» »

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Temo vidijo: vsi
««
3 / 18
»»

sm4rt4ss ::

ivanuscha je izjavil:

Seveda je razlika, predvsem pri GPU, seveda pri normalni uporabi tega ne boš opazil, dejstvo pa je da je S855 boljši procesor.

Tako je, TouchWiz je zgodovina, ima pa baje tudi tale nov OneUI svoje cvetke..


Ravno zaradi tega kolebam, če bi res kupil Samsunga al ne. Kar Mali al Adreno GPU je kar razlika. Ne vem čemu še vedno diskriminirajo glede na celino. Naj ponudijo oba modela, al pa prešaltajo samo na Exynos.
Pri S10e je že nekaj uporabnikov opazilo 7-10% drain baterije čez noč.

louser ::

Ampak to ne zaradi SoCa.
Teh par točk razlike v Antutu testu je nesmisel.
Jaz bi že zdavnaj menjal, pa razen v hitrosti zajetja in hitrosti retuširanja slike ne bi na dobil nič boljšega. No, razen 2x toliko pik v teh nesmiselnih testih.
Muči me le baterija, ki je bila polnjena že okrog 700x, a je strošek menjave na pol za đabe.

Ah, pa Antutu ne zna točkovati AIja, zaradi tega zna imeti Snapdragon tudi višji rezultat ponekod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

blackbfm ::

Ne vem čemu še vedno diskriminirajo glede na celino. Naj ponudijo oba modela, al pa prešaltajo samo na Exynos.


Kako neveš.. če imajo tuj čip morajo plačat sam čip in še kakšne licence. To je prvi razlog, drugi pa modem in podprtost frekvenc. Tako da ne sanjat da boš imel na istem trgu oba modela.

Dpool ::

Pozdravljeni,

Tisti kateri ste opravili rezervacijo za telefon... ali ste ze dobili naprave?
Jaz sem preko A1 rezerviral in nikakor ne uspem dobiti noben novosti. Klical sem na center, pa mi je gospa nekaj na hitro zblebetala in odlozila, nisem niti tocno razumel kaj je povedala, nekako kakor da je to neuradna prodaja.

LP

destroyer2k ::

Jutri verjetno dobiš telefon.

sm4rt4ss ::

Kolikor vem, bodo na voljo od 8. marca naprej :)

Vazelin ::

The Geekbench screenshot shows the supposed Galaxy S10+ achieves a single-core score of 3,413 and a multi-core score of 10,256 in early benchmark tests.

In comparison, the iPhone XS Max -- which will be the Galaxy S10+'s biggest competitor -- achieves a single-core score of 4,816 and a multi-core score of 11,584. The iPhone X, released in 2017, achieves scores of 4,243 and 10,433, respectively.

Single core performance je res ubijalski od iPhonea. XS-a bodo zgleda ujeli nekje leta 2020
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

T-Back ::

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Tisti kateri ste opravili rezervacijo za telefon... ali ste ze dobili naprave?

Povsod je bilo lepo povedano, da bodo na voljo od jutri naprej, torej od 8.3.2019.
Po vrsti prej si ga prednaročil prej ga dobiš. Tudi odvisno od modela in barve, ki bodo na voljo.

Dpool ::

Sem uspel dobiti A1 support na FB. SO mi rekli da zelene barve S10+ bo sele v naslednjem tednu pri njih.

Tnx za info btw.

sm4rt4ss ::

Vazelin je izjavil:

The Geekbench screenshot shows the supposed Galaxy S10+ achieves a single-core score of 3,413 and a multi-core score of 10,256 in early benchmark tests.

In comparison, the iPhone XS Max -- which will be the Galaxy S10+'s biggest competitor -- achieves a single-core score of 4,816 and a multi-core score of 11,584. The iPhone X, released in 2017, achieves scores of 4,243 and 10,433, respectively.

