» »

Kdo plača RedRatovo napako ???

Kdo plača RedRatovo napako ???

madviper ::

Pri RedRat-u sem naročil Antec Lanboy-a in ga tudi dobil v roku enega dneva.
Tukaj lahko vidite kaj je vsebovalal ponudba. Ko sem paket odpr in pregledal sem opatil, da mi manjkata dva 80 mm ventilatorja, ki sta bila v ponudbi. Ko sem jih klical, pa so mi povedli, da je bila na strani napaka in da jo bojo popravili.
Tukaj pa je ponudba, ki jo lahko vidite sedaj na njihovi strani, tukaj.

Sedaj se počutim prevaranega! Mislim, da sem upravičen, do tistih dveh ventilatorjev!
I'd like to do something crazy!
  • zavaroval slike: Tomi ()

perci ::

Upravičen si do vsega kar je bilo v ponudbi. Z sprejemom ponudbe je bila sklenjena pogodba. To jim povej in zahtevaj vse kar je bilo v ponudbi.

Samuel ::

Mislim, da je iz tega izvzeta ponudba na internetu....:\

perci ::

Izvzeti so razni katalogi, tudi ceniki na internetu, seveda pa se o tem ne da govoriti, ko je pogodba sklenjena prekjo interneta z nakupom v spletni trgovini. Jasno da ne!

Ker drugače bi se lahko zgodilo, da bi prek interneta plačal avto, po pošti pa domov dobil ovitek za mobitel, rekoč: "Ponudba na internetu ni zavezujoča."

Hammer ::

No jaz sem sem tudi eno stvar naročil in je bila cena 3200 sit namesto 32k sit in pogodba je bila sklenjena.Ali bi meni morali prodali matično 10x ceneje?

madviper ::

Torej sem jaz po upravičen tistih dveh ventilatorjev ali ne?
Mislim, da sem, ker če ju ne dobim, je to zavajanje kupcev!

Ali pa se o vsem skupaj motim?
I'd like to do something crazy!

boštjan ::

se grem stavit,da se bodo sklicevali na tiskarsko napako.

perci ::

Poglejte, če ti dobiš na dom katalog z izdelki in cene zravenn, njim ni treba sklenit pogodbe po takih cenah.

Prav tako to ni treba, če je na spletni strani nek cenik.

Tukaj pa gre za spletno trgovino. Torej ti tu neposredno kupujes. To je isto kot ce v stacuni prides do izdelka, ki ima na sebi neko ceno, na blagajni ti pa zaracuna drugo. Ne more! Prodat ti mora po isti ceni kot je gor.

Analogno mora veljati tudi za spletno trgovino.

madviper: Ti si definitivno upravičen do tistih ventilatorjev.

Hammer: Da bi ti znal odgovoriti, bos moral malo podrobneje opisat situacijo.

TylerDurden ::

Seveda pa si si pred nakupom prebral splošne pogoje poslovanja, mar ne?
Let\'s make some soap ...

AlienGT ::

Podobno velja v trgovini. Če imajo na določenem izdelku napisano ceno, ti morajo izdelek po tej ceni prodati. Tu ni izgovorov, "ja smo pozabili natisniti novo ceno oz. je še nismo popravili v izložbi, so se pa izdelki s 1.x. podražili". Gre za zavajanje potrošnika, česar se oni dobro zavedajo in s tem kršijo zakon. Tule so tudi kazni dokaj visoke. Poskusi enkrat v trgovini pa boš videl reakcijo. Sem namreč enkrat prav poceni izbral dva artikla (ne vedoč za razliko v ceni), s povsem identično opisano zgodbo, pa si lahko videl reakcijo ko je šla prodajalka takorekoč iz blagajne letet limati nove cene gor (žal nisem kupil takrat kakšnih 50 enakih izdelkov).

iso2000 ::

Tudi jaz sem že našel primer, ko sta bila dva identična artikla in gor različne cene - seveda sem vzel cenejšega (in z napačno ceno) in ga po tej ceni tudi kupil. Mislim, da bi moral dobiti tista dva ventilatorja!
Če bi bili fer bi ti jih tudi dali.
LP

Damjan Jagar ::

