» »

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

gabl136 ::

Po možnosti uporabniku čimbolj prijazen, saj semzačetnik in o izdelovanju spletišč ne vem skoraj NIČ!

Please, HELP!!!

Aspirinix ::

Uporabi iskanje, takih vprašanj je že ogromno. Prav tako odgovorov. Na desni imaš link do iskanja.8-O

upirna ::

priporočam dreamweaver

freejack ::

Najbolj osnovnega imajo Windowsi že vgrajenega, imenuje se "notepad". :D Sam dvomim, da boš šel z notepadom pisat html, drugač pa ja, že par let delam z dreamwearjem in je zakon.

asd_guy ::

front page explorer
Rock on!

gabl136 ::

Je, res je, najbolj je enostaven notepad, vendar ni uporabniku prijazen:)

asd_guy:mogoče misliš frontpage express??

Hammer ::


Jackass ::

jackass88: js sm bil prvi jackass tuki!:D

Ne FrontPage Express, to je okrnjena različica FrontPage-a in je na voljo z win 98, če se ne motim.

Microsoft FrontPage dobiš v programski zbirki Office professional.
Program je zelo podoben Word-u tako, da če ti je word blizu ti bo tudi FrontPage.

Sam uporabljam FrontPage in ti lahko povem, da je za uporabo verjetno bolj preprost kot Dremweawer, vendar ti priporočam Dremweawer-ja, ker ima več funkcij, lahko z njim oblikuješ, izdeluješ tudi php... strani. Zato je bolje da se naučiš Dreamweawer-ja, kot pa FrontPage-a, ki ga boš prerasel takoj, ko boš osvojil html.


Moderator: cccc...
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

darh ::

Hammer, naredi si uslugo in 2x preberi text na katerega odgovarjaš, saj očitno ne razumeš naj bolje besed kot so "začetnik" in "o izdelovanju spletišč ne vem skoraj NIČ"

Isto velja za vse, ki priporočate """beležnico""".
Excuses are useless! Results are priceless!

gabl136 ::

jackass: ja, to da si bil prvi tuki, to ti verjamem, drgač sem pa jest jackass že kar precej časa, kar tam od 2000

Kar se pa tiče programa FrontPage Express pa znam delat v njem, samo ima premalo funkcij, to da mora imeti program prijazen vmesnik pa sem napisal, ker se html-ja v beležnici nimam namena učit pisat.

swalow ::

Potem probaj FrontPage-a kot že zgoraj rečeno... jaz sem se naučil z njim HTML-ja. Sicer danes največ nardim v Notepadu ;)

sopex ::

je jest sm se recmo php-ja nauču tko, da sm si sprintu ene par script (news scripta, galerije,...) in potem mal prebiral in poskušal ugotovit kaj kej pomen...pomojem da je to še najbolš....ker po manualu se mi zdi mal dogočano učit 8-O
če si pa začetnik, je pa najbolš da naprve uporablaš kšn tak program kot je FrontPage, pa pol mogoče tud DW....v DW boš spoznal pa tudi druge programske jezike, in se potem tud tistih naučil :D

RacaClone ::

ako se ?e HTML-ja no?e? nau?it (osnova osnove), potlej napravi stran v Wordu in jo shrani kot *.html in prijatelji se ti bodo smejali kot ?e nikoli :)

Hammer ::

xbite:

Jaz sem tudi začel s tem programom in tudi nisem videl skoraj nič o izdelovanju strani in tale program je za začetnike.

Ti si preberi še enkrat vprašanje!

Cokolesnik ::

Da ne bo debata preostra... Xbite ima prav (začetniku ne moreš svetovati orodja, ki zahteva znanje programske kode, saj ti to orodje prav nič ne pomaga - npr. z že pripravljenimi predlogi/ukazi za izvedbo željenega učinka),

ima pa prav tudi Hammer (Beležnica ali kak drug podoben urejevalnik so preprosti in uporabnika ne morejo zmesti s kupi ikon, opcij ali drugih stvari, ki morda niso nepregledne izkušenejšemu uporabniku, hkrati pa so lahko dovolj učinkovite, da odvrnejo neukega uporabnika, ker mu delujejo nasičeno, nepregledno ipd. - podobno se pogosto dogaja takrat, ko je uporabnik navajen programa, potem pa namesti njegovo novejšo različico, ki je popolnoma drugačna, bolj "pestra" kot je sicer navajen pri starejši različici).

