» »

Novi Ubuntu 18.10 je tu

Novi Ubuntu 18.10 je tu

Slo-Tech - Prispela je nova verzija najpopularnejše Linuxove distribucije Ubuntu. Času skladno poimenovana verzija 18.10 ima kodno ime Cosmic Cuttlefish (kozmična sipa) in je na voljo na običajnem mestu. Hkrati so tu tudi vse izpeljanke: Ubuntu MATE, Ubuntu Budgie, Xubuntu in Kubuntu. Nova verzija ima običajno podporo, torej le do prihodnjega julija, medtem ko bo dosedanja 18.04 LTS aktivno vzdrževana do leta 2023.

Zanimivo je, da 32-bitna verzija osnovnega Ubuntuja sicer obstaja tudi za 18.10, a nadgradnja na njo ne bo mogoča (medtem ko 32-bitni Ubuntu Mate, Kubuntu ali Ubuntu Budgie sploh ne obstajajo). Razlog je preprost: 32-bitne verzije se počasi poslavljajo, zato nima smisla nadgrajevati prejšnje LTS-verzije na novejšo, ki bo podprta manj časa. Skratka, Canonical res želi, da se čim prej odpravimo na 64 bitov.

Nova verzija ima jedro 4.18, ki prinaša izboljšano podporo za nove AMD-jeve in Nvdiine grafične čipe, Raspberry Pi 3B in 3B+, USB-C in Thunderbolt. Grafično okolje je GNOME 3.30, ki je že leto dni privzeto okolje. Ker za stiskanje ramdiska uporablja LZ4 in ne več gzipa, se sistem zažene kakšno sekundo hitreje. Ni veliko, je pa dobrodošlo. Tudi prvi vtisi uporabnikov kažejo, da se nov sistem zdi hitrejši.

Razume se, da vključuje nove verzije programske opreme: Firefox 63, Thunderbird 60, LibreOffice 6.1, Shotwell 0.30, Remmina 1.2.3, Rhythmbox 3.2.4. Posodobljena so tudi orodja za programerje: libc 2.28, OpenJDK 11, GCC 8.2, Python 3.6.7 (Python 3.7.1). Ruby 2.5.1, PHP 7.2.10, Perl 5.26.2 in Golang 1.10.4.

81 komentarjev

«
1
2

dexterboy ::

Rahlo off topic vprašanje;
kaj nam je za storiti z vsemi compi, ki še nimajo 64 bitnih procov? So sploh še uporabni za karkoli?
Če damo na stran, da je večina 32 bitnih procov bila enojedrna, razen P4, ki je že bil HT, pa še to ne povsod...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bMozart ::

Ja no, dvomim da je najbolj popularna. Tukaj in še kje že par let ni več. Najbolj znana, to pa verjetno.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

zee ::

dexterboy je izjavil:

Rahlo off topic vprašanje;
kaj nam je za storiti z vsemi compi, ki še nimajo 64 bitnih procov? So sploh še uporabni za karkoli?
Če damo na stran, da je večina 32 bitnih procov bila enojedrna, razen P4, ki je že bil HT, pa še to ne povsod...


Recikliraj. Za strežnike so neuporabni, ker porabijo preveč elektrike, za desktop niso več dovolj zmogljivi, obenem lahko dobiš novejši rabljen računalnik za drobiž.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale2018 ::

zee je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Rahlo off topic vprašanje;
kaj nam je za storiti z vsemi compi, ki še nimajo 64 bitnih procov? So sploh še uporabni za karkoli?
Če damo na stran, da je večina 32 bitnih procov bila enojedrna, razen P4, ki je že bil HT, pa še to ne povsod...


