» »

Luka Dončič in osebno življenje

Luka Dončič in osebno življenje

PrihajaNodi ::

Ker stalno omenjajo v novicah njegovo osebno življenje, pišejo havlospeve mami, me zanima, kaj je bilo z očetom? A ni bil on trener, ki ga je dejansko ufural v šport, sedaj pa vsi zlivajo gnojnico nanj, še posebno, ker je srbskega porekla.
  • zaklenilo: zee ()

Unknown_001 ::

Koga iskreno briga za vseskup?

Za začetek lahko nehate odpirat trač teme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Hear hear.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu.


Sj bo tud čez tamalga na stara leta ko se ne bo nihče imel za hvalit z rezultati. Ali pa ga bodo v najboljšem priemru pozabili. Šport je kurbarija za pohvale in kratkoročno slavo. Do 40ga leta se uničiš zato, da se drugi grebejo za zasluge in v najboljšem primeru nekaj pokasiraš sproti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

Unknown_001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu.


Sj bo tud čez tamalga na stara leta ko se ne bo nihče imel za hvalit z rezultati. Ali pa ga bodo v najboljšem priemru pozabili. Šport je kurbarija za pohvale in kratkoročno slavo. Do 40ga leta se uničiš zato, da se drugi grebejo za zasluge in v najboljšem primeru nekaj pokasiraš sproti.


To ni moje vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.


Uuu, Dončičeva mati osebno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

Dajmo se držat, teme. Mogoče pridemo do zaključka o podlosti slovenskih medijev, ker je oče srb in ne slovenec.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:



To ni moje vprašanje.


Se pa navezuje.

Dokler daješ razultate, si material za nabiranje točk. Praktično sveta nedotakljiva krava. Ko tista slava na kateri so se šlepali ostali izgine te v najslabšem primeru prežvečijo in izpljunejo zato da imajo še nekaj malega za napisat v rumeni tisk.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Vazelin ::

Meni se tudi malo smili foter. Zagotovo je finančno skrbel za sina, ga ufural v sistem saj pozna ogromno ljudi. Sedaj pa samo Potrbinka povsod. O ocetu ne duha ne sluha.

Se motim?

PrihajaNodi ::

@Raptor F16 Ne se ne navezuje. Anže Kopitar je slaven, uspešen ni problema. Tu pa je problem in ne vidim vzroka za podlost slovenskih medijev. Ok sta se ločila ni problema, ampak mamo se postavlja v ospredje očeta pa zaničuje in to je problem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.


Uuu, Dončičeva mati osebno?


Samo dejstva, ne rabiš biti v žlahti, samo prebrat par ključnih člankov in uporabit zdravo pamet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.


Uuu, Dončičeva mati osebno?


Samo dejstva, ne rabiš biti v žlahti, samo prebrat par ključnih člankov in uporabit zdravo pamet.


Ja? Boš povedala dejstva? Je bil oče kronični pijanec, ki je pretepal mamo in fizično zlorabljal sina? Oba sta zaslužna za slavo sina.

Vazelin je izjavil:

Meni se tudi malo smili foter. Zagotovo je finančno skrbel za sina, ga ufural v sistem saj pozna ogromno ljudi. Sedaj pa samo Potrbinka povsod. O ocetu ne duha ne sluha.

Se motim?


Oče je bil trener košarke, mati ga sama sigurno ne bi spravila tja kjer je. Kako so si dogodki sledili pa nevem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

St235 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dajmo se držat, teme. Mogoče pridemo do zaključka o podlosti slovenskih medijev, ker je oče srb in ne slovenec.


Hočeš reč, da iščeš somišljenike? Ker do zaključkov si očitno prišel še preden si odprl temo.

PrihajaNodi ::

Razloge.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:



Ja? Boš povedala dejstva? Je bil oče kronični pijanec, ki je pretepal mamo in fizično zlorabljal sina? Oba sta zaslužna za slavo sina

Oče je živel tipično zvezdniško življenje, žuriral, popival, preganjal ženske..., za sina je pa v glavnem skrbela mati, zato pa imata sedaj ko je Luka odrasel, tako slab odnos, da mu piše javna opravičila. Ko je začel mešetariti z agenti, ponarejenimi podpisi in "izgubljenimi" osebnimi izkaznicami, je pa itak do konca zagreznil in ga bosta verjetno mati in sin do konca odpikala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.


