» »

Ali lahko nadomestim glavne prednje žarnice avta z led

Ali lahko nadomestim glavne prednje žarnice avta z led

«
1
2

umexteacher ::

V starem avtu bi posodobil žarnice prednjih luči z led. Je to že kdo testiral tu pri nas? Zavajajo kaj s podatkom o watih, so lumni bol merodajni? Obstajajo kakšne boljše nekitajske? Imajo nek ventilator za hlajenje, ki upam da ne crkuje pogosto. Plačam homologacijo cca 35€ ali to enostavno ni izvedljivo?

oiwedfhjweif ::

Homologacija ne bo šla skozi.

nsa_ag3nt ::

Ne počni tega.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

krneki0001 ::

Če imaš luči z lečo, potem mogoče celo bo normalno izgledalo in svetilo. Če nimaš, potem je brez veze, ker ne bo svetilo kot mora in bo motilo ostale voznike, ki ti vozijo nasproti.

Vsekakor pa ne bo šlo skozi homologacijo, če proizvajalec avtomobila ni predpisal takih žarnic za tvoj avto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pero50 ::

led žarnica mora imeti koncentriran vir svetlobe v isti točki kot klasična halogenska žarnica. Če nima, potem se ti na leči snop ne razporedi tako kot bi se moral in nimaš ostre odrezane linije pri kratkih lučeh. Kitajske led žarnice imajo 3x preveč lumnov in 3x preveč wattov + če nimajo samo dveh majhnih led diod v isti točki kot halogenka sveti previsoko.
Homologirat tega ne moreš.

Kupi original xenon/led, ali pa menjaj avto.

Unknown_001 ::

Ciganija.

Kupi avto s serijskimi ledicami in basta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mailer ::

Pa led žarnice so 30€ nov awwto pa 20k no...:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Unknown_001 ::

mailer je izjavil:

Pa led žarnice so 30€ nov awwto pa 20k no...:D


Je pa vsaj izpraven.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pero50 ::

edit* preveč - beri overrated.

Stari maček ::

Lahko menjaš, če je ledika na pravem mestu. Menjal sem jih na par vozilih in so vedno šle na tehničnem skozi. Obstajajo take z ventilatorji in take brez. Če ima avto canbus obvezn vzami canbus ready.

Če se bojiš, da bodo premočne, vzami tele:
New H4 LED COB Motorcycle Bike Hi/Lo Headlight Lamp Bulb DC10-80V 6000K High Quality Drop Shipping
https://s.click.aliexpress.com/e/ccsuo0...

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Za kakšen avto gre? Ali ima žaromet lečo ali ne? Ker če nima, ne bo šlo.

zee ::

Fizično lahko zamenjaš, vendar te lahko policaji kadarkoli ustavijo in oglobijo. Sem bil na tvojem mestu in fasal kazen prav zaradi tega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FireSnake ::

Torej, na kratko: LED no go za starejše avtomobile?
Rešitev ne obstaja.

Tudi ta (zgoraj navedena):
https://www.aliexpress.com/item/New-H4-...
ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stari maček ::

zee je izjavil:

Fizično lahko zamenjaš, vendar te lahko policaji kadarkoli ustavijo in oglobijo. Sem bil na tvojem mestu in fasal kazen prav zaradi tega.

A dej no? Edini merodajni postopek za ugotavljanje nepravilnosti je tehnični pregled. In če tam ugotovijo, da je svetilnost in oblika snopa v mejah normativov, ti noben policaj ne more napisat kazni.

zk_eu ::

Da se zamenjati. Ampak z LED žarnicami za 30 EUR boš bolj jezil sebe in nasproti vozeče voznike zaradi nepravilnega snopa. Kvalitetne LED žarnice, če se prav spomnim, so od 120 EUR naprej. Tisto pa sveti kot mora in daje lep snop svetlobe.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ginekk ::

Stari maček je izjavil:

zee je izjavil:

Fizično lahko zamenjaš, vendar te lahko policaji kadarkoli ustavijo in oglobijo. Sem bil na tvojem mestu in fasal kazen prav zaradi tega.