Recikliraj. Za strežnike so neuporabni, ker porabijo preveč elektrike, za desktop niso več dovolj zmogljivi, obenem lahko dobiš novejši rabljen računalnik za drobiž.

tako je

edino za native poganjanje kakih starih programov/swja (pač vse ne dela pravilno na današnjem hwju oziroma z emulatorji) so še koristni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

zee ::

edino za native poganjanje kakih starih programov/swja (pač vse ne dela pravilno na današnjem hwju oziroma z emulatorji) so še koristni


Ce ne delajo pravilno pod emulatorji, je taksno programje bolje zamenjati za kaj novejsega, saj to pomeni, da omenjeno programje ze v startu ne spostuje standardov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tetriandoch ::

S starimi računalniki nimaš kaj dosti delati. Edino za na internet so dobri s kakšnimi linuxi. Igranje stari iger, če drugače ne delajo na legacy OS-jih. Drugače pa so za stran ali podariš društvu duh časa oz. komu, ki nima za nakup.

Ubuntu že dolgo ni najbolj priljubljen linux distro. Mint ga je prehitel že nekaj let nazaj. Zadnje čase je pa ultra popularen manjaro. Skupja z manjrom se je pojavilo kar dosti predelav arch linuxa.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

dexterboy je izjavil:

Rahlo off topic vprašanje;
kaj nam je za storiti z vsemi compi, ki še nimajo 64 bitnih procov? So sploh še uporabni za karkoli?
Če damo na stran, da je večina 32 bitnih procov bila enojedrna, razen P4, ki je že bil HT, pa še to ne povsod...


Jaz jih uporabljam za požarne zidove. Čeprav sicer najnovejša verzija pfSense se aktivno vzdržuje samo za 64-bitno verzijo. Ampak 10+ let stari PC mi še vedno služi odlično za požarni zid. Seveda tudi tu je procesor včasih obremenjen do 85%, predvsem ob cachingu spletnih strani, a vseeno dela odlično.

Kljub temu bom naslednje leto pometal vse 32 bitne požarne zidove ven. Ker ne dobivajo popravkov. Tako da bo treba te stare procesorje vseeno pometati stran v doglednem času.

njyngs ::

Požarni zid, ki ti porabi več elektrike kot desktop, ko nažigaš igre. Now thats something 8-):))

harmony ::

tetriandoch je izjavil:

S starimi računalniki nimaš kaj dosti delati. Edino za na internet so dobri s kakšnimi linuxi. Igranje stari iger, če drugače ne delajo na legacy OS-jih. Drugače pa so za stran ali podariš društvu duh časa oz. komu, ki nima za nakup.

Ubuntu že dolgo ni najbolj priljubljen linux distro. Mint ga je prehitel že nekaj let nazaj. Zadnje čase je pa ultra popularen manjaro. Skupja z manjrom se je pojavilo kar dosti predelav arch linuxa.

In to je tist taglavni razlog zakaj ne maram Linuxa. Na stotine nekih razlicic. Bljek.

Ghost7 ::

harmony je izjavil:

tetriandoch je izjavil:

S starimi računalniki nimaš kaj dosti delati. Edino za na internet so dobri s kakšnimi linuxi. Igranje stari iger, če drugače ne delajo na legacy OS-jih. Drugače pa so za stran ali podariš društvu duh časa oz. komu, ki nima za nakup.

Ubuntu že dolgo ni najbolj priljubljen linux distro. Mint ga je prehitel že nekaj let nazaj. Zadnje čase je pa ultra popularen manjaro. Skupja z manjrom se je pojavilo kar dosti predelav arch linuxa.

In to je tist taglavni razlog zakaj ne maram Linuxa. Na stotine nekih razlicic. Bljek.


Ne razumem tega tvojega spama?
Izbereš si tisto, katera ti ustreza. Imaš dejansko izbiro!

mjolnir ::

Tega mojega spama. Pa jebes tak OS, ki je razdrobljen na 5454 razlicic. Dej mi en standard in to je to. Ne pa mint, bint, sint...wtf.vsaki lulek v garazi sedaj izdaja svoje neke distribucije.

