» »

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov

1
2
»

blackbfm ::

gendale2018 je izjavil:

kdo je trg da bo odločal zame 8-)


Ti kot manjsina se bos prilagajal vecini in ne kontra. Simpl.

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Stranka takrat je sicer zavrnila moj en drug nasvet. Da se kupi rabljen server, ter da se motherboard prešraufa. Tu je bil sicer problem z windows server licenco, ker bi morali narediti reinstall, ker bi se windowsi uprli.

Hja, bi pa uporabili Linux! :))

Mislim, resno - tukaj se vidi kako nekateri stroški na tiho udarijo. In pri Applu je teh stroškov kar nekaj. Zelo tihi so. Dokler glasno ne udarijo.


Zgodba je taka, da so kupili takrat mislim da windows 2003 SBS (small business). Delal jim je 10 let BP, MISLIM DA CELO VEČ.
Niso se pritoževali nad ničemer, dobivali so (zastonj) nadgradnje. Imeli so print server, file server, sharepoint, MS SQL in VPN server, sploh eno par stvari. Imeli so 10+ sodelavcev in backupe in vse poštimano v nulo.

Po 10 letih sem jih nagovarjal na nov server, pa niso videli razloga, zakaj bi menjavali delujoč server.

Zaračunavali smo jim minimalno vzdrževanje, ker dejansko je vse delalo. Stroškovno gledano je to zdaj že bilo amortizirano v nulo,bili so zunaj windows 2012, oni so še naprej furali w2003.

Potem je udarila pizdari*ja, oziroma strela in dejansko je takrat odletel en drag cisco switch. Za mesec dni pa je odletel server.

Seveda je možno, da strela ni bila vzrok, je pa bilo tako, da se je server resetiral (na UPSu!) in ob udaru strele znova zagnal.

CoolBits ::

Malce prehitra novica pač.
https://ifixit.org/blog/11673/

nsignific ::

Gagatronix je izjavil:

A hoces rect da folk nima pravice svojga dnarja porabljat tko k hocejo?


Ne, seveda nima. Nešteto omejitev je, kako lahko posameznik svoj denar zapravlja.

Spekter regulacij pa ne pokriva samo tisto, kar bi vecina sveta smatralo za kriminalno, ampak tudi marsikaj drugega koristnega.

Čudno, da mnogim te reči niso povsem jasne.

no comment ::

CoolBits je izjavil:

Malce prehitra novica pač.
https://ifixit.org/blog/11673/

Nič ni prehitra. Par desetletij prepozna.

Jaz imam polno naprav za katere ne morem dobiti delov od originalnega proizvajalca. Apple (ker ga iskreno sovraži ogromno ljudi) je sedaj samo idealna priložnost, da se v red spravi še vse ostale proizvajalce.

CoolBits ::

Torej bi se morali že prej zlagat, da je apple onemogočil nepooblaščene menjave komponent, čeprav ni onemogočil ničesar?
Sem te izgubil in mi ni jasno kaj želiš povedat.

no comment ::

Ja, tocno to sem hotel rect. Brez sarkazma.

MIHAc27 ::

Jaz sem mnenja, da je odpadkov že tako ali tako preveč. Če bi se nekaj lahko popravilo je včasih škoda, da se ne bi.
Potem te pa samo rezervni deli pridejo 3/4 nove naprave (in to brez vračunanega časa za popravilo).

Z nakupom postaneš lastnik naprave. Seveda ne postaneš tudi lastnik vseh patentov, ki se naprave držijo. Ampak če želim jaz vreči ob tla čisto nov Iphone, kdo bi mi to preprečil? In obratno... če želim da nekdo ta pokvarjen Iphone pa sedaj popravi... zakaj ga ne bi smel? In če nočem, da ga strokovni uradni servis popravi za $$$$$ ampak dam sosedovemu mulcu samo $ in pač reskiram, da ne bo dobro popravil...zopet, jaz ne vidim tukaj nič narobe.
Bolj narobe se mi zdi, če apple ali kdorkoli namenoma blokira taka popravila.

