» »

Rezervna pnevmatika ali komplet za popravilo pnevmatike

Rezervna pnevmatika ali komplet za popravilo pnevmatike

zobnik ::

Prisegam na rezervno pnevmatiko v kufru, čeprav imam plinsko jeklenko mi ta rezervna guma vzame še nekaj prostora.
Kompleti za popravilo pnevmatike se mi ne zdijo ravno OK, če gumo presekaš ti to nič ne pomaga.
Kot tretje pa asistenca krije tudi to, tako da je vseeno če nič nimaš.

Miha 333 ::

Absolutno rezervno kolo, vsaj tisto zasilno. Mi je letos na dopustu 800 km od doma hudičevo prav prišlo (spustil je ventil). Sem se kulturno pripeljal do vulkanizerja, ki je nato uredil stvar kot je treba. Da bi tistega hudiča not šprical, samo zapacaš vse skupaj, pa vprašanje, če bi pomagalo.

sandmat ::

zobnik je izjavil:

Prisegam na rezervno pnevmatiko v kufru, čeprav imam plinsko jeklenko mi ta rezervna guma vzame še nekaj prostora.
Kompleti za popravilo pnevmatike se mi ne zdijo ravno OK, če gumo presekaš ti to nič ne pomaga.
Kot tretje pa asistenca krije tudi to, tako da je vseeno če nič nimaš.

kaj imaš homologirano?

Tilen ::

Premium asistenca.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DePalmo ::

Sem kupil nov avto in je prišel s tem kitom za flikanje. Ko sem malo pogledal kako se dela s tem in kako so ljudje zadovoljni, sem si kupil ozko rezervno gumo, tisti komplet za flikanje pa vrgel stran.

Kot prvo, tisti kit dela samo če povoziš kak šrauf ali žebelj pa še tega ne smeš ven potegnit. Kot drugo, kit ti zapaca gumo da je potem neuporabna, feltno da je hudič spucat, če imaš pa še senzor boš skoraj 100% rabil še tistega menjat. Torej namesto da bi plačal 20 EUR za popravilo, boš plačal 200+ da popraviš vse kar ti je tisti kit naredil.

Tako da imam osnovno asistenco (razmišljam da bi raje vzel pri AMZS in odpovedal pri zavarovalnici, bom moral enkrat pregledat in pretehtat opcije) in rezervno gumo. Bolje ozko kot nič, se bom vsaj peljal dalje če mi katera spusti.

pero50 ::

imel sem kit ampak sem kupil rezervno kolo. Tako ali tako ne zavzame nič več placa, ker ima avto narejeno za rezervo. Pozna se pa edino to, da voziš s sabo 15kg odvečne teže

zobnik ::

sandmat je izjavil:

zobnik je izjavil:

Prisegam na rezervno pnevmatiko v kufru, čeprav imam plinsko jeklenko mi ta rezervna guma vzame še nekaj prostora.
Kompleti za popravilo pnevmatike se mi ne zdijo ravno OK, če gumo presekaš ti to nič ne pomaga.
Kot tretje pa asistenca krije tudi to, tako da je vseeno če nič nimaš.

kaj imaš homologirano?


plin ja, feltna je pa že tovarniško bla poleg

FTad ::

jaz imam samo asistenco. Kit se mi zdi neuporaben, kot je zgoraj omenil @DePalmo. Ce bi pa zelel sraufat kolo, bi pa rabil se eno daljso cev, da imam dober vzvod, da sploh lahko obrnem tisti kljuc, ki je pod obvezno opremo. Seveda ne bom tistega vozil s seboj.

KAVINSKY ::

FTad je izjavil:

Ce bi pa zelel sraufat kolo, bi pa rabil se eno daljso cev, da imam dober vzvod, da sploh lahko obrnem tisti kljuc, ki je pod obvezno opremo.



Stara vodovodna cev. Poleg tega pa v slučaju ALU felten potrebuješ natikalni ključ, saj je original ključ po navadi predebel na nastavku. Pa seveda še garnitura vijakov - ALU in jeklene felte imajo različno dolge vijake.

To vozim zadaj, pa do zdaj sem v 100k km dvakrat prepuščal kolo. Enkrat sem menjal, drugič pa sem sproti pumpal kolo na črpalkah ker je ravno malo puščalo. Imam asistenco, ampak sem jih že čakal pol ure v mrazu. V pol ure pa doma menjam vsa kolesa z ustreznim orodjem. :D

Tilen ::

KAVINSKY je izjavil:

Imam asistenco, ampak sem jih že čakal pol ure v mrazu. V pol ure pa doma menjam vsa kolesa z ustreznim orodjem. :D


Saj ogrevanje še vedno normalno deluje, če ti poči guma. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

KAVINSKY ::

Tudi če je zunaj 25 pa imaš senco, vodo in polno baterijo na telefonu in 4G signal je jajc čakati pol ure, da pride do tebe :))

zobnik ::

Jaz sem čakal 1 uro, ker mi je v Tržiču crknil avto, asistenca pa je prišla 1km iz Tržiča, v glavnem to pri Triglavu, pa tud komplicirajo s pridobivanejm podatkov, opis dogodka, pol te kličejo nazaj in še kasneje te kliče asitenčni mojster.

zk_eu ::

zobnik je izjavil:

Jaz sem čakal 1 uro, ker mi je v Tržiču crknil avto, asistenca pa je prišla 1km iz Tržiča, v glavnem to pri Triglavu, pa tud komplicirajo s pridobivanejm podatkov, opis dogodka, pol te kličejo nazaj in še kasneje te kliče asitenčni mojster.


