» »

Novi Ubuntu 18.10 je tu

1
2
»

Poldi112 ::

A si pozabil, na kaj si se obesil? Naj te spomnim:

Hm, Linux je verjetno najbolj razširjen OS na svetu -


In včeraj, ko si delal statistiko svoje bajte, te še ni motilo, da Linux kao ni os. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jukoz ::

MrStein je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ja, na desktopu je zadaj po številkah. Kaj ima to veze s trditvijo, da je najpopularjenjši os na svetu?

Kako trditvijo?
Linux ni OS. Ubuntu je OS. In ima null kommma jozef deleža. Kot vedno.
(mimogrede, prejle sem štel vse naprave, celo števec korakov v čevljih)


Sori, se popravljam. Bom vzel prvi stavek iz wikipedije:
"Linux is a family of free and open-source software operating systems built around the Linux kernel."

Linux kot družina operacijskih sistemov je najbolj razširjena skupina operacijskih sistemov na svetu. To bi lahko šteli kot uspeh.

In ne vem kaj naj bi tista tvoja slika prikazovala. Market share kje? V tvoji sobi? Tam je verjetno večji.

s1m0n ::

Že za gostovanje spletnih je nekje 70% na Unix od tega nekaj čez 50% Linux.

euagrus ::

s1m0n je izjavil:

Že za gostovanje spletnih je nekje 70% na Unix od tega nekaj čez 50% Linux.


Mhm, samo za Linux distribucije, ce ga bojo se dolgo srali s konstantnim bloatanjem userspaca, se tole ne bo dobro koncalo. Z vsako verzijo se pojavi neka nova nedomisljena neumnost. Ce rabis bleeding edge, ok, samo vecino serverjev tega res ne rabi. Sploh ne za web server. Trdovratno upiranje zfsju v imenu vsakO leto novega file sistema, ki vedno znova na nove kreativne nacine razsuje sistem (*cough* btrfs), pa tudi ne pomaga. Zdi se mi, da so v svet Linux distribucij naselili milenijci brez poglobljenega znanja (*cough* Poettering) polni prepricanosti v lastni prav, ki delajo samo stalo. Ki je pa slaba za bussiness. Ce bi sel danes postavljat farmo, bi hudo premislil, ali bi na serverje sploh dal Linux. Verjetno ne.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Poldi112 ::

Kakšno vezo ima bloat v userspace z serverji? A te kdo sili, da ga instaliraš? Ter kako točno je systemd slab za busines? Debian in Redhat sta še vedno vodilna distrota in nikjer nisem zasledil, da bi bil systemd razlog za migracije na - kaj pravzaprav sploh uporabljaš, da se mu izogneš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dev ::

Pomoje naj vsak uporablja sistem, ki mu je najbolj vsec. Uporabljal sem ze (vsakega vsaj vec kot 1 leto) MacOS, Linux (Ubuntu, Mint) in Windows in bi jih osebno razvrstil: 1. Win7, 2. MacOS, 3. Ubuntu, Mint, 4. Win10. Win10 ima zame najslabsi UI od vseh OS, prav tako pa tudi, da najbolj omejuje uporabnika pri nastavitvah, posodobitvah, oz. naspolosno pri uporabi lastnega racunalnika.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

zee ::

euagrus je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Že za gostovanje spletnih je nekje 70% na Unix od tega nekaj čez 50% Linux.


Mhm, samo za Linux distribucije, ce ga bojo se dolgo srali s konstantnim bloatanjem userspaca, se tole ne bo dobro koncalo. Z vsako verzijo se pojavi neka nova nedomisljena neumnost. Ce rabis bleeding edge, ok, samo vecino serverjev tega res ne rabi. Sploh ne za web server. Trdovratno upiranje zfsju v imenu vsakO leto novega file sistema, ki vedno znova na nove kreativne nacine razsuje sistem (*cough* btrfs), pa tudi ne pomaga. Zdi se mi, da so v svet Linux distribucij naselili milenijci brez poglobljenega znanja (*cough* Poettering) polni prepricanosti v lastni prav, ki delajo samo stalo. Ki je pa slaba za bussiness. Ce bi sel danes postavljat farmo, bi hudo premislil, ali bi na serverje sploh dal Linux. Verjetno ne.


