» »

Voda obogatena s kisikom

Voda obogatena s kisikom

«
1
2

techuser ::

Pred nekaj leti so prodajali v trgovinah vodo obogateno s kisikom. Najbrž jim ni šlo dobro, ker so končali s prodajo. Ampak me zanima ali lahko navadno vodo doma obogatiš s kisikom, če imaš koncentrator kisika? Podobno kot ima nekdo doma ribe v avkariju samo da bi bila cevka od koncentratorja kisika tam. Kdo ve kaj o tem?
  • zaklenilo: zee ()

Unknown_001 ::

Ja seveda lahko. Aeracija vode oz. prezračevanje je ključno za kakšne ribnike in ostale stoječe vode, če bi rad, da karkoli dolgoročno živi notri. V nasprotnem primeru voda postane mrtva polna sluzi, alg in nerazpadlega organskega materiala.

Kako vodo obogatiti s kisikom? To lahko počneš na 2 načina. Oba dobesedno prezračujeta vodo. Eno je prepihovanje z zrakom (vpihuješ pod gladino), drugo pa nasilno mešanje kjer vodo dobesedno prepihaš, zmešaš z zrakom. Ta proces se v naravi dogaja ob slapovih, brzicah, deroče vode ki se zadevajo ob kamenje... zato tudi vsi hvalijo kakovost tekočih voda v hribih.

Voda bogata s kisikom je zdrava, ker sistem vodnih organizmov živi in jo vzdržuje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kakob ::

techuser je izjavil:

Pred nekaj leti so prodajali v trgovinah vodo obogateno s kisikom.


Ja to je že out. Zdaj je popularno tole:

Never take a financial advice from someone who works for a living.

Unknown_001 ::

kakob je izjavil:

techuser je izjavil:

Pred nekaj leti so prodajali v trgovinah vodo obogateno s kisikom.


Ja to je že out. Zdaj je popularno tole:



Zakaj voda iz pipe ni ok?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kakob ::

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj voda iz pipe ni ok?


Vprašaj Singapurčane.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Unknown_001 ::

kakob je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj voda iz pipe ni ok?


Vprašaj Singapurčane.


Popolnoma nevmesna in neuporabna pripomba.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kakob ::

Unknown_001 je izjavil:

kakob je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj voda iz pipe ni ok?


Vprašaj Singapurčane.


Popolnoma nevmesna in neuporabna pripomba.


Hvala enako!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

nsa_ag3nt ::

kakob je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj voda iz pipe ni ok?


Vprašaj Singapurčane.

https://redmart.com/product/footprints-...
Proizvajalec je iz down under (Avstralija).

Če gledam opis v about the brand:
Footprints is a Brand of Australian Fruit Juice (S) Pte Ltd portfolio. It was created to encourage the society to use less plastic bottle and move towards a sustainable world.

Potem gre za neke vrste hipstersko potrošništvo.

Vsekakor so v SG dovolj pametni, da bi lahko tudi sami naredili alkalno vodo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

gruntfürmich ::

alkalna voda? mislim da je vsaka iz pipe.

obogatena s kisikom? nisem siguren če je možno kaj takega na daljši rok. treba pogledat v tabele topnosti kisika v vodi in če lahko gre preko ravnotežne vrednosti za dalj časa pri viru kot je zrak, ki ima konstantno vredost kisika...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

alkalna voda? mislim da je vsaka iz pipe.

obogatena s kisikom? nisem siguren če je možno kaj takega na daljši rok. treba pogledat v tabele topnosti kisika v vodi in če lahko gre preko ravnotežne vrednosti za dalj časa pri viru kot je zrak, ki ima konstantno vredost kisika...


Ma če na poln šus odpreš vodo in natočš v kozarc , pa da maš še uno mrežico si jo itak prezraču. Dokler je voda tekoča, je zdrava. Iz tega razloga se po daljši odsotnosti ob vrnitvi v gospodinjstvo pusti pipo odprto par minut, da se voda pretoči in imaš svežo v ceveh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gruntfürmich ::

Unknown_001 je izjavil:

imaš svežo v ceveh.
hmmm, svežo iz črpališča? morda, če boš par 1000m^3 stočil...
ali vsaj iz alkatenke ki je napeljava pred hišo?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LeQuack ::

A se da kako vodo dobit ki je filtrirana čez nekaj iteracij blockhaina?
Quack !

jype ::

Ugodno prodam. 3l rinfuza je 0.2 BTC.