Pa ravno to je the beauty of it, če tega ne vidiš potem linux ni zate.

Mavrik ::

dexterboy je izjavil:

Rahlo off topic vprašanje;
kaj nam je za storiti z vsemi compi, ki še nimajo 64 bitnih procov? So sploh še uporabni za karkoli?
Če damo na stran, da je večina 32 bitnih procov bila enojedrna, razen P4, ki je že bil HT, pa še to ne povsod...


Na tej točki je 32-bitni x86 Linux kernel praktično unmaintained - še dela, ampak mislim da trenutno ni nikogar, ki bi aktivno testiral če še vse vredu dela. Tako da se takih mašin več ne splača preveč vzdrževati. Za dokaj malenkostno količino denarja dobiš nov mikro PC, ki bo porabil bistveno manj elektrike za isto zmogljivost.
The truth is rarely pure and never simple.

GupeM ::

Res je, cel kup distribucij JE problem. Config file-i so na različnih mestih, izgled nekaterih aplikacij je na enih distribucijah drugačen, kot na drugih (tukaj so problem pisci aplikacij), default nastavitve se razlikujejo (ssh -X, ssh -Y), nekateri imajo systemV, nekateri systemD, nekateri uporabljajo NetworkManager, nekateri nekaj drugega ... Cel kup zadev, ki so lahko zelo moteče. Sem imel težavo z nastavitvijo omrežja. Na noben način mi zadeva ni delal tako, kot bi morala. Po določenem času sem ugotovil, da je bilo potrebno disableati NetworkManager.

chkconfig NetworkManager off

Ne dela.
systemctl disable NetworkManager

Dela.

Nastavitve za GTK+ so na ene 30 (malo pretiravam) različnih mestih.

Po drugi strani pa ja, imaš izbiro. Kar pa je prednost. Sam uporabljam Mint, pa sem zelo zadovoljen. Dela lepo, tekoče ... Na serverjih CentOS 5/6/7. Se pa pogosto najdejo težave, zaradi katerih porabim x ur namesto x minut.

harmony ::

Koncno eden, ki me razume. Ja sem se izrazil zelo grdo in najbrz tudi malo pretirano, ampak jaz zadevo tako vidim. Kolikokrat sem se hotel it Linuxa in sem obupal ravno zaradi tega kar je napisal GupeM. Da moram za en networking porabiti pol ure mi je brezveze. Naucim se komande, potem te iste komande kucam in nop ne dela...in to me nervira.

predi ::

Sem ga laufal včeraj kot live usb, ker sem reševal Windows 10 inštalacijo. Potegnem dol Win.iso in ugotovim, da je nemogoče zadevo zburnat na DVD, ker ni več za to nobenega programa v nobenem repozitoriju. Baje gre za obsolete tehnologijo in tega več nihče ne potrebuje. Jaz sem to potreboval. Začuda je ubuntu wiki poln navodil, kjer ta funkcionalnost obstaja.. Meh.

filip007 ::

Je nek osnovni program za pečenje, drugače se izogibam vmesnim verzijam, ker LTS je čisto dober.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nergac ::

Sam sem šel iz XP na Ubuntu leta 2010 in sem bil zelo zadovoljen.
Potem so začeli s konvergenco, pa Unity se ni prijel, tako da sem presedlal na Ubuntu Mate.
Sčasoma sem ugotovil da mi je sistem premalo stabilen (čeprav mi je še vedno vizualno Ubuntu Mate najbolj všeč), tako da je bila potem naslednja logična izbira Debian (Ubuntu oziroma Ubuntu Mate mi je bil super za učenje).
Debian pa sem si malo polepšal z videzom Ubuntu Mate-a (to je sicer nepotrebno, ampak meni je tako bolj všeč).
Če hoče kdo imeti kak bolj moderni videz distribucije, ki bazira na Debianu, je tu dobrodošel MX Linux.
Kdo pa šele začenja z Linux-om, pa naj gre na Manjaro in kasneje lahko presedla na Arch.

