» »

Protizvočna obloga

Protizvočna obloga

techuser ::

Ali ima kdo izkušnje z oblaganjem ventilatorjev, rekuperatorjev in drugih naprav stvari s protizvočno oblogo? Je navadnen stiropor povsem dovolj, da se zniža hrup teh naprav?
  • spremenil: techuser ()

DamijanD ::

Bi rekel, da ne...

matobeli ::

Akustična pena, guma, bitumen...

fosil ::

Kar lahko storiš je zmanjšanje morebitnih vibracij, ki jih povzročajo.
Drugače pa isto količino pretoka zraka lahko dosežeš z manjšo vetrnico in hitrejšim vrtenjem (več hrupa) ali večjo vetrnico in počasnejšim vrtenjem (manj hrupa).
Tako je!

Unknown_001 ::

Bistvo akustične izolacije na napravah je zmanjšanje magnitude vsiljenega nihanja, ki vzrokuje tlačne motnje (zvok).
Lahko storimo slednje:
- vibroizolacija, ki jo namestimo med delujočo napravo (vzbujevalec) in okolico.
- spremeniš lastno frekvenco, z vplivom na togost problematičnega oddajnika hrupa (tanko plehovje) ali maso (bolje da deluje podresonančno ali nadresonančno)
- spremeniš visljeno frekvenco (če je možno) (spet fora podresonančnega in nadresonančnega delovanja)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Tudi jaz imam slabe izkušnje s stiroporom in super izkušnje z akustično peno (tisto s piramidicami), tudi za "airflow sensitive applications", je pa res, da če misliš imeti izolirano računalniško robo, ni pametno uporabljati vnetljive pene - negorljivo se pa zelo težko dobi (vsaj jaz sem jo iskal dlje kot pol leta).

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Tudi jaz imam slabe izkušnje s stiroporom in super izkušnje z akustično peno (tisto s piramidicami), tudi za "airflow sensitive applications", je pa res, da če misliš imeti izolirano računalniško robo, ni pametno uporabljati vnetljive pene - negorljivo se pa zelo težko dobi (vsaj jaz sem jo iskal dlje kot pol leta).


Misliš penjen material z dodatki za samogasnost?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Tudi jaz imam slabe izkušnje s stiroporom in super izkušnje z akustično peno (tisto s piramidicami), tudi za "airflow sensitive applications", je pa res, da če misliš imeti izolirano računalniško robo, ni pametno uporabljati vnetljive pene - negorljivo se pa zelo težko dobi (vsaj jaz sem jo iskal dlje kot pol leta).


Glej tule:
https://www.panasorb.eu/index.php?langu...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133406 (3021) LeQuack
»

Ideje za home made zunanje HDD ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141482 (1141) MadMax
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Zvok in slika
133598 (3253) vuce
»

Leseno ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51247 (1075) jelso
»

OBloge za utišanje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241603 (1123) SaS

Več podobnih tem