» »

Laser - Zobozdravnik

Laser - Zobozdravnik

1
2
»

XLapse ::

damirj79 je izjavil:

Injekcija ti po ZZZS pripada, tako da jo komot zahtevaš. Z laserjem pa ne boli, včasih malo zasmrdi po zažganem, bi rekel, da je to tisto kar je gnilo :) načeloma laser tako tudi deluje in uničuje samo kar je temnega, zdrave sklenine zoba pa ne poškoduje toliko kot sveder. Zob ki me je bolel na otip, se pravi je bil že fajn načet, z laserjem ni bolel nič, pa tudi kasneje ni nikoli več bolel.

torej so ti delali ta laser brez inekcije? A laser se dela brez inekcije in res nič ne boli?

Kje pa si ti bil na laserju če mi daš naslov/ordinacijo? (Ja bom kej googla tudi ja) - V Ljubljani seveda je kakšen?

Zaenkrat kar mam puljenja bom naredu pri tej, bi pa za ostalo raje šel na laser ja. To sem gledal že 2006, ko se nisem upal navadnemu, pa pogooglal cel internet in pogledal eno tono posnetkov kako je ta laser zobar boljši od navadnega. pa niti zvoka sfedra ni btw.
alien technology

damirj79 ::

Laser gre brez injekcije, ne boli nič, če že občutiš rahlo pekoč trenutek na mikrolokaciji.. ne moreš določiti točne točke niti stopnjo toplega, ker je vse skupaj prekratko. Včasih pa zasmrdi. Sicer ti sproti vodo sesa, kar je tudi velik plus, ker jo je manj, nimaš ravno poplave v ustih.

Jaz sem iz Nove Gorice, teh laserjev je tukaj pri nas malo morje, vsak drugi ga ima (zaradi Italjanov). Jaz drugače hodim v Šempter pri N. Gorici, v Klanmedic, dr Lucija Klančič.

          ::

starfotr je izjavil:

Te lokalne so kar nekaj.

1. potem imaš še pol dneva gobec omrtvičen.
2. bolje je, tudi za zobozdravnika, da vidi odziv, če gre preveč. Pri lokalni tega odziva ni.

Tisti, ki pač ne zdržite tega, ste pussyji, če priznate ali ne.

Tu govorimo o nekih normlnih posegih, ne o oralni kirurgiji.


Točno to! Ko grem sam k zobarju prosim, če me lahko zraven dodatno v oči zabadajo z žarečimi žeblji in po podplatih režejo z žiletko.

Vazelin ::

Ma daj xlapse, a tista injekcija z lokalno anastezijo je preveč boleča? Saj vem da je neprijetno, ko ti drži tisto injekcijo par sekund okrog zoba, ampak a res se ne da potrpeti tistih par sekund?

damirj79 ::

Mislim, da je sedaj doplačilo laser 80€, šponta je zastonj. Morda bi kdo premislil, ampak če potem šteješ zategnjen fris še pol dneva... morda pa ni tako huda cifra :)

XLapse ::

Vazelin je izjavil:

Ma daj xlapse, a tista injekcija z lokalno anastezijo je preveč boleča? Saj vem da je neprijetno, ko ti drži tisto injekcijo par sekund okrog zoba, ampak a res se ne da potrpeti tistih par sekund?

kaj pa to kar je napisal da laser manj poškoduje zobe... Tista inekcija je najmanjši problem, problem ko vrta. Puljenje je tudi prebavljivo. V glavnem enkrat očitno da enkrat proba če gre brez, tega nočem, pač sem strahopetec glede zobarja.

Jutri ga imam in upam da danes umrem (hec) da jutri ne rabim it, grozno.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Vazelin ::

Zakaj bi probal brez narkoze, pa saj nismo decembra 1942 2 km pred Stalingradom lol. Meni so v mladosti v javnem zobozdravstvu vse delali na suho (tj. brez nobene injekcije), ni čudno, če se je komu zobozdravstvo tako zagabilo, ko so hodili k tistim mesarjem:)

Gagatronix ::

Solski dispanzerji za casa bivse drzave so bili polni zobozdravnikov, ki se jim je fuckalo, kaj si njihovi pacienti mislijo--posledicno so se zobozdravniki marsikomu zagabili.

XLapse ::

ravnokar se vrnil od zobarja , po 12 letih... In definitivno ena največjih napak mojega življenja da sem se nepotrebno bal... Dala mi je 3 inekcije in spulila dva zoba, inekcija je največji joke, sploh ne čutiš, ko pa enkrat prime anestezija je še večji joke. Verjamete al ne sem šel iz strahopetca v temu da sem užival ko mi jih je pulila, ker sem vedel da bi mogli že zdavnaj it.

Morem še neki do oralnega, kateri posegi so itak vse anestezija....


Mislim da Laser ne bo potreben, se da vse zmenit s to dohtarco in ko mi misli vrtat ji bom rekel naj mi da anestezijo.