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Ugodno prodam. 3l rinfuza je 0.2 BTC.


Se kar norcuj, mogoce bojo tvoji otroci doziveli, ko bojo kupovali izvirsko filtrirano vodo. Ampak ker si jype, bos spet nekaj pametno spesnil in to oblikoval v odgovor. Pa ne misliti, da sem pohvalil tvojo pamet.

zee ::

kakob je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj voda iz pipe ni ok?


Vprašaj Singapurčane.


Voda iz pipe v Singapurju je povsem v redu. Resda nima vodnega kamna, vendar je to prej prednost kot slabost.

Vode z dodanim kisikom ali česarkoli so zgolj in samo marketing, ki nima prav nobenega vpliva na zdravje potrošnika, ampak zgolj tanjša njegovo denarnico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

imaš svežo v ceveh.
hmmm, svežo iz črpališča? morda, če boš par 1000m^3 stočil...
ali vsaj iz alkatenke ki je napeljava pred hišo?:D


Saj nisi edini porabnik. Bistveno je, da voda ne stoji predolgo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

c3p0 ::

gruntfürmich je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

imaš svežo v ceveh.
hmmm, svežo iz črpališča? morda, če boš par 1000m^3 stočil...
ali vsaj iz alkatenke ki je napeljava pred hišo?:D


Osvežit moraš le tisto od priključka do pipe, razen če je celo naselje šlo na dopust.

kakob je izjavil:


Ja to je že out. Zdaj je popularno tole:


Malo sode bikarbone vmešaš v vodi in dobiš enako? Koliko je zdravo, je pa drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Unknown_001 ::

c3p0 je izjavil:


Malo sode bikarbone vmešaš v vodi in dobiš enako? Koliko je zdravo, je pa drugo.


Ne preveč. Sem enkrat ta "kučni" nasvet, ki ga mamce kopirajo po internetsih in veselo delijo naprej probal, ker mi je kislina nagajala. Cel dan sem se od bolečin zvijal. Občutek tak kot da bi imel mačka brez glavobola.

Mislim ja... v majhnih količinah (1/2 male žličke jedilne bikarbone) pomaga da umiriš, ni pa zdravo to pit. Kisla voda (s CO2) je skorajda boljša kot bazična (alkalna). Želodec mora bit kisel. Dostikrat je dovolj, če samo razredčiš z vodo. Ne rabiš bikarbone pa teh pizdarij ala alkalna voda.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Meni soda bikarbona vedno instantno pomaga (npr. v primeru zgage po večerji včasih). Jo je treba pa res zgolj konico noža strest v kozarec, da zadostuje.

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

Ja seveda lahko. Aeracija vode oz. prezračevanje je ključno za kakšne ribnike in ostale stoječe vode, če bi rad, da karkoli dolgoročno živi notri. V nasprotnem primeru voda postane mrtva polna sluzi, alg in nerazpadlega organskega materiala.

Kako vodo obogatiti s kisikom? To lahko počneš na 2 načina. Oba dobesedno prezračujeta vodo. Eno je prepihovanje z zrakom (vpihuješ pod gladino), drugo pa nasilno mešanje kjer vodo dobesedno prepihaš, zmešaš z zrakom. Ta proces se v naravi dogaja ob slapovih, brzicah, deroče vode ki se zadevajo ob kamenje... zato tudi vsi hvalijo kakovost tekočih voda v hribih.

Voda bogata s kisikom je zdrava, ker sistem vodnih organizmov živi in jo vzdržuje.


Jezera bi rada slisala vec o tvoji teoriji o stojecih vodah.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:



Jezera bi rada slisala vec o tvoji teoriji o stojecih vodah.


V jezerih imaš lahko tokove, če ne drugega vsaj pritok sveže vode in odtok v podtalnico. Vsaka popolnoma mirujoča voda ki popolnoma stoji postane mlakuža
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

alkalna voda? mislim da je vsaka iz pipe.

obogatena s kisikom? nisem siguren če je možno kaj takega na daljši rok. treba pogledat v tabele topnosti kisika v vodi in če lahko gre preko ravnotežne vrednosti za dalj časa pri viru kot je zrak, ki ima konstantno vredost kisika...


Ma če na poln šus odpreš vodo in natočš v kozarc , pa da maš še uno mrežico si jo itak prezraču. Dokler je voda tekoča, je zdrava. Iz tega razloga se po daljši odsotnosti ob vrnitvi v gospodinjstvo pusti pipo odprto par minut, da se voda pretoči in imaš svežo v ceveh.


