» »

Izdelva mobilne aplikacije !

Izdelva mobilne aplikacije !

Hadni ::

Pozdravljeni sem novi član na forumu.

Zanimam me če ima kdo dobro znanje za izdelavo mobilne aplikacije za android in iOS.

Sam nimam znanja za izdelavo imam pa odlično idejo za aplikacijo ki je še NI v Sloveniji. Vem da obstajajo izelovalci (firme) žal sem pa tudi finančno zelo omejen. Zato si raje z izdelovalcem delim dobiček oziroma si oba deliva aplikacijo v zameno za njegov trud.

Moja telefonska je 040-857-075 ali e-mail haskicnihad@gmail.com

amacar ::

Nihče ne dela za hvala lepa, plačaj primerno postavko min 15+€ na uro, pa se ti bo mogoče kdo javil. V nasprotnem primeru se ali nauči sam ali pa pozabi na idejo.

Hadni ::

Saj prvim da bi si z osebo ki bi mi pomagala delil app in dobicek to iscem vem pa da se storitev racuna v tem primeru pa app bi ostala moja. Samo ker nisem financno ravno na zeleni veji iscem druge solucije.

smacker ::

Mene pa zanimam če ima kdo dobro znanje za izgradnjo hiše za stanovat in bivat.

Sam nimam znanja za izdelavo imam pa odlično idejo za hišo ki je še NI v Sloveniji. Vem da obstajajo izdelovalci (firme) žal sem pa tudi finančno zelo omejen. Zato si raje z izdelovalcem delim prostor oziroma si oba deliva hišo v zameno za njegov trud. Dovolim celo, da si sam izbere, ali bo živel v kleti ali na podstrešju.

Hadni ::

Vav kaksen sarkazem, samo vasa hisa na koncu za izvajalca ni dobickonosna ce dela samo za vaju. No kakor koli upam da se bo nasel gdo ki bo za,..

shadeX ::

Hadni je izjavil:

Saj prvim da bi si z osebo ki bi mi pomagala delil app in dobicek to iscem vem pa da se storitev racuna v tem primeru pa app bi ostala moja. Samo ker nisem financno ravno na zeleni veji iscem druge solucije.


Po 6 letih v tem poslu ti lahko prihranim čas in ti povem da tudi če je tvoja ideja super duper unikatna in res dobra, se bo brez marketinškega plana še vedno izgubila v morju aplikacij, ki dnevno pridejo na app store oz. Google play. Časi kjer si z appom brez posebnega truda obogatel so mimo.

Pod črto, če ne veš kako boš zadevo prodal, se niti ne trudi.

Hadni je izjavil:

No kakor koli upam da se bo nasel gdo ki bo za,..


Lahko ti pomagam, samo me boš moral prepričati kako boš zadevo prodal. Kakšne reference so izredno zaželjene skorajda nujne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hadni ::

shadeX hvala za prve inf., ok marketing bomo ze speljali ce vidim da je nastala taka app ki jo imam v glavi oz., si jo predstavljam. Starsi, potrosniski kredit, itd ce vidim da je to to...

shadeX ::

- Za kater trg je to mišljeno?
- Potencialna skupina ljudi, kdo so?
- Poslovni model?

Hadni ::

Predvsem SLO, skupina so osebe od 14 do 99, kaj mislis stem poslovni model

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hadni ()

shadeX ::

Hadni je izjavil:

ce vidim da je to to...


Kako boš ocenil da je “to to”? Tudi če uporabniki prihajajo ti lahko delajo minus. Jap tud to se da.

Hadni je izjavil:

Predvsem SLO, skupina so osebe od 14 do 99, kaj mislis stem poslovni model


Zastonj, plačljiva, nakupi v appu,..oz kako bos sluzil denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hadni ::

Ocenil, nevem imam zelo dobro vizijo in ideje ki jih neznam sam izpelat zaradi znanja ki ga potrebujem za izdelavo app.

