» »

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

hp98 ::

Ali ionex zobna ščetka res najbolj pomaga pri težavah z dlesnimi? Ščetkanje z navadno in nitkanje žal ni dovolj.

Invictus ::

Potem pojdi k zobozdravniku, da ugotovi vzrok problema...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Tako je. Najprej je treba kakovostno očistiti zobni kamen. Tudi tisti med zobmi in dlesnijo.

dukedl ::

-> zobni higienik bo še boljši naslov
lp dukedl

zee ::

Imel sem enak problem in lahko potrdim odgovora pred mano.

Temeljito čiščenje zobnega kamna, še posebej v t.i. žepkih močno pomaga. V kombinaciji z redno ustno higieno, v mojem primeru to pomeni ščetkanje 3x dnevno in menjava zobne ščetke na dva meseca ter redni (na štiri mesece) obisk zobozdravnika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

Začnite jest domačo solato, paradajs, krompir, korenje itd. Ne pa tisti sintetičen apnenc ki ga kupiš v trgovini. Pa žajbelj in podobna zelišča čikat po ustih.

Mislim, da je pri zobozdravniku čiščenje zobnega kamna tam nekih 50eur.

zee ::

Meizu je izjavil:

Začnite jest domačo solato, paradajs, krompir, korenje itd. Ne pa tisti sintetičen apnenc ki ga kupiš v trgovini. Pa žajbelj in podobna zelišča čikat po ustih.

Mislim, da je pri zobozdravniku čiščenje zobnega kamna tam nekih 50eur.


Seveda. Ko živiš v večmilijonskem mestu, imaš kakopak svoj vrtiček pred blokom. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

zee je izjavil:

Meizu je izjavil:

Začnite jest domačo solato, paradajs, krompir, korenje itd. Ne pa tisti sintetičen apnenc ki ga kupiš v trgovini. Pa žajbelj in podobna zelišča čikat po ustih.

Mislim, da je pri zobozdravniku čiščenje zobnega kamna tam nekih 50eur.


Seveda. Ko živiš v večmilijonskem mestu, imaš kakopak svoj vrtiček pred blokom. :))


Pa ja poglej kako so Tanji Žagar okrasili balkon. Saj ne da je potem kaj vzdrževala. Sam džungla je pa bla :D

Alien123 ::

737 je izjavil:

Tako je. Najprej je treba kakovostno očistiti zobni kamen. Tudi tisti med zobmi in dlesnijo.


Res je, pa zobni kamen ti tišči dlesen dol z zoba, imaš pol lahko velike probleme

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

c3p0 ::

hp98 je izjavil:

Ali ionex zobna ščetka res najbolj pomaga pri težavah z dlesnimi? Ščetkanje z navadno in nitkanje žal ni dovolj.


Kaj pa mehka Curaprox?

Djuro ::

Jest po nekajletni uporabi sonicare nimam več težav z dlesnimi. Prej sem premočno z navadno ščetko drgnil.
Ne šparat pri ščetki. In obišči zobarja, kot so ti že svetovali.

hp98 ::

Že bil pri zobarju in higieniku, ampak pravjo, da se obloge na zobeh hitro nabirajo, pa morda pomislil, da navadna ščetka ni dovolj dobra.

737 ::

Potem pa po Sonicare.

Avenger ::

Noben ne pozna medzobnih ščetk??? To je nuja... če nekaj časa ne čistim med zobmi in grem najprej z nitko, potem tiste ščetke privlečejo ven še polno sranja... ampak ja, najprej higienik. Ionex je pa dobra stvar, ja, ampak ti ne bo rešila težav z dlesnimi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

blackbfm ::

zee je izjavil:

Imel sem enak problem in lahko potrdim odgovora pred mano.

Temeljito čiščenje zobnega kamna, še posebej v t.i. žepkih močno pomaga. V kombinaciji z redno ustno higieno, v mojem primeru to pomeni ščetkanje 3x dnevno in menjava zobne ščetke na dva meseca ter redni (na štiri mesece) obisk zobozdravnika.


Meni je dovolj 1x, zjutraj, scetka, medzobne, nitka.. Pa cez dan nitkat po potrebi


Problem je ko ma folk vnete dlesni, kamen ne gre k zdravniku pa se spravi 3x dnevno grobo ščetkat

zee ::

Nežno ščetkanje, ker sicer mi dlesni krvavijo. Se pa strinjam s tem, kar si napisal,
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::


Meni je dovolj 1x, zjutraj, scetka, medzobne, nitka.. Pa cez dan nitkat po potrebi


*popravek: scetkam zvecer

techuser ::

