» »

kako napletes stran?

kako napletes stran?

mamut ::

Cau
Sem cisto zelen glede izdelave strani in bi rad dobil kak ABC nasvet (kaksna je logika?). Namen imam postavit svojo stran.
Na pomoc!

Matek ::

Ok, najprej se morš odločit kak bopš delal, al boš pisal na roke, al boš s programi WYSIWYG oblikoval. Če pišeš na roke, rabiš za začetek samo beležnico in kako dobro knjigo, če pa boš pisal s programom, pa si dobi kak freeware programček, npr. Frontpage Express, kasneje pa prešaltaj na Dreamwaverja.

Odloči se kako stran boš naredo, priskrbi si grafike (nariši, ukradi, izdelaj z kakim webstyle-om, anything).

Vsekakor boš rabo eno vredu knjigo, priporočam Web Design for dummies, oz. Oblikovanje internetnih strani za telebane.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Gunny ::

Moraš poznat osnove HTML-ja "LINK", znat moraš delat s Photoshop-om ali katerim drugim programom za obdelovanje slik, in za začetek ti priporočam da začneš sestavljat strani s FrontPage-om.

mamut ::

Ok bom probu s front pageom. Sej grafiko obvladam zadost. A nisem se se nikoli lotil take stvari.

JLP ::

Jaz ti Front Page (Express) ne priporočam. Izdeluje nestandardno in kr precej zasvinjano kodo. Najbolje je da greš lepo na W3C stran in si mal prebereš kake specifikacije za HTML in pol na roke u kakšnmu text editorju pišeš ala UltraEdit al pa kakmu k je zastonj in jih je precej na izbiro. Če se nimaš časa učit je bolje uporabljat Composer iz Mozille al pa Dremweaver. Sam DW je že bl za pol k zadeve obvladaš in nucaš velik zadev.
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

CWIZO ::

Ja pust fp na miru, ker bom po vsej verjetnsti kodo ki jo bo zgeneriral delala pravilno samo v IE.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Ziga Dolhar ::

Za čisti začetek bo FP odličen.

Ne mislim na kodo pa te stvari. Ampak prežii eno popoldne z njim, da malce vidiš, kako stvari delujejo, kaj lahko delaš. Potem pa čimprej na Dreamweaverja, stvar je za moje pojme celo lažja od FPja, je pa res, da izgleda "manj kul"...

david ::

zacetnik nima na w3c-ju kej iskat, ker ga bo najprej zbegalo, potem bo pa usel zarad vseh specifikacij, ki jih 99% sploh ne bo razumel ...

moj predlog - WYSIWYG editor, FP je za zacetek dober, potem pa lepo naprej na roke pisat :D

Tody ::

Kok mi gre na kurac k folk prav da z DW nimaš kej dela ker neboš dojel bistva programa pa to. Koga briga. Itak si bo model zrihtal zastojn program (no vsaj upam da si bo) in tako ne bo bil nič prikrajašn če že na začetku ne bo vedu kako CSS uporabljat in kako dhtml in xhtml uporabljat. Ti kr prešaltej na DW takoj in se lepo zaposli z njihovimi odličnimi help file oz turtoriali. Če boš se šel kodo učit boš rabil ful velik cajta za brezveze. TO ti pomaga sam da nisi lih kak tepec, ko vidiš polno znakov. Strinjam pa se da je kšn priročnik dobr prebrat, ukradit kako stran, ki naj bi bila podobna tvoji in pogledat kako je sestavljena (desni klik sorce code) in to prilepiš v DW in tko.
PA VELIKO SREČE IN ŽIVCEV !!

matic ::

tody: samo nekaj.. malo osnov htmlja je treba poznat.. ker cene si tudi v DW bolj mrzel.. vsaj kako se zacenjajo in zakljucujejo tagi in pa osnovne tage poznat.. body, html, p, font, div, a,... drugace pa ja.. ti kar na DW skoci in ga prestudiraj..

.:joco:. ::

Jst bi vsakemu začetniku priporočil, da se nauči najprej html. Vsaj osnove.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

mamut ::

Hvala za nasvete, torej dig in DW.
:\


matic ::

Ja pa se malo najprej v sonove htmlja.. kar najbolje delas kar z NOTEPADOM in Explorerjem!

Airskull ::

Pejt na tole stran pa se mal nauč.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje narediti spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
281641 (1212) MihaFirst
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383046 (2268) Highlag
»

Ocenite mojo spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
311975 (1584) Brilko
»

Pomoč - do izdelka

Oddelek: Izdelava spletišč
151584 (1382) romci
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514723 (4064) govno

Več podobnih tem