» »

Nova kuhinja, odprava napak

Nova kuhinja, odprava napak

«
1
2

mikhaair ::

Sicer ni moja ampak v ozjem krogu...
Narocena in sestavljena nova kuhinja. S tremi napakicami. Ena enostavna in nepomembna. Dve pa moteči.
Zaradi dokaj kompliciranega pulta, lovljenja višin itd. je le ta sestavljen lepljen iz več kosov. Lepljeni spoji so izvedeni ok, rezen v enem primeru, kjer se pojavi visinsko odstopanje, ter mislim da je stranica celo robljena s trakom, ker je spranja kaksen milimeter siroka. Ampak, recimo, da bi se dalo preživet.
Je pa še stik pultov, kjer se pojavi zob cca. 2mm, na zelo izpostavljenem mestu.

Prodajalec in montažer je bil sicer le telefonsko obveščen, da naj si pride ogledat stvari.
Zanima me, kaj je potrebno storiti, da smo formalno zaščiteni in izpolnjujemo roke pritožb, reklamacij, itd.

Smrekar1 ::

mikhaair je izjavil:

Sicer ni moja ampak v ozjem krogu...
Narocena in sestavljena nova kuhinja. S tremi napakicami. Ena enostavna in nepomembna. Dve pa moteči.
Zaradi dokaj kompliciranega pulta, lovljenja višin itd. je le ta sestavljen lepljen iz več kosov. Lepljeni spoji so izvedeni ok, rezen v enem primeru, kjer se pojavi visinsko odstopanje, ter mislim da je stranica celo robljena s trakom, ker je spranja kaksen milimeter siroka. Ampak, recimo, da bi se dalo preživet.
Je pa še stik pultov, kjer se pojavi zob cca. 2mm, na zelo izpostavljenem mestu.

Prodajalec in montažer je bil sicer le telefonsko obveščen, da naj si pride ogledat stvari.
Zanima me, kaj je potrebno storiti, da smo formalno zaščiteni in izpolnjujemo roke pritožb, reklamacij, itd.


Kje si zadevo nabavil? Tam reklamiraj kot imajo po postopku. Kak dopis, kjer težavo opišeš in navedeš, da gre za reklamacijo, tudi ne bi bil odveč.

Meni so v Harvey Normanu pred leti prodali čisto OK kuhinjo, ampak so zraven dali eno stranico napačne velikosti. Zadevo sem prijavil in ker v zakonskem roku niso naredili ničesar, zahteval dodaten popust na kuhinjo. Post factum sem dobil nazaj 500EUR in novo stranico, staro sem lahko obdržal.

Reklamacije včasih sploh niso nič tako napačnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

mikhaair ::

Lokalani diler Danovih kuhinj. Meritve, nakup, montaza, s tem, da se je pritozeval, da z novimi ploščicamo so se mere spremenile. Da naj bi kao stare noter ostale.
Reklamacija bo zagotovo. Zanima me le, a so kakšni hitri roki, torej, da je potrebno v prvem tednu ali dveh kaj poslat. Kot sem rekel, telefonsko smo se dogovorili, da pride pogledat. Le preventivno me zanima, kaj je potrebno postoriti, da se stavr reklamira kot je potrebno in niso mozni izgovori z druge strani.

St235 ::

Reklamacije praviloma pašejo v klasične garancijske roke. Torej morajo napako odpravit v 45 dneh. Znaš pa imet problem, če so bile meritve narejene na enih ploščicah, montaža pa na drugih in to ni bilo jasno dogovorjeno.

Smrekar1 ::

mikhaair je izjavil:

Lokalani diler Danovih kuhinj. Meritve, nakup, montaza, s tem, da se je pritozeval, da z novimi ploščicamo so se mere spremenile. Da naj bi kao stare noter ostale.
Reklamacija bo zagotovo. Zanima me le, a so kakšni hitri roki, torej, da je potrebno v prvem tednu ali dveh kaj poslat. Kot sem rekel, telefonsko smo se dogovorili, da pride pogledat. Le preventivno me zanima, kaj je potrebno postoriti, da se stavr reklamira kot je potrebno in niso mozni izgovori z druge strani.


