» »

Hipokrizija družbe do nasilja med partnerji - reklama DIPO

Hipokrizija družbe do nasilja med partnerji - reklama DIPO

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

krho ::

Jarno je izjavil:

@GregiB: Dosti moških je copat in jih ne moti. To je tko, kot da bi ti svojega hipotetičnega udomačenega tigra z revijo po glavi. Ker te ima rad, ti odpusti. :))

Ker če se "braniš", je pol sam kreg.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrihajaNodi ::

krho je izjavil:

Jarno je izjavil:

@GregiB: Dosti moških je copat in jih ne moti. To je tko, kot da bi ti svojega hipotetičnega udomačenega tigra z revijo po glavi. Ker te ima rad, ti odpusti. :))

Ker če se "braniš", je pol sam kreg.

:)):))

Tocno

tikitoki ::

Nemogoce, ce je dokazano, da bi v matriarhatu ziveli v slogi. /s

GregiB ::

Reklama, če jo še kdo ni videl... Zej pa navalite na ponudbo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

Kaj naj bi tip delal v Dipu?


Kupil čipšit pohištvo za cigansko ceno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

GregiB je izjavil:

Reklama, če jo še kdo ni videl... Zej pa navalite na ponudbo


Še podnapise bo treba, ker ni zvoka in ne vem kaj ženska pravi. Lahko pa že sedaj rečem, da je v primerjavi s seksizmom, ki so ga v oglasih in medijih nasploh deležne ženske, tole videti precej blago.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kakšno relativiziranje, Hipatija! :))
sudo poweroff

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

Lahko pa že sedaj rečem, da je v primerjavi s seksizmom, ki so ga v oglasih in medijih nasploh deležne ženske, tole videti precej blago.


Bravo... točno tak odnos ima družba do nasilja žensk nad moškimi... "kaj zej te pa baba tepe??? Copata?! Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi...."
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FormerUser ::

GregiB je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Lahko pa že sedaj rečem, da je v primerjavi s seksizmom, ki so ga v oglasih in medijih nasploh deležne ženske, tole videti precej blago.


Bravo... točno tak odnos ima družba do nasilja žensk nad moškimi... "kaj zej te pa baba tepe??? Copata?! Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi...."


Morda imajo takšen odnos moški, jaz nasilja nisem nikoli opravičevala. Še vedno pa nisi napisal, kaj ženska sploh reče moškemu preden ga udari s časopisom. In še vedno trdim, da karkoli že, ni videti, da bi bilo primerljivo z degradacijo, ki so jo ženske vsakodnevno deležne v medijih/oglasih.

pirat ::

FormerUser je izjavil:

GregiB je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Lahko pa že sedaj rečem, da je v primerjavi s seksizmom, ki so ga v oglasih in medijih nasploh deležne ženske, tole videti precej blago.


Bravo... točno tak odnos ima družba do nasilja žensk nad moškimi... "kaj zej te pa baba tepe??? Copata?! Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi...."


Morda imajo takšen odnos moški, jaz nasilja nisem nikoli opravičevala. Še vedno pa nisi napisal, kaj ženska sploh reče moškemu preden ga udari s časopisom. In še vedno trdim, da karkoli že, ni videti, da bi bilo primerljivo z degradacijo, ki so jo ženske vsakodnevno deležne v medijih/oglasih.

Glej, zenske ki se dnevno pojavljajo v medijih / oglasih same vecinoma to smatrajo kot promocijo, ne degradacijo. Degradacijo vecinoma vidijo predstavnice istega spola, ki z zenskami v medijih / oglasih zal ne delijo istih atributov ... Vcasih so temu rekli ljubosumnost :)

FormerUser ::

pirat je izjavil:


Glej, zenske ki se dnevno pojavljajo v medijih / oglasih same vecinoma to smatrajo kot promocijo, ne degradacijo. Degradacijo vecinoma vidijo predstavnice istega spola, ki z zenskami v medijih / oglasih zal ne delijo istih atributov ... Vcasih so temu rekli ljubosumnost :)


Ajaaaaa. Torej ste vi zgolj ljubosumni na tega tipa, ker nimate atributov, da bi se tudi sami pojavili v Dipo reklami. Hvala za pojasnilo.

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

Torej ste vi zgolj ljubosumni na tega tipa, ker nimate atributov, da bi se tudi sami pojavili v Dipo reklami. Hvala za pojasnilo.