MrStein ::

predi je izjavil:

Sem ga laufal včeraj kot live usb, ker sem reševal Windows 10 inštalacijo. Potegnem dol Win.iso in ugotovim, da je nemogoče zadevo zburnat na DVD, ker ni več za to nobenega programa v nobenem repozitoriju. Baje gre za obsolete tehnologijo in tega več nihče ne potrebuje. Jaz sem to potreboval. Začuda je ubuntu wiki poln navodil, kjer ta funkcionalnost obstaja.. Meh.

Heh, niso mogli popraviti program, pa so ga raje razglasili za "nepotreben" ? :)

filip007 je izjavil:

Je nek osnovni program za pečenje, drugače se izogibam vmesnim verzijam, ker LTS je čisto dober.

Kateri?
v konzoli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dr_M ::

Jest vsake dve leti potegnem eno verzijo ubuntuja, se igram z njim dan ali dva in vsakic ugotovim, da je zadeva se nekaj desetletij dalec kot zamenjava za windows.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jukoz ::

Dr_M je izjavil:

Jest vsake dve leti potegnem eno verzijo ubuntuja, se igram z njim dan ali dva in vsakic ugotovim, da je zadeva se nekaj desetletij dalec kot zamenjava za windows.


Uporablja linux že 18 let (al pa 19 kdo ve =))
Win10 so me presenetili z integracijo najprej bash, sedaj pa že kar kokretno ssh, scp, ... Mislim da se bo dalo počasi uporabljati tudi Win10. In so že skoraj tam, jim pa še kakšno desetletje manjka.

Poldi112 ::

Jaz se danes igram z Awesome WM. Rabil sem ene 5 min, da sem nastavil wifi čez cli. Če ti rabiš ure za trivialne taske, to ni problem linux-a. In če ne prebereš, da je šel tvoj distro na systemd in butasto gledaš, ko ti chkconfig ne dela, tudi ni ravno problem linux-a.

Čeprav je res, da ni ravno user friendly. Ampak hej, za take je Win. Ali pa Ubuntu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

euagrus ::

> izboljšano podporo za nove AMD-jeve in Nvdiine grafične cipe

Nisem opazil, jaz imam se vedno stalo z 4.18 (ki se je zacela z 4.17) in sem prisiljen ostati na 4.16. Ce je kdo nasel kako upgradati nvidiine driverje (fedora) - ne kako na sveze instalirati - se priporocam, trenutno imam zbuildane, tisti iz ??? znanega repoja mi pa sesujejo wayland. Sicer bom verjetno sam pogruntal, ampak sem precej na kratko s casom (ja ja, vem, na windowsih bi moral ostati ampak 10ka se mi res zatika v zelodcu kot 31 let star burek iz podstresja, pa se 90% casa sem v shellu, tako, da jih res ne rabim).
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

euagrus ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz se danes igram z Awesome WM. Rabil sem ene 5 min, da sem nastavil wifi čez cli. Če ti rabiš ure za trivialne taske, to ni problem linux-a. In če ne prebereš, da je šel tvoj distro na systemd in butasto gledaš, ko ti chkconfig ne dela, tudi ni ravno problem linux-a.

Čeprav je res, da ni ravno user friendly. Ampak hej, za take je Win. Ali pa Ubuntu.