Sensitive zobna ščetka, sensitive zobna nitka in sensitive zobna pasta. Lahko umivaš po vsaki jedi, predvsem po sladkih jedeh. Drugače pa za obnovo dlesni potrebuješ veliko temne listnate zelenjave in kakovostnih beljakovin. Predlagam sezamova semena, ker imajo veliko arginina, kalcija, železa, cinka in odlično poskrbijo za čvrstost zob. Bistvo, da ne ješ sladke hrane in raje več beljakovin živalskega izvora za obnovo dlesni. Meso, zelenjava in semena. Ni vse samo higiena, je pa veliko. Jaz kupim zobno ščetko od DMa, odlična. Škoda, da sem v lajfu sploh uporabljal navadne, ker so agresivne in če redno umivaš, narediš več škode ponavadi kot koristi. Ko sem imel težave z dlesnimi, se mi je stanje popravilo v nekaj mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

gendale2018 ::

hp98 je izjavil:

Že bil pri zobarju in higieniku, ampak pravjo, da se obloge na zobeh hitro nabirajo, pa morda pomislil, da navadna ščetka ni dovolj dobra.

a velikokrat dihaš skozi usta? imaš pogosto suha usta?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

hp98 ::

gendale2018 je izjavil:

hp98 je izjavil:

Že bil pri zobarju in higieniku, ampak pravjo, da se obloge na zobeh hitro nabirajo, pa morda pomislil, da navadna ščetka ni dovolj dobra.

a velikokrat dihaš skozi usta? imaš pogosto suha usta?


Suha usta opažam, dihanje skozi usta poskušam minimizirat.

Darko! ::

hp98 je izjavil:

Ali ionex zobna ščetka res najbolj pomaga pri težavah z dlesnimi? Ščetkanje z navadno in nitkanje žal ni dovolj.



Pred mnogimi leti mi je zobozdravnica rekla, da si moram bolj "drgnit zobe".
Sem ji odgovoril, da zastopim, ampak, če bolj drgnem mi začnejo krvavet dlesni.

Pa je dejala, da itak da ja, ker imam pretrdo ščetko in preveč "občutljive in drgnjenja nenavajane dlesni".

In je rekla: "Vzemite najbolj mehko ščetko in drgnite močno, predvsem v smeri od dlesni dol, da jih z zrgnjenjem še bolj ne umikate iz zob. Par tednov bodo krvavele, potem pa se bodo navadile".

OK, probam.
Kupil sem Curaprox Ultra soft 5460 ščetko. In drgnil ko nor. Pomagal sem si še z žajbljem (izpiranje) in ustnimi vodami, obvezno brez alkohola.

In res je bilo bolje. Dlesni so si opomogle.

Curaprox Ultra soft uporabljam še danes. Pa nitko, če se mi le da. Pa ustno vodo Elmex.
Če se mi pa dlesni še kdaj vnamejo, ima Curaprox tudi ustno vodo Curasept ADS 220. Ta mi je še vedno pomagala. Ali pa Gengigel.

Kamen je pa res pametno dat odstranit.

Alien123 ::

tudi jaz uporabljam curaprox ultra soft, ena boljših ščetk

tony1 ::

Darko! je izjavil:

hp98 je izjavil:

Ali ionex zobna ščetka res najbolj pomaga pri težavah z dlesnimi? Ščetkanje z navadno in nitkanje žal ni dovolj.



Pred mnogimi leti mi je zobozdravnica rekla, da si moram bolj "drgnit zobe".
Sem ji odgovoril, da zastopim, ampak, če bolj drgnem mi začnejo krvavet dlesni.

Pa je dejala, da itak da ja, ker imam pretrdo ščetko in preveč "občutljive in drgnjenja nenavajane dlesni".

In je rekla: "Vzemite najbolj mehko ščetko in drgnite močno, predvsem v smeri od dlesni dol, da jih z zrgnjenjem še bolj ne umikate iz zob. Par tednov bodo krvavele, potem pa se bodo navadile".

OK, probam.
Kupil sem Curaprox Ultra soft 5460 ščetko. In drgnil ko nor. Pomagal sem si še z žajbljem (izpiranje) in ustnimi vodami, obvezno brez alkohola.

In res je bilo bolje. Dlesni so si opomogle.

Curaprox Ultra soft uporabljam še danes. Pa nitko, če se mi le da. Pa ustno vodo Elmex.
Če se mi pa dlesni še kdaj vnamejo, ima Curaprox tudi ustno vodo Curasept ADS 220. Ta mi je še vedno pomagala. Ali pa Gengigel.

Kamen je pa res pametno dat odstranit.


Danes se tega nasveta ne daje več. Prav je redno ščetkati zobe, v takšni smeri kot si napisal in nitkati dlesni, in če ti počneš redno, se dlesni utrdijo tudi, če ne pritiskaš čez mero.

Darko! ::

Danes se tega nasveta ne daje več.


Mnogo let je recimo 20.

