» »

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Temo vidijo: vsi
««
17 / 18
»»

Gagarin ::

feryz je izjavil:

Kaj čmo, takle mamo.
Nisi car, če se po internetu pačiš z avtom. Bolj bogi. Avto sem jaz kupil zase.
Če bi videli, kako ga uporabljam, dnevno, bi vsi pomrli od zgražanja. Tako da sem raje bolj tiho.


A si pa car če se pačiš s tulifončki? Pa sej si napisal da voziš Zafiro, si že najbrž pozabil. Tak car, lastnik firme, ki z ljudmi, ki do tebe pridejo z javnim prevozom ne bi posloval, se okol voz z Opl drvarnico ;)). Verjetno je vsaj tolk osebkov ki pa s takimi ne bi poslovali ;))

feryz ::

Sem ti že povedak, "Zafira" je lakotnikova prispodoba za moj avto. Z Zafiro jo ne bi danes zjutraj mahal 250 km/h proti Ljubljani, zagotovo ne.
Z mojo "Zafiro" je bila to šala mala.

Gagarin ::

feryz je izjavil:

Sem ti že povedak, "Zafira" je lakotnikova prispodoba za moj avto. Z Zafiro jo ne bi danes zjutraj mahal 250 km/h proti Ljubljani, zagotovo ne.
Z mojo "Zafiro" je bila to šala mala.


In tole zgoraj ni pačenje po internetu z avtom? Joj, si ti ubogi. Verjetno si zgolj en iz kleti pri mami moten osebek.

hammock ::

feryz je izjavil:

Sem ti že povedak, "Zafira" je lakotnikova prispodoba za moj avto. Z Zafiro jo ne bi danes zjutraj mahal 250 km/h proti Ljubljani, zagotovo ne.
Z mojo "Zafiro" je bila to šala mala.

Jaz sem danes picil proti Ljubljani z 280km/h. Pa se CPP nisem krsil, ker sem bil z letalom, in imam omejitev 250kts. You suck. Zdaj pa se dajmo raje meniti o S10, in nehaj smetit temo.

Moderator?

Kosek1 ::

Ales je izjavil:

feryz je izjavil:

S8 podpora!?
S11 kupujemo v kratkem. Vi se pa o neki osmici pogovarjate.

Precej obupen poskus trolanja.

feryz zares trola. Treba bo S11 spustit in nabavit S12, ki bo imela tudi že 5g. :)

Machete ::

Feryz daj malo stopi nazaj in se skalibriraj na resnične pripovedke, ker iz našega konca 250 v lj zjutraj lahko samo sanjaš. Mogoče ob 2. zjutraj. Pa še nobenega gradbinca ne poznam s 7ko daleč naokoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gusto ::

Od danes zjutraj mi na S10e deluje samo 2G. Sem restartal telefon, APN nastavitve delujejo ok. Lahko še kaj preverim/naredim ali kličem na Telemach?
Have you tried turning it off and on again?

Bellzmet ::

Telemach...

feryz ::

Machete je izjavil:

Feryz daj malo stopi nazaj in se skalibriraj na resnične pripovedke, ker iz našega konca 250 v lj zjutraj lahko samo sanjaš. Mogoče ob 2. zjutraj. Pa še nobenega gradbinca ne poznam s 7ko daleč naokoli.
Saj ne moreš celo pot, logično da ne. Pritisneš ga pa lahko. Ne ob dveh, 5 20 zjutraj je bilo. Je prazna cesta, ampak vi ne veste, ker povečini še spite.
Ni jih dosti gradbincev s takim avtom. Ker pravzaprav niti dosti takih avtov ni pri nas. Trenutno pet ali šest njih. Pa smo si jih razdelili po vseh sektorjih.

Itak da off topic trolam. Za slo-techovske sirotinje je najboljši xiaomi za 150 evrov. A je res najboljši, ali so oni zaspali v življenju in si ne morejo drugega privoščiti, naj pa vsak sam presodi.

Jaz bom, kot sem že napisal, kmalu prednaročil S11. Ne zato, ker bi ga rabil, ker bi bil boljši ali karkoli, samo zato, da vidiš napredek, a se sploh kaj premika.
Pa čeprav je S10 popolno razočaranje napram S9. Verjetno bo tudi enajstka podobno. Izboljšati ni kaj dosti več možno, poslabšati pa ogromno.

Ales ::

Edino kar boš ti naredil je da boš še naprej trolal po Slo-techu, z našo pomočjo.