Torej, pove mu, da se da revija uporabiti tudi za to, da ga spomne, kaj vse še mora naredit...
Ampak lej, relativizacija tipa "nam je še velik huje" je sama po sebi hipokritska, opravičuje slabo dejanje s "še slabšim".
Bi me pa zanimal kakšen konkreten primer, kjer v kakšni reklami moški udari žensko, jo stisne za jošk, "vžge" po riti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FormerUser ::

GregiB je izjavil:


Torej, pove mu, da se da revija uporabiti tudi za to, da ga spomne, kaj vse še mora naredit...
Ampak lej, relativizacija tipa "nam je še velik huje" je sama po sebi hipokritska, opravičuje slabo dejanje s "še slabšim".
Bi me pa zanimal kakšen konkreten primer, kjer v kakšni reklami moški udari žensko, jo stisne za jošk, "vžge" po riti...


Opis realnosti ni nikakršna hipokrizija, še manj pa opravičevanje nasilja nad komer koli. Sicer pa, kaj boš storil glede oglasa? Za zgled si lahko vzameš tole žensko:


POVZETEK PRITOŽBE

Oglaševalsko razsodišče je prejelo pritožbo potrošnice, ki se nanaša na oglas »Kdo je šef? Who is the BOSS?«, ki je bil objavljen vsaj na dostavnem vozilu Družbe Kompas Shop / Kompas MTS v marcu 2017.

Pritožnica ocenjuje, da je oglas žaljiv do žensk in do ljudi na splošno, pristop pa v 21. stoletju nedopusten. Oglas je namreč zasnovan na način, da nasilje nad ženskami vsaj odobrava, če ne celo spodbuja. Vlagateljica pritožbe zato meni, da oglas ni v skladu z določili 2., 7.1., in 7.4. člena Slovenskega oglaševalskega kodeksa (SOK).

RAZSODBA

Oglaševalsko razsodišče je primer obravnavalo 12. aprila 2017 in sprejelo razsodbo:

Pritožba je utemeljena.

Oglaševalsko razsodišče javno poziva oglaševalca k takojšnjemu prenehanju objavljanja oglasa, ki je bil predmet presoje.

O b r a z l o ž i t e v:
Oglaševalsko razsodišče na podlagi navedb v pritožbi in v odgovoru nanjo ter ogleda oglaševanja, ki je predmet pritožbe, ugotavlja, da žensko prikazuje na žaljiv način in zato krši določila 2.1. in 2.3. Slovenskega oglaševalskega kodeksa (SOK). Poleg tega ni v skladu z zahtevami kulturnega okolja, kot to opredeljuje 7.1. člen SOK. Krši tudi določila 7.3. člena SOK, zasnovan je na način, da nasilje vsaj odobrava.



http://www.soz.si/oglasevalsko_razsodis...

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Morda imajo takšen odnos moški, jaz nasilja nisem nikoli opravičevala.

Seveda si ga. Samo zavito v celofan. Če se namreč prav spominjam, si zagovarjala stališče, da če so bile ženske stoletja zatirane, da se pa sedaj lahko malo obrne in moški lahko trpijo krivice...

FormerUser je izjavil:

In še vedno trdim, da karkoli že, ni videti, da bi bilo primerljivo z degradacijo, ki so jo ženske vsakodnevno deležne v medijih/oglasih.

Problem je da:
a) ženske v tistih oglasih nastopajo prostovoljno in marsikatera to celo smatra za samopromocijo
b) takšne oglase snemajo tudi ženske same

Tako da se boste najprej morale ženske med seboj dogovoriti kdo koga sploh izkorišča.

Kar se mene tiče bi z veseljem pogrešal oglase, kjer nastopajo napol oblečene/naličene/... ženske. No, v resnici bi povsem lahko pogrešal tudi oglase na splošno.
sudo poweroff

FormerUser ::

poweroff je izjavil:


Seveda si ga. Samo zavito v celofan. Če se namreč prav spominjam, si zagovarjala stališče, da če so bile ženske stoletja zatirane, da se pa sedaj lahko malo obrne in moški lahko trpijo krivice...

Ne, ne spomniš se prav.

poweroff je izjavil:


a) ženske v tistih oglasih nastopajo prostovoljno in marsikatera to celo smatra za samopromocijo
b) takšne oglase snemajo tudi ženske same

Ker moški v Dipo reklami pa ne nastopa prostovoljno? In glede na to, da večino reklam ustvarijo moški režiserji, obstaja velika verjetnost, da je tudi tale produkt moških rok. Torej?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Bi bilo fino, ce lahko vidimo reklamo, da vidim, kaj na feministicen nacin ujezi nekatere tipe. Link, ki je bil podan nekje vmes ne dela...