Minus kako ne razumem.

App je zastonj (skoraj) , ce zeli uporabnik razlicico brez oglasov bo potrbno placilo, za opcijo razsirjenega pogleda bo potrbno placilo. Dva velike strani bi si zelel 100% biti zraven ce zadeva se razsiri v tem pomenu da ponudimo bliznjico za njihovo stran. Pa tudi posamezniki ki se ukvarjajo z to zeloooo razsirjeno storitvijoo bi zveseljem kaj pristavili da ponudim njihvoe kontakte + donacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hadni ()

gendale2018 ::

smacker je izjavil:

Mene pa zanimam če ima kdo dobro znanje za izgradnjo hiše za stanovat in bivat.

Sam nimam znanja za izdelavo imam pa odlično idejo za hišo ki je še NI v Sloveniji. Vem da obstajajo izdelovalci (firme) žal sem pa tudi finančno zelo omejen. Zato si raje z izdelovalcem delim prostor oziroma si oba deliva hišo v zameno za njegov trud. Dovolim celo, da si sam izbere, ali bo živel v kleti ali na podstrešju.

sori samo to da te dvigalo pripelje direkt v bazen je moja ideja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

smacker ::

sem nadgradil in prestavil bazen v dvigalo

blackbfm ::

App je zastonj (skoraj) , ce zeli uporabnik razlicico brez oglasov bo potrbno placilo, za opcijo razsirjenega pogleda bo potrbno placilo. Dva velike strani bi si zelel 100% biti zraven ce zadeva se razsiri v tem pomenu da ponudimo bliznjico za njihovo stran. Pa tudi posamezniki ki se ukvarjajo z to zeloooo razsirjeno storitvijoo bi zveseljem kaj pristavili da ponudim njihvoe kontakte + donacije


A to govoris na blef.. Ker 2 posta visje pises da neves niti kaj je to poslovni model

Dvomim da ma keri slovenski app (za slo trg) dovolj prenosov in engagmenta da lahko živi od oglasov. Plus razvijat za dve platformi...

Ce gre za legit idejo, raje naredi v obliki spletne aplikacije in daj zastonj. Da vidis ce se zadeva sploh kakorkoli pije vodo preden razvijas native appe.

Machete ::

gendale2018 je izjavil:


sori samo to da te dvigalo pripelje direkt v bazen je moja ideja


Žal, sem takega že uproabljal. Next idea please.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"Predvsem SLO, skupina so osebe od 14 do 99, . . ."
Občutno premajhen trg za dobro izdelan App, šalabajzerskega ti pa ne bo nihče pogledal.

Stari89 ::

@Hadni: Tako lepe komentarje dobivaš, ker na vsak mesec ali dva nekdo odpre podoben thread na tem forumu. Več kot očitno nimaš pojma, kaj počneš. Razlogi:

- Želiš, da drugi delajo zate praktično zastonj,
- nimaš pojma o biznisu (če ne veš, kaj je poslovni načrt),
- nimaš pojma o marketingu (samo slovenski trg? WTF),
- nimaš tehničnega znanja (napisal si sam),
- nimaš pojma o pridobivanju kadra (iščeš ljudi na Slo-Tech)
- ...

Verjetnost, da boš razvijalca plačal za trud je praktično nična. Vsi imamo ideje, ki so v vredne bikov drek, če ni zgornji seznam pošlihtan. Pa še potem je zelo majhna verjetnost, da reč uspe, saj je trg muhast.

Naberi si izkušenj, da boš imel vsaj malo predstave, v kaj bi se rad podal.

LP

fm13 ::

Hadni je izjavil:


Zanimam me če ima kdo dobro znanje za izdelavo mobilne aplikacije za android in iOS.


Malo branja za občutek, v kaj se spuščaš: How Much Does It Cost to Build a Mobile App?

PrihajaNodi ::

Ni šans da te app pride 171.000 jurjev, tolikor kolikor je v članku. Ja, če najemaš zahodnjake. Cene si poglej na upworku, maš še ocene developerjev.