Debian na zfs / = zakon. Uporabljam že dolgo let. Tudi za serverje in manjše gruče.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c3p0 ::

ZFS na linuxu je že dolgo stable in celo usable, od kar ni implementiran le kot FUSE.

Linux je kernel, vse ostalo je pač distribucija, kot pove že sama beseda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Poldi112 ::

Linux lahko označuje oboje, tako kernel, kot distro. Ja, primarno je bil ime za kernel, ampak že desetletja je tudi oznaka za os.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ja, na desktopu je zadaj po številkah. Kaj ima to veze s trditvijo, da je najpopularjenjši os na svetu?

Kako trditvijo?
Linux ni OS. Ubuntu je OS. In ima null kommma jozef deleža. Kot vedno.
(mimogrede, prejle sem štel vse naprave, celo števec korakov v čevljih)


Sori, se popravljam. Bom vzel prvi stavek iz wikipedije:
"Linux is a family of free and open-source software operating systems built around the Linux kernel."

Linux kot družina operacijskih sistemov je najbolj razširjena skupina operacijskih sistemov na svetu. To bi lahko šteli kot uspeh.

In ne vem kaj naj bi tista tvoja slika prikazovala. Market share kje? V tvoji sobi? Tam je verjetno večji.

V realnosti. In ustreza vsem definicijam, tudi tej katero si citiral.

Po scenariju boste zdaj začeli z ad hominemi (ste na pol že), potem pa čez kakih 12 ur sledi katarza in sprijaznitev z prej omenjeno realnostjo, skupaj seveda z iskanjem izgovorov (ta pogovor sem namreč imel že neštetokrat. Vedno je enak.).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

euagrus ::

zee je izjavil:

euagrus je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Že za gostovanje spletnih je nekje 70% na Unix od tega nekaj čez 50% Linux.


Mhm, samo za Linux distribucije, ce ga bojo se dolgo srali s konstantnim bloatanjem userspaca, se tole ne bo dobro koncalo. Z vsako verzijo se pojavi neka nova nedomisljena neumnost. Ce rabis bleeding edge, ok, samo vecino serverjev tega res ne rabi. Sploh ne za web server. Trdovratno upiranje zfsju v imenu vsakO leto novega file sistema, ki vedno znova na nove kreativne nacine razsuje sistem (*cough* btrfs), pa tudi ne pomaga. Zdi se mi, da so v svet Linux distribucij naselili milenijci brez poglobljenega znanja (*cough* Poettering) polni prepricanosti v lastni prav, ki delajo samo stalo. Ki je pa slaba za bussiness. Ce bi sel danes postavljat farmo, bi hudo premislil, ali bi na serverje sploh dal Linux. Verjetno ne.


Debian na zfs / = zakon. Uporabljam že dolgo let. Tudi za serverje in manjše gruče.


Zfs je itak zakon, ampak malo beri, kako ga serje linux community. Na FreeBSDju je default root file sistem, salabajzerji od distribucij se ga pa na polno branijo. RedHat je moral 2x popusit na btrfsju, pa se kar trmoglavijo in zdaj razvijajo svoj file system. Za bruhat, po linuxasko, boh ne daj, da bi zdruzili moci in uporabili v boju preizkusen file system, mu dogradili defragmentacijo in fs enkripcijo... neee... to ni pravoverno, bomo n-krat naredili nekaj nedelujocega. Pa to je tudi sicer klasicen attitude, vedno nekaj po svoje rinit in izumljat toplo vodo (X replacementi anyone?) Novi featurji so vsi po vrsti orientirani v desktop space, za server so pa cisti pain in the neck, dhcpju dati prioriteto pred staticnem ipjem npr. Za bruhat.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

MrStein ::

Not invented here sindrom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein je izjavil:

Not invented here sindrom?
Ni pričakovati, da boste ideološki zaslepljenci razumeli.

MrStein je izjavil:

Po scenariju boste zdaj začeli z ad hominemi (ste na pol že), potem pa čez kakih 12 ur sledi katarza in sprijaznitev z prej omenjeno realnostjo, skupaj seveda z iskanjem izgovorov (ta pogovor sem namreč imel že neštetokrat. Vedno je enak.).
Haluciniraš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Poldi112 ::

Pa saj FreeBSD-ju nič ne manjka. Daj si duška, ane. Ti troll (MrStein) pa itak v vsako ubuntu temo prideš povedat, kakšen skret je, pa kako se ti godi krivica. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

euagrus ::

MrStein je izjavil:

Not invented here sindrom?