Uuu, Dončičeva mati osebno?


Samo dejstva, ne rabiš biti v žlahti, samo prebrat par ključnih člankov in uporabit zdravo pamet.


Dragi dnevnik.

Danes sem izvedel, da je rumeni tisk kredibilen sauce of informejšn.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:


Dragi dnevnik.

Danes sem izvedel, da je rumeni tisk kredibilen sauce of informejšn.


MMC in Odmevi niso rumeni tisk ampak naša osrednja in najbolj verodostojna medijska hiša.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Dragi dnevnik.

Danes sem izvedel, da je rumeni tisk kredibilen sauce of informejšn.


MMC in Odmevi niso rumeni tisk ampak naša osrednja in najbolj verodostojna medijska hiša.


Ps.
Izvedel sem tudi, da mediji ne manipulirajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Scorpy84 ::

Ce se nebi ukvarjali ali prebirali o njegovem osebnem zivljenju, tudi mediji nebi. Ampak kokr sem bezno bral, njegova mami pogreva govorice in strelja informacije ven. Ce pravi da je samostojen (nisem gledal prispevka do konca), bi ji trebalo zapret gobec in pustiti sinovo zivljenje pri mir, ker je vec kot ocitno da ji noce prepovedat, ker bo poslabsal odnos. Ampak baba pac zeli medijsko pozornost

Unknown_001 ::

Scorpy84 je izjavil:

Ce se nebi ukvarjali ali prebirali o njegovem osebnem zivljenju, tudi mediji nebi. Ampak kokr sem bezno bral, njegova mami pogreva govorice in strelja informacije ven. Ce pravi da je samostojen (nisem gledal prispevka do konca), bi ji trebalo zapret gobec in pustiti sinovo zivljenje pri mir, ker je vec kot ocitno da ji noce prepovedat, ker bo poslabsal odnos. Ampak baba pac zeli medijsko pozornost

.


Saj vam pravim. Kurbarija za slavo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

Scorpy84 je izjavil:

Ampak baba pac zeli medijsko pozornost

Ja, ja, itak, da je "baba" kriva, kdo naj bo pa drug.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Ja? Boš povedala dejstva? Je bil oče kronični pijanec, ki je pretepal mamo in fizično zlorabljal sina? Oba sta zaslužna za slavo sina

Oče je živel tipično zvezdniško življenje, žuriral, popival, preganjal ženske..., za sina je pa v glavnem skrbela mati, zato pa imata sedaj ko je Luka odrasel, tako slab odnos, da mu piše javna opravičila. Ko je začel mešetariti z agenti, ponarejenimi podpisi in "izgubljenimi" osebnimi izkaznicami, je pa itak do konca zagreznil in ga bosta verjetno mati in sin do konca odpikala.


Saj je mama skoraj bolj slavna kot Luka, o njej se skoraj več piše kot o sinu, slika se kot da je zadela na lotu. Resno verjameš govoricam

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Scorpy84 ::

FormerUser je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ampak baba pac zeli medijsko pozornost

Ja, ja, itak, da je "baba" kriva, kdo naj bo pa drug.


Prihajanodi je lepo povedal, ko pisejo o njegovem zivljenju, je skos baba not... se sreca, da je v sportni rubriki nikjer ni.

ginekk ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Ja? Boš povedala dejstva? Je bil oče kronični pijanec, ki je pretepal mamo in fizično zlorabljal sina? Oba sta zaslužna za slavo sina

Oče je živel tipično zvezdniško življenje, žuriral, popival, preganjal ženske..., za sina je pa v glavnem skrbela mati, zato pa imata sedaj ko je Luka odrasel, tako slab odnos, da mu piše javna opravičila. Ko je začel mešetariti z agenti, ponarejenimi podpisi in "izgubljenimi" osebnimi izkaznicami, je pa itak do konca zagreznil in ga bosta verjetno mati in sin do konca odpikala.


