» »

Kako hitro se lahko naučiš izdelati aplikacijo za android operacijski sistem?

Kako hitro se lahko naučiš izdelati aplikacijo za android operacijski sistem?

VecniMraz ::

Pred kratkim sem dobil izvrstno idejo za mobilno aplikacijo, ki si jo želim razviti. Vendar imam ta problem, da nimam s programiranjem preveč izkušenj. Zanimalo me je kako dolgo traja, da se začetnik nauči sprogramirati aplikacijo srednje kakovosti. Android operacijski sistem pa zaradi tega, ker jo želim tudi sam uporabljati. Vem, da je najetje programerja tudi opcija, vendar si ga trenutno ne morem privoščiti in bi lahko z njim/njo sklenil samo delitev dobička aplikacije. Zanima me vaše mnenje, kaj bi bilo najbolje narediti oz. kako naj bi se sploh lotil vsega skupaj?
Najlepša hvala v naprej.

#000000 ::

Ne boš dobil nobenga, garant, al pa vsaj takega ne boš dobil ki bi lahko kaj dejansko naredil, tud jest sem mel idejo, a nebi vložil oz bi enako kot ti, ma so se javili fantje ki bi sodelovali, najbolj jih je zanimala ideja, naredit pa dejansko niso znal nič, sam tudi ne znam tako da je zadeva padla v vodo.

Edina opcija ti je da greš na freelance ipd portale in PLAČAŠ, bo pa kvaliteta trpela to pa.

krenpac ::

Če res verjameš v idejo, plačaj ali pozabi. Idej imamo vsi na stotine, a so te dokler se ne realizirajo ničvredne, in točno toliko je vredna tudi tvoja ideja - 0€.

blackbfm ::

če se da idejo realizirat kot spletno aplikacijo ti je to boljša izbira, cenejši/lažji razvoj in nisi omejen na eno platformo

scipascapa ::

Stari89 ::

Na hitro verjetno nič.
Na faksu porabijo prvo leto, da se naučijo osnov programiranja. V drugem letniku to nadgradijo z algoritmi & podatkovnimi strukturami, osnovami podatkovnih baz, etc. Šele v tretjem letniku začnejo delat zares delat na zanimivih rečeh.
Večine predmetov nisem naštel, tako da menim, da bi se lahko potrebnega znanja naučil hitreje kot v letu in pol. Seveda če upoštevamo, da za to porabiš 100% svojega časa, namesto za šolo ali šiht.
Skoči na YouTube, kjer imaš mnoštvo playlist za Android development. Ponavadi že na prvem videu naštejejo, kaj je fajn znat in te napotijo na druge playliste (recimo na Javo in podatkovne baze). Hitro boš zgruntal, kako goro znanja imaš za predelat.
Če se prebrodiš skozi vse to in dejansko narediš svojo aplikacijo, boš zaposljiv za junior pozicijo. Vso srečo, upam da ne obupaš.

TheBlueOne ::

Preden ti ucenje programiranja zamori vizijo, daj zadevo na kaksno crowdfunding platformo in upaj da dobis dovolj denarja, da placas developerja.

BivšiUser2 ::

Napiši kak HTML in css app + mu s kakim frameworkom dodaj dostop do harwarea. Potem pa počasi izdeluj in prešaltaj na native app.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

VecniMraz ::

Najlepša hvala za vse odgovore. Trenutno stojim pri tem, da se bom poskusil naučiti sam. Če pa ta pot ne bo prava, pa bom poskusil najti programerja. V primeru, da se bo izkazala druga možnost kot prava, mi lahko prosim svetujete, kje bi bilo najlažje nekoga najti in koliko približno bi me to stalo, če je dizajn igre že narejen?

shadeX ::

krenpac je izjavil:

Idej imamo vsi na stotine, a so te dokler se ne realizirajo ničvredne, in točno toliko je vredna tudi tvoja ideja - 0EUR.



Tudi če idejo zrealiziraš je še vedno vredna 0EUR, če produkta oz. storitve ne znaš prodat. Ko bi le to men kdo povedal, kadar sem delal mojo prvo app :))

To gre nekako tako:

- Analiza trga
- Produkt

Če delaš v obratni smeri, delaš nekaj hudo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Stari89 ::

VecniMraz je izjavil:

Najlepša hvala za vse odgovore. Trenutno stojim pri tem, da se bom poskusil naučiti sam. Če pa ta pot ne bo prava, pa bom poskusil najti programerja. V primeru, da se bo izkazala druga možnost kot prava, mi lahko prosim svetujete, kje bi bilo najlažje nekoga najti in koliko približno bi me to stalo, če je dizajn igre že narejen?

A zdej že igro delaš? Dizajn igre ni narejen, ko imaš idejo v glavi in par čačk v zvezku. Dizajn igre je narejen, ko imaš končan prototip za proof-of-concept, torej osnoven gameplay že sprogramiran.
Anyway, najdi si študenta, ki mu je dolgčas, rabi reference in ne ve da čas = denar. Včasih so bili aktivni na FRI forumu, dandanašnji pa se zbirajo v grupah na FBju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvoj aplikacije za oddaljeno naročanje preko tablic

Oddelek: Programiranje
122282 (1633) Ales
»

Kako se lotiti iskanja razvijalca IOS/Android aplikacije?

Oddelek: Programiranje
132560 (1683) Nublet
»

Android aplikacija

Oddelek: Programiranje
151792 (1360) Ales
»

Android - Začetnik

Oddelek: Programiranje
111687 (1012) hurlimannxt
»

Android emulator - POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
111094 (932) Adam7

Več podobnih tem