Ja. Prav gravza se mi. Ni Linus toksicen s svojimi komentarji, cel distribucijski svet je gnil. Vsak nekaj rine po svoje, prav dovolj jih ze imam in to iz cisto tehnicnega vidika. Server, ki ga postavim hocem da dela (pa sem developer ne sistemc - v kaksnem dreku so oni nocem niti razmisljat), po vseh updatih in releasih. Boli me k* ali je linux (whatever) najbolj razsirjena (lol) familija (lol) OSov. Tezave z erekcijo se da tudi drugace zdravit, hocem samo, da nimam dodatnega dela, ker npr. nek cepec, ki zna (baje) audio programirat, ni nastudiral zakaj so stvari narejene kot so, salabajzerji v distribucijah pa na polno mergajo njegove trenutke egoorgazmov zato ker ustreza NovoReku. Pa dvomim, da sem edini.

Poldi112 je izjavil:

Pa saj FreeBSD-ju nič ne manjka. Daj si duška, ane. Ti troll (MrStein) pa itak v vsako ubuntu temo prideš povedat, kakšen skret je, pa kako se ti godi krivica. :)


Ne, FreeBSDju manjka ena zadeva in to je podpora za hardware, sicer linuxa niti povohal vec ne bi. Pa se vsi ukvarjajo s podporo Linuxa, ker ima vec PR spina.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

pegasus ::

euagrus je izjavil:

in zdaj razvijajo svoj file system. Za bruhat, po linuxasko, boh ne daj, da bi zdruzili moci
Pravniki jim to preprečujejo, ni redhat tu nič kriv.

Ti sicer zagovarjaš inteligent design? Ker zelo očitno ne maraš evolucije.

euagrus ::

pegasus je izjavil:

euagrus je izjavil:

in zdaj razvijajo svoj file system. Za bruhat, po linuxasko, boh ne daj, da bi zdruzili moci
Pravniki jim to preprečujejo, ni redhat tu nič kriv.

Ti sicer zagovarjaš inteligent design? Ker zelo očitno ne maraš evolucije.


Se en filozof.

Evolucija zagovarja tezo, da gnile veje razvoja odmrejo. Pa imamo javo, javascript, html, browserje, systemd, google, tvojo izjavo, trumpa... ja, saj bo vse po vrsti crknilo, samo tale evolucija se hudo prevec obira (oz. gre v "rikverc"), a ne more malo pospesit in to naprej, ne nazaj?
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

pegasus ::

Ne razumeš je, ker nisi dovolj dober sistemc.

Vsak dovolj kompleksen sistem razvije odpor do sprememb, konzervativnost, če hočeš. Zato je vsake toliko potrebna revolucija, da se naredi korak naprej. To je popolnoma naravno.

euagrus ::

pegasus je izjavil:

Ne razumeš je, ker nisi dovolj dober sistemc.

Vsak dovolj kompleksen sistem razvije odpor do sprememb, konzervativnost, če hočeš. Zato je vsake toliko potrebna revolucija, da se naredi korak naprej. To je popolnoma naravno.


V bistvu preklicujem svojo izjavo o evoluciji. Sem se spomnil, da je to samo idealizirana evolucija. Dejansko pa evolucija trdi nekaj drugega: "Da prezivi tisto, kar se najbolj razmnozuje." In to razlozi vse, ne obdrzi se najboljsa tehnologija, ampak tehnologija, ki jo vsak idiot razume.



Ne nisem sistemc, sem tisti, s katerim sistemci z premalo znanja sluzijo. Matr, res moram kupiti delnice firm, ki izdelujejo pijace z elektroliti.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

jukoz ::

MrStein je izjavil:


V realnosti. In ustreza vsem definicijam, tudi tej katero si citiral.

Po scenariju boste zdaj začeli z ad hominemi (ste na pol že), potem pa čez kakih 12 ur sledi katarza in sprijaznitev z prej omenjeno realnostjo, skupaj seveda z iskanjem izgovorov (ta pogovor sem namreč imel že neštetokrat. Vedno je enak.).