Če te res skrbi mu pošlji dopis, z imenom, priimkom, naslovom, telefonsko številko in podpisom, jasno navedi, da gre za reklamacijo in da naj to in to popravijo. Zadevo pošlji priporočeno, po možnosti s povratnico.

Opisane napake sicer zagotovo ne sodijo v prvi teden ali dva, načeloma imaš za njih dve leti časa.

mikhaair ::

St235 je izjavil:

Reklamacije praviloma pašejo v klasične garancijske roke. Torej morajo napako odpravit v 45 dneh. Znaš pa imet problem, če so bile meritve narejene na enih ploščicah, montaža pa na drugih in to ni bilo jasno dogovorjeno.


Sej to je pravzapav bil največji problem pri montaži. Mojster se je zgovarjal, da ni bilo govora o novih ploščicah. Jaz sicer nisem sodeloval v temu, ampak ideje o ohranitvi ploščic ni bilo in se ni omenjala. On je pa o tem govoril skoraj kot o dejstvu, da je bilo to rečeno.
Sicer jaz menim, da je bilo jasno dogovorjeno, da bodo druge ploščice. Oni pa ne. Zapisano pa, mislim da, ni.

Machete ::

Če ni bila firma pisno obveščena o spremembi prostora, se smatra, da je bila merjena glede na stanje, na dan meritve. Kaj je kdo rekel komu, je tu Blažev žegen. V naši firmi je samoumevno, da take stvari točno dorečemo oz. usklajujemo tekom celega projekta, očitno ni povsod tako.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

mikhaair je izjavil:

St235 je izjavil:

Reklamacije praviloma pašejo v klasične garancijske roke. Torej morajo napako odpravit v 45 dneh. Znaš pa imet problem, če so bile meritve narejene na enih ploščicah, montaža pa na drugih in to ni bilo jasno dogovorjeno.


Sej to je pravzapav bil največji problem pri montaži. Mojster se je zgovarjal, da ni bilo govora o novih ploščicah. Jaz sicer nisem sodeloval v temu, ampak ideje o ohranitvi ploščic ni bilo in se ni omenjala. On je pa o tem govoril skoraj kot o dejstvu, da je bilo to rečeno.
Sicer jaz menim, da je bilo jasno dogovorjeno, da bodo druge ploščice. Oni pa ne. Zapisano pa, mislim da, ni.


Če so oni merili na stanje X in ni eksplicitno dogovorjeno, da se bo kaj spreminjalo potem ni njihova odgovornost, če stvari ne pašejo. Seveda pa normalno odgovarjajo za stvari, ki niso povezane s ploščicami.

Izvajalec tudi nima kristalne krogle, da bi lahko predvidel kaj boste spremenili med izmero in montažo.

Če ste po izmeri spreminjali prostor bi morali izvajalca na to pisno opozorit.

Bo pa v primeru sodnega spora štelo bolj kot ne samo tisto kar je na papirju.

TOP ::

Tole na ustne dogore se menit je problem,ker sedaj lahko vsak svoje stališče zagovarja imel sem podoben primer,amapk sem imel črno na belem na papirju narisano in so potem,ko sem jim pokazal brez problemov rešili,v tvojem primeru,jih pa lahko samo prosiš,če popravijo in plačaš,ker nimaš na papirju.

šernk ::

kaj ima spoj pulta z novimi ploščicami?

saj se ne dela zadeve na milimeter natančno (to je praktično nemogoče oz. predrago) in se milimetre lovi drugje kjer se jih ne vidi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mikhaair ::

Pult je U oblike. Tako da stranske stene so pac malo stisnile sredinski del, ki ga je majster potem nekako krajsal in oblikoval, prilagajal oknu. Ampak zal ne popolnoma uspesno. Jaz sem istega mnenja, da ploscice ne igrajo vloge.

Miha 333 ::

Pri plačilu zadržiš 10-15% vrednosti ravno za primer morebitnih napak, do njihove odprave. Namreč večina napak nikoli ni odpravljenih. Zato je vsaj končna cena ustrezno nižja.