Spoznal sem eno zelo lepo diplomirano glasbenico v čakalnici, upam da jo še kaj vidim :))

Ker so vedle da sem strahopetec, so kr ene debate mele z mano da je bolj 'domače' .. In je delovalo, kamot sm prebavil pogled na orodja in vse. Skratka VELIK JOKE se bat zobarja, da bi se le prej zavedal in da bi že takrat si sprogramiral psiho da je ni strah.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Gagatronix ::

Ce si mevza bodo zobarji itak gobezdal s tabo zato da se sprostis. Delat na cloveku ki je zategnjen do amena zato ker se boji strgala je tecno. Pa zobarji dandanes niso tak bavbav kot so bili tisti drzavni v dispanzerju v bivsi Jugi.

XLapse ::

Gagatronix je izjavil:

Ce si mevza bodo zobarji itak gobezdal s tabo zato da se sprostis. Delat na cloveku ki je zategnjen do amena zato ker se boji strgala je tecno. Pa zobarji dandanes niso tak bavbav kot so bili tisti drzavni v dispanzerju v bivsi Jugi.

sem BIL mevža, očitno nisem več ker sem šel. Pa šport sem treniral leta in leta K ZELO ZELO BOLI, BOLJ kot borilne veščine. Nisem ravno pussy. Glede zobarja pa sem imel psihično blokado, mogoče kaj povezano z smrtjo očeta in nonota k sta bla oba zobarja. Realno sem spoznal miljon folka k mi je reklo 'via ta zobar, ne hodim' - Od kolegov, do bivše punce... Enim je pač bav bav.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Vazelin ::

Pa šport sem treniral leta in leta K ZELO ZELO BOLI, BOLJ kot borilne veščine.

S tem misliš rolanje?:D

XLapse ::

Vazelin je izjavil:

Pa šport sem treniral leta in leta K ZELO ZELO BOLI, BOLJ kot borilne veščine.

S tem misliš rolanje?:D

da te vidim ko probaš kak 900 stopinj v zraku pa padeš na tla ko balon... Imam ene par posnetkov kako se usujem za smrt, ampak ne bom tukaj spemal.

Moj biviši kolega, je hotel rolat. Gremo. Enkrat je padel, ENKRAT in rekel 'kvit forever' in prodal rolerje. Je rekel da preveč boli
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Gagatronix ::

Te je sram pokazat? Ali spet nakladas?

XLapse ::

Gagatronix je izjavil:

Te je sram pokazat? Ali spet nakladas?

bi rad raje ostal anonimen
2. ni o temu tema

3. realno pejdi probat rolerje, na skate park, pa probaj se rečimo na kick jump vržt, da skočiš nekaj v zrak, padi na beton/asfalt in poročaj kaj te je več bolelo, brca kickboxerja ali padec z rolerji
alien technology

Vazelin ::

Pa res, obstaja TOP 10 lestvica najbolj nevarnih športov
Na prvem mestu je plezanje na K2, na drugem je že takoj rolanje, šele potem boks in podobno!

XLapse ::

navadno rolanje ni tako nevarno (v teoriji je v praksi pa ne)


problem ko ti začneš grinde izvajat po štangah itd. , evolucije v zraku, da bo preskočil 200 stopnic in razne bolane k delajo ameriški profesionalci. Ene par jih je tudi umrlo. Temu se reče aggressive blading ... tisto kar vi mislite je verjetno fitness skating kar je pač furanje brez trikov
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

BlaY0 ::

damirj79 je izjavil:

Mislim, da je sedaj doplačilo laser 80€, šponta je zastonj. Morda bi kdo premislil, ampak če potem šteješ zategnjen fris še pol dneva... morda pa ni tako huda cifra :)

Ma kakšen zategnjen fris pol dneva??? Nazadnje mi je zamenjal veliko amalgamsko plombo (praktično do pulpe) z inlayem. Med posegom nisem čutil nič. Lokalna je popustila že slabo urco po posegu. Problem je bil potem, ker me je zob bolel še ene par urc dokler se ni vse posušilo in umirilo.

Se mi zdi da je dosti odvisno od izkušenosti zobarja, kakšno dozo ti da ter kam točno, da prime čim prej ter drži eno urco.

Naši "neprivat" zobarji imajo po moje en velik problem, kar se tega tiče so dosti neizkušeni. Zelo neradi dajejo anestezijo (redko kdo sploh vpraša, kaj šele da bi sam od sebe dal). To pa zato, ker dela pacienta na pol ure ali max. 45 minut, in če da injekcijo, zgubi vsaj 10 minut. Če da še eno, ker je taprvo dal slabo, potem je izgubil s tem že pol cajta ki ga ima na voljo. In potem se sklene začaran krog... nimajo izkušenj ker ne dajejo, ne dajejo pa zato ker nimajo izkušenj.

Gagatronix ::

Ko so meni ekstrahirali modrostne zobe sem fasal eno lusno zadevo, ki se ji rece injekcija anestetika direktno v mandibularni zivec, za kar je 15cm igla. Malo je skelelo, za ostalo se nisem sekiral. Na koncu sem celo dobil ekstrahirane zobe za domov. :))

XLapse ::

Gagatronix, oh wow. ravno danes je šel en modrostni, še dobro da nism mel te 15 cm inekcije, je bolela?
alien technology

Vazelin ::

15cm. to te v možgane zarijejo lol?