Single core performance je res ubijalski od iPhonea. XS-a bodo zgleda ujeli nekje leta 2020


Kaj to pomaga, če je pri odpiranju appov še midrange SD skoraj hitrejši. :P

chucki ::

Telemach jih se nima :|
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

louser ::

sm4rt4ss je izjavil:

Vazelin je izjavil:

The Geekbench screenshot shows the supposed Galaxy S10+ achieves a single-core score of 3,413 and a multi-core score of 10,256 in early benchmark tests.

In comparison, the iPhone XS Max -- which will be the Galaxy S10+'s biggest competitor -- achieves a single-core score of 4,816 and a multi-core score of 11,584. The iPhone X, released in 2017, achieves scores of 4,243 and 10,433, respectively.

Single core performance je res ubijalski od iPhonea. XS-a bodo zgleda ujeli nekje leta 2020


Kaj to pomaga, če je pri odpiranju appov še midrange SD skoraj hitrejši. :P

Jaz že dolgo govorim, da je za predalčkanje teh cifer potrebno same teste razumeti.

Vaši mobilniki pri vsakodnevni rabi takih cifer ne dosegajo.

Egidij88 ::



Vsaj ne posiljujejo s tem face unlockom in imaš izbiro. Je pa od Appla varnejši...ampak najbrž bodo tudi oni nazaj dodali fingerprint, zdaj ko lahko gre pod ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Machete ::

A brixby tard gumb so ohranili?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Egidij88 ::

Ga lahko remapneš, tudi na S8 in S9 mislim, da je prišel update, ki to omogoča.

Dpool ::

Tako, Bixby button se lahko remappa. Ampak v vsakem primeru bo imel bixby opcijo, namrec remappas ga lahko ali na 2x click da se nekaj X odpre ali pa na enojni klik.
Splaca se seveda re-mappat enojni klik na nekaj usefull, in potem bo po defaultu dvojni klik Bixby.

Ne mores pa remappat na nek drug voice control app.

Machete ::

Dobro, bo treba pogledat. Saj z extra appom se da to že od zmeraj, samo si nisem zrihtal. Raje kolnem, ko ga ponesreči pritisnem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neo5468 ::

Še ene par generacij, pa bo front camera pod zaslonom. Takrat pa upgradeam iz s7, ki še vedno odlično dela.

LeQuack ::

Mene bolj zanima, kolk teh top reviewerjev je dobro plačanih s stranih teh top firm, ker nikoli ni nobenega slabega reviewa, ponavadi kritike slišiš šele od manjših Youtuberjev, ki so jih kupili s svojim denarjem.
Quack !

Groot ::

Dpool je izjavil:

Tako, Bixby button se lahko remappa. Ampak v vsakem primeru bo imel bixby opcijo, namrec remappas ga lahko ali na 2x click da se nekaj X odpre ali pa na enojni klik.
Splaca se seveda re-mappat enojni klik na nekaj usefull, in potem bo po defaultu dvojni klik Bixby.

Ne mores pa remappat na nek drug voice control app.


Uu imaš morda link do kakšnih navodil za tole? Ena izmed stvari, ki mi gre precej na živce ker konstantno po nesreči pritiskam

neo5468 ::

LeQuack je izjavil:

Mene bolj zanima, kolk teh top reviewerjev je dobro plačanih s stranih teh top firm, ker nikoli ni nobenega slabega reviewa, ponavadi kritike slišiš šele od manjših Youtuberjev, ki so jih kupili s svojim denarjem.

Če je review plačan, mora reviewer discloseat in ti spodaj levo piše (na youtubeu). Verjemi, da ti big 3kk+ subs youtuberji ne bi tvegali svojega kanala zaradi usranega telefona. Samo 1 controversi rabiš, pa je adijo public image, respect in celoten kanal. In kaj ima od tega reviewer? Iz viewov in sponzorjev (kot je recimo dbrand) dobi več denarja, pa če hvali telefon, ali pa graja. Pa tudi samsungu se ne splača public image zjebat zaradi tega. Če je telefon dober, ga bojo hvalili.