Resno? Jaz sem sicer asistenco rabil 1-krat v življenju, tako da veliko je moram soditi. Je pa bilo to enako pri Triglavu lani, pa čeprav jo plačujem že 9 let pri njih. Pa so v Umag prišli v 45 minutah. Tudi nadomestni avto sem imel takoj urejen. Nikoli me niso nič klicali ali spraševali kaj in kako, razen na začetku sem povedal polico in kaj je bilo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zobnik ::

Ja resno, ampak sploh ni blo panike, ker sem mislil it tam sam mal na sprehod.

abyssus ::

Prisegam na gumo, imam kit za flikanje. Za informacijo, kit je veljaven samo 5 let (starost vozila), nato je potrebna guma - tako so mi rekli na servisu Porsche Slovenija.

Ne bi pa govoril o ceni rezervne gume (ozka), ker je (vsaj pri Porscheju) hudo draga.

starfotr ::

Edina prava, uporabna in po moje pametna izbira je feltna, ki je enaka, kot ostale 4.

Te pene in ozke gume so navadne smeti. In kriminal je, da je to v prometu. To bi moralo biti prepovedano.

Tudi dvigalke so pri novih avtih zanič, kot, da bi bile iz kartona. Skozi tisto pločevino se skoraj vidi, tako je tanka.

Jebeš asistenco, kaj če se ti zgodi kaj na cesti, kje ni signala ali ravno takrat pade dol omrežje?

DePalmo ::

Se strinjam! In sem tudi mnenja da bi morali tistega ki je odobril homologacijo za tele kite vsaj odpustit, če ne še kaj hujšega.

Kot primer. Izpit imam 16 let in v tem času sem imel dvakrat gumi defekt. Prvič v nedeljo popoldne nekje kjer nebi mogel razložit kje sem (sem se pač vozil okoli), drugič pa na poti k punci kjer pač ni signala. Kot dec sem pač vzel iz prtljažnika rezervno in se odpeljal dalje, s kitom se lahko pa samo slikam. Še ozka rezervna me skrbi, ampak se bom lahko vsaj peljal naprej.

jakan123 ::

starfotr je izjavil:

Edina prava, uporabna in po moje pametna izbira je feltna, ki je enaka, kot ostale 4.

Te pene in ozke gume so navadne smeti. In kriminal je, da je to v prometu. To bi moralo biti prepovedano.

Tudi dvigalke so pri novih avtih zanič, kot, da bi bile iz kartona. Skozi tisto pločevino se skoraj vidi, tako je tanka.

Jebeš asistenco, kaj če se ti zgodi kaj na cesti, kje ni signala ali ravno takrat pade dol omrežje?


Če dam 18" feltno v prtljažnik, potem je ta neuporaben, lol.
Imam kit, ampak ko sem zadnjič povozil žebelj, sem gladko poklical asistenco. Prišel majster v roku 15 minut, poflikal in je bilo rešeno. Nazadnje ko nisem imel signala je bilo v đungli na Tajskem, da bi pa omrežje dol padlo pa tudi še nisem doživel...

starfotr ::

Slab dizajn avta, zagovarjanje proizvajalca avta, ker je prihranil (btw, zaradi tega avto ni bil nič cenejši, je kvečjemu manj uporaben in bolj nezanesljivi in štorast).

Glej, vsak ima svoj pogled na svet. Meni se zdi vredno s sabo voziti feltno, tebi pač ne. Who cares.

TheBlueOne ::

Jaz prisegam na asistenco, pa imam gumo na felgni v prtlazniku. Ajde, ce bi imel sreco, da bi guma sla nekje, kjer lahko brez problema menjam bi morda se reseval sam, ampak da bom menjal ob kaksni regionalki ali avtocesti in se za brezveze izpostavljal pa ni sans.

Se mi zdi, da menjava gume pride v postev kot pravilo pri ljudeh, ki se vozijo samo po svoji vasi, za tiste, ki smo dosti na cesti in veliko na avtocesti pa nima smisla kaj drugega kot asistenca.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Rezervno gumo samo za tujino (imam LPG tank namesto rez. kolesa), v sloveniji pa asistenca. Ampak še nisem potreboval ker je šrauf/žebelj vedno ostal gumi in se je počas praznilo.

DePalmo ::

Kot sem že napisal, imam asistenco ampak jih zaradi predrte gume nebom klical. Raje bom sam zamenjal in šel čez 10 minut dalje, ne pa da jih čakam tudi po pol ure in več. Je pa res da bi dvakrat premislil o menjavi če bi mi spustila na AC, ker nebi bil rad v črni kroniki.

Ampak, kakor komu ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366052 (875) zobnik
»

Obvezna oprema v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6513015 (2417) Horas
»

Polnjenje gum do 4 bara?

Oddelek: Na cesti
274012 (2307) krneki0001
»

Set za popravilo pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322363 (15645) morosito
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111721 (10172) Baja

Več podobnih tem