» »

Rabljeni PC

Rabljeni PC

rsroki ::

Pozdravljeni,
rabim malce nasvet oz. vaše mišljenje glede nakupa rabljenega PC-ja. V mislih imam rabljene PC-je priznanih firm (HP,Dell, Fujitsu..), katere bi potem jaz še malce nadgradil. Ima kdo kakšen izkušnje s temi PC-ji..so zanesljivi, delujejo brezhibno, so kake težave z njimi... Gledal sem tega http://pctrgovina.com/p/racunalnik-core..., dodal bi nekaj RAM-a (koliko je smiselno imeti 8 ali 16 Gb ?8-)) in tole grafično (glede na napajalnik bi moralo iti) https://www.mimovrste.com/graficne-kart..., pa še kaki SSD disk.V glavnem moj proračun za PC je nekje do 450 €.
Prosim še vaša mnenja, kje se splača sploh kupiti rabljene PC-je, da je vse ok in so zanesljivi prodajalci. :D
rsroki

Gogo ::

No pri istem trgovcu vzemi: http://pctrgovina.com/p/racunalniski-si...
dosti boljša izbira in še nekaj prišparaš.:)
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

anketar ::

so zanesljivi, niso pa edini, ki prodajajp refurbised robo v slo je še par drugih, primerji kaj dobiš za ceno 200-300 ojrov

grimth ::

odvisno za kaj misliš uporabljat tak računalnik

rsroki ::

..hvala.. ja računalnik bom uporabljal bolj za osnovno rabo + muultimedijo, ker pa je v meni še nekaj otroka pa občasno zaigram kakšen špil. "Gogo" tisti komplet sem že gledat samo je tam notri zanič grafična (še doma imam boljšo stari radeon 4830), dokup grafične pa zadevo še precej podraži.:)8-)
rsroki

bajsibajsi ::

Lahko pa tudi novo zadevo za 320 eur https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Po potrebi na Bolhi GTX 1060 3GB za dobrih 100 eur, ki jo PSU v tem ohisju prebavi.

blackbfm ::

rabim malce nasvet oz. vaše mišljenje glede nakupa rabljenega PC-ja. V mislih imam rabljene PC-je priznanih firm (HP,Dell, Fujitsu..), katere bi potem jaz še malce nadgradil.


ne kupovat brandname pcja ker ima lahko svoje lastne komponente, priklope, nestandardne dimenzije..

V glavnem moj proračun za PC je nekje do 450 €.


za tak denar je smisleno vzet novo in najnoveješe kar trg ponuja

bajsibajsi ::

blackbfm je izjavil:

za tak denar je smisleno vzet novo in najnoveješe kar trg ponuja


Ce ne dobis tistega novo, kar potrebujes/zelis, potem smisel odpade.

rsroki ::

blackbfm je izjavil:

rabim malce nasvet oz. vaše mišljenje glede nakupa rabljenega PC-ja. V mislih imam rabljene PC-je priznanih firm (HP,Dell, Fujitsu..), katere bi potem jaz še malce nadgradil.


ne kupovat brandname pcja ker ima lahko svoje lastne komponente, priklope, nestandardne dimenzije..

V glavnem moj proračun za PC je nekje do 450 €.


za tak denar je smisleno vzet novo in najnoveješe kar trg ponuja


..no vem da imajo brandi svoje razne finte..samo jaz imam v svoji domačem ohišju vgrajen celoten Fujitsu Siemens, pa sem vse z lahkoto vgradil, je pa res da današji PC imajo čedalj več prilagoditev in posebnosti v ohišju. Ja glede nakupa novega pa bom res malo razmislil, samo sem mišljenja da Intelov PC za tak poceni denar dobrega ne dobim.8-O
rsroki

Gogo ::

pa vrzi ven tisto grafično in uporabi vgrajeno vego, ki je boljša kot tvoj stari radeon 4830.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

hojnikb ::

Pazi pri OEM pcjih, ker imajo velikokrat whiteliste za pcie naprave (pa še kakšne druge zadeve kot so recimo rami), da nebo potem slaba volja, ko bo treba nadgradit.

