» »

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Temo vidijo: vsi
««
4 / 18
»»

Aquafriend ::



dobr telefoncek

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-Back ()

T-Back ::

Machete je izjavil:

Trenutno se počutm kot v twilight zone.

Kaj ti ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Machete ::

147.7 x 68.7 x 8.5 mm
148.9 x 68.1 x 8 mm

Kje najdete 12 mm po višini in 6 mm po širini razlike. Samo to.
*razlika je ve desetinkah ne v MM !
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Aquafriend ::

Cist noben od komentarjev ne omeni nov vgrajen crypto wallet v samsung galaxy s10. :) Kar je v bistvu najbolj pomembno za bodocnost nase cashless druzbe.

t-blacku ni nic jasno in predlaga izbris slike, ki bi mogla bit na naslovnici novice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-Back ()

T-Back ::

Machete je izjavil:

147.7 x 68.7 x 8.5 mm
148.9 x 68.1 x 8 mm

Kje najdete 12 mm po višini in 6 mm po širini razlike. Samo to.
*razlika je ve desetinkah ne v MM !

Ja, se oproščam narobe napisal. 0,12mm in 0,6mm. Kar ne spremeni dejstva, kar sem napisal naprej.

Dpool ::

Jaz dejansko se nisem prejel prednarocilo za moj telefon pri A1. So mi pravkar sporocili, da se vedno cakajo na zalogo.
Presenetilo me je, ker sem pa vceraj v CityParku videl ze na zalogi v trgovini telefon, ki sem ga prednarocil.

Damn.. razlika je zagotovo med A1 in Telekom. :)

Machete ::

T-Back je izjavil:

Machete je izjavil:

147.7 x 68.7 x 8.5 mm
148.9 x 68.1 x 8 mm

Kje najdete 12 mm po višini in 6 mm po širini razlike. Samo to.
*razlika je ve desetinkah ne v MM !

Ja, se oproščam narobe napisal. 0,12mm in 0,6mm. Kar ne spremeni dejstva, kar sem napisal naprej.


A da se ga težje drži zaradi 0,6 MM? Še v isti ovitek ga verjetno stlačiš.. kaj šele, da boš zaznal razliko za interakcijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-Back ::

Machete je izjavil:

T-Back je izjavil:

Machete je izjavil:

147.7 x 68.7 x 8.5 mm
148.9 x 68.1 x 8 mm

Kje najdete 12 mm po višini in 6 mm po širini razlike. Samo to.
*razlika je ve desetinkah ne v MM !

Ja, se oproščam narobe napisal. 0,12mm in 0,6mm. Kar ne spremeni dejstva, kar sem napisal naprej.


A da se ga težje drži zaradi 0,6 MM? Še v isti ovitek ga verjetno stlačiš.. kaj šele, da boš zaznal razliko za interakcijo.

Sem rekel, da se ga lažje drži, ne težje. Kar se pa držanja-upravljanja tiče pa je važna tudi diagonala.
No sedaj pa že kompliciraš, ker si v twilight zone in sploh ne veš več za kateri telefon govoriš.
Konec koncev smo pa v temi S10.

In če je že kdo zasral na začetku, je bil to:

Pennywis3 je izjavil:

Ne morem verjet, da je S10e velik samo 14.2cm.
:D

Machete ::

Saj je:
Dimensions 142.2 x 69.9 x 7.9 mm (5.60 x 2.75 x 0.31 in)
A imaš ti malo težave z merskimi enotami?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ivanuscha ::

T-Back je izjavil:

Machete je izjavil:

147.7 x 68.7 x 8.5 mm
148.9 x 68.1 x 8 mm

Kje najdete 12 mm po višini in 6 mm po širini razlike. Samo to.
*razlika je ve desetinkah ne v MM !

Ja, se oproščam narobe napisal. 0,12mm in 0,6mm. Kar ne spremeni dejstva, kar sem napisal naprej.


T-Back, daj spokaj, ne ločiš med mm in cm in decimalkami. Spet si napačno zapisal, 1.2mm in 0.6mm. Nisi ravno referenca za pametovat o lahkotnosti uporabe telefonov...

Vglavnem je pa S10e po dolgem času vrhunski telefon ki ima mere flagshipov izpred parih let, pohvalno.

Ahim ::

Machete je izjavil:

Trenutno se počutm kot v twilight zone.

Ne sekiraj se, fantek ne zna racunati z decimalnimi stevili in pisari bedarije. Tako je kot si ti napisal, prakticno sta enaka.

T-Back ::

Se posipam s pepelom. Ja sem za j s temi merami. Toda ve se kaj je bilo mišljeno in to ne spremeni dejstva, to je bil odgovor na Pennywis3jev komentar da je

Pennywis3 je izjavil:


Hmm, niti ne, S8 je še večji kot S9, meni osebno je to prevelik telefon.
Tam okoli 14cm je max, da se ga da normalno z eno roko ga upravljat.