A dej no? Edini merodajni postopek za ugotavljanje nepravilnosti je tehnični pregled. In če tam ugotovijo, da je svetilnost in oblika snopa v mejah normativov, ti noben policaj ne more napisat kazni.


Ni pomembno. Policaj ti lahko ob sumu nameščenih nehomologiranih naprav odredi izredni tehnični pregled, vzame tablice na mestu. In takrat bodo "malo bolj" podrobno pregledovali. Takrat se vtaknejo v vsako malenkost.

To so nazadnje počeli masovno okoli leta 2000 ko je bil močan vpliv Fast n Furious kulture... Na ta način so razbili vso takratno ilegalno draganje.

zee ::

To so poceli tudi okrog 2009/10. Masovno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FireSnake ::

zk_eu je izjavil:

Da se zamenjati. Ampak z LED žarnicami za 30 EUR boš bolj jezil sebe in nasproti vozeče voznike zaradi nepravilnega snopa. Kvalitetne LED žarnice, če se prav spomnim, so od 120 EUR naprej. Tisto pa sveti kot mora in daje lep snop svetlobe.



In kje se to kupi?
Življenska doba?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

zee ::

FireSnake je izjavil:

zk_eu je izjavil:

Da se zamenjati. Ampak z LED žarnicami za 30 EUR boš bolj jezil sebe in nasproti vozeče voznike zaradi nepravilnega snopa. Kvalitetne LED žarnice, če se prav spomnim, so od 120 EUR naprej. Tisto pa sveti kot mora in daje lep snop svetlobe.



In kje se to kupi?
Življenska doba?


V zarometih tudi potrebujes mehanizem, ki ti samodejno nastavi/nastavlja snop tako, da ne slepis nasproti vozecih voznikov, kar je glavni razlog, zakaj ne gre kar tako zamenjati navadnih zarnic z LED.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

zk_eu ::

A veš, da se ne spomnim, ker je že nekaj časa od tega. Mislim pa, da je znanec, ki mi je razlagal o tem, dal nekaj takega gor: https://www.ebay.com/itm/Philips-X-trem...

On se je na te stvari tudi malo bolj spoznal in snop naštimal tako, da je svetilo kot mora brez motilnosti za nasprotne voznike. Ko mi je poslal sliko osvetljene ceste prej in potem, pa res lepa razlika. Ampak je že nekaj časa od tega.

Seveda pa tega ne moreš homologirati. In ja, lahko dobiš izredni tehnični pregled, če ima policaj slab dan, kot ti je že nekdo zapisal.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

dvihtelic ::

no da ti še jaz delim, sem v megana 2 letnik 2006 dal led kit in ja ima lečo....res je da so kitajske ampak ti povem da je škoda časa in denarja za to. sveti za en k....kako je pa z Philips za 170$ ne vem, samo ne tlači sranja notri....

edi45 ::

Če ima avto lečo se da, ampak se ne splača, ker vseeno slabo sveti. Sem videl pri kolegu na Mercedes R-u, ker vseeno ni prava LED luč, kot pri novejših avtih. Če pa tega ne veš kje dobiti LED žarnice, pa je res boljše da sploh ne probaš menjat. Silux.si, superstrela.si, mstyling.si, mcenter.si, ebay itd

dvihtelic ::

Če želiš probati, pridi do mene pa ti dam za poskusit...

joze67 ::

Tile se hvalijo s certifikati ("DOT & CE & Rohs compliance").

edi45 ::

joze67 je izjavil:

Tile se hvalijo s certifikati ("DOT & CE & Rohs compliance").