PrihajaNodi ::

Ni šans da te app pride 171.000 jurjev, tolikor kolikor je v članku. Ja, če najemaš zahodnjake. Cene si poglej na upworku, maš še ocene developerjev.

Najemš še serverje za eno leto na Amazonu, ki so praktično for free.

Cene developerjev niso več tako visoko kot so bile. Imaš indijce, ki ti nudijo support še do 3 mesece, če app ne deluje jih pa ne plačaš in tam delujejo v ekipah od designerjev do marketinga itd. Plačuješ jim lahko tudi po milestonih.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Pa še potem je zelo majhna verjetnost, da reč uspe,


To je zelo relativno in si vsak posameznik "uspeh" drugače razlaga. Da postaneš od enega appa milijonar.. ja ta bo težka danes. Če je to definicija uspeha, se strinjam s tabo.

- nimaš pojma o marketingu (samo slovenski trg? WTF),


Se da, ampak ne z brezplačno aplikacijo nafilano z reklamami. Razloga sta predvsem dva:

- Premajhen trg
- Verjetno skladno s tem tudi nizek eCPM reklam (za primerjavo, v US dobiš 6-10x več).


Če si zmislim par podatkov:

- Imamo 50k prikazov reklam na dan
- eCPM v Sloveniji je nekje 0.5EUR (pa še to pretiravam - odvisno tudi od platforme)
50 * 0.5 = 25EUR / dan, kar pomeni 750EUR / mesec

Za toliko prikazov boš v Sloveniji pljuval kri, medtem ko jih v tujini lahko dosežeš predvsem na račun večjih trgov, ter lažje boš prišel do take mesečne cifre, predvsem na račun večjega eCPM-ja.

Skratka naš trg je dokaj zajebana zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hadni ::

Drzi znanja nimam vem pa da je ideja top to da ni za slo trg oziroma ne mores uspeti samo na Slo trgu zakaj,? Ne ves kaksno app imam v mislih in koliko bi jo ljudi koristilo in bilo pripravljenih tudi placati

PrihajaNodi ::

Zakaj pa ne narediš najprej desktop verzije? V čem je fora?

shadeX ::

in koliko bi jo ljudi koristilo


Sej ti tudi ne veš, glede na to da ne veš kdo so tvoje potencialne stranke. Samo na podlagi starosti, tega pač ne moreš vedet - si preveč "broad". Tvoje stranke moraš točno definirat.

Hadni ::

Ker je zadeva dobesedno povezna z mobilno telefonijo ja vem kdo so stranke vsi ki ze imajo svoj denar oziroma prihodek tocno vsi

fm13 ::

Članka nisem prilepil zaradi številk.
Jasno je, da je razpon stroška razvoja odvisen od ogromno dejavnikov.

Poanta je v tem: preden se spustiš v tako zadevo, ki naj bi prinesla celo nekaj denarja, je treba pomisliti na N zadev in sprejeti precej odločitev, ki so v članku precej natančno predstavljene. OP bi se moral najprej informirati, preden išče prostovoljce za razvoj. Ideja je šele 1%...

Stari89 ::

Hadni je izjavil:

Drzi znanja nimam vem pa da je ideja top to da ni za slo trg oziroma ne mores uspeti samo na Slo trgu zakaj,? Ne ves kaksno app imam v mislih in koliko bi jo ljudi koristilo in bilo pripravljenih tudi placati

Point je, da ne rabim vedet, kako čudovita in prelomna je tvoja ideja. Zadeve nisi sposoben sfurat do demota, kamoli do produkcije ali celo ... profita.

