» »

Nakup iphone 8 - kdaj?

Nakup iphone 8 - kdaj?

1
2
3 4 5

klinker ::

georgeus je izjavil:

Kaj ve kdo ali je res da Telekom ne izda računa tistim, ki vzamejo apart na obroke? Dobil sem tega modela, ki ima danes kupljen iPhone 8 ampak pravi, da računa iz tega razloga nima, ima pa listino, ki naj bi veljala kot račun za uveljavljanje garancije.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to res ali gre za nateg?


Zakaj bi bil nateg?
Imas crno na belem, kdaj je bil kupljen itd. To je to.

Ahim ::

Vazelin je izjavil:

Ahim: si ti že preizkusil interakcijo na Xu ter raznoraznimi android modeli brez tipk?:D

Ne, samo na Androidu brez tipke (Nexus 5). Je povsem naravna in sem funkcionalnost, ki jo sicer omogoca fizicna home tipka tako v jabolcnem, kot v robotskem taboru, pokapiral takoj, ko sem telefon prvic prizgal ... se hitreje kot samo hitro, najbrz zaradi tistih ikonic (hisica = home).

Dimnik ::

Vazelin ti očitno še nisi videl androida brez tipk, pa to na ajfonu brez tipk si sigurno sprobal v kaki poslovalnici...zdaj si pa glaven na vasi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Vazelin ::

Mah sprobal sem vse. Meni deluje iPhone veliko bolj smooth, intuitivno. Je pa res da sem vajen OS sam kakor sem sprobal razne Galaxy S9 ipd meni žal to ni to. Telefoni so kul in vse ampak mi je iOS preprosto veliko boljši sistem za to kar rabim .

Ahim ::

gddr85 je izjavil:

a namesto gumba ima potem in display fingerprint? ;)

Ne vem ali je bilo vprasanje misljeno resno ali ne. Odgovor je sicer: nima.

Po eni strani jih razumem, mogoce je prepoznava obraza v 2.5D (kombinacija IR in video kamere, ki sta fizicno zamaknjeni) ze dovolj dobra? Pa prstne odtise ze imajo, zdaj je cas za zbiranje mugshotov :))

janig ::

Vazelin, ovca si, ker ti je ajfon najbolj ustreza. Moral bi ti kitajc.

Kaj??? Android telefoni nimajo "face id"? A ne epl samo kopira???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

gddr85 ::

imaš face unlock za peasante

klinker ::

Vazelin je izjavil:

Mah sprobal sem vse. Meni deluje iPhone veliko bolj smooth, intuitivno. Je pa res da sem vajen OS sam kakor sem sprobal razne Galaxy S9 ipd meni žal to ni to. Telefoni so kul in vse ampak mi je iOS preprosto veliko boljši sistem za to kar rabim .


Ker si ga vajen.
Glede smooth delovanja se pa strinjam, pa ne zato ker bi bil hitrejsi, ampak so animacije na iOS na splosno res dobro dodelane. Android deluje kot bi imel manj frejmov cez celo animacijo, pa verjetno je celo dejansko tako. To je pac dejstvo, ki ga clovek takoj opazi, ce das enega poleg drugega in opazujes te animacije. Enako je pri MacOS, animacije so dodelane u nulo.

georgeus ::

klinker je izjavil:

georgeus je izjavil:

Kaj ve kdo ali je res da Telekom ne izda računa tistim, ki vzamejo apart na obroke? Dobil sem tega modela, ki ima danes kupljen iPhone 8 ampak pravi, da računa iz tega razloga nima, ima pa listino, ki naj bi veljala kot račun za uveljavljanje garancije.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to res ali gre za nateg?


Zakaj bi bil nateg?
Imas crno na belem, kdaj je bil kupljen itd. To je to.


Govoril sem s kolegom na Telekomu, telefona v sistemu naročnikov ni. Torej pomeni, da ga je lahko kupil samo direkt na blagajni kot artikel brez vezave, kar spet ni, ker nima računa. Torej gre po vsej verjetnosti za nateg...tista listina je zelo verjetno ponarejena.

Ker to odpade, me zanima če ima kdo izkušnje s trgovino Mobihouse? Zakaj bi bil tam nov artikel cenejši kot v original prodajalnah?

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Master_Yoda ::

Bah, animacije se na Androidu disabla takoj ko dobis telefon v roke :D.

b4d ::

Pri hoferju dobis iPhone 8 64GB za natanko 649eur, brez vezave...
b4d.sablun.org

feryz ::

XS Max. Brez fizičnih tipk.

b4d ::

Oh 3 ima se vedno, pa se stikalo za na tiho :D
b4d.sablun.org

georgeus ::

b4d je izjavil:

Pri hoferju dobis iPhone 8 64GB za natanko 649eur, brez vezave...


hvala!

Vazelin ::

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/0...

