» »

Se splača kupovati na črni petek?

1
2
»

anonimnez2 ::

anonimnez2 je izjavil:

Tu je velik problem zakonodaje. Po eni strani gredo v ekstreme, da lahko kupec kupi izdelek, ga uporablja par dni in, ko ne rabi več, vrne, brez pojasnila, ter zahteva vračilo denarja. Po drugi strani pa dovoljujejo, da ima trgovec skozi celo leto spletno (beri akcijsko) ceno, pride črni petek in misliš kako je izdelek znižan za 50%. V resnici je znižan le za dodatnih 5% ali še to ne.

Edino logično bi bilo, da je akcijska cena tista, ki je zvišana od cene, ki je najnižja vsaj pol leta ali x dni. Če imaš 350 dni v letu napisano, da je cena znižana za 30%, potem to po zdravi pameti ni znižanje ampak prevara. Res ne vem kako zakonodajalcu ni prišlo to na misel. Take bedarije sprejemajo, to najbolj osnovno stvar pa ne morejo.


Pa da dodam še tole. S temi prevarami škodijo konkurenci. Firma A igra fair play in ima napisano celo leto pravo ceno. Firma B ima napisano celo leto 30-50% znižanje. Končna cena je ista. Kupec si misli da je izdelek firme B boljši, ker je cena večinoma tudi nek pokazatelj kvalitete.

šernk ::

4 dni sem čakal da kje dobim znižan kak dober PSU (cca 100eur za 500-600W) in včeraj sem ugotovil da sem 4 dni vrgel stran, ker bi ga morda lahko že imel montiranega, če ne bi 5 dni čakal na ta black friday.

edina stvar, ki sem jo kupil za 25% BF akcijo je pa aparat za vakuumiranje, ki ga kupujem že lep čas in je bil pač iz 100 eur res znižan na 75eur. pa še to nisem siguren da se nisem nategnil, ampak ko sem preletel 5 spletnih strani, ki prodajajo identičnega je bil povsod 110eur+. Bomo vidli za 14 dni al se ga bo še dalo dobit za 75 al je bil res dober nakup :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

psychoshorty ::

Vsekakor. Za brata narocil tale televizor: link

Pri nas je krepko cez 850EUR, v BB je celo do vceraj bil 899EUR danes pa ga vec ni v onlineshopu. No, dobil ga za 601EUR. Mislim da kar dober deal in nenormalna razlika pri nas ali v Avstriji.

Potem dobil GTX 1070ti za 359EUR v Sloveniji. Mislim da tudi dober deal. Pa Qnapov NAS znizan iz 420EUR na 288EUR. Tako da zame uspesen BF.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Kar uveljavljaj stvarno napako pri, kot jo lahko pri nas. Boš gladko dobil "wtf".

Sem že večkrat. Vedno gladko brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

šernk ::

heh, ker grem gledat primer od psychoshorty zagledam ta tv znižan za 30%:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

slednji, ki je v blackfriday akciji za 600eur, je bila junija redna cena 640eur, s tem da so takrat imeli zaradi nogometnega prvenstva akcijo izberi svoj popust od 10-90%. Torej si dobil minimalno 10% popusta in si ga dobil za 580eur. jst sem ga dobil za 550eur z 15% popusta, kar je bila takrat za tega sonya daleč najboljša cena, saj se je drugje gibal med 650 in 700eur. Pa naj kdo reče, da je ta blackfriday akcija od BB dobra 8-)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

šernk je izjavil:

Pa naj kdo reče, da je ta blackfriday akcija od BB dobra 8-)

Saj tega noben ne trdi. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gapi182 ::

Odvisno za kaj se gre. Pro raznih konzolah in računalniških komponentah so zelo zelo visoki popusti.

FTad ::

Kolikor sem na hitro videl akcije za oblačila, npr S Oliver ipd, imajo za BF cca 15-30% popust. Osebno se mi ne splača, ker raje počakam na zimske razprodaje, kjer so popusti višji. Res je, da trenutno ni neke nuje za nakup kateregakoli kosa oblačila. Nazadnje sem na koncu poletne razprodaje v S-Oliverju kupil jeans za 17€, ki je bil znižan iz cca 60€ v redni prodaji. Pač sem si rekel, če bom našel še en par moje velikosti, bom kupil, sicer pa ne.

Kar se tiče pa letos, sem počakal na popust za Logitech MX master 2s, katere cena se je gibala cca 80€ na Amazonu, primerjal cene drugje, na mimovrste je v akciji za 99€, kar je že itak splošna cena. No na koncu je bila akcija na Amazonu za 66€, in sem jo kupil, saj ugodnejše cene nisem zasledil (je pa res, da je bila ta cena samo, če imaš prime naročnino).

