, to je kabinet oziroma soba s pomožnim ležiščem.

zdaj so stvari drugačne.

Vsake stanovanje mora imeti ločene funkcionalne enote:

(1) Stanovanje mora biti zaključena celota, ki je sestavljena najmanj iz prostora ali dela prostora:
- namenjenega bivanju (npr. dnevna soba, delovni kot, dnevni kot, delovni kabinet),
- namenjenega spanju (npr. spalnica, otroška soba, spalni kot),
- namenjenega pripravljanju hrane (npr. kuhinja, kuhinjska niša),
- namenjenega uživanju hrane (npr. jedilnica, jedilni kot), ter
- namenjenega osebni higieni (npr. kopalnica, stranišče),
praviloma pa tudi iz predprostora (npr. hodnik, veža).

(4) V garsonjeri so lahko vsi deli stanovanja iz prvega odstavka v enem prostoru, izjema je del, namenjen osebni higieni.

Tako zdaj nam je jasna razlika med med garsonjero in stanovanjem.

Predpisane so tudi pogoji za posamezne dele stanovanja (kuhinja, jedilnica, spalnice ipd) iz česar se lahko dobi minimalne velikosti, ki pa so odvisne od oblike in orientacije sob. Vsi bivalni prostori morajo biti naravno osvetlejni (s predpisanim deležem in globino) ipd.

Pravilnik pa velja samo za večstanovanjske objekte ter določa da mora biti taka postavitev možna (ne pa obvezna).

In ta pravilnik nima veze pri nakupu stanovanja - razen novega.

Super Sonic ::

"ja, ampak še vedno je to soba, pač nima okna in je malo manjša, nič pa je ne manjka, torej je soba !?"

Ja, samo kako boš živel v sobi, ki ni zračna? S kisikovo bombo? To je pač soba za kramo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

tomaz- ::

ko me že citiraš. moj odgovor se je nanašal na to, kaj je POL sobe in kaj soba. Kot si si že tud sam "odgovoril", ni zračna, je pa še vedno soba, ni je samo polovica:)

Super Sonic ::

NO jaz sem ti pa hotel povedati, da si sam predstavljam "pol sobe" kot sobo, ki je lahko tudi večja, a je v njej nemogoče živeti, ker ni okna.

Jaz ne bi gledal tako, da bi rekel, da je "pol sobe" nekaj, kar je manjše kot 6 kvadratov. Če ima zadeva okno, je to pač manjša sobica, v katero bi, če ne bilo drugače, dal kakšno mizico in računalnik (v tako majhnih prostorih kot je enosobno stanovanje vse prav pride).

Kaj ti pomaga 20 kvadratov velika soba, če imaš samo vrata in umetno svetlobo? Zame je to še vedno "pol soba", klet v stanovanju - pravzaprav.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BlackHole ::

Moji imajo 2,5 sobno stanovanje, kjer je tiste pol sobice okrog 3x2.5m, vendar ima soba tudi okno. Tak, da naredim še malo zmede.
LP Marko

Super Sonic ::

3x2,5m je čisto dovolj za eno mizo, računalnik in kakšno omar(ico).

Skratka, soba je funkcionalna - če mene kdo vpraša. In to je 2,5 sobno stanovanje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Oziroma tako je:
- če je kvadratura stanovanja večja kot 75 kvadratov, bi to lahko bilo tudi 3 sobno stanovanje. Tudi če je kvadratura manjša, je to še vedno lahko 3 sobno stanovanje, le da je manjše.

Videl sem že tudi opis: "2-sobno stanovanje (+ manjša soba)" kar bi bilo spet prav, ker soba z oknom ni "pol soba", razen če je res tako majhna, da je lahko le špajza.

Sem že videl 4 sobno stanovanje s 66 kvadrati. Sicer sam ne bi nikol česa takšnega kupil.

Odvisno je vse od arhitekta in kako si je stvari zamislil. Nekatera stanovanja so velika, zračna, po drugi strani pa povsem nefunkcionalna (novejše gradnje).

Skratka, zame je vsaka soba (neglede na velikost), ki je brez okna - "pol soba".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

V bistvu, če si lahko malo temo sposodim, je enak problem "tretja podaljšana gradbena faza".

Na papirju je dokaj jasno zapisano kako in kaj, v praksi pa to zgleda tako, da dve hiši nista enako daleč z napeljavami. In vsak potem reče, da je meja med 3 in 4 gradbeno fazo zabrisana.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Okapi ::

Nekaj brezveze komplicirate. Pol sobe = sobica = kabinet. Pač se ne reče dvosobnozenosobico ali dvosobnoinenokabinetno, ampak dvoinpolsobno. Jasno pa je, da pol sobe samo po sebi ni nič - vsaka soba ima dve polsobe, sobica ima pa dve polsobice:P Po svetu pa tako ali tako štejejo drugače - naše dvosobno je za Amerikance stanovanje z eno spalnico, trosobno je stanovanje z dvema spalnicama ...

O.

T-h-o-r ::

če notri ni okna, ni to nti 0.1 sobe :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

joze67 ::

Pa ne pozabit na 2+2, 3+2 ipd stanovanja

LeQuack ::

Stanovanje je enosobno natanko takrat, kadar te hoče prodajalec nategnit pri prodaji z garsonjero.
Quack !

Okapi ::

Pa ne pozabit na 2+2,
Ja, z montažnimi stenami se da marsikaj narediti;)

O.

BigWhale ::

Po svetu pa tako ali tako štejejo drugače - naše dvosobno je za Amerikance stanovanje z eno spalnico, trosobno je stanovanje z dvema spalnicama ...
O.


Ja, ce je pa garsonjera je pa studio. :>

LeQuack ::

Sam de pri njih studio ni 20 kvadratov, ampak ponavadi konkretno večji.
Quack !

Matev ::

v ameriki je vse večje

T-h-o-r ::

a na rhode island tudi?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LeQuack ::

Mene samo žalosti, da te garsonjere še zmeraj gradijo. čeprav smo iz socializma. Potem pa vidiš podobne zadeve:

http://www.vegrad-nepremicnine.com/inde...




Prostor Površina
BIVALNI PROSTOR S KUHINJO 17,43 m2
KOPALNICA 4,60 m2
VEŽA 4,37 m2
LOŽA 4,67 m2
SHRAMBA 15,16 m2
Skupaj 46,23 m2
Quack !

Okapi ::

In imaš klet veliko za pol "stanovanja":D Ampak je seveda logično, dokler je cena 3k evrov na kvadratni meter, bodo gradili tudi take pajzle, saj si veliko mladih kaj dražjega ne more privoščit.

O.

LeQuack ::

Ja shramba je po velikosti enaka bivalnemu prostoru, po vsej verjetnosti so kvadratni metri za shrambo po isti ceni, ker je vključena v kvadraturo.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanje za mlad par (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513379 (11122) Okapi
»

Nakup garsonjere

Oddelek: Loža
444572 (3491) KandazaR
»

Kaj paziti pri nakupu stanovanja?

Oddelek: Loža
199116 (8120) BlackHole
»

Stanovanje, stanovanje...

Oddelek: Loža
295437 (5436) tomaz-
»

Oddajanje stanovanja v LJ...

Oddelek: Loža
282105 (1501) ssokec

Več podobnih tem