» »

Intel Core 9th-gen

Intel Core 9th-gen

Temo vidijo: vsi
««
65 / 81
»»

XLapse ::

Mr.B je izjavil:

Postaja res sarkastično, dobro da nisem investiral v nakup i7 7700k. Sedaj bi moral izklopiti še HT, na koncu bi bil na istem, ali pa tvegati, da sem del večjega nadzornega sistema kitajcev.

dobro da nisi ker je moj i5 8500 isto hiter... V glavnem ni dovolj močen da kupuješ ... Zato je dobro da nisi kupil. Kupi si i7 9700k al i9 9900k , lp

Spock83 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Postaja res sarkastično, dobro da nisem investiral v nakup i7 7700k. Sedaj bi moral izklopiti še HT, na koncu bi bil na istem, ali pa tvegati, da sem del večjega nadzornega sistema kitajcev.


Ojoj drama. :) Jaz ne vidim problema za domaco uporabo.

bodo hekerji udirali v kr ene random slovence, zato bom kupil AMD... Makes a lot of sense
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Mr.B ::

Spock83 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Postaja res sarkastično, dobro da nisem investiral v nakup i7 7700k. Sedaj bi moral izklopiti še HT, na koncu bi bil na istem, ali pa tvegati, da sem del večjega nadzornega sistema kitajcev.


Ojoj drama. :) Jaz ne vidim problema za domaco uporabo.

Ne skrbi, verjetno nimas problema z osebnimi podatki, dostopa do bancnih podatkov, sodelovanja v globalni crito mining maniji, itd. Ker samo namescen av ti tega ne bo zaznal,

XLapse je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Postaja res sarkastično, dobro da nisem investiral v nakup i7 7700k. Sedaj bi moral izklopiti še HT, na koncu bi bil na istem, ali pa tvegati, da sem del večjega nadzornega sistema kitajcev.

dobro da nisi ker je moj i5 8500 isto hiter... V glavnem ni dovolj močen da kupuješ ... Zato je dobro da nisi kupil. Kupi si i7 9700k al i9 9900k , lp

Spock83 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Postaja res sarkastično, dobro da nisem investiral v nakup i7 7700k. Sedaj bi moral izklopiti še HT, na koncu bi bil na istem, ali pa tvegati, da sem del večjega nadzornega sistema kitajcev.


Ojoj drama. :) Jaz ne vidim problema za domaco uporabo.

bodo hekerji udirali v kr ene random slovence, zato bom kupil AMD... Makes a lot of sense

Torej paznas pet metod + kondom na wlan anteni da zaznas da si bil tarca ali si pod nadzorom kot posledica luknje. Pa preveri da tvoj usmerjevalnik nima intel procesorja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

XLapse ::

bojazen...
alien technology

Mr.B ::

XLapse je izjavil:

bojazen...

Seveda tvoj nivo, je kot uporaba Windows update, ki je zgolj za Pussy Pičke. Dejstvo je da je praktično na vsaka dva meseca ena luknja ki se krpa z drugo lukno, in vsakič se total nič ne pozna in ste vsi varni... Da da.... Verjetno če bi bil implementiran pravi fix in ne siliti da mora vsak SW prodajalec fixat zadeve, bi bil intel zadnje generacije no tako kot Pentium pred devetimi leti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ziga1990 ::

Je kaj novga glede Comet Lake procesorjev ki to leto pridejo kot odgovor na Ryzen 3gen. Kolikor jaz vem se govori o 10 jederniku na 14nm?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

Nič posebnega ne bo, pač morajo nekaj migat. Sunny Cove bo šele prava sprememba, vsaj označeno je bilo kot največja sprememba since Nehalem, ki je bil takrat prelomna točka.

XLapse ::

FlyingBee je izjavil:

Nič posebnega ne bo, pač morajo nekaj migat. Sunny Cove bo šele prava sprememba, vsaj označeno je bilo kot največja sprememba since Nehalem, ki je bil takrat prelomna točka.

Release Date. Although Intel hasn't given us an official release date, it is believed that Sunny Cove is going to be released early 2020. We know that is it definitely coming out in 2020 thanks to Intel's roadmap but, the “early” 2020 release date is just speculation right now.

Jaz bi kr skorajda počakal na sunny cove, kaj boš sploh kupoval kej do ta x, če maš kej novejšega
alien technology

Alien123 ::

nemoreš samo čakat..

ziga1990 ::

^^ takrat ko rabiš nov računalnik kupiš kar je na trgu in ne čakaš ker bo vedno kaj novejšega na poti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

XLapse ::

sem napisal če imaš kaj novejšega.. torej vse kar je nad i5 8400 oz. še manj , ne bo nekega norega napredka do Sunny Cove
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

D3m ::

Sunny cove? Laptop boš kupil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

To je arch, dumbo.