Za 450EUR bi blo skorj bolj smiselno it v novo iz nemčije. Če imaš še kakšne komponente od prej (diskovje, napajalc, ohišje itd) še toliko bolše.

Malo več informacij, pa bodo tut predlogi bolši
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

rsroki ::

..ok, torej potem je bolj smisleno iti v nabavo novega prek spleta v Nemčijo..priporočate katere strani so ok ?:D
rsroki

hojnikb ::

mindfactory+mailboxde.com kombinacija. Načeloma najceneje, če glih ne kupuješ za 50€.

Povej še kaj lahko ponucaš od prej, pa bomo zložl en konfig skupi.
#brezpodpisa

rsroki ::

..hmm v bistvu ne morem nič ponucat od starega računalnika (mogoče samo trdi disk 1 TB), ker ga bom dal naprej (podaril). Bom pa tudi sam malo pogledal na te nemške strani, ker mi Nemščina ne dela težav.8-)
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

bajsibajsi ::

Imas prav "Intelov PC za tak poceni denar dobrega ne" dobis.

V buildu, ki sem ti ga linkal, lahko za cca. 50 eur vec zamenjas procesor z Ryzen 5 2400g, ali Ryzen 5 2600 in imas zelo zmogljiv PC za manj kot 400 eur. Ti pa v tem primeru zmanjka za solidno rabljeno grafo, ce je celota max. 450 eur.

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

evo optimum, če bi rad gejmal. Poštnina preko mailboxde je cca 15€ (430€) pa ti ostane še en drobiž za ohišje, ki ga sourcaš pri nas (sicer bi bla predraga poštnina z de).
Na mindfactory naročiš med 0.00-6.00 (Da ni poštine po nemčiji) na mailboxde naslov, ki ti ga dajo, oni pa prepošljejo tebi.

To je to.
#brezpodpisa

rsroki ::

..aja da spotoma omenim, bolj ko gledam spletne strani, bolj me motijo zares sama črna ohišja (idealno za nabiranje prahu)..oblikovalci sploh nimajo okusa..kaka bela ali srebrna ohišja bi bila tudi lepa (ala Apple oblikovanje), pa jih zelo zelo malo, pa še tista so zelo draga.8-O
rsroki

hojnikb ::

za takšen budget si glih nemorš kej dosti zmišljevat :)
#brezpodpisa

rsroki ::

..ja res..vem, samo sem omenil kaj me moti (tudi na policah v trgovinah). :D
rsroki

hojnikb ::

uglavem, r3 1200+570rx ti je optimalen kombo za tak denar, če boš igral igre.
#brezpodpisa

rsroki ::

ok..hvala bom gledal v tej smeri, če se odločim za novi pC.8-)
rsroki

hojnikb ::

dejansko je rabljeno skor brezveze pri teh cenah, ker imaš vprašljivo stanje komponent (to leti predvsem na matične in napajalce) pa omejen si z nadgradnjami. Razn če dobiš zelo pocen kakšen 2nd (ali novejše) gen i5 komplet, se ne splača za dani namen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

rs1975 ::

Mi lahko kdo sestavi računalnik za cca. 300 EUR? Zgolj za osnovno uporabo, mogoče kakšna nezahtevna igrica. Ohišje čim manjše, še najrajši nekaj v smislu NUC-a, ampak bolj poceni...

hojnikb ::

NUC footprint pa poceni nebo šlo.

Se pa da nardit kej okoli mATX..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

evo kej takega. Kombiniraš z mailboxde pa te pride okoli 300€.
#brezpodpisa

rs1975 ::

hojnikb je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

evo kej takega. Kombiniraš z mailboxde pa te pride okoli 300€.


Hvala za tole. Mindfactory torej direktno ne pošilja v SLO?

hojnikb ::

ne, morš preko mailboxde rešit, poštnina cca 15€ (odvisno pač od velikosti in teže)...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575846 (4415) Napajalc
»

"Urgentno" Nakup novega PC (500€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556150 (5158) loveJDM
»

AMD ali Intel CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
648219 (7073) Napajalc
»

Poceni računalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
475293 (4157) Han

Več podobnih tem