Uživaj!

:))

Mare2 ::

feryz je izjavil:


Pa čeprav je S10 popolno razočaranje napram S9.


Kaj je pri S10 sploh novega v primerjavi z S9?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

aborko ::

Sam Fery neke širine pa nimaš, če skoz sam pr Samsungu ostajaš. Ok pusti Xiaomi, ki so res bolj budget orientirani, ampak kak Huawei pa šišne korejce pri kameri, bateriji pa še kje...Pa S11, resno? A dej dej, boš rekel a po dealu s TČ ni niti za folda ostalo? :)

vaščan ::

Mare2 je izjavil:

feryz je izjavil:


Pa čeprav je S10 popolno razočaranje napram S9.


Kaj je pri S10 sploh novega v primerjavi z S9?


Jaz bi ta telefon kupil samo zaradi 4k HDR10+ snemanja. Sicer vsi jokajo kako je neuporabno ker nobena reč ne zna tega pravilno kazat razn ta telefon in kakšen hud HDR tv.
Ampak ko zadevo predvajaš na HDR tvju nočeš več snemat navadnega videa. Future proof zadeva. Posnameš mularijo v 4k hdr10+ in čez ene 10let, ko je to že zanimivo pogledat se bo tak video na novem tvju videl fenomenalno.:)

Vseeno jaz bom počakal na cenejše vrjante telefona ki bo lahko snemal HDR video.

chucki ::

Moj q7fn ima hdr10+
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dottor ::

In pol naložiš posnetek na FB ki ti ga skompresira na 720p ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SumTingWong ::

There's so much more on S10+, kot je bilo pri serijah S6-9 ... Jaz sem še vedno noro zadovoljen s telefonom, pa sem jih včasih hitro menjal.

vaščan ::

chucki je izjavil:

Moj q7fn ima hdr10+


In si probal nrdit kakšen HDR video s telefonom in pogledat na tvju.
Moj kolega ima s10+ sva malo probavala snemala 4k hdr in navadno razlika je kot noč in dan. Ampak na običnem ekranu zadeva izgleda slabše. Moraš na HDR ekranu gledat
Je pa tko za objavljanje videa na raznih straneh in takojšnje gledanje je bolš normalno snemat čeprav yotube podpira HDR video in tudi zazna ekran tako da, če gledaš na HDR tvju bo video HDR na navadnem ekranu bo normalen ampak zna bit hdr video malo problematičen za editat na pcju nevem kolk programov je sposobnih hdr10+ izvozt . Če imaš namen naredit kakšen posnetek za pospravit na dolgi rok se pa splača posnet v HDR. Kamera in hdr video je edina zadeva, ki mi je všeč na novih samsungovih telefonih na ostale funkcije se poserjem. Mi je moj 2leti star xiaomi čez glavo dober za po netu kaj pobrskat in navigacijo + še baterijo ima ogromno.

Bellzmet ::

Ja za net in navigacijo je povsem zadosti telefon za 150 EUR. To je že nekaj let tako.

Je ze kdo testiral koliko Mb pride 10 sekund navadnega 1080p videa, 4K, 4k HDR in 4K HDR+ oz. kje prebral kakšen review z razlikami?

klinker ::

Dosti. Jst snemam vse v 1080p 60FPS in 2 min ter 40 sek dolg posnetek zasede 1GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

chucki ::

Telefon mi je padel iz žepa, ter počil. To je že drugi ekran v roku 8 mesecev. :D Prvi je bil menjan pod garancijo, ta bo pa preko zavarovalnice. Zanima me, če to vse uredi telemach ali moraš sam?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Kolovrat ::

Hja, hudič je s temi ukrivljenimi ekrani.... Pade pa poči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolovrat ()

Kosek1 ::

Kolovrat je izjavil:

Hja, hudič je s temi ukrivljenimi ekrani.... Pade pa poči...

Poči tudi neukrivljen. :)

Imam eno vprašanje. Kakšna so to kaj ta zaščitna stekla na Aliexpresu za sumljivo nizko ceno. Tam cca 1.50 EUR. So v redu?