D3m ::

Ja saj. Laptop misli kupit v 2020.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Arhitektura jeder "Sunny Cove" naj bi (po Dellovih leakih) prišla prvič v Rocket Lake U laptop procesorjih, v tretjem četrtletju 2020. To bodo 4 ali 6 jedrni 15 - 28 W laptop procesorji, 14 nm CPU + 10 nm iGPU. Govorice so, da naj bi prišel tudi Rocket Lake S, ki naj bi to arhitekturo pripeljal na desktop, a o datumu ni kaj dosti znanega - težko si pa predstavljam, da bo pred laptop procesorji. In konec leta 2019 Intel za desktop tako pripravlja Comet Lake S, dvomim da ga bo nadomeščal prej kot v pol leta.

In to govorimo o izidih čez več kot eno leto, pa bodo še vedno na 14 nm. Za kaj točno naj bi kupci čakali toliko časa? Proizvodni proces bo praktično iz 2015. Strojne popravke varnostnih lukenj? Hitreje prihahajo nove, kot lahko odpravljajo stare... PCIe 4?

FlyingBee ::

Bo še vedno Lake?

D3m ::

Ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Nimajo jasne strategije, vsaj z imeni ne. Je pa Chipzilla back https://www.techspot.com/news/80139-int...

D3m ::

Ne za dolgo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

XLapse ::

D3m je izjavil:

Sunny cove? Laptop boš kupil?

zablodil mislil sem prvi 10nm 2020 desktop Intel
alien technology

Bwaze6 ::

To pa sploh še napovedano ni. Vprašanje, če bo 2020.

XLapse ::

js bi neki močnejšega kot i9 9900k da se ne segreva tolko, in to bo šele 10nm. Če grem sedaj iz i5 8500 na i9 9900k sm skoraj vrgel denar stran. Ja , samo 33% performance bump.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

XLapse ::

edit: Sem začel dobivat blue screen of death na temu i5 8500, tko da zgleda ni druge kot novega. Ta mi itak dela probleme odkar sm ga kupil. Sej nism dosti dal nekje 750.. V glavnem zdrži mi tudi po 30 dni online pol pa par dni non stop blue screen in sicer unexpected_store_exception in sm gledal probleme in zgleda da je ta disk M.2 defekten , k drugi death of machine je podoben, umre vse in na bootu reče disk not found. Fuck kaj prodajajo ta jajca k ne delajo

Sm si sestavu tega : https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

kako bi naredil (lahko editirate) da je čim bolj stabilen in da 100% ne bo kakšen blue screen?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

pegasus ::

Čimbolj stabilen? Low power xeon in ecc ram. Ali branded workstation kišta in ne nekaj na kup zmetanega iz vseh vetrov.

Vuli ::

dvomim da je cpu problem za tvoje BSOD težave.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

XLapse ::

@pegasus, že k je nov build bom vzel najmočnejši procesor

Vuli je izjavil:

dvomim da je cpu problem za tvoje BSOD težave.

sem napisal da je DISK FUČ kot piše na netu ko vrže unexpected_store_exception BSOD.

In ma še isti problem da napiše boot disk not found kr iz nikjer

na netu pa piše kot prvi razlog možen, to da je disk defekten

In kaj naj to sranje popravljam, če mi kr vmes browsanja vrže blue screen. Odkar sm ga kupil sami problemi





Zdej bom počakal še par dni, ampak sem itak siguren da bo spet BSOD čez par dni, k je zdej naredil v 3 dneh 2x že.


Vrgel stran nekje 750€ .. Sej niti prodat ga ne morem k meče BSOD
alien technology

FireSnake ::

Preseli se v (namensko) temo: "kaj kupiti".
Tukaj nikogar ne zanima, kaj ti nameravaš kupiti.

Intel kupci pa lahko v en glas rečejo: "Hvala, AMD!" :D

https://www.fudzilla.com/news/pc-hardwa...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Wrop ::

Ker ti verjetno disk nagaja, boš kar cel nov računalnik kupil?

ziga1990 ::

baje rabi 9900K za CS:GO
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BFVV ::

FireSnake je izjavil:


Intel kupci pa lahko v en glas rečejo: "Hvala, AMD!" :D

https://www.fudzilla.com/news/pc-hardwa...


Pomoje se lahko bolj zahvalimo Intelu samemu ker ni dal dovolj podkupnine ljudem ki so odkrili ta švicarski sir.

FireSnake ::

res je ... pa, ko izklopimo večnitenje (če želimo popolno varnost) smo pa, kje že ;((


ziga1990 je izjavil:

baje rabi 9900K za CS:GO

Ja, pa mama njegova bo gledala recepte na medmrežju.
Dovolj o tem trolu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Vuli ::

ja, disk zamenji. Ali ne znaš šrafncigerja držat?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Wrop ::

Vuli je izjavil:

ja, disk zamenji. Ali ne znaš šrafncigerja držat?


Je precej bolj varno v konfiguratorju nametat želene komponente in dat 1500 €, pa še sestavijo mu ga.

FlyingBee ::

BFVV je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Intel kupci pa lahko v en glas rečejo: "Hvala, AMD!" :D

https://www.fudzilla.com/news/pc-hardwa...


Pomoje se lahko bolj zahvalimo Intelu samemu ker ni dal dovolj podkupnine ljudem ki so odkrili ta švicarski sir.