Sam bi rekel takole. Veliko je odvisno od tega, kaj html "teleban" (nikakor ne v slabem smislu) želi napraviti:

1.: ali bo izdelal stran in se potem s tem ne bo ukvarjal več, niti ne bo tega jemal kot resnejši projekt ali

2.: želi zadevo razvijati še naprej, se učiti o tem in morda profesionalno nastopiti v tovrstnih projektih.

1. varianto lahko zadovolji že Word ali podobni urejevalniki, ki na najbolj enostaven način izdelajo spletno stran. 2. varianta pa seveda tole: učenje na obstoječih (za začetek enostavnnejših) spletiščih - prek izvorne kode z vpogledom v html ukaze, iskanje razlage zanje na internetnih pomočnikih, poskusi lastnega pisanja ukazov, kasneje seznanitev s standardi za pisanje ukazov, priporočili in šele nato uporaba bolj kompleksnih programov ala Macromedia produkti.

Seveda so na spletu tudi produkti, ki se trudijo zadovoljiti obe varianti. Dejstvo pa je, da je poznavanje programske kode (ukazov) zelo cenjeno, omogoča učinkovitost (če designer pozna kodo lahko v spletišču prej popravi željeno spremembo) in lažje razumevanje sorodnih zadev.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Js mislm, da bi začetnik za izdelavo strani v Notepad-u rabil nekaj mesecev, medtem ko jo v Wordu lahko naredi v petnajstih minutah.
jAcKaSS

smash ::

asp, php ----> homesite
asp.net ---> visiual studio . net

krajnct ::

kaj veste kako se po angleško reče sam ko je ona pesem. prosim:))
krajnc

mte ::

Jackass: ja ampak potem se ne čudi če ti tako stran kdorkoli skritizira, ker v wordu narejena niti ne more niti teoretično biti vredna počenega groša.. Da o tem, da se ob "izdelavi" niti malo ne naučiš html-ja (kar zna biti zelo tečno, če kaj "ne dela prav"), niti ne govorimo...

Gandalfar ::

nvu probi. Je v slovenscini :)

Afo ::

Kar se tiče Word je tako:
Word zbaše v stran ene 2x preveč "kode" (če lahko temu rečemo koda, saj ponavlja neke nepomembne neumnosti).
Ne pozna stilov (torej je tu še nekaj brezpotrebnih ponavljanj) itd.
Sam se samo enkrat uporabil Word za html stran izdelovat in rezultat je resnično bil sledeč:
-Stran narejena z Wordom je bila velika 15Kb
-Ko sem pobrisal nepotrebne podatke pa je bil velika 5Kb (stran je bila popolnoma ENAKA!, le manjša)

Torej za nepoučene = 15Kb:5Kb = 3:1

Sicer pa za 12 letnike Word ustreza več kokr dovolj. Za ostale pa...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

LapD ::

pomojm da je fant u dveh letih ze pogruntal kaj rabi ane :D

R33D3M33R ::

Za začetek uporabi Dreamveawer ali pa Mozilla Composer, tudi jaz sem tako začel. Bogvaruj kakega notepada, pa saj niste resni ;( - če piše da ne ve nič o htmlju , vsaj kak program ki ti obarva kodo si nabavi - Textpad, Crimson Editor itd. pa še to le, če imaš pri roki kako knjigo o HTML.
Worda se raje izogibaj, nič HTMLja te ne bo naučil, četudi boš gledal pol ure v kodo, ker je not polno smeti in še 1x smeti :|
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Racunalnik ::

Za začetek uporabi Dreamveawer ali pa Mozilla Composer


Ja kaj je pa potem najboljse ce enjrat nekdo rece da je dreamweaver super,ti pa pravis za zacetek,a ni najboljsi zaradi jezika?Je boljse php itd?

Tody ::

Hmm nekateri očitno še vedno ne ločijo med HTML in PHP, zdej če boste imel Dreamwaverja in boste v oblikovalskem pogledu delal se ne boste kej dost naučil HTML je pa začetek, postaviš par elementov in potem vidiš kako in kaj ter zakaj se stvar naredi tako kot se.

R33D3M33R ::

Ja, Dreamveawer je tak najbolj pametno uporabljati z obema pogledoma -> Code View in oni Design View al kaj je že (že 2 leti ga ne uporabljam več), tako pač vstaviš tabelo preko gumba in vidiš kako kodo je program vstavil. To je smisel učenja HTML, ko pa postaneš bolj izkušen ti bo DW že ovira, hotel boš več nadzora, takrat uporabiš Textpad.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383050 (2272) Highlag
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221691 (1297) pivmik
»

Izdelati spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
161318 (1109) RiPCurL
»

kako napletes stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
131210 (905) Airskull
»

Kateri program za spletno stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
173583 (3370) 3LeR.

Več podobnih tem