PrihajaNodi ::

Hadni je izjavil:

Ker je zadeva dobesedno povezna z mobilno telefonijo ja vem kdo so stranke vsi ki ze imajo svoj denar oziroma prihodek tocno vsi



Kako si pa predstavljaš odprtje firme? Kako bo točno to šlo? Za d.o.o je 7,5k potrebnega kapitala. Koliko si star? Kaj si po izobrazbi, če ni skrivnost?

shadeX ::

Torej tudi cel forum? Povej idejo in glej koliko ljudi se bo javilo, da tvojga appa ne bi uporabljalo. Sam aktivno uporabljam cca 10 appov.

Zakaj bi dal ravno tvojega na moj seznam aktivnih appov? Kakšen problem pa rešuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hadni ::

Ko bo ce bo app kdaj narejena in bo tako kot sem si zamislil potrosniski kredit za 20k da odprem firmo ter druge nujnosti ostalo za marketing

Idejo zal ne morem naglas povedat ker app. Ni se v slo bi jo. Pa zares cisto vsi potrebovali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hadni ()

Stari89 ::

A mi app opere posodo, zlika perilo, pokosi travo in sprehodi cucka? To bi res potreboval.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ni šans da te app pride 171.000 jurjev, tolikor kolikor je v članku. Ja, če najemaš zahodnjake. Cene si poglej na upworku, maš še ocene developerjev.

Ja, kvaliteta je ponavadi premosorazmerna ceni. Z redkimi izjemami, tako v eno kot drugo stran. Drugače je to kar precej lepa osnova, če vsi delajo za normalen denar.

PrihajaNodi je izjavil:

Najemš še serverje za eno leto na Amazonu, ki so praktično for free.

Infrastruktura danes ni več strošek. Ljudje so...

PrihajaNodi je izjavil:

Cene developerjev niso več tako visoko kot so bile. Imaš indijce, ki ti nudijo support še do 3 mesece, če app ne deluje jih pa ne plačaš in tam delujejo v ekipah od designerjev do marketinga itd. Plačuješ jim lahko tudi po milestonih.

Dobri developerji, designerji še vedno stanejo. Samo niso na trgu, ker imajo vsi službe/pogodbe :D.

Ha, ha, Indijce. Good luck... Če ga nimaš v pisarni zraven sebe, ne naredi nič samoiniciativno...

Eni ga pa res pohate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Joze_K ::

ma glede na to da nima denarja, ni tako slaba ideja indijci,
bo pač App v 1.0 za dosti nizek denar, s katerim pa bo lahko preveril profitabilnost
in če ta bo,..
pa dalje..

tukaj:
https://www.timedoctor.com/blog/the-top...

PrihajaNodi ::

Ha, ha, Indijce. Good luck... Če ga nimaš v pisarni zraven sebe, ne naredi nič samoiniciativno...


V čem je problem? Če ne naredi ne plačaš, če ni ok, pa sam ve da ne bo dobil naprej posla. Sicer pa če bi bili tako slabi jih ne bi korporacije outsourcale kajneda. Poznam par multinacionalk, ki ima development v Indiji.
Pač sprijazni cena je in bo developerjem padla.

Ena takšnih:
https://www.sykes.com/ To je korporacija, ki je outsourcana s strani Samsunga, Huaveja, Panasonica in ostalih megalomanov in ima glavni development v Indiji.

Zgodovina sprememb…

Mikrohard ::

Saj je lepo napisal... ja, lahko ti Indijci (ali tudi kdo drug) naredi app za nizko ceno. Ampak je v takih primerih razlika v kvaliteti velikokrat opazna že na prvi pogled. Če greš pa potem gledat še to, kako je narejeno "under the hood", ti hitro postane jasno, zakaj razlika v ceni. To, da so velike korporacije zmožne razviti slab app, ni pa nič novega. Sploh Samsung aplikacije slovijo po slabi kvaliteti. Pa tudi Googlovi appi zadnje časo niso tako kvalitetni, kot bi človek od njih pričakoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

PrihajaNodi ::

Mikrohard je izjavil:

Saj je lepo napisal... ja, lahko ti Indijci (ali tudi kdo drug) naredi app za nizko ceno. Ampak je v takih primerih razlika v kvaliteti velikokrat opazna že na prvi pogled. Če greš pa potem gledat še to, kako je narejeno "under the hood", ti hitro postane jasno, zakaj razlika v ceni. To, da so velike korporacije zmožne razviti slab app, ni pa nič novega. Sploh Samsung aplikacije slovijo po slabi kvaliteti. Pa tudi Googlovi appi zadnje časo niso tako kvalitetni, kot bi človek od njih pričakoval.