Za s10 ni težko verjet da ima odlične reviewe, ker je telefon complete package. Ima by far najboljši zaslon, dober performance, dobro kamero, dobro baterijo, microsd, headphone jack, heart rate senzor pa še software za spremembo zdej že hvalijo (One UI). Po vsej verjetnosti ga lahko deklariramo za najboljši telefon leta 2019, čeprov smo v začetku leta. Galaxy S flagshipi so že od s7 naprej brez kompromisa in so vsako leto samo boljši. Edina slabost teh telefonov je, da so dragi.

Dpool ::

Groot je izjavil:

Dpool je izjavil:

Tako, Bixby button se lahko remappa. Ampak v vsakem primeru bo imel bixby opcijo, namrec remappas ga lahko ali na 2x click da se nekaj X odpre ali pa na enojni klik.
Splaca se seveda re-mappat enojni klik na nekaj usefull, in potem bo po defaultu dvojni klik Bixby.

Ne mores pa remappat na nek drug voice control app.


Uu imaš morda link do kakšnih navodil za tole? Ena izmed stvari, ki mi gre precej na živce ker konstantno po nesreči pritiskam


Tale video:

klinker ::

Groot je izjavil:

Dpool je izjavil:

Tako, Bixby button se lahko remappa. Ampak v vsakem primeru bo imel bixby opcijo, namrec remappas ga lahko ali na 2x click da se nekaj X odpre ali pa na enojni klik.
Splaca se seveda re-mappat enojni klik na nekaj usefull, in potem bo po defaultu dvojni klik Bixby.

Ne mores pa remappat na nek drug voice control app.


Uu imaš morda link do kakšnih navodil za tole? Ena izmed stvari, ki mi gre precej na živce ker konstantno po nesreči pritiskam


Settings->Advanced features->Bixby key

klinker ::

neo5468 je izjavil:

pa še software za spremembo zdej že hvalijo (One UI).


Sej je ze Samsung experience bil zelo dober. TouchWiz je bil pac slamparija, OneUI pa za zdaj na S8ki fura odlicno in BP. Zadeva je res precej boljsa lazja za uporabo, pa animacije so precej dodelane in sam vmesnik se lepsi kot prej, pa ze Samsung experience je eden lepsih in najbolj logicnih.
So pa zajebali pri S10ki to, da niso UFS 3.0 implementirali. Sam bom pocakal se na izid Note 10 in se nato odlocu kaj vzet.

abyssus ::

Ima že kdo telefon? :)

Jaz resno razmišljam o menjavi (trenutno lastnik S7), vendar nisem prednaročil. Me pa zanima, kako vam kaj drži baterija? Po prebiranju reddita je baje velika razlika v bateriji med Snapdragon in Exynos procesorjem - naši so Exynos, če prav razumem. Ima kdo kaj več info? Predvsem v praksi me zanima.

neo5468 ::

To generacijo je Exynos slabši v vseh razredih, proti snapdragonu. Slabši cpu, slabši gpu in slabša baterija. Vsaj v speed testih. Tukej lahko vidiš s10+ snapdragon 855 proti našem exynosu in je razlika kr velika:

T-Back ::

Kje pa je-bo možno dobit s10+/snapdragon 855 ?

Dimnik ::

Ameriški trg

T-Back ::

Ja itak Halo, to vsak ve. A kje v EU ga pa ne bo možno naročit?

abyssus ::

Zakaj sploh naredijo telefon z dvema procesorjema?

sm4rt4ss ::

neo5468 je izjavil:

To generacijo je Exynos slabši v vseh razredih, proti snapdragonu. Slabši cpu, slabši gpu in slabša baterija. Vsaj v speed testih. Tukej lahko vidiš s10+ snapdragon 855 proti našem exynosu in je razlika kr velika:



Običajni uporabnik tega ne bo opazil. Večina folka, ki kupuje flagship telefone sploh ne ve kaj je to Exynos ali Snapdragon ali kaj je RAM. Samo, da je najnovejši in najboljši. :)

T-Back ::

sm4rt4ss je izjavil:



Običajni uporabnik tega ne bo opazil. Večina folka, ki kupuje flagship telefone sploh ne ve kaj je to Exynos ali Snapdragon ali kaj je RAM. Samo, da je najnovejši in najboljši. :)

Če si ti toliko omejen in tega ne opaziš, govori to zase ne pa za druge.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

sm4rt4ss ::

T-Back je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:



Običajni uporabnik tega ne bo opazil. Večina folka, ki kupuje flagship telefone sploh ne ve kaj je to Exynos ali Snapdragon ali kaj je RAM. Samo, da je najnovejši in najboljši. :)

Če si ti toliko omejen in tega ne opaziš, govori to zase ne pa za druge.


Dude, chill. Delam v prodajalni, kjer imamo tudi mobilne telefone in cca. 75% ljudi pride s vprašanji, če je telefon hiter, če ma dobro kamero ali če baterija dolgo zdrži. Ko jim začneš razlagat razlike med Mediatekom in Snapdragonom in Exynosom ali da ima kamera Leica leče, pa jih zgubiš. Sej ni nič narobe s tem, pač se vsi ne spoznajo na telefone in hočejo nekaj kaj je novo in kaj je dobro ter hitro. Ostali pa smo pač malo bolj dovzetni za takšne stvari in raziščemo kaj se skriva pod zaslonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Dpool ::

Jaz se cakam na telefon S10+, pri A1 sem ga rezerviral pred dobrim tednom.

Vsi sprasujejo za SD procesor, nekaj sem moral spregledati, ker jaz pa pomnim, da so po Redditu preferirali Exynos, kar me je takrat presenetilo, saj tudi sam sem mislil da je SD boljsi.

LP

T-Back ::

sm4rt4ss je izjavil:


Večina folka, ki kupuje flagship telefone sploh ne ve kaj je to Exynos ali Snapdragon ali kaj je RAM. Samo, da je najnovejši in najboljši. :)

Dude, chill. Delam v prodajalni, kjer imamo tudi mobilne telefone in cca. 75% ljudi pride s vprašanji, če je telefon hiter, če ma dobro kamero ali če baterija dolgo zdrži.

Potem pa še bolj žalostno, da tak, ki dela v prodajalni, meče ven take traparije. Ni čudno, da smo tam kjer smo.
Ti kot prodajalec moraš precenit komu boš razlagal o osnovnih stvareh in komu o bolj tehničnih stvareh. Če boš meni začel s takimi te bom samo nekam poslal in šel v drugo trgovino.
Kdor kupuje tak telefon ga zanima še kaj drugega, kot to, kar ti misliš.

sm4rt4ss je izjavil:


.. in cca. 75% ljudi pride s vprašanji, če je telefon hiter, če ma dobro kamero ali če baterija dolgo zdrži.

Dude, chill. Ravno te stvari so odvisne od procesorja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

sm4rt4ss ::

Ok, mea culpa, ne bi smel posploševati. Itak, da precenim kdo ima več ali manj pojma in potem prilagodim katere informacije so pomembne za neko stranko. :)

chucki ::

Dpool je izjavil:

Jaz se cakam na telefon S10+, pri A1 sem ga rezerviral pred dobrim tednom.

Vsi sprasujejo za SD procesor, nekaj sem moral spregledati, ker jaz pa pomnim, da so po Redditu preferirali Exynos, kar me je takrat presenetilo, saj tudi sam sem mislil da je SD boljsi.

LP


Jaz tudi, telemach... Telefonov sploh še ni v slo, samo reklamirajo
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

louser ::

T-Back je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:


Večina folka, ki kupuje flagship telefone sploh ne ve kaj je to Exynos ali Snapdragon ali kaj je RAM. Samo, da je najnovejši in najboljši. :)

Dude, chill. Delam v prodajalni, kjer imamo tudi mobilne telefone in cca. 75% ljudi pride s vprašanji, če je telefon hiter, če ma dobro kamero ali če baterija dolgo zdrži.