=)

Sej vem da si užaljen ker tvoj router nima gor win10 IoT edition, ampak tako pač je in s tem se boš moral sprijazniti. Počakaj do izida win12, ki bo temeljil na SuSEju.

MrStein ::

Poldi112 je izjavil:

Pa saj FreeBSD-ju nič ne manjka. Daj si duška, ane. Ti troll (MrStein) pa itak v vsako ubuntu temo prideš povedat, kakšen skret je, pa kako se ti godi krivica. :)

Haluciniraš (sem se spustil na vaš nivo debate, čeprav je resnica)

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:


V realnosti. In ustreza vsem definicijam, tudi tej katero si citiral.

Po scenariju boste zdaj začeli z ad hominemi (ste na pol že), potem pa čez kakih 12 ur sledi katarza in sprijaznitev z prej omenjeno realnostjo, skupaj seveda z iskanjem izgovorov (ta pogovor sem namreč imel že neštetokrat. Vedno je enak.).


=)

Sej vem da si užaljen ker tvoj router nima gor win10 IoT edition, ampak tako pač je in s tem se boš moral sprijazniti. Počakaj do izida win12, ki bo temeljil na SuSEju.

No, kaj sem rekel. Ad hominemi in žalitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gendale2018 ::

mam btrfs že od 2015 in mi še ni ubil podatkov in pojedel mačke :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MrStein ::

Vozim brez čelade že 20 let...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gendale2018 ::

res primerljivo :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Poldi112 ::

V bistvu je.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

En folk ne šteka metafor in prispodob. Se nikakor ne morem navaditi na to. Pa me tako pogosto opominjajo na to...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

gendale2018 je izjavil:

res primerljivo :))

Popolnoma primerljivo. Samo posledice, ko gre kaj narobe, niso primerljive.

predi ::

filip007 je izjavil:

MrStein Burner se mu reče, je pod Programi Ubuntu (Software Center).
Mene so wikiji usmerili na Brasero, K3b in Xfburn. Noben izmed teh ni več v uradnih repojih, oz. apt-get nima pojma kaj bi naj bili, Software Center pa še manj. CD/DVD Creator ne obstaja. Mogoče ima 18.04 kakšen repo manj, ko laufa kot live usb. Nisem se ubadal s tem, sem raje poiskal drugo mašino z burnerjem.

bf4ed ::

vostok_1 je izjavil:

Debian je dost bolj siromašen in štorast, če želiš na hitro naredit uporabno mašino.

Pri ubuntuju res ne maram tega unitiya, počasno in neuporabno.


Probaj Xubuntu. Na debianu ni delal dual monitor out of the box.
Xubuntu pa maš v osnovi vse kaj rabiš, tudi xfburn...za peko optičnih mediev :))

janezvalva ::

jaz imam 16.04 pa mi systemd žre procesorsko moč v idle, a je to izboljšano v 18.04?

neboben ::

janezvalva je izjavil:

jaz imam 16.04 pa mi systemd žre procesorsko moč v idle, a je to izboljšano v 18.04?

Jest mislim, da bi za tvoj problem bilo pametno poiskat rešitev na askubuntu.com. Na hitro sem pobrskal in mi najde, da nekateri so ravno tako imeli tudi v 18.04 podobne probleme s systemd, al pa jim CPU žre kaj drugega...

Jest bi upgrejdu na 18.04.
Potem pa, če je problem še prisoten opišeš svoj problem na askubuntu.com
Če ne boš nadgradil, pa ravno tako na askubuntu in opisati tvoj problem.

Zdej, če ti je na askubuntu.com težko narediti post, potem bo problem ostal tudi pri drugih uporabnikih in na 16.04 in kasnejših verzijah, kar pogumno poročej svoj bug oz. jim zastavi vprašanje ker ta stran je ravno temu namenjena.

Poglej, če je to odgovor na tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

janezvalva ::

hvala za link,
njegov nasvet očitno deluje.

a se da sudo ukaz avtomatizirati z bash scripto? ker se mi ne da vsakič ko bootam tiste ukaze klikati.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 19.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
85714 (4021) Zvezdica27
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697590 (4587) Poldi112
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918552 (13072) Ozric

Več podobnih tem