Saj ni potrebno da so indijci, imaš šre ruse in ukraince, ki ti lahko naredijo kvaliteto za dober denar. Pa ja ne boš plačeval nekoga, ki živi v Berlinu, če lahko za manjšo ceno nekoga iz Moldavije. Valda da boš več plačal Nemca, že njegova lokacija ti pove vse, ni pa rečeno da bo zato kvaliteta boljša.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

ah daj no daj, tist zmazek, ki jim vecina pravi app, bos pa ja spacal v eni bedasti javi....itak imas dovolj droid varjanto za zacetek...
In and Out

ginekk ::

Hadni je izjavil:

Pozdravljeni sem novi član na forumu.

Zanimam me če ima kdo dobro znanje za izdelavo mobilne aplikacije za android in iOS.

Sam nimam znanja za izdelavo imam pa odlično idejo za aplikacijo ki je še ...


Brez zamere, ideje ima čisto vsak, lahko tudi genialne, pretopit jih v denar je pa povsem druga pesem. Ideja je 0,0001%.
Naredi vsaj poslovni načrt (ciljni trg, pridobivanje sredstev, politiko razvoja, način trženja, kakšno minimalno ekipo potrebuješ sploh za začetek...), pa firmo odpri, da boš "morebiti" lahko deleže podelil namesto začetnega plačila. Vlagateljev je dovolj.

abyssus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ni šans da te app pride 171.000 jurjev, tolikor kolikor je v članku. Ja, če najemaš zahodnjake. Cene si poglej na upworku, maš še ocene developerjev.

Najemš še serverje za eno leto na Amazonu, ki so praktično for free.

Cene developerjev niso več tako visoko kot so bile. Imaš indijce, ki ti nudijo support še do 3 mesece, če app ne deluje jih pa ne plačaš in tam delujejo v ekipah od designerjev do marketinga itd. Plačuješ jim lahko tudi po milestonih.


Indijci so mi do sedaj poskrbeli edino za to, da sem na pol končan projekt moral nadaljevati, ker ga sami niso mogli dokončat v doglednem času. Seveda ne bi govoril o tem, kakšno zadevo sem dobil predano - skoraj se mi je bolj splačalo delati vse z nule, pa čeprav so na zadevi delali baje eno leto.

PrihajaNodi ::

Kako pa si jim placeval? Ce si vrgel stran 1 leto in nisi sproti preverjal je tvoj problem.

Badwolff ::

Probi na fiverr. Ampak nekaj denarja boš vseeno moral pljunit.
Pa upam, da ti je angleščina močnejša kot slovenščina.

abyssus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako pa si jim placeval? Ce si vrgel stran 1 leto in nisi sproti preverjal je tvoj problem.


Sploh ne, kot podjetje smo prevzeli projekt, ki ga je bilo nujno potrebno dokončati v določenem roku. Žal smo kljub moji oceni in predlogu, da projekta ne vzamemo, le-tega sprejeli (in dokončali), ker pač gre za redno stranko, ki pa je ta projekt dala Indijcem, saj so cenejši. Ampak you get the point, ljudi, ki nimaš pri roki, da jim dobesedno težiš, ne gre zaupati. In sploh ni toliko problem o neplačevanju, stvar je v tem, da ti projekt potrebuješ zaključen.

In sploh ne govorim za Indijce ampak freelance na splošno, saj imam dve takšni izkušnji (druga je bolj malenkostna, a dokaj podobno).