Ne vem, kako se lahko kregata feministka in borec za pravice zatiranih moskih. Dejansko sta oba v manjsini, se borita za podoben filozofski ideal ampak se vidita kot nasptrotnike. Na koncu vecino casa pa porabita za tarnanje kdo je bolj ubogi in nepriznavanje magnitude problemov drugega.

Torej marginalni skupini s podobnimi ideali, ki jih s svojimi dejanji drzijo nazaj tisti, za katere se borita in imata morda skupaj recimo 25% prebivalsvta se borita drug proti drugemu, medtem pa vsi ostali lahko veselo hodijo po obeh.

@Hipatija, gelde na to, kako te jezi, da nek tip pravi, da niste najbolj uboge me zanima, ali mislis, da so borci za pravice moskih dejansko vasi nasprotniki, da jih ves cas demantiras?

Mimo tega, kar pravi @Matthai tezko prides. Ko se postavis v zenske proti moskim in ne nasilje proti nenasilju, potem si izgubila v startu, ce ti ne sledi niti dovolj zensk.

GregiB ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne vem, kako se lahko kregata feministka in borec za pravice zatiranih moskih.


No, tole je pa vsaj na pol iz riti potegnjeno. Nisem nikakršen borec za pravice zatiranih moških, moti me le, da smo dnevno bombandirani s 4. valom (militantnega) feminizma, kjer postane svetovna novica, če se nek moški (napačni) ženski na nekem letališču predstavi kot "Hugh Mungus" ali pa cela Slovenija ugotavlja, ali ima vsaka svoj faktor ali pa ne. V konkretni reklami pa ženska zvije revijo, sikne skozi zobe in pokne moža po glavi.... ampak so pač ženske še bolj boge...
Zaradi mene imamo lahko takšne reklame, sem dovolj kritičen in razumen, da jo sprejmem takšno kot je, ampak "double standards"... to me moti.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

GregiB je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ne vem, kako se lahko kregata feministka in borec za pravice zatiranih moskih.


No, tole je pa vsaj na pol iz riti potegnjeno. Nisem nikakršen borec za pravice zatiranih moških, moti me le, da smo dnevno bombandirani s 4. valom (militantnega) feminizma, kjer postane svetovna novica, če se nek moški (napačni) ženski na nekem letališču predstavi kot "Hugh Mungus" ali pa cela Slovenija ugotavlja, ali ima vsaka svoj faktor ali pa ne. V konkretni reklami pa ženska zvije revijo, sikne skozi zobe in pokne moža po glavi.... ampak so pač ženske še bolj boge...
Zaradi mene imamo lahko takšne reklame, sem dovolj kritičen in razumen, da jo sprejmem takšno kot je, ampak "double standards"... to me moti.


Sej zaradi tega dvojnega standarda so kjer so, kar je nikjer. Niti neke vecinske podpore zensk ni. Zame sta skupini zatiranih moskih in zensk ideolosko kompatiblni, dokler ne dodas zelje enega nad dominacijo nad drugim. Problem pa je, da feministke bi rade dominacijo nad moskimi, ki pa jih med temi revezi ni. Nezatirani moski se samo smejejo, ko feministke napadajo zatirane moske, ki pa jim postavljajo ogeldalo. Ostali ali nezatirana vecina nima patoloske zamere in lahko vidi probleme obeh, kar samo reducira kredibilnost feminist. Ne mores podpirati nekoga, ki ima mrznjo pocez, ko pa se imamo ostali lahko prav fino, brez da tekmujemo.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Ne vem, kako se lahko kregata feministka in borec za pravice zatiranih moskih.


Ko boš enkrat razumel, da tipi kot je OP niso borci za pravice moških ampak kvečjemu borci proti pravicam žensk, ti bo pa morda jasno, zakaj sva na nasprotnih bregovih. Če bi ga dejansko motilo nasilje nad moškimi, bi vložil pritožbo na konkretno reklamo, tako pa je le užaljen ker se opozarja na nasilje nad ženskami, ki ga seveda izvajajo moški in je precej večji problem.