To nima nobene veze z zracenjem, temvec tem, da cevi lahko tudi proscajo snovi v vodo in tem, da se lahko v njih kaj zaredi. Recimo legionela al pa prebivalci Flinta ti lahko povedo, da ni samoumevno, da cevi ne korodirajo. Kar je sicer odvisno od same napeljave in materiala iz katerega so cevi (kaksni starejsi vodovodi). Oz. nihce ne mara postane vode.
Ne vem kaj ima to z zracenjem vode, ki ti ne bo popolnoma nic pomagalo. Vodo enostavno tocis, dokler ne pritece sveza.

slisi se kot brezvezen hype za nategovanje glupih ljudi.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:


To nima nobene veze z zracenjem, temvec tem, da cevi lahko tudi proscajo snovi v vodo in tem, da se lahko v njih kaj zaredi. Recimo legionela al pa prebivalci Flinta ti lahko povedo, da ni samoumevno, da cevi ne korodirajo. Kar je sicer odvisno od same napeljave in materiala iz katerega so cevi (kaksni starejsi vodovodi). Oz. nihce ne mara postane vode.
Ne vem kaj ima to z zracenjem vode, ki ti ne bo popolnoma nic pomagalo. Vodo enostavno tocis, dokler ne pritece sveza.

slisi se kot brezvezen hype za nategovanje glupih ljudi.


Lej, saj se ne rabiš ven metat s svojo ignoranco, če ti dejstva niso všeč. Stoječe vode, kjer ni dotoka in odtoka se prezračuje, sicer postanejo mrtve polne organskega odpada in sluzi. Povedal sem kot zanimivost, ne pa da boš to doma počel, razen če rabiš za umetni bajer.

In seveda, bolj zdravo je vodo iz pipe pretočit ven pa naj gre v odtok in počakaš da priteče sveža, ki ni upajsana. Tu se strinjam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


To nima nobene veze z zracenjem, temvec tem, da cevi lahko tudi proscajo snovi v vodo in tem, da se lahko v njih kaj zaredi. Recimo legionela al pa prebivalci Flinta ti lahko povedo, da ni samoumevno, da cevi ne korodirajo. Kar je sicer odvisno od same napeljave in materiala iz katerega so cevi (kaksni starejsi vodovodi). Oz. nihce ne mara postane vode.
Ne vem kaj ima to z zracenjem vode, ki ti ne bo popolnoma nic pomagalo. Vodo enostavno tocis, dokler ne pritece sveza.

slisi se kot brezvezen hype za nategovanje glupih ljudi.


Lej, saj se ne rabiš ven metat s svojo ignoranco, če ti dejstva niso všeč. Stoječe vode, kjer ni dotoka in odtoka se prezračuje, sicer postanejo mrtve polne organskega odpada in sluzi. Povedal sem kot zanimivost, ne pa da boš to doma počel.

In seveda, bolj zdravo je vodo iz pipe pretočit ven pa naj gre v odtok in počakaš da priteče sveža, ki ni upajsana. Tu se strinjam.


In nisem opazil, da bi bi mi iz pipe tekla voda polna organske odpada in sluzi. Tudi, ko ni nihce odprl pipe pol leta. Le kako je to mogoce, ce drzijo tvoje besede:)
Voda v plastenkah se tudi pritozuje nad nepravicnostjo, ko caka in ne dobi zeljene organske navlake.
Pa ribniki tudi zelijo slisati kaj vec o tvojo teoriji. Pa ribe, zabe in drug zivelj zeli pomoc pri evakuaciji.

Sej vem, da ti je tezko razumeti, da obstajajo drugi faktorji, ki vplivajo na stanje vode. Si pac simple minded.

Bottom line, voda bogata s kisikom je nateg. Mogoce pa imas skrge in jih not namakas, pol bi tvoja zaskrbljenost bila opravicena.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:



In nisem opazil, da bi bi mi iz pipe tekla voda polna organske odpada in sluzi. Tudi, ko ni nihce odprl pipe pol leta. Le kako je to mogoce, ce drzijo tvoje besede:)
Voda v plastenkah se tudi pritozuje nad nepravicnostjo, ko caka in ne dobi zeljene organske navlake.
Pa ribniki tudi zelijo slisati kaj vec o tvojo teoriji. Pa ribe, zabe in drug zivelj zeli pomoc pri evakuaciji.