Poceni kitajsko sranje. Se philips led zarnice z ventilatorji imajo probleme s pregrevanjem in posledično izgubi svetilnost

joze67 ::

To je druga stvar. Če ima OP star avto in ga ne vozi 24/7, tega pojava morda ne bo opazil. Bo pa ob srečanju s policijo/TP miren. Če ti certifikati seveda veljajo.

krneki0001 ::

Poleg certifikata je za take in podobne zadeve potrebno imeti tudi potrdilo o strokovni vgradnji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Nikonja ::

Če bi tiste od 5 eur svetlile enako kot tiste tovarniške katere ti računajo po 1000 eur in več (veeem da je marža velika ampak vseen) potem bi vsi to naredili. Jaz osebno na novem avtu imam led luči, in če se ne motim ima vsaka luč 16 ledic katere se potem prilagajajo cesti glede na kar nekaj parametrov, ampak če nebi bile fokusirane tisti v nasprotni strani bi bil slep.

joze67 ::

Kateri organ izdaja potrdilo o strokovni vgradnji elementa s podnožjem H4 ali H7? Saj OP menda ne bo zamenjal žarometa. (Avta očitno tudi ne.)

zee ::

Tehnicni pregledi v Ljubljani, ali kar je ze tista zadeva pri LPP-ju?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

joze67 je izjavil:

Kateri organ izdaja potrdilo o strokovni vgradnji elementa s podnožjem H4 ali H7? Saj OP menda ne bo zamenjal žarometa. (Avta očitno tudi ne.)


Ker gre za spremembo na avtomobilu in menjavo dela, ki ni homologiran, mora vgradnjo nek mehanik potrditi in s svojim podpisom garantirati, da je zadevo strokovno vgradil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

edi45 ::

umexteacher je izjavil:

V starem avtu bi posodobil žarnice prednjih luči z led. Je to že kdo testiral tu pri nas? Zavajajo kaj s podatkom o watih, so lumni bol merodajni? Obstajajo kakšne boljše nekitajske? Imajo nek ventilator za hlajenje, ki upam da ne crkuje pogosto. Plačam homologacijo cca 35EUR ali to enostavno ni izvedljivo?


NE MOREŠ. Avto si kupi boljši. Ker LED tehnologija je zasnovana na odbijanju svetlobe oz zrcaljenju, ni to xenon ko direkt sveti na cesto. In to ni takšna LED žarnica kot misliš da je. To je več LED diod v sami luči in ne ena kitajska žarnica za 15EUR. Ja te kitajske zelo zavajajo, saj ni možno da doseže 8000 lumnov, imajo tudi probleme s pregrevanjem, še Philipsove z ventilatorjem ko se pregreje začne zgubljat svetilnost in utripat itd. Ne moreš homologirat in zelo slabo sveti to, ker ni luč narejena za LED-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Veron ::

Če želiš, da ti LED sveti tako kot je treba, je tole edina varjanta => https://www.theretrofitsource.com/compl...

Vse ostalo pa škoda časa. Sem kupil kar nekaj zadev, Philips H7 LED (jih imam še vedno doma, še v 4000k barvi po naročilu), Cree XHP70 pa je vse tako tako. Navadna Osram NB sveti dlje kot teli LED kiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

737 ::

Pri nehomologiranih svetilih zna, poleg jemanja tablic in izrednih tehničnih pregledov, biti težava tudi pri morebitni udeležbi v prometni nezgodi, ko pretkana zavarovalnica prevali povnitev nastale škode na lastnika omenjenih žarometov.

