» »

Nastavitev MikroTik RB493G

Nastavitev MikroTik RB493G

rdecaluc ::

Dober večer.

Doma imamo telemach Ubee EVW327N. Ta je trenutno speljan v nek poceni "unmanaged" switch vendar ne ponuja ravno teh opcij katere želim.

Kupil sem routerboard RB493G, ter z uporabo starejše verzije winboxa uspešno dostopil do njega, ga posodobil (packages 6.43.4, routerboard 3.41). Zdaj je dostopen tudi preko najnovejšega winboxa.

Dostopam lahko samo preko MAC addresa (z winboxom), Webfig ne deluje. Mi lahko kdo pove ali je tu samo kakšna opcija izklopljena.

Potem pa me zanima kako nastavit, da je ether1 povezan v telemachov router, ter da sam nastavlja IP naslove (DHCP server). Imam dinamični IP naslov. Želim tudi uporabljat lastni Wi-Fi.

Gledal sem ogromno vodičev, ampak mi enostavno ne uspe nastavit da bi imel dostop do interneta.

Trenutno deluje kot "switch" v dnevni, s tem da so vsi porti dodani v bridge1... samo to ni ravno namen za katerega je bil kupljen.

Prosil bi na kakšen nasvet, ali pa link na kakšen sodobnejši vodič.

Lep pozdrav.
Est modus in rebus. ,typos

b3D_950 ::

RB493G je brez wifi, če pravilno vidim.

hap_ac2
https://mikrotik.com/product/hap_ac2 je z wifi npr.

v brigdu so porti od 2 do 9, port 1 bi moral biti definiran kot "wan" oz. "ether1" in potem narediš NAT rule -> Masquerade:
/ip firewall nat add chain=srcnat action=masquerade out-interface=ether1





Najlažje je verjetno uporabit Quick Set opcijo in bo avtomatsko vse nastavljeno:
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Q...



Default IP je 192.168.88.1 za webfig
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

rdecaluc ::

Zdravo.

Za webfig uporabljam pravi IP in port, pa ne morem dostopat. Preko winboxa dela okej.

Za wifi imam nameščena 2 mPCI modula, enega za 2ghz in drugega za 5ghz.

Quick set opcija mi noče shranit nastavitev ko dam "apply" in "ok"

Torej če nastavim 2-9 v bridge naj bi potem imel dostop do interneta tudi če je ether1 izvzet?

Kaj pa nastavitve DNS, kaj pa nastavitve DHCP? Je bolje pustiti da IP nastavlja telemachov router ali prestavit vse na tega?

Pogledal sem veliko videjov, prebral vodičev... Sam ko sproti ogromno spreminjajo, potem pa opcij ni več. Npr. "master port" za urejanje bridgov ni več.

Doma bom poskusil še enkrat resetirat config pa začnem znova.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

b3D_950 ::

Možno, da telemachov modem/router nastavi IP računalnika v drug subnet kot je tvoj mikrotik, in zato lahko dostopaš samo preko mac naslova do mikrotika? Ugibam.

Z updateom (v6.41) so ukinili master-slave porte, namesto tega je bridge.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy

Oddelek: Omrežja in internet
3611316 (823) raceboy
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164064 (3591) Daniel
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101686 (1426) miki133
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011624 (8904) Invictus
»

mikrotik pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
374944 (3190) kronik

Več podobnih tem