Potem pa še bolj žalostno, da tak, ki dela v prodajalni, meče ven take traparije. Ni čudno, da smo tam kjer smo.
Ti kot prodajalec moraš precenit komu boš razlagal o osnovnih stvareh in komu o bolj tehničnih stvareh. Če boš meni začel s takimi te bom samo nekam poslal in šel v drugo trgovino.
Kdor kupuje tak telefon ga zanima še kaj drugega, kot to, kar ti misliš.

sm4rt4ss je izjavil:


.. in cca. 75% ljudi pride s vprašanji, če je telefon hiter, če ma dobro kamero ali če baterija dolgo zdrži.

Dude, chill. Ravno te stvari so odvisne od procesorja.

Oh, pa ravno Exynos ima proper NPU čip.

neo5468 ::

V s7, s8 in v nekaterih primerih tudi s9 je bil exynos boljši, sedaj je pa qualcomm končno dal vn dober procesor z 855. Pa sej tudi exynos v s10 ni slab, ampak 855 je pač boljši. Razlika v procesorjih za ameriški trg je pa zaradi modemov, kjer ima qualcomm monopol.

Pennywis3 ::

Ne morem verjet, da je S10e velik samo 14.2cm.
Po dolgem času spet dober telefon dokaj normalne velikosti, upam da začneju tudi drugi delati v tej smeri.
Zmaga bi bila, če bi naredili 5 - 5.5 inch telefon brez robov.

Machete ::

Pennywis3 je izjavil:

Ne morem verjet, da je S10e velik samo 14.2cm.
Po dolgem času spet dober telefon dokaj normalne velikosti, upam da začneju tudi drugi delati v tej smeri.
Zmaga bi bila, če bi naredili 5 - 5.5 inch telefon brez robov.


Saj to je toliko kot s8. Zanimivo oz. kul je, da so sploh ponudili to možnost, da modeli ne zgolj rastejo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-Back ::

Saj je tudi razlika v specifikacijah. V redu bi bilo, če bi recimo vsi trije imeli iste spec.
Moraš vzet v obzir, da je najmanjši najbolj podhranjen.

Machete ::

Aja? Ker včeraj sem na hitro videl, da ga cenijo isto kot navadni s10.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-Back ::

Slabši:
-displey,
-manjši delovni spomin-RAM(vsaj pri naših verzijah),
-kamera (selfi)
-Fingerprint pozicije (kakor za koga)
-baterija
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Pennywis3 ::

Machete je izjavil:

Pennywis3 je izjavil:

Ne morem verjet, da je S10e velik samo 14.2cm.
Po dolgem času spet dober telefon dokaj normalne velikosti, upam da začneju tudi drugi delati v tej smeri.
Zmaga bi bila, če bi naredili 5 - 5.5 inch telefon brez robov.


Saj to je toliko kot s8. Zanimivo oz. kul je, da so sploh ponudili to možnost, da modeli ne zgolj rastejo.


Hmm, niti ne, S8 je še večji kot S9, meni osebno je to prevelik telefon.
Tam okoli 14cm je max, da se ga da normalno z eno roko ga upravljat.

Machete ::

Kako je večji, če ni?: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
Enaka sta. S8 je za moje pojme na skrajni meji za 1 roko. Sicer pa imaš pomanjšanje delovnega okna za enoročno upravljanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-Back ::

S8 je 12mm višji od S9. In ožji za 6mm kar pomeni, da ga tako rekoč lažje prijet in upravljat z eno roko.

Machete ::

A potem so na gsm arena napačni podatki ali kaj sem spregledal?
BODY Dimensions 147.7 x 68.7 x 8.5 mm (5.81 x 2.70 x 0.33 in) 148.9 x 68.1 x 8 mm (5.86 x 2.68 x 0.31 in)
DisplaySize 5.8 inches, 84.8 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 5.8 inches, 84.8 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-Back ::

Zakaj napačni?

Machete ::

Trenutno se počutm kot v twilight zone.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419376 (6540) pygmalion
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425328 (3537) buttcrack
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447041 (5979) m0LN4r
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719533 (16420) louser

Več podobnih tem