Furbo ::

Kako ne igrajo vloge, če so spremenile dimenzije in so bile zaradi njih potrebne spremembe?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mikhaair ::

Zato ker iz fabrike ven ne pride oz. je nemogoce v nasem primeru, da bi dobil pult, ki bi ga sestavil brez karkoli rezat.
In ker se je zaradi par milimetrov novih ploscic dimenzija spremenila je bilo pac treba malo vec pulta odrezat pri prilagajanju.

solatko ::

Pri solidnih proizvajalcih se mere natančno ujemajo z, v fabriki odrezanimi kosi. Še nikoli mi niso rezali na montaži (tri naročene kuhinje na mero), to se pravi, da je napaka tvoja, saj bi morali meritev opravit še enkrat, po zamenjavi ploščic.
Težko je montažerju rezat 2-3 mm na terenu, se vidi, da nisi nikoli delal nič podobnega.
Delo krepa človeka

Furbo ::

mikhaair je izjavil:

Zato ker iz fabrike ven ne pride oz. je nemogoce v nasem primeru, da bi dobil pult, ki bi ga sestavil brez karkoli rezat.
In ker se je zaradi par milimetrov novih ploscic dimenzija spremenila je bilo pac treba malo vec pulta odrezat pri prilagajanju.

Glej, če hočeš top shit kuhinjo, ti jo ne morejo kar na terenu skup zbit, ni to ograja za prašiče.

Kot bi hotel, da ti BMW skrajšajo za par centi, da bo šel v garažo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Badwolff ::

Mi smo imeli z Dankuchen toliko težav, da se mi zdi tole tvoje zgolj zabavno. Toplo odsvetujem vsem.
Je pa res, da imajo več franšiz v Sloveniji in smo mi pač na najbolj levo naleteli.

mikhaair ::

Furbo je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Zato ker iz fabrike ven ne pride oz. je nemogoce v nasem primeru, da bi dobil pult, ki bi ga sestavil brez karkoli rezat.
In ker se je zaradi par milimetrov novih ploscic dimenzija spremenila je bilo pac treba malo vec pulta odrezat pri prilagajanju.

Glej, če hočeš top shit kuhinjo, ti jo ne morejo kar na terenu skup zbit, ni to ograja za prašiče.

Kot bi hotel, da ti BMW skrajšajo za par centi, da bo šel v garažo.


Pa saj zastopim kaj hoces povedat, nic bat. Brez rezanja pac ne gre. Kako bos pa korito montiral, pa plosco? Mi smo imeli zahtevnejsi primer. Jebat ga.

Furbo ::

Ja, izvajalci so naredili napako, ker so hoteli ustreči. Jaz bi odpeljal kuhinjo nazaj v delavnico, naredil popolno in zaračunal prilagoditev na nove mere.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Na terenu se seveda da v nulo katerkoli pult ali stopnice upasat. Pri stopnicah itak ni druge kot malo večje delat in potem krajsat zaradi klasično vijugastih zidov, če hoče stranka čisto do zida brez zakljucne letve). Pult je malce težja zadeva, ampak dober brusni in premikanje sem in tja se da spravit do 0.5mm luknjice. Je pa zadosti zaj., da je vseeno hitrejsa rešitev kotnost že prej pomerit dovolj točno.

mikhaair ::

Furbo je izjavil:

Ja, izvajalci so naredili napako, ker so hoteli ustreči. Jaz bi odpeljal kuhinjo nazaj v delavnico, naredil popolno in zaračunal prilagoditev na nove mere.

Verjetno pa bi tudi v 30 let stari kuhinji s pocenimi in oskrbanimi ploscicami vedel, da le te ne bodo ostale gor. Izvajalec je to vedel. Ampak se je kasneje zgovarjal da ne. Da je bilo receno, da ostanejo. Verjetno kot spomin na socializem in svercanje, ter nekvalitetna lepila. :)

solatko ::

mikhaair - Od kje naj bi proizvajalec kuhinje vedel, sa boš menjal tudi ploščice, saj ne nosi kristalne krogle s seboj, saj bi lahko zadevo reševal z naknadno vgradnjo steklene stene ali kaj podobnega.
Ti bi moral telefonirati, da so narejene spremembe in, da je potrebna ponovna meritev, saj ti 1mm drugačna mera, na pultu lahko povzroči kar veliko težavo, ki se je na terenu ne da lepo urediti.
Če bi šlo za pomoto pri meritvah, bi bile tvoje pripombe upravičene, tako pa malo premisli.
Delo krepa človeka

Ales ::

mikhaair je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja, izvajalci so naredili napako, ker so hoteli ustreči. Jaz bi odpeljal kuhinjo nazaj v delavnico, naredil popolno in zaračunal prilagoditev na nove mere.