Dragi ::

Hadni je izjavil:

Drzi znanja nimam vem pa da je ideja top to da ni za slo trg oziroma ne mores uspeti samo na Slo trgu zakaj,? Ne ves kaksno app imam v mislih in koliko bi jo ljudi koristilo in bilo pripravljenih tudi placati


Ideja sama ne pomeni veliko, ker je zadaj bolj pomembna implementacija kode in uporabniskega vmesnika. Zatem se oglasevanje (onboardin) in kasneje se profitabilnost. Ce kateri od teh manjka ali je pomankljivo izpeljan aplikacija ne bo uspela.

Trenutno je na google play indeksiranih cez 7 mio aplikacij. Vec kot 10.000 namestitev jih ima par samo par sto tisoc.

Kar ti ne ves da hoces pa potrebujes je izkusen developer, designer, nekdo ki dela oboje ni prida ker so appi vecinoma shrot. Potem se full time oglasevalca ki ti bo delal PR, ASO in social media za polni delovnik in vsaj kakega jurja za oglasevanje., za zacevek. CPI so po nekje 10c, gre tudi nizje ampak so potem shrot. Pa potem rabis se nekoga da bo delal support ker ce ne podpiras folka ko ima probleme odnamestijo aplikacijo in posljejo slabo oceno kar ti skoduje pri rangiranju (ASO) in zgubljas promet, ki ga moras potem nadoknadit z placljivim.

Prostovoljce ne mores vzet ker niso resni. Delajo po malem ampak velikega efekta ni. Delal zastonj ti ne bo noben ko je naokoli kup ljudi ko bodo dobro placali za manj dela. Sam ocitno ne znas.

Eno ti je naredit kaki web app z kakim carovnikom. Googlaj, je tega ogromno. Ce predpostavljamo, da znas sam narest kvaliteten app (pa mocno dvomim glede na prebrano) potem si sedaj na mestu kjer potrebujes uporabnike.

Kolicina uporabnikov +
dobre ocene (rating) +
koliko casa dnevno vsak uporabnik uporablja (usage time) +
Opis, slike, logo, video...
= ASO

Znas kaj od tega? Ker znat moras vse. Ali placat, da se naredi. Ignorirat ne mores, ker potem app izgleda kot srot ali nihce ne ve, da obstaja. Se zbubis v hrupu ostalih appov.

Za konec se zanimivost: vsi appi ki so na top 10 mestih porabijo VSAJ 50k euro DNEVNO za oglasevanje. Vsi appi na top 20 mestih porabijo vsaj 10k euro. Top 50 pozicija nekje 1k dnevno do 1k tedensko.

tl;dr
Hahahaha. Mojster bi te peljal zejnega cez vodo.

Dragi ::

abyssus je izjavil:


Indijci so mi do sedaj poskrbeli edino za to, da sem na pol končan projekt moral nadaljevati, ker ga sami niso mogli dokončat v doglednem času. Seveda ne bi govoril o tem, kakšno zadevo sem dobil predano - skoraj se mi je bolj splačalo delati vse z nule, pa čeprav so na zadevi delali baje eno leto.


Indija ima 1,4 miliarde prebivalcev. Od tega je samo developerjev nekajkrat vec kot pa celotna populacija slovenije. Mar pravis, da si bolj sposoben, priden ali pameten od vseh teh?