To je vse res. Prav nič ni skrival žuranja in varanja. Ampak vseeno, v košarko ga je ufural fotr. Mama ni imela preden je spoznala (bivšega) moža, nobene veze s košarko.

D3m ::

FormerUser je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ampak baba pac zeli medijsko pozornost

Ja, ja, itak, da je "baba" kriva, kdo naj bo pa drug.


Mater si hudokurčna. Saj je ni obtoževal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Vazelin ::

Mikstone je pisal da je bila Poterbinova radodajka ko je bla mlada.

Kaj več informacij?

PrihajaNodi ::

Vse lepo in prav, sin ima talent, super, anpak roko na srce, je vse skupaj podlo. Ne glede na vse brez oceta, bi bil Luka skriti talent.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:


Saj je mama skoraj bolj slavna kot Luka, o njej se skoraj več piše kot o sinu, slika se kot da je zadela na lotu. Resno verjameš govoricam

Je pač zanimiva za medije, a ste ji fouvš? Saj vam ni treba brati Lady, berite Ekipo pa športne novice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Saj je mama skoraj bolj slavna kot Luka, o njej se skoraj več piše kot o sinu, slika se kot da je zadela na lotu. Resno verjameš govoricam

Je pač zanimiva za medije, a ste ji fouvš? Saj vam ni treba brati Lady, berite Ekipo pa športne novice.


Pokvarjenost ne pozna meja. Taksna slava in podlost mame, ne bo dolga.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

ginekk je izjavil:



To je vse res. Prav nič ni skrival žuranja in varanja. Ampak vseeno, v košarko ga je ufural fotr. Mama ni imela preden je spoznala (bivšega) moža, nobene veze s košarko.

Tudi mama je bila športnica, fotr je pa predvsem gene dodal, s tem da ga bo sine močno prekosil.

PrihajaNodi je izjavil:



Pokvarjenost ne pozna meja. Taksna slava in podlost mame, ne bo dolga.

Kakšna pokvarjenost neki. Mati je pač ponosna na svojega sina in se rada z njim razkazuje in hvali, nič neobičajnega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

ginekk je izjavil:



To je vse res. Prav nič ni skrival žuranja in varanja. Ampak vseeno, v košarko ga je ufural fotr. Mama ni imela preden je spoznala (bivšega) moža, nobene veze s košarko.

Tudi mama je bila športnica, fotr je pa predvsem gene dodal, s tem da ga bo sine močno prekosil.


Sportnica kje? V veslanju ali skakanju cez plot?

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:


Sportnica kje? V veslanju ali skakanju cez plot?

Športni ples ali neki tacga.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.

A za to imaš kakšne argumente, ali je pač tako, da po moških se kar po defaultu sme zlivat gnojnico?

Hint: redko kdo se lahko pohvali z idealnim očetom, ampak ga zato ne demonizirajo kot "zanič fotra".

Kakšno zgodbo o Dončičevem fotru pa ti poznaš in od kje črpaš dejstva o biografiji Dončičevih?
- Hoc est qui sumus -

PrihajaNodi ::


Kakšna pokvarjenost neki. Mati je pač ponosna na svojega sina in se rada z njim razkazuje in hvali, nič neobičajnega.


Kaj mi das, ce recem da bo Luka Docic romal na smetisce v roku enega leta? Tezave s hrbtenico, gleznjem...verjetno se psiha. Zakaj Kopitarjevi starsi niso taksni?

Sicer pa ze videno. Tudi Primoz Peterka je bil nekoc slaven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Saj je mama skoraj bolj slavna kot Luka, o njej se skoraj več piše kot o sinu, slika se kot da je zadela na lotu. Resno verjameš govoricam

Je pač zanimiva za medije, a ste ji fouvš? Saj vam ni treba brati Lady, berite Ekipo pa športne novice.


Tvoji sklepi so tako nesmiselni, da se človek niti zajebavat več ne more iz njih
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

Najvecja zalost in podlost pa so slovenski mediji, ki zlivajo gnojnico na oceta. Samo da se prodaja in da se mama lahko mascuje. Konec koncev je ona zivela z njim in vprasanje kako mu je prala glavo...

