» »

Kako onemogočiti touchpad na tipkovnici?

Kako onemogočiti touchpad na tipkovnici?

BorutO ::

Zanima me, če je kakšna opcija, da se bi dalo izključiti touchpad na tipkovnici? Imam pač brezžično tipkovnico od logitecha. Vse lepo in prav … dokler po pomoti med pisanjem nekako se dotaknem s prstom toucha in nastane cel problem. Mi je prav žal že, da sem jo kupil, ampak je nočem stran dat, ker sem dal 100 eur za njo. Touch včasih prav pride, ko si na sedežni, si narediš kakšen film ipd .. ampak res prav žalostno, da nimaš opcije na tipkovnici si izklopiti tega sranja.

Bizkit45 ::

fn + levi klik na padu mogoče? (če še nisi poizkusil)
se mi zdi da ti to onemogoči touch tapping, kar je po mojem pri tebi težava, saj klikneš na touchpad in ne na gumb..worth a try ;)

BorutO ::

Glih tako ne deluje. Sem vse knofe s funkcijo fn obrnil okoli, pa nič. Sem si probal prelepiti z eno debelejšo plastjo touch pad, pa še kar zaznava. Mam občutek, kot da se niti ne dotaknem toucha, pa naredi, kot da se ga sem.

pixelzgaming ::

disablaj v device managerju
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Bizkit45 ::

kateri model tipkovnice je to?

pixelzgaming je izjavil:

disablaj v device managerju


tud to sem mu želel predlagati, ampak če pomisliš, je mal bedno da daš 100€ za tipkovnico in to ne gre z dvemi kliki? ali se motim?..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

misek ::

V nadzorni plošči ne gre?

pixelzgaming ::

Res je malo bedno.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

Bizkit45 ::

kako si pa instaliral to tipkovnico? samo plug and pray? ali z drajverji?
Ker če nisi naložil šoferjev, bi ti jaz najprej predlagal uradne drajverje za ta model in se mogoče kakšna funkcionalnost extenda, ki ne pride direktno od OS drajverjev.
again..worth a try :)
pa še model nam zaupaj prosim..

harvey ::

Pri prenosnikih je nastavitev "Mouse Detection" ko ti ob vklopljeni miši izklopi touchpad. Morda je tudi v tvojem primeru kakšen tak "klik" kje med nastavitvami. Samo moraš namestiti pripadajoče programje od Logitecha.

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

BorutO ::

To je ta tipkovnica: https://www.mimovrste.com/tipkovnice/lo...

Kako pa to približno v Device Managerju naredim?

Bizkit45 ::

https://www.logitech.com/assets/50714/i...

na 4 strani imaš razloženo, da potrebuješ SW za vklop/izklop touchpad tapping..

pixelzgaming ::

Na tak nacin naredis v device managerju. verjetno je boljsa opcija ta ki jo je predlagal Biykit45.

Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

BorutO ::

Ta touch tapping je namenjen samo temu, če si preko toucha lahko izbereš kako datoteko, jo odpreš ipd. Ne pomeni pa to, da si lahko izklopiš ali vklopiš.

Device Managerja pa ne najdem, ker mam win 10 v slovenščini, tako da ne vem pod kaj točno to iskati.

m3k ::

device manager / upravitelj naprav
📌 Odpiranje upravitelja naprav (Win 10)
Mirko tipka na radirko ////

Matevz96 ::

V navodilih za tipkovnico (https://www.logitech.com/en-au/manuals/... je navedeno, da touchpad izklošiš z Fn + levi gumb miške. V primeru, da to ne deluje preveri če imaš naložene zadnje driverje (iz Logitechove strani).
#hooldthedoor

BorutO ::

Miško imam Microsoftovo ... verjetno bi mogel imeti logitechovo, da bi delovalo. ali?

errhec ::

TUKAJ in si poglej kako onemogočiš touchpad.

Verjetno zadevo izklopiš na tipkovnici sami. (leva miškina tipka ni samo tam kjer bi človek pričakoval, če pogledaš ima še eno)
dd

SaXsIm ::

Sam imam Logitech K400 in imam podobne težave. Do danes še nisem odkril, kako bi v celoti ugasnil touchpad, dela pa kombinacija FN + lev miškin gumb, vendar samo za zaznavanje levega in desnega miškinega klika na touchpadu, pozicija kurzorja pa še vedno deluje.

Sam sem se lotil razdiranja touchpada, ampak je vse na flex kablih, tako da ni varijante da bi brez poškodb dodal kakšno stikalo ali kaj podobnega.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191528 (1245) nsa_ag3nt
»

'Crknil' Wifi Adapter

Oddelek: Strojna oprema
182773 (2119) Likalnik
»

Kurzor mi preskakuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111073 (891) Eilinel
»

disable/delete_drivers touchpad laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
19885 (688) Alen T 1978
»

TouchPad

Oddelek: Strojna oprema
101202 (1123) Karen

Več podobnih tem