Mislim da ne in mi je bolj verjetno, da so bili premalo placani ali slabo izbrani za delovno mesto.

abyssus ::

Tega nikoli v življenu ne bom trdil, vem pa, da vsaj freelance zadeva ni najboljša opcija - vsaj po mojih dosedanjih izkušnjah (in izkušnjah nekaterih drugih). Kako je bilo s ceno, ne bi upal govoriti, verjamem pa, da sta se obe strani strinjali, sicer sploh ne bi pričeli z izdelavo, kaj praviš? :)

PrihajaNodi ::

abyssus je izjavil:

Tega nikoli v življenu ne bom trdil, vem pa, da vsaj freelance zadeva ni najboljša opcija - vsaj po mojih dosedanjih izkušnjah (in izkušnjah nekaterih drugih). Kako je bilo s ceno, ne bi upal govoriti, verjamem pa, da sta se obe strani strinjali, sicer sploh ne bi pričeli z izdelavo, kaj praviš? :)


Zakaj ne? Delas po milestonih. Meni so cisto vse zrihtali u nulo kot sem zelel. Ce je bil kaksen fix potreben so zrihtali. Njim se gre za recenzije, boljse ocene vec dela. Kar je logicno, mar ne?

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

abyssus je izjavil:

Tega nikoli v življenu ne bom trdil, vem pa, da vsaj freelance zadeva ni najboljša opcija - vsaj po mojih dosedanjih izkušnjah (in izkušnjah nekaterih drugih). Kako je bilo s ceno, ne bi upal govoriti, verjamem pa, da sta se obe strani strinjali, sicer sploh ne bi pričeli z izdelavo, kaj praviš? :)


Poudaril sem dve podrocji, ki jima je nujno potrebno posvecati pozornost, da se najame dobre upwork kadre.

Prva je denar. Vedno placat povprecje in potem dajat napitnino na vsakem milestonu. Se lahko placa direktno ali kaki gift card. Neka pozornost, da je developer bolj vesel.

Drugo so reference in pretekle izkusnje. Indijci so taki, da dogovor sprejmejo skoraj da za vsak denar, tudi obcuno pod povprecjem, ker se jim gre da dobijo pogodbo. Tisto, "reci ja na karkoli nima veze za kaj samo da je denar". Dobro placilo pricakujejo kasneje kot nagrade ali napitnino. V kolikor ne das vsaj nekaj zraven bo delo cedalje bolj srot. Z referencami ves, kako verjetno je, da ti bo developer delal sranje. Profesionalen dev bo pricakoval dobro placilo na koncu in ce ga dobro ne placas s teboj vec ne bo delal. Ce se mu jebe ti bo zacel delat srot ze po parih dneh. Pomembno tu je vedeti, da ti ne bodo rekli NE ampak skoraj vedno da. Potem je na tebi, da ugotovis koliko rabis dodajat (ali kaj) v nagradi, da bo delo tudi dobro narejeno. Je del kulture, kot pri nas to, da probas v trgovini dobit cim vec informacij potem pa naredis vse sam doma kolikor se da.

Pa drugace je ogromno ukrajincev, rusov, poljakov... Mnogo dobrih developerjev in vsi so ljudje. Vsak z svojo kulturo, odnosom do dela itd.. Vsi imajo svoje fore.
Nekje tako na oko za indijce, ce te klice (ali te je) "sir" potem ze ves da je z spodnje kaste in je srot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

abyssus ::

Heh, mene načeloma ni potrebno prepričat, da je freelance dobra zadeva oziroma niti ne rabim vedet, kako jo pravilno izvajati; sem konec koncev programer in so mi konkurenca. :D Želel sem pa delit izkušnji s freelance programerji, ki jih marsikdo rad priporoča in kako je lahko to hitro dvorezni meč. Imam sodelavce, ki so se pred tem ukvarjali z freelance pa načeloma vsi pohvalijo. :)

oiwedfhjweif ::

Hadni je izjavil:

Ko bo ce bo app kdaj narejena in bo tako kot sem si zamislil potrosniski kredit za 20k da odprem firmo ter druge nujnosti ostalo za marketing

Idejo zal ne morem naglas povedat ker app. Ni se v slo bi jo. Pa zares cisto vsi potrebovali

Kdo in na poldagi česa pa ti bo dal kredit? Ti časi so mimo.
Še firma s pol milijona prometa letno, mora zaprosit za takšen kredit, oddati bilančno stanje in zastaviti enakovredno premoženje.

