» »

Zvočna izolacija

Zvočna izolacija

djpiky ::

Spet imam eno vprašanje!
Imam možnost dobiti trikotiško peno za zvočno izolacijo ceneje kot pa je v trgovini. Sedaj me pa zanima, če že ima kdo omenjeno peno da mi malo pove kako se obnese. Edino vprašanje tukaj je kakšno debelino? Kolega me je spraševal za koliko db morem zmanjšati zvok, glede na debelost pene se zmanjša hrup. Sedaj me pa zanima če veste za koliko bi moral zmanjšati hrup domačega kina (cenovni rang 1000€) da nebi bilo preveč slišno v druge prostore. Prostori so med seboj ločeni z normalnim zidom. Da povzamem: zanima me kako debelo peno morem kupit da mi bo zvok domačega kina zmanjšala na normalno. oz. da bom lahka pogledal film z dobrimi zvočnimi efekti dokaj naglasi, brez da bi me drugi opozarjali?

Highlag ::

Sprašuješ nekaj v smislu: Imam vodo. Koliko naj jo pijem, da je ne zmanjka? Mi pa ne vemo koliko vode imaš. ...

Rabiš nekaj osnovnih podatkov dat. Predvsem kako glasno muziko poslušaš. In kakšen je tvoj normalni zid. Debelina, material iz katerega je sezidan in podobno. Tule podatek "zelo naglas" ne pove kaj dosti. Sploh pa so subjektivne ocene zelo različne od človeka do človeka. Tudi ne vemo kdaj "druge" prične motiti.

Moraš pa vedeti, da se zvok prenaša tudi prek tal in stropa. Sploh če je muzika zelo naglas in kakšni nizki toni...
Če dobiš peno zastonj jo položi in malo experimentiraj. Drugače pa skoraj rabiš kakšno opremo za meritve:P
Never trust a computer you can't throw out a window

zcetrt ::

Zavedaj se tudi tega, da ti bo pena zelo "zademfala" zvok (zadušila) in da morda ne bo tak, kot bi si ga želel. V studijih ponavadi le določene dele stene obložijo s tem, popolnoma izolirana sobica pa je le za posebno uporabo.
4.

wooted ::

zvok se največ prenaša skozi tlake (se prav po tleh) in pol posledično tud stene vibrirajo.
če boš obložil sobo z peno, potem prostor ne bo več akustičen in ti tud nevemkašn hišni kino ne bo za nobeno rabo.

djpiky ::

Hvala za odgovre, soba je bivša garaža, ki se drži hiše. Plata je vlivana za sebe in nižja za 1 stopničko. Zid je debel 32cm, strop bo vsekakor treba izolirat ker je iz gips plat in zna prebijat. Js bi rad imel čimboljši zvok znotraj sobe, navzen pa bi rad imel čim manj hrupa. Ali se mi sploh splača vzeti peno? Drugače je bila druga varianta narediti nosilce 6cm stran od stene na njih dati gips plate, med gips plate in steno pa zatlačiti stekleno volno. Ta prostor bom potem uporabljal predvsem za gledanje filmov, vrjetno tudi za poslušanje glasbe, kaj več pa že ne.

Evo še skico da si boste lahko predstavljali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djpiky ()

Spajky ::

Če ne boš suba precej zmanjšal, ti nobena izolacija ne bo dosti pomagala! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djpiky ::

Sej to me zanima, kako najbolje zadošiti wofer. Kajti nizki toni so tudi najbolj moteči

boris22 ::

Jakost suba naj bo v mejah normale. Kupi sub s posebnimi nogicami da bo stik s podlago čim manjši. Poglej si sliko.

djpiky ::

aha bom pozorn tudi nato. še neki me zanima. Glede na to da ste mi rekli da lahko ta trikotna pena kaj precej zaduši zvok, študiram da bi dal peno gor samo na steno kjer se nato nadaljujeno hišni prostori, ker tam hočem da mi zaduši zvok, drugje lahko tudi prepušča. Po stropu pride pa dvojna oz. trojna plast steklene volne + stiropor.

Pyr0Beast ::

Loči ga od tal, to ponavadi najbolj pomaga. Pa izogibaj se Bas-reflex tehnologiji ali pa zamaši cev suba.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wooted ::

všraufaš profile v steno, med njih nabašeš stekleno volno in gor daš dvojni sloj gips plat. kr dos pomaga

vuce ::

Nevem ce je to ravno prava tema za to vprasanje, a vseeno, morda kdo ve kje se dobi polyester batting (predvidevam da je to poliestersko polnilo po slovensko?), glede na to da naj bi bil uporaben tudi pri zvocni izolaciji...

hvala,
v

neres ::

Akustična pena se predvsem rabi za absorbcijo, ne za izolacijo. Za slednje rabiš kaj bolj "konkretnega", npr. gisp plošče s še kakimi stvarmi vmes, kot je blo omenjeno. Lahko tudi lesene plošče. Tista trikotna pena se bolj uporablja za popravljanje zvoka v prostoru, npr. če je preveč odmevov.

Priporočam iskanje po tem forumu. Npr. http://www.johnlsayers.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9836


vuce: Ne vem točno kakšen material je tisto, ampak bi znal dobit pri plama-pur, kjer majo tudi te akustične pene in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

vuce ::

neres hvala, bom preveril


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133298 (2913) LeQuack
»

Stenska pluta

Oddelek: Loža
72480 (2353) nejcek74
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Zvok in slika
1811965 (10079) Okapi
»

Kako narediti KINO doma? Gradnja, instalacija...

Oddelek: Zvok in slika
73333 (3033) Stepni Volk
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Loža
1610977 (10669) Brane2

Več podobnih tem