Sej vem, da ti je tezko razumeti, da obstajajo drugi faktorji, ki vplivajo na stanje vode. Si pac simple minded.

Bottom line, voda bogata s kisikom je nateg. Mogoce pa imas skrge in jih not namakas, pol bi tvoja zaskrbljenost bila opravicena.


Aha... že vidim, da se spet ne bomo nič zmenili, ker ne razumeš konteksta. Ali pa se rad delaš neumnega in si zoprn.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Jaz si flaso vode vedno tresem 5 minut preden odprem, ker drugace ima okus po algah, zato pa je v flasi polek vode na vrhu mal zraka, da to zmesas notr. Sej pise, pretresi pred uporabo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dexterboy ::

off topic;
Ej, vidva, kuckuc i aeroplan, pejta se na maraton pričkat kaj je prav...
Ali napišita kaj uporabnega ali pa umirita tipkovnico...
on topic;
že leta, odkar je stric iz Zagreba prinesel Britto, uporabljam le-to. Ko še ni bilo zastopnika v SLO, sem hodil po filtre na obisk v ZG :) Vodo from plasteneke pa ne uporabljam razen v redkih primerih. Mi gre tole "plastificiranje" že pošteno na organ. Steklenice pa noče nihče furati s seboj, navkljub temu, da vsi kažejo mišice :))
off topic;
"baba rekla, baba kazala", da naj bi tudi LJ aqua from pipa izgubljala na kvaliteti. Ampak se nisem še nič poglabljal v tej smeri. Znanka dela na inštitutu, pa jo vsakič pozabim pobarati :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Unknown_001 ::

In kaj je s plastiko narobe, razen tega, da je deponiranje slednje odvisno od discipline posameznika? PET je inerten za telo.

Ali ima voda dovolj kisika je v naravi dober indikator čistoče. Saj vida če jo neprodušno zapreš bo že počakala in zdržala dokler je ne boš dal na sonce in dal mikroorganizmom šanso da se namnožijo. Nobene znanosti ni.

Tipsona je zanimalo kako se voda bogati s kisikom. Jaz sem mu samo pojasnil kako ta proces poteka v naravi in zakaj je pomemben. Sama vsebnost kisika pa v čisti vodi nima neke blage veze za zdravje tebe. Za zdravje organizmov, ki bivajo notri pa ogromen. Če vse crkne je štala vkolikor je voda na toplem, izpistavljena svetlobi pa še na prostem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

dexterboy je izjavil:

off topic;
Ej, vidva, kuckuc i aeroplan, pejta se na maraton pričkat kaj je prav...
Ali napišita kaj uporabnega ali pa umirita tipkovnico...
on topic;
že leta, odkar je stric iz Zagreba prinesel Britto, uporabljam le-to. Ko še ni bilo zastopnika v SLO, sem hodil po filtre na obisk v ZG :) Vodo from plasteneke pa ne uporabljam razen v redkih primerih. Mi gre tole "plastificiranje" že pošteno na organ. Steklenice pa noče nihče furati s seboj, navkljub temu, da vsi kažejo mišice :))
off topic;
"baba rekla, baba kazala", da naj bi tudi LJ aqua from pipa izgubljala na kvaliteti. Ampak se nisem še nič poglabljal v tej smeri. Znanka dela na inštitutu, pa jo vsakič pozabim pobarati :)

Lahko malo vec poves o tej vodi (h2o), kaksen ima PH, vodnega kamna in ostalih mineralov? Ce hoces pravo vodo, pijes destilirano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:

dexterboy je izjavil:

off topic;
Ej, vidva, kuckuc i aeroplan, pejta se na maraton pričkat kaj je prav...
Ali napišita kaj uporabnega ali pa umirita tipkovnico...
on topic;
že leta, odkar je stric iz Zagreba prinesel Britto, uporabljam le-to. Ko še ni bilo zastopnika v SLO, sem hodil po filtre na obisk v ZG :) Vodo from plasteneke pa ne uporabljam razen v redkih primerih. Mi gre tole "plastificiranje" že pošteno na organ. Steklenice pa noče nihče furati s seboj, navkljub temu, da vsi kažejo mišice :))
off topic;
"baba rekla, baba kazala", da naj bi tudi LJ aqua from pipa izgubljala na kvaliteti. Ampak se nisem še nič poglabljal v tej smeri. Znanka dela na inštitutu, pa jo vsakič pozabim pobarati :)

Lahko malo vec poves o tej vodi (h2o), kaksen ima PH, vodnega kamna in ostalih mineralov? Ce hoces pravo vodo, pijes destilirano.