Maralna izprijenost ne pozna meja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Unknown_001 ::

Ok Nodi... a razumeš kaj sem ti višje razlagal?

Na račun tvojega uspeha se bodo lakomniki in mediji obešali in slinili. Ko boš po končani karieri nebodigatreba niko i ništa pa bodo izrabili vsako priliko, da te oglodajo in se dokončno okoristijo. Zadnji izdihljaji slave pač. V tem primeru je Saša Dončič že doživel svoje. Seveda pa je slava prišla za njim, deloma po zaslugi sina. Če bi on kot fotr bil nek povprečen fabršk delavec ne bi bil dost zanimiv za cajtnge.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

louser ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, ampak je vsak dan v novicah in me resno zanima v čem je problem. Če ni odgovorov, pa naj moderator zapre temo, ne razumem pa zakaj takšna medijska gonja proti očetu (pasivna seveda).

Zato ker je bil zanič fotr sedaj bi pa rad od sinovega uspeha živel.

Tko kot povprecen slovenceljski foter torej. FFotri iz Juge niso nikoli bili dobri, ker je takrat glede na danasnje razmere bila obupna kultura.

Vazelin ::

Nodi je dregnil v osje gnezdo:)

Unknown_001 ::

Vazelin je izjavil:

Nodi je dregnil v osje gnezdo:)


Kače iščejo probleme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

branimirII ::

Tema za v smeti. Pojdi pred blok in ogovarjaj z tetami na klopci. Vam se kavo prinesem. Bedna tema. Nepomembna. Raj kaksno knjigo vzam v roke. Si ko ena baba, ki ima rada trac.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

FormerUser ::

imagodei je izjavil:


A za to imaš kakšne argumente, ali je pač tako, da po moških se kar po defaultu sme zlivat gnojnico?

Hint: redko kdo se lahko pohvali z idealnim očetom, ampak ga zato ne demonizirajo kot "zanič fotra".

Kakšno zgodbo o Dončičevem fotru pa ti poznaš in od kje črpaš dejstva o biografiji Dončičevih?


Njegov fotr ni privatnik ampak javna osebnost o kateri se marsikaj izve in se sme o njej podajati tudi mnenja. Kolikor se spomnim, je bil za časa prvenstva, ko je SLO osvojila zlato medaljo, Saša velika zvezda, za katero so se pulili mediji, potem pa še politika, torej niti približno ni res, da so ga mediji dajali v nič, sploh pa to da je Srb nima s tem nobene veze. Ta obrat se je zgodil šele po aferi z agentom, ko so na dan priplavala razna njegova mutna posla. Kakšen fotr je kdo pa največ pove to kakšne odnose ima s svojim otrokom in Luka starega milo rečeno ne šmirgla in ima za to verjetno kakšen dober razlog.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

imagodei ::

PrihajaNodi je izjavil:


Kakšna pokvarjenost neki. Mati je pač ponosna na svojega sina in se rada z njim razkazuje in hvali, nič neobičajnega.


Kaj mi das, ce recem da bo Luka Docic romal na smetisce v roku enega leta? Tezave s hrbtenico, gleznjem...verjetno se psiha. Zakaj Kopitarjevi starsi niso taksni?

Sicer pa ze videno. Tudi Primoz Peterka je bil nekoc slaven.

1.) Ne razumem te prikrite (a je res prikrita) nevoščljivosti... Klinc, mar bi rekel, naj fantu čim dlje časa gre oziroma naj se njegov trend še čim dlje stopnjuje tako, kot smo to videli v zadnjih nekaj letih.

2.) Za to, da vrhunski slovenski mladi športniki (da ne rečem najstniki) zablestijo, zagorijo kot vžigalica, nato pa se v roku par sezon kot po pravilu prekurijo, imam jaz svojo teorijo. Lahko da se motim, a menim, da imam kar dobre argumente: redke so države, kjer športniki furajo dolge kariere, hkrati pa začnejo tako zgodaj delati na tako vrhunskem nivoju, kot je to v navadi v Sloveniji v zadnjih 20 letih.

