» »

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Šmorn ::

S pomočjo programov Mailsdaddy Thunderbird to Outlook Converter in Stellar MBOX to PST Converter sem uspešno pretvoril 70 Thunderbird profilov v pst datoteke. Problem se pojavi pri 6 profilih, ki mi jih ne prepozna nobeden od obeh programov. Ali je kdaj kdo drug uporabljal še kakšen program za pretvorbo ki dela, ker ne bi kupoval še tretjega programa? Ali bi bil kdo pripravljen pomagati pri pretvorbi?

krneki0001 ::

Jaz sem izvozil vse maile kot posamezne datoteke (vsak email je bil svoja datoteka) iz thunderbirda v eno mapo in jih iz mape uvozil v navaden Outlook, potem pa sem tam naredil pst in ga potem uvozil v cloud.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jukoz ::

Če imaš IMAP na nekem strežniku, jih lahko samo drag&drop-aš nanj, nato pa se z Outlookom prijaviš na ta account in ti jih bo pobral. Če jih rabiš v PST jih lahko nato še izvoziš vanj.

Bi pa predlagal da dobro razmisliš, če si res želiš selitve na Outlook. Na njem dela samo POP3 OK, pa še to če nimaš preveč mailov.

Invictus ::

Outlook je najbolje uporabljat z Exchangom, ker je tam najboljši. Zadeva res deluje.. Drugače je najbolje uporabljati kar web interface... Če seveda nimaš kakega ueber levega mail providerja...

Sam imam privat zadeve na Googlu, pa ne uporabljam nobenega mail klienta že leta. Edino kar rabim, je X-Notifier :D.

Če nimaš Exchanga (ali Office365), raje ostani na Thunderbirdu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šmorn ::

@nebivedu
Profili so od 30 do 50 GB. Uvoz posameznih emailov ne pride v poštev, čeprav sem že uporabljal dodatek import export tools.

@Invictus
Imamo Office 365.

OldSkul ::

Jaz imam tudi Office 365, še vedno uporabljam Thunderbird ...

Zakaj? Zato, ker Outlook ne dela najbolje z IMAP/Google. Obenem se mi zdi vmesnik manj pregleden. Thunderbird na pogled deluje precej preprosto, ampak na koncu je ravno to prednost. Obenem lahko taggiram emaile in se to prenaša tudi na druge Thunderbird prorame, če imajo dodan isti Google email. To je odlično..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Invictus ::

Imate email na Office365, pa ste uporabljali Thunderbird?

A ni to malo mimo ?!?!?!

A ste šele zdaj prešli na Office365?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šmorn ::

Prej smo imeli brezplačne pop3 račune ponudnika spletnih storitev.

Invictus ::

Bi predlagal, da najprej počistite stare emaile, saj je notri najbrž cel kup zadev, ki jih ne rabite več.

Oz. ni treba, da je email arhiv starih zadev...

Bi rekel, da lahko vržete ven 80% emailov ;). Vsaj ponavadi je tako :D.

Dovolj bo že, če pregledate emaile, ki imajo največje priloge...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jukoz ::

Šmorn je izjavil:

@nebivedu
Profili so od 30 do 50 GB. Uvoz posameznih emailov ne pride v poštev, čeprav sem že uporabljal dodatek import export tools.

@Invictus
Imamo Office 365.


Pri tako velikih predalih pozabi na Outlook, ker ima ogromne težave s handlanjem velikih PST/OST datotek - tedensko kreširanje PST/OST datoteke, sledi ponovno nalaganje celega predala; nikoli ne konča indeksinranja; iskanje ne deluje oz deluje samo na četrt in nisi nikoli prepričan kaj imaš v predalu in kaj ne; crkne samo pošiljanje ali samo prejem e-pošt, ...
Na kratko, totalen šit.

Bom ob koncu leta dal statistiko koliko težav je bilo z Outlookom in koliko je to stalo (namensko trackam za par heavy userjev).

Šmorn ::

Je nastavljeno, da je lokalno v ost datoteki samo za zadnje leto. Starejši emaili so samo v cloudu. Nihče pa na srečo ne zna nastaviti da je v cachu vse. Za čiščenje predala sem že prej predlagal, pa je slučajno vseh teh 6 uporabnikov najbolj zateženih, oziroma "rabijo" emaile za 10 let. Se mi ne da več ubadati z njimi. Če mi ne bo ratalo bodo pa za nazaj gledali v Thudnerbirdu. Drugače je bilo še ene par večjih profilov (cca 30 - 50 GB) pa je šla pretvorba normalno čez, pa tudi Outlook se jim zaenkrat normalno obnaša.

krneki0001 ::

jukoz je izjavil:

Šmorn je izjavil:

@nebivedu
Profili so od 30 do 50 GB. Uvoz posameznih emailov ne pride v poštev, čeprav sem že uporabljal dodatek import export tools.

@Invictus
Imamo Office 365.


Pri tako velikih predalih pozabi na Outlook, ker ima ogromne težave s handlanjem velikih PST/OST datotek - tedensko kreširanje PST/OST datoteke, sledi ponovno nalaganje celega predala; nikoli ne konča indeksinranja; iskanje ne deluje oz deluje samo na četrt in nisi nikoli prepričan kaj imaš v predalu in kaj ne; crkne samo pošiljanje ali samo prejem e-pošt, ...
Na kratko, totalen šit.

Bom ob koncu leta dal statistiko koliko težav je bilo z Outlookom in koliko je to stalo (namensko trackam za par heavy userjev).