Verjetno pa bi tudi v 30 let stari kuhinji s pocenimi in oskrbanimi ploscicami vedel, da le te ne bodo ostale gor. Izvajalec je to vedel. Ampak se je kasneje zgovarjal da ne. Da je bilo receno, da ostanejo. Verjetno kot spomin na socializem in svercanje, ter nekvalitetna lepila. :)


Ej, brez zamere, ampak ravno obratno je. Če si se dogovoril za izmero in to še pri kuhinji, za katero veš da bo težavna vgradnja z lepljenjem, prilagajanjem, itd., potem bi vsak količkaj logičen človek pričakoval, da meri točno ta prostor, kjer bo zadeva stala. Če bi izvajalec vedel, da ga ne, ne bi prišel oz. bi se dogovoril za nov termin.

Da si ti šel po meritvi spreminjati prostor in da o tem izvajalca nisi izrecno obvestil oz. se že predhodno zmenil za drug termin merjenja, da ne bi ti in monter zgubljala časa, je ena od večjih neumnosti, kar sem jih slišal v zadnjem času. WTF si ti razmišljal, ko si se menil za meritev v prostoru, kjer kuhinja ne bo stala??

Je pa izvajalčeva napaka, da ni naredil točno to, kar je Furbo napisal, naredil novo meritev, odnesel vse skupaj nazaj v delavnico, naredil kot se zagre, ter zaračunal povzročen zajeb. Presodil je, da lahko reši na licu mesta... in zeznil izvedbo.

Ampak zajebal si pa ti. In to na nivoju A je to, če se morda spomniš risank.

Firma ti bo verjetno popravila tole, zato ker se zavedajo, da jih boš sicer šinfal naokoli, čeprav niso nič krivi pri vsem skupaj. Tako da ne bit p*zda in plačaj za povzročene stroške.

mikhaair ::

No, nisem jaz to zeznil.:) Kot tudi nisem bil zraven pri izmerah in dogovarjanju. Tukaj le sprašujem za mnenje, tako o pravicah, kot seveda tudi kaj je zajeb naročnika.

mancini ::

Zajeba naročnika ti tako nočeš priznati
Pa je ravno tukaj prišlo do vseh problemov

Tudi če bi jih ti obvestil da boste zamenjali ploščice, oni morajo prit ponovno merit. Ker ene dol in druge gor ali kar nove preko starih, mere nikdar niso enake. Kuhinjo pa ti oni naredijo na strojih do desetinke mm natančno

vi pa kar nekaj preko palca

vprašanje če boste prišli brez dodatnih stroškov skozi

M-XXXX ::

Kaj ima pa kuhinja (in višina elementov) veze z par mm odstopanjem?

Ni nihče še montiral kuhinje? Elementi so tako ali tako višinsko nastavljivi. In če je nekje 2mm zoba (kjer je lepljeno) pomeni, da so čisto in samo zajebal pri montaži. Nekdo ni bil natančen in so pri vijačenju ter lepljenju delov med sabo naredili omenjeni zob. Kaj imajo pa tukaj ploščice poleg pa tudi ne vem.

Utk ::

. Kuhinjo pa ti oni naredijo na strojih do desetinke mm natančno

Dej ne fantaziraj. Naredijo lahko na nanometer natancno, ampak kdo to tako natancno izmeri? Pa tudi ce bi, naredijo omarce nepravokotne, ce stena ni pravokotna?

mancini ::

kaj imajo ploščice s tem

poglej si kaj je napisal OP

Pult je U oblike. Tako da stranske stene so pac malo stisnile sredinski del, ki ga je majster potem nekako krajsal in oblikoval, prilagajal oknu


in to ti jaz pišem, mizarji imajo danes cnc stroje, ki so zelo natančni. In ko so mu prišli merit so zmerili do 1mm natančno

potem pa grejo oni v obnovo kuhinje, preko starih ploščic nove in tukaj gre za 3cm navzkriž

Badwolff ::

mancini je izjavil:

Zajeba naročnika ti tako nočeš priznati
Pa je ravno tukaj prišlo do vseh problemov