Jaz od svojih prijateljev s par let starejšimi otroki poslušam malo da ne horror stories, kako so postali sužnji športnih klubov, kamor hodijo njihovi otroci. Mulčki pri 10 letih imajo treninge fuzbala 4x tedensko, vsak vikend so tekme v različnih krajih po bližnji in daljni okolici. Ali pa: od znanca sin trenira košarko 4x tedensko, je v 9. razredu osnovne šole

Enako pove sodelavec, ki ima ravno tako mulca še v osnovni šoli, trenira pa hokej: treningi 4-5x tedensko, po uro in pol, včasih pred šolo, včasih 2x dnevno. Hkrati vsak teden še ena tekma, vozijo se tudi v Avstrijo, na Hrvaško, v Srbijo...

Skratka, v kateri koli šport pogledaš, se v Sloveniji na polno pretirava. Mularija pri 15. letih fura treninge 5-6x tedensko; če trajajo po dve uri, to znese 12 ur tedensko! Niso redki primeri, ko mulci pri 15.-16. letih trenirajo po 15 ur tedensko! (Hint: plavanje)

Jasno, da nikomur ni treba, jasno, da večina ne zmore in preneha, jasno, da skozi tovrstno selekcijo ostanejo v klubu le najboljši, športniki z najboljšimi lastnostmi, najvztrajnejši. A hkrati je večina teh športnikov vse svoje vrhunce, nemalokrat celo kariero, končala že pri 25. letih. Spomnimo se Primoža Peterke (ki je vse svoje največje uspehe dosegel do nekako 20. leta, ostalo pa je bilo eno mučenje), pa plavalke Sare Isaković, ki je plavalni dres obesila na klin pred 25. letom, pa plavalk Alenke in Nataše Kejžar, ki sta ravno tako zaključili s plavanjem pred 25. letom... Seznam ne bi bil popoln brez Francija Petka, ki je, če se prav spominjam, tudi končal kariero pred 25. letom. Kar se zadnjih nekaj sezon dogaja s Petrom Prevcem, ne nakazuje kakšne bistveno daljše kariere (oziroma kariere z vidnejšimi rezultati)... Glede na to, da Noriaki Kasai skače še pri 45. letih, se očitno v tem športu da vztrajati bistveno dlje kot do 25. leta...

Skratka, korelacija tule je: tako smučarji skakalci kot tudi plavalci začnejo kmalu v srednji šoli s kar peklenskim tempom, zaradi česar IMO (in ne samo IMO) pogosto pregorevajo in tudi sicer nimajo razvitega mehanizma za spopadanje z neuspehi: ko nastopijo težave, ko uspehov ne dosegajo več igraje, se redki poberejo. Morda podobno velja tudi za alpske smučarje, nordijske smučarje, biatlonce in še za koga - meni se skratka zdi, da se predvsem od otrok (pa tudi mladincev v športu) zahteva veliko preveč. Nisem prepričan a je to slovenska posebnost ali je to splošni pojav v svetu, kjer je šport skomercializiran do skrajnosti, vsekakor pa se mi ne zdi niti prav, niti koristno.

Konec koncev, otrok po slovenski zakonodaji (z izjemo redkih izjem) ne sme delat do 15. leta, ni pa nič spornega, če 10-letnik treningu in tekmam fuzbala nameni 10 ur tedensko.


Da zaključim ta traktat: ja, povsem možno je, da bo Dončič "romal na smetišče v roku enega leta". Če bo, smo za to krivi mi kot družba, ki dopušča tako ravnanje z mladimi športniki. Ne pozabit, da se mulca še mleko drži.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko oče prepiše hišo na sina (in ženo "pusti na cesti")?

Oddelek: Loža
359291 (7266) Cveto
»

Sveti Peter in njegovo b.m. spočetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14719103 (13575) Okapi
»

Dedovanje gotovine

Oddelek: Kaj kupiti
2712136 (11446) Ziga Dolhar

Več podobnih tem