TheBlueOne je izjavil:

Mimo tega, kar pravi @Matthai tezko prides. Ko se postavis v zenske proti moskim in ne nasilje proti nenasilju, potem si izgubila v startu, ce ti ne sledi niti dovolj zensk.


In kaj tako relevantnega je povedal Matthai? Če nekdo prostovoljno sodeluje pri lastni degradaciji in izkoriščanju, to še ne pomeni, da ne gre za degradacijo in izkoriščanje, ki ju definira objektivni, ne pa subjektivni pogled na zadevo. Če nadrejeni zahteva spolno uslugo za redno zaposlitev je to izkoriščanje položaja, četudi se kandidatka za to prostovoljno odloči, če zaposleni tuji delavci ne tožijo podjetja, ki jih ne plačuje, ker se bojijo izgube delovne vize, je to še vedno izkoriščanje, čeprav pri njem prostovoljno sodelujejo...... In to, da večina žensk ne podpira feminističnih stališč, je samo tvoje, napačno mnenje.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


Sej zaradi tega dvojnega standarda so kjer so, kar je nikjer. Niti neke vecinske podpore zensk ni.

Najprej bo treba dokazati ta "dvojni standard", ker sem eksplicitno povedala, da nasprotujem nasilju, tako nad ženskami kot moškimi. Nato bo treba pogledati kakšno pot so ženske, zaradi feminističnega boja, prehodile v zadnjih nekaj desetletjih, pa potem pametovati, da niso nikjer. Pa priporočam ogled kakšnega starega oglasa, kjer je bil seksizem še veliko bolj ekspliciten kot danes. In kot sem že povedala, večina žensk podpira feministična stališča.

TheBlueOne je izjavil:


ko pa se imamo ostali lahko prav fino, brez da tekmujemo.


Ja, tako fino se imate, da je vsaka tretja ženska še vedno žrtev nasilja, da mora delati 1 uro več na dan za manjše plačilo in je še vedno dojeta kot drugorazredna medtem ko imajo moški še vedno večino bogastva in politične moči v svojih rokah.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

In to, da večina žensk ne podpira feminističnih stališč, je samo tvoje, napačno mnenje.


Morda sem se kje nerodno izrazil. Nisem zelel povedati, da ne podpirajo nobenih feministicnih stalisc. Pravim celo, da podpirajo tudi stalisca zatiranih moskih, ne podpirajo pa feminizma kot takega, praviloma, ker imajo obcutek, da je do neke mere tekmovalne narave in ne samo boj za neko pravicnost.

Ti mesas, kdaj se kdo ne strinja s ciljem, kdaj z metodami za uresnicevanje in kdaj ne z gibanjem, ki se jim kot celota ne zdi vredno njihove participacije.

Tvoja retorika je na splosno dosti agresivna in kakor berem kategoricno zavracas probleme drugih v smislu, da je na tvoji strani hujse. To je politicen somomor in deluje kontraproduktivno za agendo. Prej kot boste feministke to spoznala, lazje boste uspevale. Mi ostali, ki nismo ne feministke in ne zatrti moski nimamo vasih problemov in vas (obojne) vidimo kot otrocje, ker se prckate med sabo, medtem pa imate podobne probleme in skupno agendo, ki je ne vidite ravno zaradi lastnih stereotipov okoli spola.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Če nekdo prostovoljno sodeluje pri lastni degradaciji in izkoriščanju, to še ne pomeni, da ne gre za degradacijo in izkoriščanje, ki ju definira objektivni, ne pa subjektivni pogled na zadevo.

Sicer je to res, da si lahko v podrejenem položaju in se "prostovojno" odločiš za nekaj, ampak vseeno je to oblika prisile. In sodišča jo kot tako tudi prepoznavajo. Ampak previdno s tem objektivizmom.

Ker objektivno je za tvoje dobro najbolje, da se pričneš zakrivati. Vsaj tako trdijo objektivni kleriki v Savdski Arabiji.
sudo poweroff

GregiB ::

No, zdaj sem pa kvečjemu borec proti pravicam žensk. Ker govorim o dvojnih kriterijih, (javno predvajanim) nasilju nad moškimi in militantnem 4. valu feminizma...

@ Hipatija... je gibanje MGTOW, filmi tipa Red Pill in knjige tipa "Men on Strike", ki ga je napisala ženska opči problem ali problem feministk?