Mah v osnovi je od potterwara naprej sama stala, od network-managerja, do systemd. Pac linuxasi so se odlocili zakuhati celo stalo na sistemu: napovedujem "Year of the Linux on Desktop" in v istem letu "Year of the FreeBSD on Servers". Linux se z vsemi pospeski pribljizuje Windowsom, v vseh slabostih, backward compatibilitya ABIja pa jim se vedno ni ratalo urediti. Ne vem zakaj poverbajo samo slabe stvari =/

(Pa tistega, ki je scanslal /usr/local bi lastorocno na gobec =/)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

MrStein ::

Ker v resnici nočejo biti uspešni. To vedno povedo linux fanatiki na koncu debate. (evo, sem vam prihranil kaki dan-dva "debatiranja")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Systemd ni napačen. Plus da se z njim manjšajo razlike med distroti, kar bi omi, ki jamrajo, morali ceniti. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jukoz ::

MrStein je izjavil:

Ker v resnici nočejo biti uspešni. To vedno povedo linux fanatiki na koncu debate. (evo, sem vam prihranil kaki dan-dva "debatiranja")


Hm, Linux je verjetno najbolj razširjen OS na svetu - ne vem kako si lahko bolj uspešen kot to.
Od 2015 pa na PCjih (tako desktop kot server) verjetno MINIX =)

filip007 ::

MrStein Burner se mu reče, je pod Programi Ubuntu (Software Center).
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MrStein ::

Hvala, bom naslednjič preizkusil.

jukoz je izjavil:


Hm, Linux je verjetno najbolj razširjen OS na svetu -

Sem na hitro preletel vse naprave v stavbi.
Linux ima tam 2%.

Ampak hej, smo že ugotovili, da obstaja več (paralelnih) svetov, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Poldi112 ::

Kaj imajo naprave v tvoji bajti veze s svetovnim povprečjem? V moji vasi tudi zgolj 2% ne govorita slovensko, pa to ne pomeni, da je slovenščina svetovno dominanten jezin, anede? Ne rabiš paralelnih svetov za razrešitev tega misterija...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

euagrus ::

Poldi112 je izjavil:

Systemd ni napačen. Plus da se z njim manjšajo razlike med distroti, kar bi omi, ki jamrajo, morali ceniti. :)


Mah ja, jaz mislim, da OS znotraj OSa, zato, da se daemoni pozenejo nima kaj poceti. Complex solution for simple non-problems.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

gendale2018 ::

MrStein je izjavil:

Hvala, bom naslednjič preizkusil.

jukoz je izjavil:


Hm, Linux je verjetno najbolj razširjen OS na svetu -

Sem na hitro preletel vse naprave v stavbi.
Linux ima tam 2%.

Ampak hej, smo že ugotovili, da obstaja več (paralelnih) svetov, a ne?

a telefone si štel

Dr_M je izjavil:

Jest vsake dve leti potegnem eno verzijo ubuntuja, se igram z njim dan ali dva in vsakic ugotovim, da je zadeva se nekaj desetletij dalec kot zamenjava za windows.

ubuntu faila že s tem svojim bedastim desktopom

euagrus je izjavil:


(Pa tistega, ki je scanslal /usr/local bi lastorocno na gobec =/)

jst ga še vedno imam, to bi blo res butasto umaknit
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

euagrus ::

gendale2018 je izjavil:


a telefone si štel



Linux oz. bom rekel razne *nix sisteme uporabljam ze dolgo ampak ta "argument" se mi je pa vedno zdel butast. Bastardizirati normalne linux distribucije, jih podrediti javi in nato to imenovati linux je na nivoju nogometnega navijastva - dajmo potegnit ven najbolj butast mozen izgovor, zato, da sem v vecjem taboru. Who cares.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

gendale2018 ::

no če tko poveš se res sliši malo butasto :D ampak kolikor vem se pogosto šteje tako
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

euagrus ::

gendale2018 je izjavil:

no če tko poveš se res sliši malo butasto :D ampak kolikor vem se pogosto šteje tako


Ja, nogometni navijaci (tisti, ki so vsako leto fanaticni pristasi drugega kluba - tistega, ki zmaguje, se razume) ga tako imenujejo (nas in kitajcev je 1.5 miljarde) :))

Tole sem gonil na HTC Blue Angel in temu lahko mirno reces linux.