Po drugi strani pa.... že marsikako zaščito se je dalo zaoiti, ni vraga da se ne bi dala niti ta. Samo če se splača.

mailer ::

Z začetek bi bilo potrebno na ravni EU prepovedati prodajo in uvoz izdelkov, katerim se ne da zamenjati baterije. Torej vsi oz 99% telefonov. Ko bi to uredili pa prepoved uporabe lepil v elektronskih napravah, razen pri zaslonu.>:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

meho7 ::



:))

gendale2018 ::

mailer je izjavil:

Z začetek bi bilo potrebno na ravni EU prepovedati prodajo in uvoz izdelkov, katerim se ne da zamenjati baterije. Torej vsi oz 99% telefonov. Ko bi to uredili pa prepoved uporabe lepil v elektronskih napravah, razen pri zaslonu.>:D

mene so apple uporabnički poučili da se da v itelefonu zamenjati baterija... samo moraš pa kupit še dodatno orodje


apple :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

s1m0n ::

Tudi baterije, ki so lepljene se da brez večjih težav menjat! Edin problem postaja do te baterije prit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

McClane ::

Problem nastane, da tudi če prideš do baterije, telefon ni več vodoodporen ozr. zatesnjen ko daš vse skupaj nazaj..
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

nsa_ag3nt ::

Lepljene ekrane bi morali prepovedati, da potrebuješ fen in še en kup orodja ter minimalno pol ure časa, da prideš do baterije, je nateg tisočletja.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Gagatronix ::

Z nakupom postaneš lastnik naprave.


Povej to Japki. Oni mislejo da ce ti placas za iFon da si ga ubistvu vzel u najem.

shadeX ::

Oni mislejo


Na podlagi česa to sklepaš in zakaj to ne velja tudi za druga podjetja?

Gagatronix ::

As prebral kdaj ksna njihova EULA jajca?

shadeX ::

Hm, pri poplavi EULA "jajc", logično ne morem prebrati vseh. A ti si jih in kaj veš kar jaz ne vem? V njih dejansko piše, da si oni lastijo napravo in jo mi kot uporabniki samo najamemo?

Gagatronix ::

iTunes EULA je mel en cajt odstavk kjer so prepovedal uporabo iTunesa za izdelavo jedrskega bioloskega in kemicnega orozja.

no comment ::

Gagatronix je izjavil:

iTunes EULA je mel en cajt odstavk kjer so prepovedal uporabo iTunesa za izdelavo jedrskega bioloskega in kemicnega orozja.

Zdej je jasno zakaj ves tretji svet uporablja Android. Sami poredni znanstveniki...

BivšiUser2 ::

s1m0n je izjavil:

Tudi baterije, ki so lepljene se da brez večjih težav menjat! Edin problem postaja do te po možnosti originalne baterije prit :)

nsa_ag3nt je izjavil:

Lepljene ekrane bi morali prepovedati, da potrebuješ fen in še en kup orodja ter minimalno pol ure časa, da prideš do baterije, je nateg tisočletja.

Pri prešnjem telefonu (Lumia 930) je moral en praktično prebiti šraufeke, ker so bli zlepljeni skupaj. Tolko o zamenjavi baterije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Invictus ::

Zakonodaja EU predpisuje, da se mora dati baterije odstranit.

Seveda to ne pomeni nujno, da lahko uporabnik to naredi doma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s1m0n ::

Pri prešnjem telefonu (Lumia 930) je moral en praktično prebiti šraufeke, ker so bli zlepljeni skupaj. Tolko o zamenjavi baterije.

Wait what?

Sem menjal zaslone, ohišja, baterije, mikrofon... na L930 pa ni nek baubau! Je pa res, da je baterija kar dobro zalepljena!

c3p0 ::

rdecaluc je izjavil:

Zato pa so se ljudje spomnili "hackintoshov". Vsaj kakor spremljam Louisa, imajo apple prenosniki kar težave s korozijo.


Saj gre, bil kar nekaj let na hackintoshu, ampak ni to to, pri prenosnikih je večinoma treba BT modul menjat (npr. pri Dell XPS), App store hekat, pa določene zadeve nikoli ne delujejo pravilno, ali delujejo malo čudno, ni tako spolirano.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911223 (7802) c3p0
»

Novi Applovi računalniki s T2 ne dovolijo poganjanja Linuxa

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4310770 (7191) Furbo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456916 (49290) Nummy
»

Danes prihajata iPad mini 3 in iPad Air 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5626353 (23493) Nummy
»

Apple naznanil novega iMaca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13415452 (9422) root987

Več podobnih tem