Pa še eno nagradno vprašanje, glede na to, da je malo iz branže, ki jo poznam. Kateri delodajalec bi pri zdravi pameti za delovno mesto zaposlil moškega, če dobi za isto delovno mesto žensko, ki je pripravljena delati uro dlje za manj denarja??? Ajde ekonomsko logiko, lepo prosim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


... ne podpirajo pa feminizma kot takega, praviloma, ker imajo obcutek, da je do neke mere tekmovalne narave in ne samo boj za neko pravicnost.

Uživajo pa v vseh njegovih pridobitvah, zanimivo, kajne.

TheBlueOne je izjavil:

Tvoja retorika je na splosno dosti agresivna in kakor berem kategoricno zavracas probleme drugih...

Slabo bereš, jaz samo pravim, da ni nobene potrebe za to, da bi bili problemi moških prioriteta feministk, ker imajo moški dovolj časa, politične moči in resursov, da jih rešujejo sami.

TheBlueOne je izjavil:

To je politicen somomor in deluje kontraproduktivno za agendo. Prej kot boste feministke to spoznala, lazje boste uspevale.

Spet napaka, feminizem je bil najbolj učinkovit in uspešen v časih, ko se je fokusiral izključno na probleme žensk, čim se je začelo pretiravati z intersekcionalizmom, je postajal vse bolj impotenten in odvečen in tako v zadnjih dveh dekadah ni dosegel praktično ničesar omembe vrednega, ravno nasprotno, prišlo je do deterioracije pravic žensk.

TheBlueOne je izjavil:

Mi ostali, ki nismo ne feministke in ne zatrti moski nimamo vasih problemov in vas (obojne) vidimo kot otrocje, ker se prckate med sabo, medtem pa imate podobne probleme in skupno agendo, ki je ne vidite ravno zaradi lastnih stereotipov okoli spola.

Če je kaj otročjega in omejenega potem je to trditev, da imajo feministke in šovinisti karkoli skupnega.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:


TheBlueOne je izjavil:

To je politicen somomor in deluje kontraproduktivno za agendo. Prej kot boste feministke to spoznala, lazje boste uspevale.

Spet napaka, feminizem je bil najbolj učinkovit in uspešen v časih, ko se je fokusiral izključno na probleme žensk, čim se je začelo pretiravati z intersekcionalizmom, je postajal vse bolj impotenten in odvečen in tako v zadnjih dveh dekadah ni dosegel praktično ničesar omembe vrednega, ravno nasprotno, prišlo je do deterioracije pravic žensk.


Samo da vem o cem govoris, me zanima, kaj menis, da bi lahko bilo naslednjih pet uspehov, ki so v interesu feminizma?

Drugace, ce se nekaj socasno zgodi, ne pomeni, da je eno posledica drugega. Cisto mozno je, da je do "deterioracije pravic žensk" prislo, zaradi drugih razlogov. Pravtako je mozno, da bi bilo dosti slabse, ce ne bi bilo toliko "intersekcionalizmom". Ce si ne priznas, da je to mozno, se lahko zgodi, da je vse kar pridigas kontraproduktivno tvoji agendi. Mene ne cudi, da feminizem izgublja zagon, ampak razlogov ne vidim v "intersekcionalizmu".

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

GregiB je izjavil:

No, zdaj sem pa kvečjemu borec proti pravicam žensk. Ker govorim o dvojnih kriterijih, (javno predvajanim) nasilju nad moškimi in militantnem 4. valu feminizma...


O dvojnih kriterijih boš lahko govoril, ko boš neprimeren oglas prijavil oglaševalskemu razodišču in bo le-to tvojo pritožbo zavrnilo, z obrazložitvjo, da ne opravičuje nasilja nad moškimi, do takrat je pa to samo tvoje natolcevanje, podobno kot blodnje o "militantnem" feminizmu.

GregiB je izjavil:

@ Hipatija... je gibanje MGTOW, filmi tipa Red Pill in knjige tipa "Men on Strike", ki ga je napisala ženska opči problem ali problem feministk?

Vse omenjeno je izraz toksičnega šovinizma, na kar opozarjajo predvsem feministke, drugi pa v glavnem gledajo stran.

GregiB je izjavil:

Pa še eno nagradno vprašanje, glede na to, da je malo iz branže, ki jo poznam. Kateri delodajalec bi pri zdravi pameti za delovno mesto zaposlil moškega, če dobi za isto delovno mesto žensko, ki je pripravljena delati uro dlje za manj denarja??? Ajde ekonomsko logiko, lepo prosim...