%C3%85ngstr%C3%B6m distribution @ Wikipedia

Androidu pa lahko reces Frankenstein :))
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

blackbfm ::

In to je tist taglavni razlog zakaj ne maram Linuxa. Na stotine nekih razlicic. Bljek.


lahko vzameš debian ne pa da izbiraš med 500 derivati iz debiana.. just saying

MrStein ::

Poldi112 je izjavil:

Kaj imajo naprave v tvoji bajti veze s svetovnim povprečjem? V moji vasi tudi zgolj 2% ne govorita slovensko, pa to ne pomeni, da je slovenščina svetovno dominanten jezin, anede? Ne rabiš paralelnih svetov za razrešitev tega misterija...

Seveda rabiš:


Razen če trdiš, da je google izračunal deleže za mojo sobo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Ja, na desktopu je zadaj po številkah. Kaj ima to veze s trditvijo, da je najpopularjenjši os na svetu? Razen če ne znaš googlat in misliš, da si iskal po vsem... :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Debian je dost bolj siromašen in štorast, če želiš na hitro naredit uporabno mašino.

Pri ubuntuju res ne maram tega unitiya, počasno in neuporabno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Poldi112 ::

Ampak eleganten in fleksibilen, če hočeš ultimativni desktop.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pegasus ::

Vi se kar kregajte, jaz grem pa na openbsd 6.4 upgradat.

spegli ::

A niso Unity skenslal in šli nazaj na Gnome ? Postali preveč komercialni za mojo uporabo.

neboben ::

vostok_1 je izjavil:

Debian je dost bolj siromašen in štorast, če želiš na hitro naredit uporabno mašino.

Pri ubuntuju res ne maram tega unitiya, počasno in neuporabno.


v tem primeru namestis ubutnu minimal in namestis tisti DE ali WM, k ti sede.

vostok_1 ::

@spegli
Pojma nimam, ker z ubuntujem nimam opravka že kako leto al več. Govorim iz preteklih izkušenj.

neboben je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Debian je dost bolj siromašen in štorast, če želiš na hitro naredit uporabno mašino.

Pri ubuntuju res ne maram tega unitiya, počasno in neuporabno.


v tem primeru namestis ubutnu minimal in namestis tisti DE ali WM, k ti sede.


Sem razmišljal nekaj v tej smeri, da. Might give it a try.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gendale2018 ::

Poldi112 je izjavil:

Ampak eleganten in fleksibilen, če hočeš ultimativni desktop.

To je plasma
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

spegli ::

pegasus je izjavil:

Vi se kar kregajte, jaz grem pa na openbsd 6.4 upgradat.


Debian ali OpenBsd, za zahtevnejše uporabnike unix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

vostok_1 ::

Ali pa tiste, ki se jim da 24/7 viset na zakotnih delih neta s prebiranjem in kombiniranjem številnih tekstov, ki morda implicirajo, da se težava nahaja v neki določeni smeri, katero treba še nadaljne 3 dni raziskovat.




Ugh....that was painful.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

blackbfm ::

Ali pa tiste, ki se jim da 24/7 viset na zakotnih delih neta s prebiranjem in kombiniranjem številnih tekstov, ki morda implicirajo, da se težava nahaja v neki določeni smeri, katero treba še nadaljne 3 dni raziskovat.


ja, zna bit jeba.. zato si daš na desktop windows, na vse ostalo pa linux (debian)

Poldi112 ::

gendale2018 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ampak eleganten in fleksibilen, če hočeš ultimativni desktop.

To je plasma


Stvar perspektive - zame je Plasma bloat.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, na desktopu je zadaj po številkah. Kaj ima to veze s trditvijo, da je najpopularjenjši os na svetu?

Kako trditvijo?
Linux ni OS. Ubuntu je OS. In ima null kommma jozef deleža. Kot vedno.
(mimogrede, prejle sem štel vse naprave, celo števec korakov v čevljih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 19.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
85768 (4075) Zvezdica27
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697650 (4647) Poldi112
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918622 (13142) Ozric

Več podobnih tem