Machete ::

Pravilno. Ker bom kmalu dal v avto eno ježevko, za vse te čefurske luči vgrajene doma v garaži in bom samo okno odprl ob pravem času. Sploh ksenon, ki sveti v krošnje dreves in nasproti vozečim v glavo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Veron ::

737 je izjavil:

Pri nehomologiranih svetilih zna, poleg jemanja tablic in izrednih tehničnih pregledov, biti težava tudi pri morebitni udeležbi v prometni nezgodi, ko pretkana zavarovalnica prevali povnitev nastale škode na lastnika omenjenih žarometov.

ni čisto res, to je bila debata že v drugi temi. To bi izključno držalo, če je vzrok za prometno nesrečo "nepravilna luč ki zaslepi", ampak to dokazat je skoraj nemogoče (sploh ko je avto razbit spredaj).

dvihtelic ::

zakaj je težko dokazati? Ko pelješ avto ocenit na pregled, takoj vidijo

fujtajksel ::

krneki0001 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Kateri organ izdaja potrdilo o strokovni vgradnji elementa s podnožjem H4 ali H7? Saj OP menda ne bo zamenjal žarometa. (Avta očitno tudi ne.)


Ker gre za spremembo na avtomobilu in menjavo dela, ki ni homologiran, mora vgradnjo nek mehanik potrditi in s svojim podpisom garantirati, da je zadevo strokovno vgradil.


sami loleki ste tu gor. Za eno ku*čevo žarnico ne rabiš ne homologacije in ne garancije od mehanika, da je zadeva "strokovno vgrajena". Sploh preberete kaj napišete?


Kdo je tu lolek? Ta ku*čeva LED žarnica pač nima enake geometrije, zato je snop lahko precej drugačen, in ima predvsem višjo svetilnost (sicer ponavadi k sreči ni tolk lumnov kot piše, vseeno več kot bi smelo bit). Z enako svetilnostjo nisem videl da bi kdo ponujal. Za višjo pa je zahteva avtomatska regulacija višine snopa in najbrž tudi pranje (pri enih manjših novih avtkih obstajajo serijske LED brez tega ampak niso kej ekstra svetle).
Tako da legalno zagotovo ni, je pa zlahka opazno - močne čudno bleščeče modrikaste luči, vsakemu policaju je takoj jasno kolk je ura če je avto budget klase, pa na tehničnih tudi vsi vedo za tiste ventilatorčke ali štrleče pasivne hladilnike zadaj. Imam malo čudne serijske HID s parabolo in se na na tehničnem pogosto zataknejo obnje.
Na cesti vidim preveč pacientov s preveč bleščečimi kratkimi lučmi, med katerimi so pogosti zgoraj opisani primerki, zato ne podpiram.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

joze67 ::

Na tehničnem lepo izmerijo, kam sveti luč in ne, koliko ven gleda na drugi strani.
Čeprav, ja, bi opazili tudi to.

darkolord ::

fujtajksel je izjavil:

Kdo je tu lolek? Ta ku*čeva LED žarnica pač nima enake geometrije, zato je snop lahko precej drugačen, in ima predvsem višjo svetilnost (sicer ponavadi k sreči ni tolk lumnov kot piše, vseeno več kot bi smelo bit). Z enako svetilnostjo nisem videl da bi kdo ponujal. Za višjo pa je zahteva avtomatska regulacija višine snopa in najbrž tudi pranje (pri enih manjših novih avtkih obstajajo serijske LED brez tega ampak niso kej ekstra svetle).
Kolikor vem, za halogenke svetilnost ni omejena.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

krneki0001 ::

krneki0001 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Kateri organ izdaja potrdilo o strokovni vgradnji elementa s podnožjem H4 ali H7? Saj OP menda ne bo zamenjal žarometa. (Avta očitno tudi ne.)


Ker gre za spremembo na avtomobilu in menjavo dela, ki ni homologiran, mora vgradnjo nek mehanik potrditi in s svojim podpisom garantirati, da je zadevo strokovno vgradil.


sami loleki ste tu gor. Za eno ku*čevo žarnico ne rabiš ne homologacije in ne garancije od mehanika, da je zadeva "strokovno vgrajena". Sploh preberete kaj napišete?