Gogo ::

Kaj menite pa o Samsung Galaxy S10 Lite https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy... ? Bo dober nakup?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

chucki ::

V glavnem dobil sem številko zavarovalnice in jih poklical, da zabeležijo škodni dogodek. To je obvezno v roki 8 dni od nezgode. Izpolnil sem obrazec za prijavo škode, ki mi ga je dal telemahov delavec, čeprav je baje na spletu. Jutri me pokliče serviser, da se dogovoriva kdaj bi dal telefon na servis, ki ga bo prišel iskat kurir. Toliko zaenkrat.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

sinalko ::

LP. A mi lahko, kdo prosim pomaga in mi pove, če se da na Samsung Galaxy A40,android 9, One UI 1.1, onemogočiti spuščanje zaslona za hitre nastavitve na zaklenjenem zaslonu? To je tisti zaslon, ko ga spustiš z vrha in se nastavlja Wifi, mobilni podatki, gps... Jaz ne najdem v nastavitvah. Hvala.

ziga1990 ::

mislim da tega nemoreš narediti sicer pa če je telefon zakljenjen nekateri gumbi ne delujejo in moraš prej odklenit telefon
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

sinalko ::

ziga1990 je izjavil:

mislim da tega nemoreš narediti sicer pa če je telefon zakljenjen nekateri gumbi ne delujejo in moraš prej odklenit telefon


Jaz bi rad s tem onemogočil vse gumbe, ker se mi je že zgodilo, da se mi je v žepu aktiviral kakšen gumb. Sicer mi ni jasno kak 😁

ziga1990 ::

kaki ovitek bi pomagal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SumTingWong ::

Accidental touch protection imaš vklopljen? Settings -> Display.

ziga1990 ::

SumTingWong je izjavil:

Accidental touch protection imaš vklopljen? Settings -> Display.


Pri meni je po deafultu vključen sicer pa imam S9+ na Androidu 9 in One UI 1.0 in ne telefona kot ga ima sinalko
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

chucki ::

chucki je izjavil:

V glavnem dobil sem številko zavarovalnice in jih poklical, da zabeležijo škodni dogodek. To je obvezno v roki 8 dni od nezgode. Izpolnil sem obrazec za prijavo škode, ki mi ga je dal telemahov delavec, čeprav je baje na spletu. Jutri me pokliče serviser, da se dogovoriva kdaj bi dal telefon na servis, ki ga bo prišel iskat kurir. Toliko zaenkrat.


Danes dobil telefon vrnjen iz popravila. Trajal je od konca leta, pa do zdaj. Menjan LCD + zadnji del. Praktično imam nov telefon :D Popravljajo je pa podjetje KRON IT, ki ima očitno pogodbo z zavarovalnico. 100 eur je soudeležba, ter 5,90 na mesec zavarovanje. Se splača, ko sem nekje bral, da je to nateg.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Machete ::

Meni je danes pikiral direktno na vogal iz enega metra. Že ntič me je rešil mogočen ovitek.
Tega jajcanja z zavrovanjem se ne grem.


18 eur < 100 + n x 5,9eur

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kosek1 ::

Machete je izjavil:

Meni je danes pikiral direktno na vogal iz enega metra. Že ntič me je rešil mogočen ovitek.
Tega jajcanja z zavrovanjem se ne grem.


Machete, če je človek neroden, ovitek pomaga. :)

Machete ::

Ja pomaga tudi, če nisi neroden. Jaz ga rabim 18h na dan in to ne na kavču. Šport, proizvodnja/teren, 100x v avto, mulci itd.. tudi sanja se ti ne koliko enih operacij s premikanjem telefona in visenja iz žepa to pomeni, ker si še mlečen. 8-) Zame je orodje in droga, ne pa nakit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jurerad ::

Kdo pozna rešitev, zakaj me sogovornik po nekaj minutah ne sliši več. Jaz njega slišim dobro.
To se zgodi pri 90% klicev.
Telefon je Samsung S10.
SIM sem testiral v drugem telefoni in tam normalno deluje. Žal nimam rezervne SIM, da jo vstavil v Samsunga.
Kakšna ideja, rešitev?
Hvala!

gusto ::

jurerad je izjavil:

Kdo pozna rešitev, zakaj me sogovornik po nekaj minutah ne sliši več. Jaz njega slišim dobro.
To se zgodi pri 90% klicev.
Telefon je Samsung S10.
SIM sem testiral v drugem telefoni in tam normalno deluje. Žal nimam rezervne SIM, da jo vstavil v Samsunga.
Kakšna ideja, rešitev?
Hvala!