Tudi če bi jih ti obvestil da boste zamenjali ploščice, oni morajo prit ponovno merit. Ker ene dol in druge gor ali kar nove preko starih, mere nikdar niso enake. Kuhinjo pa ti oni naredijo na strojih do desetinke mm natančno


prvič slišim za tako natanćnost pri izdelavi
Drgač pa imajo elementi nastavljive tačke z razlogom.
Sten prav ravnih večina tudi nima
nam recimo sploh niso prišli merit. Povedal sem točne mere prostora, pa smo sprojektirali. In je vse pasalo.
menjava ploščic ne bi smela vplivati na nič. Zakaj za vraga bi bil pult po višini zamaknjen zaradi tega?

K0l1br1 ::

Badwolff je izjavil:

Zakaj za vraga bi bil pult po višini zamaknjen zaradi tega?
Če ti ga zgoraj stiska, bo zamaknjen. Pa ne samo po višini, tudi v kotu bi se moral odpirati.

mikhaair ::

mancini je izjavil:

kaj imajo ploščice s tem

poglej si kaj je napisal OP

Pult je U oblike. Tako da stranske stene so pac malo stisnile sredinski del, ki ga je majster potem nekako krajsal in oblikoval, prilagajal oknu


in to ti jaz pišem, mizarji imajo danes cnc stroje, ki so zelo natančni. In ko so mu prišli merit so zmerili do 1mm natančno

potem pa grejo oni v obnovo kuhinje, preko starih ploščic nove in tukaj gre za 3cm navzkriž


Tako ja, le da ne vem, če je prišel z razrezanimi elemnetiv nulo ali so bili trije elementi, ki jih je na mestu prilagajal. Sicer pa je tudi cetrti element, ki se stuka na sredinskega in pokrije okensko polico, ki ja tudi izveden milo receno slabo.
Tako da tudi ce odmislimo plascice in zajeb z njimi in merami....ni OK.

šernk ::

Kuhinjo pa ti oni naredijo na strojih do desetinke mm natančno


desetinke mm boš lovil na 2m dolžine ja pri pultu za kuhinjo :))
desetinke se lovi tam do 100mm pri strojnih delih potem je pa zgodba o desetinkah zaključena, ker je že h9 toleranca za ležaj izven desetinke :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

Marsikaj se da rešit tudi na terenu. Če je malo švoh, se da čisto lepo posilikonirat razliko (dokler ni prevelik zajeb), če je premočan, se da pobrusit. Tako kamen, kot navadne delovne plošče. Kdor pa tu govori o desetinkah, pa naj gre malo na zrak. btw: je ni stene v Sloveniji, ki bo ustrezala 'autocad' črti..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Če se že pogovarjamo o desetinkah in strojništvu: Po ISO 2768-1-m je odstopanje +/-0,1 mm pei meri nad 3 mm in do 6 mm.

Zajeb je, da ste naknadno polagali ploščice in spremenili mero! Na to se bo izvajalec opiral in izgovarjal! Ampak kljub temu bi morali montažerji postaviti kuhinjske elemente korektno. Tudi če pulte stiskajo stene, po višini bi moralo biti poravnano in brez rež med deli pulta! Zgleda, da so spodnji elementi slabo postavljeni/zniveliranic (glede na opis OP-ja, slika pove več, kot 1000 besed).
Sem montiral že nekaj kuhinj in skoraj nikjer ne paše v "nulo". Razen če je kuhinja izdelana z manjšimi merami za rezervo. Ali so tla neravna, stenske ploščice položene kot razburkano morje, kar je pa najslabše, zidovi niso pravokotni!

solatko ::

šernk - Saj ni da bi lovil, ko odtipka 2000mm, je to 2000,000 mm, stroj je namreč numeričen in ne zna delat približno, zato je novo pohištvo brez zamikov, saj vsi deli pašejo v nulo.

Machete - na terenu se rešuje zamike sten, nekaj mm, ne pa cm. Vsaka obdelava na terenu se pozna tam, kjer je rezano ali brušeno, če je to na stiku, ne bo ravno lepo zgledal, če ni vrhne blende.
Delo krepa človeka

St235 ::

solatko je izjavil:

šernk - Saj ni da bi lovil, ko odtipka 2000mm, je to 2000,000 mm, stroj je namreč numeričen in ne zna delat približno, zato je novo pohištvo brez zamikov, saj vsi deli pašejo v nulo.