Ti prebereš kaj smo zapisali mi?
Ni problem žarnice vtaknit v luč in priklopit, pa že sveti. Nekaj drugega je homologacija LED svetila v avtomobilu, ker je avto prestar in proizvajalec ni homologiral led luči v takem avtomobilu. In č proizvajalec avtomobila ni LED tehnologije predpisal in vgrajeval v tvoj avto, boš lahko homologiral samo in izključno na podlagi potrdila o strokovni vgradnji in TUV certifikata, ki ga boš dobil poleg LED žarnic. Brez tega ne boš mogel homologirat zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

fujtajksel ::

darkolord je izjavil:

Kolikor vem, za halogenke svetilnost ni omejena.


Je pa najbrž omejena moč in preko nje svetilnost po nekih zakonih fizike. So menda ene malo svetlejše ki pa prej crknejo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

joze67 ::

Tyrell:
The light that burns twice as bright burns half as long - and you have burned so very, very brightly, LED.

MadMax ::

Vse se zreducira na eno samo vprašanje: ali imaš denar, ali ga nimaš.

Celo temo drži živo trol brez denarja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

novaa ::

a je kaj novega na tem področju?

Gledal sem TESTE ledic ki jih vstaviš namesto halogenk....
Mi bodo trgali jajca če menjam te žarnice za kaj bolj konketnega?

mirator ::

Kot je bilo že rečeno. Ne delaj tega. Če hočeš imeti LED sijalke je treba urediti kompletno optiko.

Taip4n ::

Just dont. Pls. Najboljši so modeli, ki imajo xenon/led kit brez leče...

ivi ::

Kolikor je meni znano je trenutno edini proizvajalec led žarnic, ki ima dejansko legalno dovoljenje za uporabo v cestnem prometu proizvajalec Osram pa še to le za določen tip avtomobilov. Žaromete je po zamenjavi žarnic potrebno obvezno nastavit na novo saj drugače motijo nasproti vozeče. Seveda je potrebno pri nas to zadevo homologirat. Na koncu te ta špas košta cca 200 eur. Nisem glih 100% siguren glede tega ali pri nas gre to skozi ali ne, vem pa da v nemčiji, hrvaški in še kje gre to brez problema skozi in če se spomnem bi naj v avtomobilistični oddaji volan bilo omenjeno, da gre tudi pri nas.

NoFear85 ::

zlobcek ::

Vozim LED H4 na navadnih zarometih brez lece odkar imam avto (od 2015 naprej vw caddy) in so top in me tudi ustavil še ni nihče in tudi požmigal mi ni nihče do zdaj. Imam pa LED brez ventilatorjev, enkrat sem jih moral že zamenjat in so zdaj točno tele ampak jih nisem kupil na tej strani:
https://www.tehnoshop.net/led-kit-kompl...
Mislim da nisem dal toliko denarja, ene 70 so bile takrat. Kar je še vedno veliko v primerjavi s halogenkam glede na to, da so zadnje crknile po 5 letih. Iz tega vidika ni ravno racionalen nakup.

Ledice odrežejo snop kot nož na ustrezni višini, bi rekel da precej bolj agresivno kot halogen. Na prejšnji kanti sem vozil najprej kitajski HID in tisti ima res čisto razgonjen, neusmerjen snop. Potem sem tam zamenjal za LED H7. Zdaj imam H4 in ti dve LED žarnici, ki sem jih jaz poizkusil in vozim še sedaj, defenitivno ne svetita nekaj v tri krasne. Sem pa moral nastaviti višino snopa na lučeh med menjavo med prejšnjimi LED in temi. Za prvo varianto menjavo snopa nisem popravljal, so pasale direktno na višino halogen. Za te druge sem moral dvignit luči.

Za tehničnega dam nazaj halogenke. Enkrat sem probal čez tehnično z LED pa niso spustili.

Če vam halogenke svetijo za en drek kot so meni, je menjava za ledice res top shit. Kot noč in dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 led dovoljeno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
659434 (2094) Kodi
»

LED luči

Oddelek: Na cesti
252203 (1439) SaXsIm
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117759 (15877) tomaz-
»

XENON HID KIT za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5819076 (17644) Clubraider

Več podobnih tem