Osnove relativizma vs. CPU wars, neprecenljivo.

Bwaze6 ::



Intel Xeon Roadmap Leaked Out, Unveils 10nm Ice Lake-SP With PCIe Gen 4 & Up To 26 Cores in 2020, Next-Gen Sapphire Rapids With PCIe Gen 5 & DDR5 in 2021

Veliko detajlov o Xeonih v prihodnjih letih. Agresiven roadmap, tako da mi je zanimivo, da o desktopu Intel do 2021 ne napoveduje nič pod 14 nm, medtem ko bo pri serverjih v 2021 že druga generacija 10 nm, PCIe 5 in DDR 5! Se je to v zgodovini sploh že kdaj zgodilo?

Mr.B ::

Vprasanje ce to ni TR konkurenca. Ko govoris o AMD epic je 26 jeder ja tam spodnji del...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ziga1990 ::

hudo torej leto 2021 bomo dobili DD5 in PCIe 5.0 .
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Je očitno, da bo v 2020 samo del Xeon procesorjev na 10 nm, ostalo bo na 14 nm, Cooper Lake do 48 jeder.

FireSnake ::

Zgleda, da so se na desktopu vdali.
Smiselno: to ni tako profitabilno, kot server segment.

ziga1990 je izjavil:

hudo torej leto 2021 bomo dobili DD5 in PCIe 5.0 .


Kaj nam bo to prineslo?
Nič tako pomembnega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

PCIe bo veliko prinesel že upgrade na v4, v5 pa zna bit bolj boleč, ker kolikor sem slišal bo tudi fizično drugačen.

Že v4 danes krvavo potrebujemo zaradi 100Gb/s mrežnih (tudi 200Gb/s se že dobi) in škatel z 20+ nvme diski ... če hočeš ves ta bandwidth spravit ven iz škatle, ti PCIe v4 ne uide. Lahko pa vzameš x32 PCIe v3 mrežno ;)

ziga1990 ::

samo upam, da bo intel imel leta 2021 dobro ponudbo za desktop, ker konkurenca je v polnem pogonu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pegasus ::

Mogoče 2021 pokažejo kaj imajo, 2022 bo pa na voljo. Do takrat bodo samo PR stunti.

Bwaze6 ::

Ice Lake SP si jaz ne predstavljam kot konkurenco Threadripperju. Glede na to, da bodo še zmogljivejši laptop procesorji večino naslednjega leta na 14 nm, si te serverske procesorje predstavljam kot segment z nizkimi frekvencami, a zato visoko učinkovitostjo.

Intel bo "prve" 10 nm laptope predstavil čez teden na Computexu in naslednji mesec na E3. Jaz si predstavljam, da bo veliko govora o učinkovitosti, gostoti, ki prekaša AMDjeve "7 nm" procesorje... Pohvalili se bodo, kako so v bistvu prehiteli svoje napovedi, da bodo 10 nm izdelki na voljo do zime 2019. Pri tem bodo seveda lepo zamolčali, da bodo še več kot leto na 10 nm na voljo samo anemični štirijedrni laptop procesorji pod 15 W - precej podobni Cannon Lake Core i3-8121U iz 2017...

Ta segment 10 nm serverskih procesorjev je pomemben predvsem zato, ker na papirju zgleda, kot da gre za normalen prehod na 10 nm - najprej laptopi, potem serverji, o desktopih bomo zaenkrat molčali, pričakujte presenečenje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

ziga1990 ::

^^ kolikor vem je 7nm TSMC in intel 10nm tam tam ker leta 2021 bo AMD na 5nm ali 6nm
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Intel se je hvalil, da je njihov 10 nm (rahlo) gostejši od TSMC 7 nm. Ampak to je bilo pred redesignom 10 nm po 2017, novejših številk z manjšo gostoto Intel ni nikoli objavil - tako da se lahko še vedno hvalijo s starimi številkami.

MTr/mm^2 figures are a reasonable guideline to density, these are off the top of my head:
Intel 14nm, TSMC/SS 10nm: About 35-40MTr/mm^2
Samsung 8nm: ~60MTr/mm^2
Samsung 7nm: 95MTr/mm^2
TSMC 7nm: 96MTr/mm^2
TSMC N7+: 114MTr/mm^2
TSMC N5: ~170MTr/mm^2
Intel 10nm: 102MTr/mm^2 but they haven't given any figures for what their shipping 10nm will be

FireSnake ::

Govoril pa je o 7nm, ki ga je razvijala druga ekipa.
In temu naj bi kazalo dobro.

Tako so, en čas, govorili.
Zdaj je pa spet vse tiho. :|
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Intel 10nm desktop je mrtev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

^^ in kako bo intel odgovoril na Ryzen procesorje z 7nm,7nm+ in kasneje na 5nm?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

D3m ::

Enostavno.

Govoril pa je o 7nm, ki ga je razvijala druga ekipa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

7nm naj bi prišel 2021 po govoricah sodeč
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Kaj čmo. Tako je.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
65 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

Intel predstavil 9. generacijo Core procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8417197 (13614) MrStein

Več podobnih tem