Destilirana je ogabna za pit. Pa še zbolu boš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gruntfürmich ::

nobeden ne bo zbolel od destilirane.
če pa je ogabna pa ne verjamem.

in zapomnite se da pH vaše vode iz pipe ni nikoli 7, ampak po mojem v sloveniji vedno bazičen.
pH 7 je mišljeno kot da je v mediju samo molekula H2O, kar pa v pitni vodi seveda ni. lahko pa je ph 7 če je enako bazičnih kontaminantov kot kislih in se potem nevtralizirata.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ripmork ::

Unknown_001 je izjavil:


V jezerih imaš lahko tokove, če ne drugega vsaj pritok sveže vode in odtok v podtalnico. Vsaka popolnoma mirujoča voda ki popolnoma stoji postane mlakuža

Tako je.
Če voda miruje, pride sčasoma do evtrofikacije (kopičenje organske snovi > razrast alg > lots of problems). Blejsko jezero ima bistveno manjši pretok kot Bohinjsko recimo, zato je tudi prisotnost organske snovi na Bledu problem in je odsvetovano kopanje v tej vodi. Ekosistemi so bistveno kompleksnejša stvar, kot si marsikdo predstavlja.

Sama vsebnost kisika pa v čisti vodi nima neke blage veze za zdravje tebe. Za zdravje organizmov, ki bivajo notri pa ogromen. Če vse crkne je štala vkolikor je voda na toplem, izpistavljena svetlobi pa še na prostem.

+1

m0LN4r ::

Če voda miruje, pride sčasoma do evtrofikacije (kopičenje organske snovi > razrast alg > lots of problems). Blejsko jezero ima bistveno manjši pretok kot Bohinjsko recimo, zato je tudi prisotnost organske snovi na Bledu problem in je odsvetovano kopanje v tej vodi. Ekosistemi so bistveno kompleksnejša stvar, kot si marsikdo predstavlja.

In ko to sfiltriras in ne dodas kisika, dobis kaj? - vodo.

Teoreticno v 8 deci vode zmiksas 1 deci mulja, 1 deci organskih odpadkov, dobis en liter mlake xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

Kje je point pitja vode z mehurčki kisika?

m0LN4r ::

? \(°_o)/?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pegasus ::

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ne bo zbolel od destilirane.
Haha, da ne bo kdo to verjel. Je eden najbolj bolečih načinov za se fentat ...

zee je izjavil:

Vode z dodanim kisikom ali česarkoli so zgolj in samo marketing, ki nima prav nobenega vpliva na zdravje potrošnika,
O ja, ima. Negativnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Unknown_001 ::

pegasus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ne bo zbolel od destilirane.
Haha, da ne bo kdo to verjel. Je eden najbolj bolečih načinov za se fentat ...


Osmoza je große Scheiße
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kakob ::

pegasus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ne bo zbolel od destilirane.
Haha, da ne bo kdo to verjel. Je eden najbolj bolečih načinov za se fentat ...


Ok še povej koliko jo je potrebno popiti da te fenta? Jaz sem jo poskusil -- still here.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

m0LN4r ::

Zraven slanih cevapov je lahko popijes kr velik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

Unknown_001 je izjavil:

pegasus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ne bo zbolel od destilirane.
Haha, da ne bo kdo to verjel. Je eden najbolj bolečih načinov za se fentat ...


Osmoza je große Scheiße

Osmozo bi ravno slovenski vodarji morali uporabljati da bi znižali to prekomerno trdoto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dope1337 ::

Ti bi na racun mehcanja vode iz nje izlocil se vse ostalo, kar je dejanako dobro v njej?

Mehka voda je btw za clovesko organizem slabsa, kot trda.

Pij mehko vodo eno leto brez dodatnega vnosa prepotrebnih rudnim, pa da te vidimo
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Unknown_001 ::

dope1337 je izjavil:

Ti bi na racun mehcanja vode iz nje izlocil se vse ostalo, kar je dejanako dobro v njej?

Mehka voda je btw za clovesko organizem slabsa, kot trda.

Pij mehko vodo eno leto brez dodatnega vnosa prepotrebnih rudnim, pa da te vidimo


Za sanitarno rabo je ok. Za užvanje pa kot si že pogruntal, ni ok.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Zato pa je najboljsa voda tista, kera ma vsaj 4,5% alkohola aka pivo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:

Zato pa je najboljsa voda tista, kera ma vsaj 4,5% alkohola aka pivo.


