» »

Firefox skriti podatki za sign in

Firefox skriti podatki za sign in

yyyeb ::

Pozdrav, zanima me kako lahko na firefoxu skriješ podatke z katerimi se vpisuješ v spletne strani kot naprimer tukaj. Na moj računalnik hodi nekaj ljudi in nočem, da vsi vidijo kaj je moj nickname in se tudi sami lahko z mojim prijavijo, ker brskalnik ponuja.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Miha 333 ::

yyyeb je izjavil:

Pozdrav, zanima me kako lahko na firefoxu skriješ podatke z katerimi se vpisuješ v spletne strani kot naprimer tukaj. Na moj računalnik hodi nekaj ljudi in nočem, da vsi vidijo kaj je moj nickname in se tudi sami lahko z mojim prijavijo, ker brskalnik ponuja.

Rešitev za to so ločeni uporabniški računi na nivoju operacijskega sistema, seveda zaščiteni z geslom. Potem si lahko vsak nastavi vse po svojih željah.

Ales ::

@yyyeb, hraniš up.imena in gesla v Firefoxu, imaš nastavljen master password?

Če imaš master password, potem je rešitev, da se preden zapustiš računalnik odlogiraš ter hkrati pobrišeš zgodovino brskanja in piškotke.

Podvarianta tega bi bila, da v Firefoxu sploh ne hraniš prijavnih podatkov, pač pa da zato uporabljaš ločeni password manager. Brisanje piškotkov in zgodovine brskanja ter dobro zaščitena gesla v tem zunanjem password managerju bi odpravilo težavo.

Če pa namenoma dolgoročno hraniš prav prijavne piškotke v Firefoxu, potem neke druge pametne rešitve ni, razen te, kot jo je navedel Miha 333.

gendale2018 ::

zakaj nima vsak uporabnik svojega računa kot je predlagal Miha 333? tako se rešuje te težave

lahko daš tudi en račun zase z geslom in enega brez gesla za vse ostale, če se drugim ne ljubi ukvarjat s prijavo/odjavo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Ribič ::

Ali si ti lastnik tega računalnika?
Imaš sploh možnost dodajanja novih uporabnikov?
Vse ribe so mi pobegnile!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ribič ()

ToniT ::

V Firefoxu:
Možnosti->Zasebnost in varnost->odstrani kljukico pri Ponujaj shranjevanje prijav in gesel za spletne strani

yyyeb ::

sem lastnik ampak občasno se zgodi, da PC posodim za kak dan. torej dva accounta naredit. a pol nalagam programe na oba naenkrat ali moram na vsak account posebej? naprimer office , brskalnik in podobno
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

joze67 ::

Office, brskalnik in podobno se da namestiti tudi (ali celo samo) tako, da so na voljo vsem uporabnikom. Ostane vprašanje licenc - če je programska oprema licencirana po uporabnikih, potrebuješ dodatne licence.

yyyeb ::

če bi nova accounta naderil sedaj ko so že vsi programi instalirani bi verjetno ostalo za vse?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Ales ::

Ja luba duša, kaj če narediš nov račun in sam pogledaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varovanje uporabniških imen in gesel v poslovnem okolju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162132 (1616) d3m1g0d
»

shranjevanje gesel v windows

Oddelek: Informacijska varnost
192812 (1931) Saul Goodman
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17643243 (29662) Pero_SLO
»

LastPass odslej omogoča brezplačno sinhronizacijo med napravami

Oddelek: Novice / Varnost
338841 (6037) PARTyZAN
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827587 (24206) antonija

Več podobnih tem