Bottom line, tako kot so predhodniki opisali, spremljati je potrebno ceno dlje časa, potem pa nabavit v tujini ;)

T-Back ::

BF in CM sta bolj za tehniko.

darkolord ::

anonimnez2 je izjavil:

Edino logično bi bilo, da je akcijska cena tista, ki je zvišana od cene, ki je najnižja vsaj pol leta ali x dni. Če imaš 350 dni v letu napisano, da je cena znižana za 30%, potem to po zdravi pameti ni znižanje ampak prevara. Res ne vem kako zakonodajalcu ni prišlo to na misel. Take bedarije sprejemajo, to najbolj osnovno stvar pa ne morejo.
Ta tvoja logika se gladko poruši za artikle, ki se jim cena skozi leto spreminja tudi navzgor.

Če stane izdelek eno leto 100 eur in se mu potem (dejansko) zviša cena na 150 eur, po tvoje znižanje na 120 potem ne bi smela biti akcijska cena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Glugy ::

Veliko ljudi sliši procente popusta; al pa evre popusta pa potem misli da toliko prihrani. Ne to je pač samo abstraktna cena kateri potem odvzamejo nekaj stran in rečejo da se temu reče popust. Redna cena je tista po kateri naj bi bilo največ izdelkov prodanih; pa temu v praksi ni tako. Večino izdelkov je prodanih skupaj z "znižanji". Torej je "znižanje" v resnici osnova ne pa kvazi redna cena ki to v resnici sploh ni. Gre za zavajanje in napačno uporabo pojmov. Če bi bili trgovci pošteni bi rekl da je cena še x % nižja kot so jo kupci do tega dne kupili v 90% primerov.

r3dkv1c4 ::

zmaugy je izjavil:

A si v retailu izdelkov in sem ti stopil na žulj pa je zato toliko besa ven priteklo?

Niti najmanj.
Jasno je le eno.
Širiš laži potegnjene iz riti.

Nihče od vas, ki klobasate o manipulacijah s cenami, ni navedel konkretnega primera.
Zgolj gostilniške izlive.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

zmaugy ::

https://www.mimovrste.com/parne-postaje...

kupljeno pred 14 dnevi v brick&mortar trgovini za manj kot 350 EUR (poleg "akcije" iz 479 eur na 379 eur še extra dnevni popust). Pred 14 dnevi ni bil "black friday", ane?
Drugi so ti podali še bolj konkretne primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

harmony ::

Jaz sem na crni petek prisparal 80€, saj sem cene spremljal ze kar en lep cas in se niso spreminjale. Po petku so sle cene navzgor.

Machete ::

Jaz sem prišparal cirka par milijonov eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

Danes je pa Cyber Monday, woohoo! beeee beeeee...

mihor ::

leiito je izjavil:

To ne drži, Synology 918+ je bil že prej najcenejši na nemškem amazonu s €540 (pri nas ga je imel najceneje Senetic za €568 + €22 poštnine) in tista cena na amazonu je vsaj kak mesec variirala samo za euro ali dva,

Enako velja za druge izdelke, ki jih omenjam. Morda utegne biti drugače pri vendorjih ženskih izdelkov, ker so dame bolj impulzivni shopperji in redko strukturirano spremljajo cene.


Jaz sem ga v petek uspel dobit za 485 na nemškem amazonu (oziroma po 497 z našim je***im VAT-om), je pa res, da so imeli res kratek čas to ekstra ponudbo. Čez kako uro je bil spet na 530.

T-Back ::

r3dkv1c4 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A si v retailu izdelkov in sem ti stopil na žulj pa je zato toliko besa ven priteklo?

Niti najmanj.
Jasno je le eno.
Širiš laži potegnjene iz riti.

Nihče od vas, ki klobasate o manipulacijah s cenami, ni navedel konkretnega primera.
Zgolj gostilniške izlive.

Malo se umiri in se potegni iz tiste zmaugyjeve riti. Dobil si konkreten primer pa še vedno nabijaš v prazno in smetiš temo.

leiito ::

mihor je izjavil:

leiito je izjavil:

To ne drži, Synology 918+ je bil že prej najcenejši na nemškem amazonu s €540 (pri nas ga je imel najceneje Senetic za €568 + €22 poštnine) in tista cena na amazonu je vsaj kak mesec variirala samo za euro ali dva,

Enako velja za druge izdelke, ki jih omenjam. Morda utegne biti drugače pri vendorjih ženskih izdelkov, ker so dame bolj impulzivni shopperji in redko strukturirano spremljajo cene.