Rofl, a to je NASA delala kuhno? Al v tvojem imaginarnem svetu cnc stroji rezejo meterske kose lesa na 0,001mm natancno?

šernk ::

šernk - Saj ni da bi lovil, ko odtipka 2000mm, je to 2000,000 mm, stroj je namreč numeričen in ne zna delat približno, zato je novo pohištvo brez zamikov, saj vsi deli pašejo v nulo.


zdej pa moram vprašat: s čim merite to?? :))

jebemti kdor mi prostor zmeri na 1mm natančno mu častim plato piva. Ker boste vsi po vrsti padli preden mi boste sploh prvo številko povedali...ker v prosti prodaji ga ni metra ki je na 1mm natančnen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

šernk je izjavil:

šernk - Saj ni da bi lovil, ko odtipka 2000mm, je to 2000,000 mm, stroj je namreč numeričen in ne zna delat približno, zato je novo pohištvo brez zamikov, saj vsi deli pašejo v nulo.


zdej pa moram vprašat: s čim merite to?? :))

jebemti kdor mi prostor zmeri na 1mm natančno mu častim plato piva. Ker boste vsi po vrsti padli preden mi boste sploh prvo številko povedali...ker v prosti prodaji ga ni metra ki je na 1mm natančnen.


Hoho!

Motiš se. Vse se da, če je volja.

Ps.
Ni pa vedno praktično
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Lakotnik29 - Če se že malo spoznaš na pravo, se na obdelavo materialov ne. Sprehodi se enkrat po kakšni tovarni pohištva in se prepričaj, da stranice omar (2,40m) ne odstopajo več kot 0,1mm ena od druge. Izvrtane luknje za police in pante pa tudi.

šernk - Vsi malo boljši laserski merilniki imajo nastavitve, tako, da lahko izbereš poljubno natančnost merjenja. A vi še vedno s šiviljskimi metri merite prostor ali ste že prešli na aluminjaste?
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Če se že malo spoznaš na pravo, se na obdelavo materialov ne. Sprehodi se enkrat po kakšni tovarni pohištva in se prepričaj, da stranice omar (2,40m) ne odstopajo več kot 0,1mm ena od druge. Izvrtane luknje za police in pante pa tudi.

šernk - Vsi malo boljši laserski merilniki imajo nastavitve, tako, da lahko izbereš poljubno natančnost merjenja. A vi še vedno s šiviljskimi metri merite prostor ali ste že prešli na aluminjaste?


Nono... natančnosti NE moreš nastavljat.
Ta je odvisna od umeritve, napak pri merjenju in merilne zmogljivosti.

Imaš pa že laserske merilnike, ki imajo pogrešek +/- 1mm. Lahko tudi manj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

Merilniki lahko, stene pa sigurno ne.

Machete ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Če se že malo spoznaš na pravo, se na obdelavo materialov ne. Sprehodi se enkrat po kakšni tovarni pohištva in se prepričaj, da stranice omar (2,40m) ne odstopajo več kot 0,1mm ena od druge. Izvrtane luknje za police in pante pa tudi.
šernk - Vsi malo boljši laserski merilniki imajo nastavitve, tako, da lahko izbereš poljubno natančnost merjenja. A vi še vedno s šiviljskimi metri merite prostor ali ste že prešli na aluminjaste?