XLapse ::

BlaY0 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mislim, da je sedaj doplačilo laser 80€, šponta je zastonj. Morda bi kdo premislil, ampak če potem šteješ zategnjen fris še pol dneva... morda pa ni tako huda cifra :)

Ma kakšen zategnjen fris pol dneva??? Nazadnje mi je zamenjal veliko amalgamsko plombo (praktično do pulpe) z inlayem. Med posegom nisem čutil nič. Lokalna je popustila že slabo urco po posegu. Problem je bil potem, ker me je zob bolel še ene par urc dokler se ni vse posušilo in umirilo.

Se mi zdi da je dosti odvisno od izkušenosti zobarja, kakšno dozo ti da ter kam točno, da prime čim prej ter drži eno urco.

Naši "neprivat" zobarji imajo po moje en velik problem, kar se tega tiče so dosti neizkušeni. Zelo neradi dajejo anestezijo (redko kdo sploh vpraša, kaj šele da bi sam od sebe dal). To pa zato, ker dela pacienta na pol ure ali max. 45 minut, in če da injekcijo, zgubi vsaj 10 minut. Če da še eno, ker je taprvo dal slabo, potem je izgubil s tem že pol cajta ki ga ima na voljo. In potem se sklene začaran krog... nimajo izkušenj ker ne dajejo, ne dajejo pa zato ker nimajo izkušenj.

katastrofa jaz bom zahteval inekcijo vedno če ne se bom pobral ven...

Drugače isto meni, obisk zobarja najmanjši problem zgleda... Zdej pa neki boli u p.m. ta dva spuljena. Ni zdej kot zobobol močno ampak neprijetno.
alien technology

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:

15cm. to te v možgane zarijejo lol?


Ne, v mandibularni zivec, kar pomeni da gre skozi zivcni kanal v spodnji celjusti.

XLapse ::

Gagatronix je izjavil:

Vazelin je izjavil:

15cm. to te v možgane zarijejo lol?


Ne, v mandibularni zivec, kar pomeni da gre skozi zivcni kanal v spodnji celjusti.

bolelo?
alien technology

Gagatronix ::

Malo skelelo preden je anestetik prijel, kar je trajalo mogoce 2-3 minute. Zgleda grozno ampak ni bav-bav. :)

Vazelin ::

si si kdaj kaj zlomil, Xlapse, glede na jokanje glede rolanja? :D

XLapse ::

Vazelin je izjavil:

si si kdaj kaj zlomil, Xlapse, glede na jokanje glede rolanja? :D

ne ker ful obvladam. ostali pa celi polomljeni, od kosti zapestja zunaj do hujšega.


Trenutno sem v groznem stanju. Ta luknje so ew. Boli. Fuck off vse skupaj in še naj nekdo udre Lakotniku29 in mu zbriše račun
alien technology

XLapse ::

update. Nehalo bolet. Zelo sem vesel da sem po tolkih letih šel!!!!! Hell yeah ko bom mel vse urejeno kolko bom šele takrat happy.
alien technology

Vazelin ::

lol tip tukaj nekaj joka o najbolj zajebanem športu ever za poškodbe - ekstremno rolanje - a sam ni imel še nič polomljeno :D

XLapse ::

troll. Ti si rekel ZLOM. Poškodb pa sem mel miljon, šravf zrezal kožo šivanje, zvin gležnja 4x, rama zvita, še eno šivanje, zbit zob ... to je to... Sorry ker sem se počasi učil in se NAUČIL brez da sm kot moj kolega k je šel en brezvezen trik pa si odprl kost
alien technology

LeQuack ::

Ima kdo še kaj novih izkušenj z laserji? Spomnim se da so imeli v Clarus centru to, ker sem enkrat gledal spletno stran. Zdaj pa ko sem pooglal pravijo da so se preselili iz BTC-ja in se preimenovali v Lotus center nekaj takega, na spletnih strani sicer ne piše ali ponujajo tudi "vrtanje" z laserjem. Pa za Modri zob je neko tudi omenil da naj bi imeli laser, samo ne vem ali v vseh ordinacijah, ali v LJ? Še kje drugje v LJ?
Quack !

Jure14 ::

Zakaj pa samo Lj?
Malo ven imaš tudi velike centre, kjer samo z laserji delajo, pa celo izvajajo izobraževanja za druge zobozdravnike, za uporabo laserjev.

LeQuack ::

Jure14 je izjavil:

Zakaj pa samo Lj?
Malo ven imaš tudi velike centre, kjer samo z laserji delajo, pa celo izvajajo izobraževanja za druge zobozdravnike, za uporabo laserjev.


No saj tudi v okolici sem misli, sam ne bi pa se najbrž v kak Maribor vozu.
Quack !

Jure14 ::

Po avtocesti do Muljave 25 min.
Križaj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobozdravnik za otroka

Oddelek: Loža
131343 (930) shadeX
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722357 (11426) w0mbat
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790339 (33598) Steinkauz
»

Zobozdravnik

Oddelek: Loža
3219872 (8847) Mike0

Več podobnih tem