Jaz sem ga v petek uspel dobit za 485 na nemškem amazonu (oziroma po 497 z našim je***im VAT-om), je pa res, da so imeli res kratek čas to ekstra ponudbo. Čez kako uro je bil spet na 530.


Meni je ves čas oz. vsaj 2 tedna pred BF kazal ceno med €539 in €540, na Prime-u, + razlika do slovenskega DDV + shipping, zdajle mi kaže €535,61.

Jaz sem ga tudi za pod €500 ujel, če se prav spomnim je prišlo €516 s ta dražjo UPS opcijo do Ljubljane, zdi se dobra cena glede na druge ponudbe, je pa res, da bi ga vzel v vsakem primeru.

mihor ::

leiito je izjavil:

Jaz sem ga tudi za pod €500 ujel, če se prav spomnim je prišlo €516 s ta dražjo UPS opcijo do Ljubljane, zdi se dobra cena glede na druge ponudbe, je pa res, da bi ga vzel v vsakem primeru.


Super! :) Ja itak, jaz bi ga tudi vzel, sem pa čakal, da pade pod 500, da malo prišparam. Se splača! Pa ravno prejšnji teden je trenutni NAS začel javljat bad sectorje po malem.

MrStein ::

T-Back je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A si v retailu izdelkov in sem ti stopil na žulj pa je zato toliko besa ven priteklo?

Niti najmanj.
Jasno je le eno.
Širiš laži potegnjene iz riti.

Nihče od vas, ki klobasate o manipulacijah s cenami, ni navedel konkretnega primera.
Zgolj gostilniške izlive.

Malo se umiri in se potegni iz tiste zmaugyjeve riti. Dobil si konkreten primer pa še vedno nabijaš v prazno in smetiš temo.

Podani so bili konkretni primeri za dejanski popust.
Eni imate res zanimiv "pogled na svet"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Nekateri rabijo teorije zarote, da jim svet štima, zli trgovci, ki iz same zlobe hočejo služiti na ljudeh, namesto da bi lepo povedali koliko je tovarniška cena, potem bi se pa kot ljudje vsi skupaj dogovorili koliko je še poštena marža, ne pa da skrivajo nabavne cene.

zmaugy ::

Ah ne, ni toerija zarote, le tečno je, ker je takšen hype na vsakem koraku za neke trivialno malenkostne popuste. Ko da mi bojo šenkali celo bogastvo, je pa razlika par procentov ali nič.

leiito ::

Razlika pri oblačilih je bila tudi do 50%, sam sem bil presenečen nad višino in pogostnostjo popustov, ne spomnim se, da bi v preteklih letih prodajalci tako masovno ponujali popuste in take višine. Meni se je zdelo fajn, načelno sicer nisem tako bogat, da bi kupoval poceni, ampak če je nekaj, kar bi najbrž itak kupil, 30-40% ceneje, odlično, za naslednje leto bom tempiral vse svoje nakupe na BF, letos sem kar nekaj denarja vrgel stran, ker nisem počakal in oportunitetna izguba boli bolj kot druge.

Hype na vsakem koraku? Tega nisem opazil, če si redna stranka, ti pač pošljejo mejl, če ne maraš popustov, ga daš pa v koš, ni pa zdaj BF naslovna novica v Delu in prva stvar na poročilih.

tikitoki ::

Kolk bi sele prisparal, ce bi kupoval med razprodajami.

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Razlika pri oblačilih je bila tudi do 50%, sam sem bil presenečen nad višino in pogostnostjo popustov, ne spomnim se, da bi v preteklih letih prodajalci tako masovno ponujali popuste in take višine. Meni se je zdelo fajn, načelno sicer nisem tako bogat, da bi kupoval poceni, ampak če je nekaj, kar bi najbrž itak kupil, 30-40% ceneje, odlično, za naslednje leto bom tempiral vse svoje nakupe na BF, letos sem kar nekaj denarja vrgel stran, ker nisem počakal in oportunitetna izguba boli bolj kot druge.

Hype na vsakem koraku? Tega nisem opazil, če si redna stranka, ti pač pošljejo mejl, če ne maraš popustov, ga daš pa v koš, ni pa zdaj BF naslovna novica v Delu in prva stvar na poročilih.