"S8 je višji od S9. In ožji za kar pomeni, da ga tako rekoč lažje prijet in upravljat z eno roko."
...

Dimnik ::

To je tako majhna razlika, da v roki sploh ne opaziš....

T-Back ::

Ja saj to sem hotel povedat, da nekateri iščejo dlako v jajcu.

chucki ::

A je kdo na telemachu in je dobil s10+ ?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dpool ::

Na A1 narocil, pa se vedno ni :(

feryz ::

Kako ni telefonov?
Mene čaka v Ljubljani, da ga prevzamem.
S10+, zelen, 128 Gb. Od včeraj.

Drugega pa res še nimajo, črnega z 1Tb spomina.

Dpool ::

feryz jaz sem tocno istega narocil. Na A1 so rekli da nam bi jih danes dobili, pa nisem dobil nobeno obvestilo.

feryz ::

Najbrž jih je malo. Dobili so jih v petek.

feryz ::

Tudi terabitni so prišli, tako da dobim jutri oba.

toplakd ::

Bomba. V CH (salt operater) smo tudi imeli obljubljeno da jih dobimo dan pred uradno prodajo že na dom - torej 7.3. Pa jih še do danes niso odposlali :(

Pennywis3 ::

Dimnik je izjavil:

To je tako majhna razlika, da v roki sploh ne opaziš....


Zame je precej opazna razlika med 149mm in 142mm telefonom, sploh če ga hočeš upravljati z eno roko.
In ja, razlika med S10e in S8/9 je kar konkretna, da ne omenjam ko greš čez 150mm, kjer ratajo telefoni totalno neudobni za enoročno upravljanje.

Sej se bo trend počasi obrnil in se bo folk naveličal te cigle s seboj nosit, da ne omenjam kako bebavo zgledajo ljudje, ko se pogovarjajo s temi ogromnimi telefoni.
Najbolš, da SIM kr v 10inch tablice damo in si jih rinemo k ušesu :))

Gambino ::

Pennywis3 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

To je tako majhna razlika, da v roki sploh ne opaziš....


Zame je precej opazna razlika med 149mm in 142mm telefonom, sploh če ga hočeš upravljati z eno roko.
In ja, razlika med S10e in S8/9 je kar konkretna, da ne omenjam ko greš čez 150mm, kjer ratajo telefoni totalno neudobni za enoročno upravljanje.

Sej se bo trend počasi obrnil in se bo folk naveličal te cigle s seboj nosit, da ne omenjam kako bebavo zgledajo ljudje, ko se pogovarjajo s temi ogromnimi telefoni.
Najbolš, da SIM kr v 10inch tablice damo in si jih rinemo k ušesu :))


Zate je razlika, nekateri imajo večje roke, ne tako majhne kot ti!

Dpool ::

feryz je izjavil:

Tudi terabitni so prišli, tako da dobim jutri oba.

A to prav pri A1?

feryz ::

Ja.

Scorpy84 ::

Gambino je izjavil:

Pennywis3 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

To je tako majhna razlika, da v roki sploh ne opaziš....


Zame je precej opazna razlika med 149mm in 142mm telefonom, sploh če ga hočeš upravljati z eno roko.
In ja, razlika med S10e in S8/9 je kar konkretna, da ne omenjam ko greš čez 150mm, kjer ratajo telefoni totalno neudobni za enoročno upravljanje.

Sej se bo trend počasi obrnil in se bo folk naveličal te cigle s seboj nosit, da ne omenjam kako bebavo zgledajo ljudje, ko se pogovarjajo s temi ogromnimi telefoni.
Najbolš, da SIM kr v 10inch tablice damo in si jih rinemo k ušesu :))


Zate je razlika, nekateri imajo večje roke, ne tako majhne kot ti!


Pa se kje drugje ima probleme z dimenzijami :)

kosarkar ::

Zdaj pa res več ne rabimo računalnikov. Je ta to ceno čist dovolj samo telefon.

feryz ::

feryz ::