Tisti, ki ve, da bo ženska imela otroke, da bo skrb zanje padla pretežno nanjo in bo zaradi tega potencialno več odsotna z delovnega mesta. Kakšna je nagrada?

Smrekar1 ::

FormerUser je izjavil:


Tisti, ki ve, da bo ženska imela otroke, da bo skrb zanje padla pretežno nanjo in bo zaradi tega potencialno več odsotna z delovnega mesta. Kakšna je nagrada?


Milejši pogoji potrebni za doseg starostne pokojnine + daljša pričakovana življenjska doba.

Tega se pri neenakosti spolov praviloma ne polemizira.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

GregiB je izjavil:

No, zdaj sem pa kvečjemu borec proti pravicam žensk. Ker govorim o dvojnih kriterijih, (javno predvajanim) nasilju nad moškimi in militantnem 4. valu feminizma...


O dvojnih kriterijih boš lahko govoril, ko boš neprimeren oglas prijavil oglaševalskemu razodišču in bo le-to tvojo pritožbo zavrnilo, z obrazložitvjo, da ne opravičuje nasilja nad moškimi, do takrat je pa to samo tvoje natolcevanje, podobno kot blodnje o "militantnem" feminizmu.


Ali potem lahko recemo, da pri zaposlitvah ni problema, ce uzamejo moskega, ce ne pritrdi sodisce, da bi bila bolj primerna zenska? Ce je v politiki manj zensk mora potrditi sodisce, da so bile zenske zavrnjene, ker so zenske? Se bojim, da ce potegnes to logiko cez feministicne ideje ostano bolj malo za kar se lahko se boris.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene ne cudi, da feminizem izgublja zagon, ampak razlogov ne vidim v "intersekcionalizmu".

Feminizem je izgubljal zagon ampak zaradi Trumpa, vse bolj razširjene mizoginije, ki se je razcvetela na družabnih omrežjih, in drugih razlogov, doživljamo njegovo renesanso, kar se je lepo izrazilo ob pojavu gibanja #metoo. In čeprav gre večinoma za pop-feminizem, kvantiteta daje tudi kvaliteto, zato je vse več tudi tistega pravega, politično aktivističnega feminizma.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


Ali potem lahko recemo, da pri zaposlitvah ni problema, ce uzamejo moskega, ce ne pritrdi sodisce, da bi bila bolj primerna zenska? Ce je v politiki manj zensk mora potrditi sodisce, da so bile zenske zavrnjene, ker so zenske? Se bojim, da ce potegnes to logiko cez feministicne ideje ostano bolj malo za kar se lahko se boris.

Zakaj zavajaš? Govorim o razsodišču ne sodišču. Diskriminacija zaposlovanja glede na spol je pa že sedaj prepovedana, problem je izvajanje v praksi.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ali potem lahko recemo, da pri zaposlitvah ni problema, ce uzamejo moskega, ce ne pritrdi sodisce, da bi bila bolj primerna zenska? Ce je v politiki manj zensk mora potrditi sodisce, da so bile zenske zavrnjene, ker so zenske? Se bojim, da ce potegnes to logiko cez feministicne ideje ostano bolj malo za kar se lahko se boris.

Zakaj zavajaš? Govorim o razsodišču ne sodišču. Diskriminacija zaposlovanja glede na spol je pa že sedaj prepovedana, problem je izvajanje v praksi.


Kaj so potem naslednji cilji feminizma? Glede na tvoje stalisce od prej predvidevam, da so nepravilnosti definitivne zgolj, ko so pravno potrjene.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

GregiB je izjavil:

@ Hipatija... je gibanje MGTOW, filmi tipa Red Pill in knjige tipa "Men on Strike", ki ga je napisala ženska opči problem ali problem feministk?

Vse omenjeno je izraz toksičnega šovinizma, na kar opozarjajo predvsem feministke, drugi pa v glavnem gledajo stran.


Sicer ne poznam teh zadev, ampak za MTGOW sem na hitro pobrskal in menda gre za gibanje, kjer se moški brigajo zase in skušajo živeti brez žensk...

Se pravi, če moški ne j*** žensk (v takšnem in drugačnem smislu) je to izraz toksičnega šovinizma?

Mimogrede, prosim še za pojasnilo glede zakrivanja v Savdski Arabiji... saj veš, islamski klerik objektivno presoja, da je to zate najbolje.
sudo poweroff

Unknown_001 ::

MGTOW je klub luzerjev.