Imajo na strani kakšen droben tisk "Na napake na straneh ne odgovarjamo"?
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Fury ::

na sajtu nic ne pise karkoli takega da bi lahko prepreclo teb da gres tja, jim zamoris, zahtevas 2 ventilatorja pa tut ce ti jih dajo extra na svoj racun in se SSje webpage-a jim prines sprintane. ce ne poklices inspekcijo, ce oni nic ne nardijo jih tozis oz. prej zagrozis s prej nastetima stvarema :)

madviper ::

Jaz sem robo naročil po telefonu, ampak mi je prodajalec zagotovil, da je v paketu, vse kar piše na njihovi strani.
Če pa bi želel dobiti tista dva ventilatorja pa bi moral v Ljubljano se pritožit, ker mislim, da preko telefona ne bom nič dosegel!
Očitno se bo treba spravit v avto ap se odpelat v Ljubljano!
I'd like to do something crazy!

BaRtMaN ::

You gotta fight...
for your right...
to... cooooooool!

McHusch ::

madviper: Se strinjam s teboj, samo praktično poglej. Od kod si? Se splača peljat v Ljubljano po dva ventilatorja? IMO škoda živcev.

madviper ::

McHusch: Ja jaz imam do Lj cca. 100 km v eno smer. Res se mi ne splača po dva ventilatorja v Lj, ampak gre za princip. Res pa bom dal več denarja za prevoz kot sta vredna oba ventilatorja.
Saj sem zato v dilemi. Če bi blo bližje ne bi bil problem, ker te bi šel osebno v trgovino in bi se zmeno. Tako pa je tako kot je!
I'd like to do something crazy!

nosferatu666 ::

Ne vem, zakaj bi moral tja osebno.
Lahko jim težiš telefonsko, po mailu, po pošti (recimo, vsako 1x).
Če ne pomaga, pričneš omenjati inšpekcijo in urad za varstvo potrošnikov.
Po mojih izkušnjah slednje vedno pomaga.

Pač, princip je princip - če je pisalo 2 ventilatorja, je pisalo 2 ventilatorja. Ti si naročil, plačal in kupil ohišje z 2 ventilatorjema. Če so se oni zmotili, so se zmotili ONI.

mojsterpeter ::

RedRat sploh nima trgovine, ker so pač spletna trgovina - zatež jim po mailu / telefonu!
Dober trgovec bo prodal blago po ceni, ki je napisana tudi če je še tako smešna (saj je folk že kupoval po spletu ram module po 2$ itd...) ampak take majhne trgovce bi to uničl.. dobr za ventilatorje pa ne rečem...
ill communication

madviper ::

Dans je fotr gor poklicu (ko je glih mel cajt, jes sem bratrancu računalnik rihtu, tak da me ni blo doma), pa se je zmeno. Brez groženj in brez vsega. Bojo poslal tista dva ventilatorja (ker inzistiramo :D ), seveda na njihove stroške:P , kot se spodobi. Tako se je stvar rešla in jaz bom dobo tista dva ventilatorja.
Hvala za nasvete in za moralno podporo;) !

LP madviper
I'd like to do something crazy!

nosferatu666 ::

Torej, odzvali so se poslovno.
Pohvalno.

madviper ::

Vsekakor!
I'd like to do something crazy!

boštjan ::

Mogoče bi se kaj drugače,če bi ti sam poklical

iso2000 ::

Mogoče so pa to temo vidli in klonili pod "pritiskom javnosti"!? :))

madviper ::

Ventilatorja prispela in sta doma. Čakata na vstavljanje na njihovo mesto :D !
Mogoče je da so vidli temo in klonili pod pritiskom javnosti!
Tako lahko varno debato zaključimo s srečnim koncem, do naslednjič >:D , ko bo spet kdo mel kakšno pritožbo čez RedRat :)) !
I'd like to do something crazy!

boštjan ::

mene edino na njihovi strani moti,ker nimajo točno definirano koliko ventov dobiš zraven ohišij,te pa jim moraš posebej mail pošiljat.saj ni težko,ampak nimam rad nepopolnih inf.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kero ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533573 (3005) Floyd
»

Kje poceni dobiti Antec True Power 430 (morda 380)?

Oddelek: Kaj kupiti
221334 (1096) boštjan
»

Kaj računalniške trgovine berejo emaile?

Oddelek: Kaj kupiti
221894 (1447) lambda
»

Novo ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161175 (855) mico

Več podobnih tem