Ok, prvi vtis? Preskočite. Mirno. Če rabite nov telefon, dober, nabavite S9.
Samsung očitno mora vsako drugo generacijo zaj... in naslednjo popraviti.
Da ne bo pomote, telefon je zelo dober, ampak..., glede na S9, hudo nepraktičen.
Čitalec prstnega odtisa. Ja, zdaj ga bodo vsi tlačili pod ekran. Tudi če ga ne bi.
Če je bil pri S8 pozicioniran malo nerodno, je bil pri S9 briljantno. Telefon si prijel z roko, kazalec je sam zdrsnil na senzor in preden si sploh videl ekran, je bil že odklenjen.
Zdaj? Muke. Telefon primeš, palec res lahko daš na senzor, ampak... Premaknite prst, ponovno položite prst, pritisnite bolj močno...
Kazalec druge roke zazna lažje, ampak potem rabite dve roke. Ne tako kot prej.
Poleg tega je dejansko treba pritisniti na ekran. Prej je zaznal že ko si prst približal, zdaj rabi pritisk. Bolj pritisneš, lažje zazna.
In občutno bolj počasen je. Ko položiš prst počaka ravno tako dolgo, da nisi ziher ali bo odklenil, ali boš moral še enkrat pritisniti. Korak nazaj.
Je pa senzor učljiv in uporabnik tudi, tako da gre čedalje boljše. Ampak tako dobro kot je bilo, ne bo.
Ne vem pa, kako bo z raznimi stekli in zaščitami. Jaz jih itak ne uporabljam.
Drugi zajeb je gumb On/Off. Prej smo moški, z malo večjimi rokami pobrali telefon, kazalec si dal na senzor, sredinec je šel okrog na gumb On/Off, mezinec si pa spodaj podložil, da telefon ni zdrsnil iz roke.
Telefon si odklenil, pogledal, kar si rabil in ga s sredincem zaklenil nazaj.
Zdaj to ne gre več. Gumb so dali višje in če nisi ravno velikan, ga ne dosežeš več. Torej moraš telefon zakleniti z drugo roko ali pa popustiti prijem da zdrsne dol in ga zakleniti s sredincem po starem. Namesto da bi dali gumb malo dol, so ga dali precej gor. Verjamem, da mini Korejci, z majhnimi rokami niti niso uporabljali telefona tako, a vendar.
Drugo je zelo podobno. Malo večji ekran. Telefon je hitrejši. Vse poteka super gladko. Kamera je strupena, stabilizator deluje perfektno. Skratka telefon dela tako, kot se od njega pričakuje.
Android 9 je tudi na tastarih, zato je tudi videz podoben. Je pa ekran malo svetlejši in lepši pri enakih nastavitvah.

Prenos z S9 na S10 je seveda otročje lahek. Uporabiš Smart switch in po dveh urah brezžičnega dela imaš kopijo telefona. Vključno s fajli z SD, vseh 80 Gb podatkov. Ta čas se telefon še poupdejta, oba lahko normalno uporabljaš. Na tastarem le sformatiraš kartico, ga resetiraš in pokloniš nekomu. Ali daš v predal.
No ja, skoraj. Kristusove muke ti povzroči Varna mapa. Misija nemogoče. Imam kake 4 Gb podatkov v njej in kopije enostavno ne moreš narediti. Najdlje je prišlo do pol, vse skupaj crknilo in jovo na novo. Nazadnje sem obupal in prenesel podatke peš. Samsung temu očitno ni dorasel.

Skratka, rajši nabavite, če že rabite dober telefon, S9 in 10-tko preskočite. 11 bo spet ok.
Pa še poceniti bi se morale devetke.

forplan ::

Pozabil si uporabljat pridevnike kot so ( MENI ni dober telefon, MENI, MENI, JAZ)

-Eni smo šli iz S7 na S10 in se pozicija prstnega odtisa ni toliko spremenila, le malenkost gor :)

-Eni nimamo prevelikih "šap" Gumb za ON/OFF je v idealni poziciji.

-ITD...
da se strinjam

bambam20 ::

Zakaj je pri Telekomu S10 občutno dražji kot pri A1?

LeQuack ::

bambam20 je izjavil:

Zakaj je pri Telekomu S10 občutno dražji kot pri A1?


Boljše kvalitete, A1 S10 je namenjen balkanskemu trgu.
Quack !

Vazelin ::

Pa se splača Samsungu furat linijo za balkanski trg? / rolling eyes smiley
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Longinus ::

A se koga moti modra svetloba ki jo oddaja zaslon,najbolj je opazno na robovih ko se začne ukrivljenje zaslona :/):)
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Longinus ::

Baterija

Used for 6h 18m
89% to 14%
-75%
Screen on Time 4h37m (73%)
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Dpool ::

@Longinus: Nevem kaj mislis, jaz nobene modre svetlobe ne vidim na robovih.

Trenutno S10+:
16h 19min - 20% baterije
2h screen on time.

Sopam pa skoz Mobile Hotspot zaenkrat na mobitelu, ker cakam da mi pridejo preklopiti internet.

chucki ::

Jaz ga še sedaj nisem dobil, telemach.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

abyssus ::

S10e ni nihče nabavil? :)

neo5468 ::

S10e bi bil fajn, če ne bi oskubili zaslona. Absolutni dealbreaker. Škoda, ker je edini z flat zaslonom.