I'm not that old.
Ali morda ?
8-O

:))

Ps.:
Ma ja, ne smeš pretiravat z drgnjenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

harmony ::

Ko ti tehnicarji govorijo o zobeh...jaooo

Skratka tu imas nasvet od tehnicarja, ki pa je z razliko od drugih imel enake tezave in le te tudi resil.
1.) Ustna higiena ne pomaga, ce jo izvajas nepravilno
2.) Zobne nitke in to je za prahistorike. Nabavi si tus za ustno votlino, ti spuca totalno vse, pa curek ti ojaca dlesni
3.) Ce imas krive zobe, bos do dolocenih predlov zelo tezko prisel in posledicno le ti ostanejo vedno "umazani", torej glej tocko 2 in naslednjo
4.) Ortodont in zobni aparat. Naredil tako, ne samo da imam sedaj popolnoma ravne zobe, tudi vse tezave okrog higiene so izginile in posledicno ni vec vnetij
5.) Tapravo zobno pasto in scetko in drgnit mocno, ne drgnit kot pussy. Ja boli, ja tece kri, ampak s casoma se dlesen utrdi in imas mir

To je to.
Lahko pa imas tudi kaksno bolezen in imas potem zaradi tega tezave. Tudi to je za preveriti.

blackbfm ::

Ti pojma nimaš. Kar verjemi, kar te nategujejo razni zobozdravniki-zlatarji, zato da poberejo čim več denarja. Preberi si še enkrat kaj in kolikokrat je priporočljivo čiščenje kamna.


Wat? Priporočljivo je da imas takšno higieno da se kamen sploh ne nabira. Ce ni oblog, ni pogoja da se nabira kamen in posledično bakterije ki unicujejo zobe in dlesni. Se enkrat preberi. Isto ti bo povedal vsak zobozdravnik.

c3p0 ::

Moj zobozdravnik pravi, najprej nitka, nato ščetka. Ustna vodica nima nekega pomena, enako ustna prha - je nitka precej boljša.

blackbfm ::

Cesa od *kamen nastaja iz zobnih oblog* ne razumeš? :)) ce imas neučinkovito ali kolicinsko premalo sline ki bi sproti cistila, potem moras bolj temeljito skrbet za higieno. Se vedno obstaja dejstvo da je kamen abnormalno stanje zobovja, ne glede na to kaksne gene imas.

Alien123 ::

harmony je izjavil:

Ko ti tehnicarji govorijo o zobeh...jaooo

Skratka tu imas nasvet od tehnicarja, ki pa je z razliko od drugih imel enake tezave in le te tudi resil.
1.) Ustna higiena ne pomaga, ce jo izvajas nepravilno
2.) Zobne nitke in to je za prahistorike. Nabavi si tus za ustno votlino, ti spuca totalno vse, pa curek ti ojaca dlesni
3.) Ce imas krive zobe, bos do dolocenih predlov zelo tezko prisel in posledicno le ti ostanejo vedno "umazani", torej glej tocko 2 in naslednjo
4.) Ortodont in zobni aparat. Naredil tako, ne samo da imam sedaj popolnoma ravne zobe, tudi vse tezave okrog higiene so izginile in posledicno ni vec vnetij
5.) Tapravo zobno pasto in scetko in drgnit mocno, ne drgnit kot pussy. Ja boli, ja tece kri, ampak s casoma se dlesen utrdi in imas mir

To je to.
Lahko pa imas tudi kaksno bolezen in imas potem zaradi tega tezave. Tudi to je za preveriti.


1.).. boljse je kot nič
2.).. nitka ti boljše spuca kot tuš, mi je zobar odsvetoval prho
3.) Nwm, mam ravne
4.) Imam zobni aparat, zal si v oš zobe razbil in še so zdaj problemi :D aparat je ql drugac
5.) Zobna pasta ti nic ne pomaga .. je samo zato da lazje krtacis in da mas boljsi dah

zee ::

5.) Tapravo zobno pasto in scetko in drgnit mocno


Nope. Močno odsvetovano v primeru težav z dlesnimi s strani vseh zobozdravnikov, ki sem jih obiskal tako v Sloveniji kot v Singapurju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

zee ::

Naj še dodam, da se je dobro izogibati zobnim pastam, ki vsebujejo natrijev laurilsulfat (sodium lauryl sulphate, SLS) in natrijev dodecilsulfat (sodium dodecyl sulphate, SDS), ker močno dražita ustno sluznico. Žal veliko zobnih past (Colgate in Aquafresh, nekatere Sensodyne) vsebuje omenjena detergenta, zato je potrebno pred nakupom preveriti vsako zobno pasto posebej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mehmed ::

SLS & SDS = evil, got it.

zee ::

Mehmed je izjavil:

SLS & SDS = evil, got it.


:))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104563 (4871) SmeskoSnezak
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214661 (2137) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660590 (32990) Andro457
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716864 (14238) harmony

Več podobnih tem