Ka so to kaplce za oči?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gruntfürmich ::

Ti bi na racun mehcanja vode iz nje izlocil se vse ostalo, kar je dejanako dobro v njej?
polovico mehkejša, kakih 12 stopinj. to bi bilo po mojem optimum.

Pij mehko vodo eno leto brez dodatnega vnosa prepotrebnih rudnim, pa da te vidimo

ne pijem veliko vode. in res meniš da dobiš z vodo dosti rudnin?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

snipex ::

gruntfürmich je izjavil:

Ti bi na racun mehcanja vode iz nje izlocil se vse ostalo, kar je dejanako dobro v njej?
polovico mehkejša, kakih 12 stopinj. to bi bilo po mojem optimum.

Pij mehko vodo eno leto brez dodatnega vnosa prepotrebnih rudnim, pa da te vidimo

ne pijem veliko vode. in res meniš da dobiš z vodo dosti rudnin?


Ni problem v tem, da ne dobiš dosti mineralov preko vode. Problem je da destilirana voda zelo rada nase veže vsega kar se dotakne (dobro topilo). To pomeni, da ko ti to spiješ ti dejansko minerale posrka vn iz telesa kar pa pomojem ni ravno vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snipex ()

oracle ::

snipex je izjavil:

To pomeni, da ko ti to spiješ ti dejansko minerale posrka vn iz telesa kar pa pomojem ni ravno vredu.

Joj paranoiki, destilirana voda ti ne bo nič posrkala iz telesa. Koncentracija nečistoč v pitni (trdi) vodi je strašansko nizka. Če spiješ destilirano, se ti takoj pomeša z želodčnim sokom in ni več destilirana. Če zraven še kakorli poješ, je pa sploh neproblematično. Edino zelo velike količine destilirane vode in to vsak dan celo leto bi mogoče privedlo do problemov. Načeloma itak vsi popijemo premalo vode in zaužijemo preveč soli. Kvečjem bi nam koristilo, če bi vsak dan popili pol litra destilirane vode.

Ontopic: kisik rabimo v pljučih, ne v želodcu. A je res treba debato o temu?

Unknown_001 ::

oracle je izjavil:

snipex je izjavil:

To pomeni, da ko ti to spiješ ti dejansko minerale posrka vn iz telesa kar pa pomojem ni ravno vredu.

Joj paranoiki, destilirana voda ti ne bo nič posrkala iz telesa. Koncentracija nečistoč v pitni (trdi) vodi je strašansko nizka. Če spiješ destilirano, se ti takoj pomeša z želodčnim sokom in ni več destilirana. Če zraven še kakorli poješ, je pa sploh neproblematično. Edino zelo velike količine destilirane vode in to vsak dan celo leto bi mogoče privedlo do problemov. Načeloma itak vsi popijemo premalo vode in zaužijemo preveč soli. Kvečjem bi nam koristilo, če bi vsak dan popili pol litra destilirane vode.

Ontopic: kisik rabimo v pljučih, ne v želodcu. A je res treba debato o temu?


Tipa je zanimalo kje je fora in kako se kisik raztaplja v vodi. Mislim, da je dobil več kot dovolj odgovorov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dexterboy ::

Destilirana je ČISTA voda, torej zgolj in samo H2O. Če jo piješ, dejansko lahko zboliš, ker ne dobiš zraven nobene "kemije", ki je v vodi v naravi.
@m0LN4r;Če me sprašuješ za Zokigrad Aqua-o, nisem delal še nobenih testov. Bom pa pobaral kolegico, ki dela na institutu za zdravje. Britto pa itak prodajajo povsod, sam se lahko prepričaš kaj je to.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

dexterboy je izjavil:

Če jo piješ, dejansko lahko zboliš, ker ne dobiš zraven nobene "kemije", ki je v vodi v naravi.
Dajte prosim vsaj osnovnošolsko kemijo in biologijo ponovit, preden se tu oglašate z neumnostmi ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721435 (9912) denabiker
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811177 (9086) Spajky
»

Sobna fontana - dodatek za vodo

Oddelek: Loža
315711 (4200) fikus_
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926373 (23853) SkIDiver
»

Sandy Bridge-E serijsko z vodnim hlajenjem?

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
175912 (4845) Pyr0Beast

Več podobnih tem