Tudi meni se to večkrat zgodi na S10e. Nikoli pa se mi ni zgodilo dvakrat v enem klicu. Primer: to se zgodi po 2-3 minutah klica, prekinem, pokličem nazaj in se eno uro pogovarjam brez problema. Težava se je začela pojavljati v zadnjem mesecu recimo.
Have you tried turning it off and on again?

Kolovrat ::

Morda korona...?:-) hehe
Tudi sam imam s10e, pa nisem zaznal teh težav...

vaščan ::

Bellzmet je izjavil:

Ja za net in navigacijo je povsem zadosti telefon za 150 EUR. To je že nekaj let tako.

Je ze kdo testiral koliko Mb pride 10 sekund navadnega 1080p videa, 4K, 4k HDR in 4K HDR+ oz. kje prebral kakšen review z razlikami?


With the H.264 codec, the 4K@60fps videos are captured at 72Mbps bitrate, the 4K@30fps - 48Mbps, the 1080p@60fps - 28Mbps, and the 1080p@30fps - 14Mbps. H.265 is also available, bringing those numbers down. HDR10+ footage is in H.265 only and the bitrate is 54Mbps. The audio is always recorded in stereo at 256Kbps bitrate.

4K HDR je 54Mbps. Se pravi približno 7 megabajtov na sekundo približno za 2minute in 30 sekundni posnetek te košta 1Giga.
Potem pa ga lahko stisneš z računalnikom če znaš. Približno 10bps kar znese približno 1.25 megabajtov na sekundo. Ni pa simpl najprej moraš obvladat ffmpeg da narediš HDR10+ json file in potem s gui programom zadevo dodaš v video katerega obenem zripaš.

zasekamroz ::

A je še kdo opazil, da je zaslon na s10 plus zelo občutljiv na praske?

J.McLane ::

Odtrgaj dol zasščitno folijo, sem jaz tudi bulil kaj je to za en vrag da se vsaka praska pozna, potem pa opazim ta fail da sploh folije nisem dol dal :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

SumTingWong ::

Jaz imam po letu dni se vedno folijo gor, razen dveh manjsih prask, ni nic.
Sem pa dql mobitel pred tednom iz ovitka, pa da vidimo kaj bo to prineslo. Obcutek v rokah je veliiiiko boljsi.

zasekamroz ::

J.McLane je izjavil:

Odtrgaj dol zasščitno folijo, sem jaz tudi bulil kaj je to za en vrag da se vsaka praska pozna, potem pa opazim ta fail da sploh folije nisem dol dal :))

Nimam več folije gor (afaik), je pa res težko šla dol.

BorutO ::

Mene pa zanimata dve stvari ... Imam s10+, verjetno je isti k. kot navadna s10. Ampak kako na kameri lahko nastavim snemanje s stabilizacijo (v nastavitvah "Stabilizacija videa") in kako nastavim, da snemam v HDR10+ (v nastavitvah "Video HDR10+)? Obe funkciji imam onemogočeni in ju nikjer in nikakor ne morem aktivirati.


Mavrik ::

To je zaradi resolucije - kamera/procesor v tem telefonu ne zmore stabilizirati 4K videa pri 60fps. Za vklop stabilizacije boš moral preklopiti na 4K/30fps ali 1080p/60fps. Za vklop HDR+ pa boš moral uporabiti 4K/30fps ali 1080p/30fps, pri 60fps ne bo šlo.
The truth is rarely pure and never simple.

VelkBla ::

Je res, da S10 se umika iz prodaje? Razni operaterji mi ponujajo S20 ali A71 ali kaksen Huawei model.

Ales ::

Kako vezo ima prvi stavek z drugim?

Sicer pa čisto verjetno, glede na starost modela. Če ne zdaj, pa kmalu.

VelkBla ::

Vezo ima to, da mi vecina zeli prodati zgoraj navedena modela, za S10 pa je sploh vprasanje v koliksni meri je se na zalogi, ce sploh. Malo mi je zanimivo, ker prejsnji modeli S verzij so bili dosti dlje na trgu, no zagotovo je naredila prodaja svoje.

Mare2 ::

A obstoja kak add blocker za blokiranje reklam na yotube, ki deluje? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Badwolff ::

Naloži si youtube vanced.

DamijanD ::

jaz sem s10e še komaj dobil pri Telekomu kakšen mesec 2 nazaj
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419376 (6540) pygmalion
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425328 (3537) buttcrack
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447041 (5979) m0LN4r
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719529 (16416) louser

Več podobnih tem