Da pa že v osnovi jemlješ kredit za firmo, je strel v lastno koleno. Odpri normiran s.p. pa se pojdi podjetnika. Po šihtu par kolegov (zmagal si, če že imajo oni svoje s.p.-je zaradi izplačil in legalnosti dela), ki pišejo kodo, povabi na pir, jim razloži idejo, mogoče kateri prime. Potem šele začneš iskati sredstva, zastaviš nepremičnino/premičnino/ledvico, in si v akciji.

Potrebuješ pa OGROMNA jajca, tega ne pozabit!

Drevesce ::

Prvo kot prvo, že dejstvo, da ne veš niti kaj je poslovni model bo vsakega vlagatelja takoj minilo tratiti svoj dragoceni čas, ker potem več kot očitno nimaš blage veze o podjetništvu in zelo verjetno tudi o marketingu (razen če si naravni talent), pa tudi če si, še vedno je trenutno v ospredju digitalni marketing in po odgovorih sodeč sklepam, da niti to ne veš kaj pomeni.

Torej zakaj bi te kdo sploh zadržal v ekipi, če ne poznaš niti osnovnih stvari o tej zadevi? Več kot očitno nimaš nekega doprinosa in know-how, kako bi vse skupaj speljal, torej zakaj bi tebe ta vlagatelj, v tvojem primeru programer sploh potreboval v ekipi? Ideja danes namreč ne pomeni popolnoma nič, če nimaš znanja pa tudi sreče jo izpeljati.

S tvojim otvoritvenim sporočilom ne bi prepričal niti najbolj neumnega vlagatelja.
Kot so že drugi omenili, nisi navedel niti tega ali takšna aplikacija morda že obstaja drugje po svetu - morda sem to spregledal. Če ja, je to že takoj alarm, kako bi se sploh širil? Težko vidim namreč aplikacijo, ki bi nesla zadovoljive donose ob predpostavki, da bo namenjena zgolj na našem mini trgu.
Ob vsem pomanjkanju znanja, ki ga imaš sem postal zelo skeptičen ali si res sploh obrnil google na "glavo", da bi preveril ali takšna aplikacija morda že ne obstaja. Morda si vnesel napačne keywordse.

Da so potencialne stranke od 14-99 leta ter vsi s prihodkom tudi izredno močno dvomim.

ok marketing bomo ze speljali ce vidim da je nastala taka app ki jo imam v glavi oz.
Model, povej tale stavek na glas nekomu, ki se z marketingom ukvarja že celo življenje pa potem prosim tukaj posreduj, kako se je izšlo.

Tudi sam imam po mojem mnenju fantastično idejo, ki je do danes še nisem zasledil (pa ne brskam par urc). Imam celo izdelan manjši plan, kdo so moje prve stranke ter uporabniki (ki jih lahko pridobim brezplačno, brez visokih vložkov na začetku). Po vsem tem ter po izdelanem poslovnem načrtu pa se bom šele odločil ali se mi sploh splača spuščati v to zadevo. Pravtako nimam znanja za izdelavo aplikacij, ampak jaz ne bom šel do nekega programerja, ki ima dela vrh glave ter ga prosim, da mi nekaj naredi zastonj, ker vem da jim obljube o miljonih evrih ali dolarjih, ki jim jih lahko prinese moja aplikacija, ne bodo kupili kruha in mleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako hitro se lahko naučiš izdelati aplikacijo za android operacijski sistem?

Oddelek: Programiranje
101752 (1012) Stari89
»

Mobilna igra: "Tapster - Hitrostna preizkušnja prstov in možganov"

Oddelek: Igre
271948 (1653) shadeX
»

aplikacija Malcajt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10015586 (10958) Manu
»

Android aplikacija

Oddelek: Programiranje
151811 (1379) Ales
»

Slovenski startup Azumio dobil 2.5 mio financiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9821096 (15221) IceIceBaby

Več podobnih tem