Solatko, ne pametuj, ker trosiš neumnosti. Ja CNC stroji so sposobni delati v stotinkah, tu je vse kar imaš prav. Odstopanja seveda ni, dokler so vsi procesi v liniji, predvsem že prvotno razrez 100% skalibrirani. Večinoma je to v sprejemljivem rangu pod pol MM. Servisiranje natančnosti na desetinko je sicer čisto dobrodošlo, ampak ekonomsko neupravičeno, ker se napake dejansko opazijo šele tja od nekaj desetink navzgor. Ti pa bi verjetno servisiral CNC stroje v vsem tokokrogu na vsake 10 dni in dajal za to več tisoč evrov. Zato pa nimaš firme in ostajaš na teoretični ravni. Laserski merilniki pa ne pomenijo, da boš ti delal pohištvo na desetinke in dober konstruktor mora zadevo zrisati upoštevajoč prostor z misijo na olajšanje proizvodnega in montažnega procesa hkrati. Če samo za desetinko stopinje laser usmeriš izven teoretične horizontale imaš drugačen rezultat. Zato so zame laserski merilniki brez dobre vodne tehtnice ali drugih pomagal za spremljanje naklona laserja, neuporabni. Ps: zmeril (in zrisal) sem več hiš in stanovanj, kot si jih ti videl od odzunaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Ma to je neumnost na več nivojih. Če bi hotel izmerit prostor med dvemi stenami na milimeter (da niti ne fantaziramo o desetinkah), bi moral izmerit steno čez celo površino, ne samo v eni ali parih točkah, ker stena sigurno ni v mm ravna. Ni niti v nulo pravokotna niti ni zakitana v nulo še manj prebeljena. Pohištvo se meri na največ centimeter natančno, pa še tu moreš pustit rezerve, ostalo se nastavlja po potrebi.

Machete ::

Ti pa mejčkeno pretravaš v drugo skrajnost. CM je dopustna toleranca v grobi gradbeni fazi, vsa zaključna dela in pohištvena oprema so zaželjeno točna na mm. So pa druge finte, ki jih verjetno ti misliš, za regulacijo in prilagajanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Če bi imel prostor med dvema stenama, izmerjeno točno 120 cm, si bi upal naročit omaro široko 119,8 cm? Pa sploh ne dvomim, da bi omara bila narejena v nulo 119,8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Bi rad videl ploščice položene na mm natančno, še posebej v U, kot ima OP kuhinjo! Ga ni keramičarja, ki bi za normalno ali malo višjo ceno to naredil! Še pomerit ne more.
Z komercialnimi laserskimi merilniki za strojništvo se na merit +/-0,1 mm na razdalji ~5 m od merilnika (radius), ali celo bolj natančno. Samo je cena merilnega sistema precej višja.

Da imaš stroj za obdelavo lesa in da dela mero npr. 2,5m na +/-0,1 mm natančno je OK, vendar nepotrebno. Bolj pomembna je ponovljivost, da prvi in 500 kos izdela blizu tej toleranci.

rok_p ::

prilepi kakšno sliko:)
rok

Machete ::

Utk je izjavil:

Če bi imel prostor med dvema stenama, izmerjeno točno 120 cm, si bi upal naročit omaro široko 119,8 cm? Pa sploh ne dvomim, da bi omara bila narejena v nulo 119,8.

Presplošno vprašanje. Če je prostor izmerjen točno 1200, potem seveda. Ampak tu je kot je že nekdo omenil potreno izmeriti mnogo več točk kot eno linijo. Tu so še koti, vijuganje stene v kotu. Lahko ti kotomer na 60 cm pokaže zelo odpirajoč ali zapirajoč kot, ampak, če preveriš z meter in pol kotomerom, pa vidiš, da se stene ujamejo nazaj na 90 in je samo vogal slabo narejen. Skartka odvisno od veliko faktorjev. Niso tu samo koti, veliko sten se tudi zvrača iz teoretične vertikale, visijo stropovi in včasih hkrati! tudi tla. Pogosto je razlika v neki višini stropa tudi 2 CM na 3. metrih. In to v novogradnjah! Da ne omenjamo doma zidanih hiš in cenenih novih blokovskih stanovanj. Večinoma je to krivda zaključnih del seveda, mogoče ga kdaj psoerjejo tudi v opaženju med zidavo itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Torej načeloma ne bi naročil 2 mm manjše omare.

fikus_ ::

Si že postavljal 2 mm ožjo omaro 120 cm prostor, ali to pišeš na pamet?! V glavnem, jaz nimam toliko poguma! Najmanj 1 cm / m manjša mera.

Nekje pa mora biti prostor za prah. :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435778 (622) Hudobec82
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246587 (5510) fosil
»

Kako izmeriti ravnost tal

Oddelek: Pomoč in nasveti
51411 (1233) Furbo
»

Stena kuhinja

Oddelek: Loža
3614673 (13558) Pithlit
»

Ideja kako izmeriti 200m brez uporabe metra?

Oddelek: Loža
385689 (4438) kixs

Več podobnih tem