Zanimivo. Od office 2007 se mi še ni sesula zadeva, pa imam okol 30gb velike pst datoteke, na 2003 je bil pa problem, če si imel več kot 2GB, če si imel do 2GB ni bilo nobenih problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jukoz ::

Par primerov:
Vse mašine imajo SSD in 8GB rama
PC i5 7xxx Win7 office 2016 - dela normalno
PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje tedensko - kreira se nova OST datoteka
PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje dnevno - kreira se nova OST datoteka
PC i5 3xxx Win8 office 2013 - crkuje na 2 meseca, indeksiranja ne konča, iskanje ne deluje
PC i5 4xxx Win8 office 2013 - crkuje na 1x letno - kreira se nova OST datoteka
PC i5 2xxx Win7 office 2010 - crkuje vsakič ko hočeš poslat mail (uporabnik toliko priseben da je prešaltal na Thunderbird); nov profi, nova OST, ...
PC i3 prva generacija, Win7, office 2010 - dela normalno

Mailov je med 40 in 80 GB za res heavy userje. Dol iz outlooka ne želijo, register je popravljen da sploh lahko imajo tako velike fajle. In vse maile rabijo.

krneki0001 ::

PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje tedensko - kreira se nova OST datoteka
PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje dnevno - kreira se nova OST datoteka
PC i5 4xxx Win8 office 2013 - crkuje na 1x letno - kreira se nova OST datoteka

Kje imajo ost datoteke? Na ločenih diskih? Na omrežnih diskih? Ker očitno ob zagonu Outlooka še ne prepozna medija, kjer so datoteke in jih na novo definira.

PC i5 3xxx Win8 office 2013 - crkuje na 2 meseca, indeksiranja ne konča, iskanje ne deluje


Indeksiranja ne konča ker je bil prej prekinjen med delom. V petek po šihtu, ko gre domov, se naj da delat indeksiranje in stiskanje datotek pst in ost.

PC i5 2xxx Win7 office 2010 - crkuje vsakič ko hočeš poslat mail (uporabnik toliko priseben da je prešaltal na Thunderbird); nov profi, nova OST, ...


Napaka v nastavitvah, narobe definirane ost in pst datoteke, ter preveč mailov v osnutkih in tempu.
Pobriši temp datoteke na tačunalniku, pobriši osnutke in izbrisano, pa konec tedna daj delat indeksiranje in stiskanje pst in ost datotek.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jukoz ::

krneki0001 je izjavil:

PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje tedensko - kreira se nova OST datoteka
PC i5 8xxx Win10 office 2016 - crkuje dnevno - kreira se nova OST datoteka
PC i5 4xxx Win8 office 2013 - crkuje na 1x letno - kreira se nova OST datoteka

Kje imajo ost datoteke? Na ločenih diskih? Na omrežnih diskih? Ker očitno ob zagonu Outlooka še ne prepozna medija, kjer so datoteke in jih na novo definira.

Ne ne, jih že najde brez problema. Crkne pol, ko se zažene, po par minutah.

krneki0001 je izjavil:


PC i5 3xxx Win8 office 2013 - crkuje na 2 meseca, indeksiranja ne konča, iskanje ne deluje


Indeksiranja ne konča ker je bil prej prekinjen med delom. V petek po šihtu, ko gre domov, se naj da delat indeksiranje in stiskanje datotek pst in ost.

So ga pustili delat tudi po par dni skupaj in ne pomaga.

krneki0001 je izjavil:


PC i5 2xxx Win7 office 2010 - crkuje vsakič ko hočeš poslat mail (uporabnik toliko priseben da je prešaltal na Thunderbird); nov profi, nova OST, ...


Napaka v nastavitvah, narobe definirane ost in pst datoteke, ter preveč mailov v osnutkih in tempu.
Pobriši temp datoteke na tačunalniku, pobriši osnutke in izbrisano, pa konec tedna daj delat indeksiranje in stiskanje pst in ost datotek.

Indeksindaje ne pomaga in nimam klele napisane napake, ki jo javi. Je pa MSjeva rešitev (tako kot za vsako napako Outlooka), da se izbriše profil in naredi novega. Tako kot za časa win95.

Sicer nam je pa vsem skupaj povsem jasno kje je težava - v tem, da Outlook vse pošte iz enega accounta tlači v eno samo datoteko. In ko je velika 50GB, imaš problem, tako Outlook kot sam OS.

Outlook je en šit od klienta, ker je bil zdizajniran leta 1996 (al neki) in isti design furajo dalje. Ne moreš tlačit podatke v neskončnost v eno datoteko, ki je bila zdisajnirana 100 let nazaj ko je bil 2GB največji file ever. Pač ne gre. Uporaben je s POP3 accounti, kjer imaš vse maile pri sebi. Kakršenkoli sync mu pa ne gre.

Šmorn ::

Rešitev:
1. pretvorba problematičnega profila v generični mbox format z Aid4Mail MBOX Converter
2. Mailsdaddy Thunderbird to Outlook Converter potem prepozna cel profil in normalno naredi pst

markhenry ::

Programsko opremo GainTools pretvornik MBOX v PST lahko poskusite uspešno premakniti datoteko MBOX v berljivo datoteko PST. Postopek izvoznika je zelo preprost in lahko prenesete vse svoje e-poštne in e-poštne priloge. Po prehodu MBOX v datoteko Outlook v sistemu Windows.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako uvoziti ost v outlook 2007

Oddelek: Pomoč in nasveti
117607 (6193) caperio
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487009 (5714) tony1
»

"Internetna pošta" - uporabniško ime in geslo

Oddelek: Omrežja in internet
253857 (3142) jukoz
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192339 (284) MrStein
»

Office 2016 račun izginil po upgradu Win 10? .pst sploh ni več?

Oddelek: Pomoč in nasveti
293136 (2291) Baja

Več podobnih tem