Misery loves company.


Meanwhile življenje teče dalje in se normalni veselo ukvarjamo s svojimi lubicami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

poweroff je izjavil:



Sicer ne poznam teh zadev, ampak za MTGOW sem na hitro pobrskal in menda gre za gibanje, kjer se moški brigajo zase in skušajo živeti brez žensk...


ja, poudarek je na besedi "menda".

poweroff je izjavil:


Mimogrede, prosim še za pojasnilo glede zakrivanja v Savdski Arabiji... saj veš, islamski klerik objektivno presoja, da je to zate najbolje.

Morda nisem bila dovolj jasna, ampak jaz živim v Sloveniji, ne v Savdski Arabiji.

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:



Sicer ne poznam teh zadev, ampak za MTGOW sem na hitro pobrskal in menda gre za gibanje, kjer se moški brigajo zase in skušajo živeti brez žensk...


ja, poudarek je na besedi "menda".


Care to elaborate? Sicer PMSM ne gre ne za aktivizem, ne gibanje v ožjem pomenu, ne gre za skupnosti. Gre zgolj za to, da so začeli nekateri (heteroseksualni) moški polagat "checks and balances", kar jih je pripeljalo do tega, da se ne spuščajo več v ljubezenska in/ali partnerska razmerja s ženskami... Kje je po tvoje "poudarek"?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FormerUser ::

GregiB je izjavil:



Care to elaborate? Sicer PMSM ne gre ne za aktivizem, ne gibanje v ožjem pomenu, ne gre za skupnosti. Gre zgolj za to, da so začeli nekateri (heteroseksualni) moški polagat "checks and balances", kar jih je pripeljalo do tega, da se ne spuščajo več v ljubezenska in/ali partnerska razmerja s ženskami... Kje je po tvoje "poudarek"?


Poudarek je na tem, da so moški vedno kalkulirali kaj se jim bolj splača v zvezi z ženskami, da so vedno obstajali takšni, ki se niso spuščali v resna razmerja, s tem, da so si danes pač nadeli neko fensi ime, da bi se sami sebi zdeli bolj pomembni, predvsem pa na tem, da se večina MGTOWov ne drži striktno svojih načel ampak jih poljubno prilagaja, nekateri so v zvezah, nekateri se gredo ONS, nekateri hodijo k prostitutkam, večina jih gleda pornografijo, veliko jih teži ženskam po netu, skratka nič od tega, da bi v resnici šli svojo pot in se tako in drugače nehali zanimati za ženske.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

MGTOW je mizerija.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

MGTOW je mizerija.

Če bi bila samo mizerija, se feministke ne bi ukvarjale s tem, ker gre za gojenje mizoginije, ki v skrajnem primeru eskalira v množične poboje žensk, se pač moramo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

Poudarek je na tem, da so moški vedno kalkulirali kaj se jim bolj splača v zvezi z ženskami, da so vedno obstajali takšni, ki se niso spuščali v resna razmerja, s tem, da so si danes pač nadeli neko fensi ime, da bi se sami sebi zdeli bolj pomembni, predvsem pa na tem, da se večina MGTOWov ne drži striktno svojih načel ampak jih poljubno prilagaja, nekateri so v zvezah, nekateri se gredo ONS, nekateri hodijo k prostitutkam, večina jih gleda pornografijo, veliko jih teži ženskam po netu, skratka nič od tega, da bi v resnici šli svojo pot in se tako in drugače nehali zanimati za ženske.

Ne vem, pišeš tako, kot da jih množico poznaš, ali pač delaš tele psihoanalize na osnovi njihovih objav na socialnih medijih? Da pa je cela zadeva stvarnost, vsaj npr. v ZDA, pa si lahko ogledaš tle
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vostok_1 ::

Feminizem je supremacistično gibanje. Zadnji val feminizma pa razblini vsakršen dvom o tem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Trdijo fašisti in šovinisti, ne da bi za to podali vir, ki ni histerično jamranje nekega fašista in šovinista.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Trdijo fašisti in šovinisti, ne da bi za to podali vir, ki ni histerično jamranje nekega fašista in šovinista.


Sem že večkrat ponovil fakte.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Sem že večkrat ponovil fakte.
Lajanje Molyneuxa, Alexa Jonesa in drugih idolov belih supremacistov niso nikakršni fakti, ne glede na to kolikokrat ti ponoviš to svojo zmoto.