Dober dan ::

1080p no dovolj?

gost987 ::

1080p na 5.8 zaslonu mora biti dovolj, razen če z lupo gledaš. Jaz osebno razlike nad 320ppi ne vidim, na kvalitetnem zaslonu na razdalji 30cm.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

klinker ::

Dober dan je izjavil:

1080p no dovolj?


Ni dovolj visoka stevilka >:D

Egidij88 ::

S10e je v bistvu najboljša izbira...če je že treba S10. Je pa telefon kot telefon, lahko dobiš dobrega za pol manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

neo5468 ::

1080p na pentile matrix ni dovolj. Pa tudi iz principa ne bi kupil ker bi bil downgrade napram mojem s7.

Dpool ::

Egidij88 je izjavil:

S10e je v bistvu najboljša izbira...če je že treba S10. Je pa telefon kot telefon, lahko dobiš dobrega za pol manj.


To je napacna trditev. Moral bi dodati 'ce si omejen z budgetom'. Ker je S10+ boljsi od S10 in slednji je boljsi od S10e. Tudi ce za 5%.
Podobne debate so bile glede CPU 9900K ipd. Pac ce imas $$ vzames boljse, tudi ce je 5% samo boljsi performance, features ipd. a je 20% drazji.

Ce imas, vzames najboljse, ce ne, pa je treba delati research in primerjati. Ce gledas ze budget, pridejo pri 10e druge znamke tudi ze v postev pocasi, Huawei, One,..

LP

klinker ::

Poznam kr nekaj folka, ki vztrajajo na S7ki zaradi ne edge zaslona. Za take, ki nocejo edge je 10E popolnoma ok.

neo5468 ::

Dpool je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

S10e je v bistvu najboljša izbira...če je že treba S10. Je pa telefon kot telefon, lahko dobiš dobrega za pol manj.


To je napacna trditev. Moral bi dodati 'ce si omejen z budgetom'. Ker je S10+ boljsi od S10 in slednji je boljsi od S10e. Tudi ce za 5%.
Podobne debate so bile glede CPU 9900K ipd. Pac ce imas $$ vzames boljse, tudi ce je 5% samo boljsi performance, features ipd. a je 20% drazji.

Ce imas, vzames najboljse, ce ne, pa je treba delati research in primerjati. Ce gledas ze budget, pridejo pri 10e druge znamke tudi ze v postev pocasi, Huawei, One,..

LP

To ni res. S10+ ima večjo luknjo v zaslonu zaradi tistega depth senzorja za fake bokeh. Ga ne vzamem niti zastonj. S10 ima vse kar ima s10+, edino manjšo baterijo. Lahko vsaj telefon v 1 roki držiš. Škoda, da ne naredijo modela brez front facing kamere. Če že hočem naredit tist selfie 1x na leto, lahko telefon okol obrnem, pa še kvaliteta kamere je za 10 faktorjev boljša.

Dpool ::

Sto ljudi, sto cudi.

Mene sploh ne motijo te kamere spredaj. Je naredil Marques Brownie na YT kul test, ko ljudje sploh niso opazili teh lukenj, isti efekt je verjetno pri meni kadar gledam v zaslon.

TO kar klikner pravi pa je res drugo, ce ne maras edge-a, potem zagotovo odpade in je res idealna 10e, ker nevem ce bo v prihodnje se kak edge-less zaslon. :)

LeQuack ::

klinker je izjavil:

Poznam kr nekaj folka, ki vztrajajo na S7ki zaradi ne edge zaslona. Za take, ki nocejo edge je 10E popolnoma ok.


Samo je downgrade od S7. Slabša resolucija, počasen Exynos (proti ameriški verziji, ki ima Snapdragon), luknja v zaslonu, slabši fingerprint reader ob strani, itd.
Quack !

Gapi182 ::

Pr a1 pa res ne vem kaj delajo. Rezerviral 1TB črno verzijo že februarja, še zdaj nobenega obvestila. Jim pišem na twitter kr govorijo kmalu. Dafuck? Kako nimajo telefonov res ne dojamem

LeQuack je izjavil:

klinker je izjavil:

Poznam kr nekaj folka, ki vztrajajo na S7ki zaradi ne edge zaslona. Za take, ki nocejo edge je 10E popolnoma ok.


Samo je downgrade od S7. Slabša resolucija, počasen Exynos (proti ameriški verziji, ki ima Snapdragon), luknja v zaslonu, slabši fingerprint reader ob strani, itd.

fingerprint reader ob strani naj bi bil zelo zelo dobr. Veliko hitrejši od tega na navadnem S10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419376 (6540) pygmalion
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425329 (3538) buttcrack
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447041 (5979) m0LN4r
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719542 (16429) louser

Več podobnih tem