Sem nakupil kar nekaj oblačil nekaj tednov prej in so bili masovni popusti - sem izvedel v trgovini in ni imelo nobenega vpliva na to, ali bom šel v trgovino. Sem pa potem takrat kupil nekaj več, ker je bil popust mislim da 40 % če si kupil vsaj 5 kosov. In ker je šlo za artikle, katerih cene poznam, ni šlo za navidezne popuste. Ampak ni bil BF.
Greš kupovat takrat, kadar potrebuješ. Če so neki ful hypani popusti, se pri oblekah takoj zakomplicira s številkami, ki jih zmanjka itd.

tikitoki je izjavil:

Kolk bi sele prisparal, ce bi kupoval med razprodajami.


Jup. Sploh ker takrat vsega takoj zmanjka in potem ne kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Tomson ::

Še mojih 5 centov. Moje mnenje je, glede na osebne izkušnje, tako kaže tudi praksa letošnjega črnega petka, da se najdejo zadeve, ki so dejansko cenejše, kot v redni ponudbi. Dobil npr. Xbox One X z dvema igrama za 380€, sicer blizu 500€, volan za 200€ namesto 250€, stojalo za 150€ namesto 200€, kontrolerje po 35€, sicer 50€, dva stojala za TV za 330€ namesto 560€, skratka prihranil na koncu 30%, kar ni zanemarljivo. Res pa je, da sem zadeve spremljal dlje časa, na BF primerjal in iskal najnižje cene, naročal iz različnih trgovin v Slo in tujini, a na koncu se je splačalo malo potrudit ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

Kakšna je pa razlika med popusti in razprodajo, a ni to eno in isto?

Popust, če vzameš 5 kosov? Vzameš dve nogavici in dva robca, s tem dobiš pa popust za usnjeno jakno? Mogoče niso računali na prebrisanost slovenskega potrošnika, sheka ti sistem dokler si rekel keks. Na netu tega ni, kvečjemu je ponekod višji popust nad vsoto x, sistema nad n kosov še nisem videl, morda gre za plod domače pameti.

zmaugy ::

Lej, tako je bilo. Za srajce sem plačal potem cca nekaj čez 30 EUR npr. Pa perilo ne bi štelo. V osnovi sem šel po nekaj srajc, potem sem kupil pa še par drugih reči, ki sem jih rabil.
In popust je bil 50 % za pet ali več kosov.
Beats BF v Sloveniji any day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vjreh43WAEFS ::

Kok KUL zate.

leiito ::

Tudi sam se pridružujem čestitkam, takih dosežkov ne gre podcenjevati.

zmaugy ::

Heh, jaz sem dobil 50 % na običajen dan, ko se mi je ravno sprdnilo iti v trgovino in do zdaj tega nisem nikjer omenjal (da ne pozabim tiste likalne postaje, ki sem jo dobil za manj kot 350 EUR - spet na običajen dan, medtem ko je bila na BF vikend 379 EUR), ti si šel pa ekstra za to na BF v trgovino in si ves srečen zaradi do 50 % popusta na cotke to šel objavljat in načrtuješ spreminjanje svojih nakupovalnih navad okrog tega za v bodoče.
Great success! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kyzersoze ::

Tomson je izjavil:

skratka prihranil na koncu 30%, kar ni zanemarljivo.


Jaz sem prihranil 100% ker me kapitalisti niso uspeli prepričati da moram biti dober potrošnik in zapraviti minimalno plačo za bedarije ki mi bojo potem gnile na polici.

Je pa res da po mnenju Gospodarja potrošnikov nisem kul.

zmaugy ::

kyzersoze je izjavil:

Tomson je izjavil:

skratka prihranil na koncu 30%, kar ni zanemarljivo.


Jaz sem prihranil 100% ker me kapitalisti niso uspeli prepričati da moram biti dober potrošnik in zapraviti minimalno plačo za bedarije ki mi bojo potem gnile na polici.

Je pa res da po mnenju Gospodarja potrošnikov nisem kul.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

darkolord ::

kyzersoze je izjavil:

Tomson je izjavil:

skratka prihranil na koncu 30%, kar ni zanemarljivo.


Jaz sem prihranil 100% ker me kapitalisti niso uspeli prepričati da moram biti dober potrošnik in zapraviti minimalno plačo za bedarije ki mi bojo potem gnile na polici.
Malo offtopic in za šalo, ampak na tak način se špara v politki.

Ta mesec sem prihranil 10 milijonov EUR, ker nisem kupil jahte.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21450653 (17916) jopar
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012481 (7713) bedarija
»

Črni petek: rast spletnega nakupovanja, čedalje več tudi z mobilnih naprav

Oddelek: Novice / Rezultati
125825 (4039) carota
»

Črni petek spet rekorden za spletno nakupovanje

Oddelek: Novice / Rezultati
124442 (3528) mihec87

Več podobnih tem