GregiB ::

No, me je vse tole sprenevedanje tu pripeljalo celo do tega, da sem si temo malo bolj pozorno prebral na Wikipediji. Če povzamem, je medpartnerskega nasilja žensk nad moškimi glih toliko kot moških nad ženskami. Je pa razlika v tem, da so poškodbe pri slednjem pogostejše, kar je (žal) nekako logično.
Zanimivo pa je dejstvo, da je eden od glavnih razlogov, zakaj moški ne prijavljajo nasilja nad njimi ta, da policija ob prijavi marsikdaj moškega namesto žrtve vidijo kot storilca. no, zanimivo branje.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xmetallic ::

GregiB je izjavil:

No, me je vse tole sprenevedanje tu pripeljalo celo do tega, da sem si temo malo bolj pozorno prebral na Wikipediji. Če povzamem, je medpartnerskega nasilja žensk nad moškimi glih toliko kot moških nad ženskami. Je pa razlika v tem, da so poškodbe pri slednjem pogostejše, kar je (žal) nekako logično.
Zanimivo pa je dejstvo, da je eden od glavnih razlogov, zakaj moški ne prijavljajo nasilja nad njimi ta, da policija ob prijavi marsikdaj moškega namesto žrtve vidijo kot storilca. no, zanimivo branje.

Shhhhhhhhhh. Ne na glas. To ni v skladu s feministično agendo, zato se o tem ne sme govoriti.

FormerUser ::

GregiB je izjavil:

No, me je vse tole sprenevedanje tu pripeljalo celo do tega, da sem si temo malo bolj pozorno prebral na Wikipediji. Če povzamem, je medpartnerskega nasilja žensk nad moškimi glih toliko kot moških nad ženskami. Je pa razlika v tem, da so poškodbe pri slednjem pogostejše, kar je (žal) nekako logično.
Zanimivo pa je dejstvo, da je eden od glavnih razlogov, zakaj moški ne prijavljajo nasilja nad njimi ta, da policija ob prijavi marsikdaj moškega namesto žrtve vidijo kot storilca. no, zanimivo branje.


Tudi funkcionalna nepismenost je pri tebi očitno problem. Podatki o medpartnerskem nasilju v ZDA 2017:

Data from CDC’s National Intimate Partner and Sexual ViolenceSurvey (NISVS) indicate:

• Nearly 1 in 4 adult women and approximately 1 in 7 adult men report having experienced severe physical violence from an intimate partner in their lifetime.
• 16% of women and 7% of men have experienced contact sexual violence from an intimate partner (this includes rape, being made to penetrate someone else, sexual coercion, and/or unwanted sexual contact).
• 10% of women and 2% of men report having been stalked by an intimate partner.


S tem, da so ti podatki rezultat samoporočanja, za katerega je znano, da ženske svoje izkušnje z nasiljem omiljujejo, moški pa napihujejo, kar pomeni, da je razkorak še večji, kar se kaže tudi v uradnih statistikah, ki si jih na omenjeni povezavi gladko spregledal:

Another report by the US Department of Justice on non-fatal domestic violence from 2003–2012 found that 76 percent of domestic violence was committed against women and 24 percent were committed against men.


Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

vostok_1 ::

Antifeministi == anti-supremacisti.

Nothing wrong with that.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Antifeministi == anti-supremacisti.
Nope. Antifeminizem je institucionalizirana mizoginija.

There's plenty wrong with that.

Unknown_001 ::

Nehajmo se sprenevedat in dejmo raj ustvart gibanje za boljšo SKUPNO prihodnost. Te vojne men vs women, mali vs veliki... cmon pa saj niste 5 letna deca. Ali preveč pričakujem od odraslih?

Feminizem se nikoli ni boril za moške.
Patriarhat ni bil naklonjen ženskam.

In... kaj zdaj?

Drkanje na nivoju partizančkov in domobrančkov.

Od tega ne bo napredka. Ko se bomo primerjali na nivoju oseba 1 vs. oseba 2 namesto moški vs ženska potem bomo lahko rekli da smo odrasli. Do takrat je pa.vseskup nek bullšit za izsiljevanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Te vojne men vs women
Women will win because they're not alone.

Unknown_001 je izjavil:

Feminizem se nikoli ni boril za moške.
To ne drži.

Unknown_001 je izjavil:

In... kaj zdaj?
Izobrazi se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10916103 (10542) Hypathia

Več podobnih tem