Apple criticised for making phones 'too big' for the average female hand as it announces new iPhone


:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

feryz ::

Pravzaprav ni smešno.
Max-a sem prinesel domov, hči in boljša polovica ga nočeta, ker je prevelik in pretežak.

Mulc je zvest androidu.
Zdaj nimam kaj s tem telefonom.

Dimnik ::

Smešno je.....prodaj ga

shadeX ::

Max-a sem prinesel domov, hči in boljša polovica ga nočeta, ker je prevelik in pretežak.


Normalno. Kdo bi želel tablico skoz nosit okol? Tako kot Note na Android strani je to za kakšne poslovne uporabnike.

feryz ::

Je romal v predal. Za rezervo. Če se komu razbije. Ali kaj podobnega.

oiwedfhjweif ::

feryz je izjavil:

XS Max. Brez fizičnih tipk.


Galaxy nexus. Brez fizičnih tipk. Letnik 2011.



Narejen preden je apple izumil telefom brez gumba. Prodam ugodno, 2.200€.

P.S. ne se tepst za ponudbo.

Vazelin ::

Razlika je samo ta, da android brez gumbov še vedno uporablja uno menijsko vrstico spodaj. Torej gumbov fizično ni. So pa še vedno tam:)) Ne moreš to primerjat z iPhone X master race

louser ::

Ne nujno. Huawei zna že dolgo brez te vrstice, v ostale lahko implementiraš te potege.

klinker ::

Vazelin je izjavil:

Razlika je samo ta, da android brez gumbov še vedno uporablja uno menijsko vrstico spodaj. Torej gumbov fizično ni. So pa še vedno tam:)) Ne moreš to primerjat z iPhone X master race


So pac kopirali Nova launcher >:D

Dimnik ::

louser je izjavil:

Ne nujno. Huawei zna že dolgo brez te vrstice, v ostale lahko implementiraš te potege.


Dodal bi še xiaomi

klinker ::

Funkcionalno je iPhone pac ze zdavnaj za Androidem, samo Apple-ovci tega pac ne morejo vedet :)

harmony ::

klinker je izjavil:

Funkcionalno je iPhone pac ze zdavnaj za Androidem, samo Apple-ovci tega pac ne morejo vedet :)

In 10x spredaj, ko so gre za posodobitve. Najdi mi en jebeni android, ki je star 5 let in je dobil najnovejsi android.

Ne bos ga najdel, brezveze googlas. Tako da jebes kisto, ki je po enem letu zastarela in polna bagov.

Ahim ::

harmony je izjavil:

klinker je izjavil:

Funkcionalno je iPhone pac ze zdavnaj za Androidem, samo Apple-ovci tega pac ne morejo vedet :)

In 10x spredaj, ko so gre za posodobitve. Najdi mi en jebeni android, ki je star 5 let in je dobil najnovejsi android.

Ne bos ga najdel, brezveze googlas. Tako da jebes kisto, ki je po enem letu zastarela in polna bagov.

AOSP build zadnjega androida (P) obstaja za Nexus 5, ki je izsel skupaj z iPhonom 5S jeseni 2013 - torej najstarejsim, na katerem menda se tece zadnji iOS (12).

Ceprav mora biti svojevrstna izkusnja poganjati nov iOS na telefoncku z 1 GB RAMa in 640x1136 pixel ekranom ... It's magical :))

shadeX ::

It's magical


Verjamem, da je bil to sarkazem, ampak na tvoje upanje da bo uporabniška izkušnja na 5S in iOS 12 tako slaba kot si upaš, potem te moram razočarat. Prvo kot prvo iOS 12 je vidno hitrejši od iOS 11 (s tem da niti še aplikacije niso optimizirane za iOS 12), Apple se je pač fokusiral na performance in ne toliko na "feauterje". Kot drugo glede na to da je 5S 5 let stara zadeva, je performance na tej stari škatli povsem osupljivo dober.

In glede na to da v računico vlečeš RAM na iOS-u je videti, da dejansko nimaš pojma o čem govoriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

klinker ::

harmony je izjavil:

klinker je izjavil:

Funkcionalno je iPhone pac ze zdavnaj za Androidem, samo Apple-ovci tega pac ne morejo vedet :)

In 10x spredaj, ko so gre za posodobitve. Najdi mi en jebeni android, ki je star 5 let in je dobil najnovejsi android.

Ne bos ga najdel, brezveze googlas. Tako da jebes kisto, ki je po enem letu zastarela in polna bagov.


Nekdo je uzaljen :))
Sej Appleovci menjate fone vsako leto gkede na clanke po netu, tako da vam to ni vazno. Jst ga menjam na 2 leti in mi tudi ni pomembno. Imam fon vedno up to date. Se vedno pa nam ostane root in custom romi, ce je ze kriza in je spet up to date.
Lahko imas posodobitve 10 let, pa bo funkcionalno se vedno inferioren.

Vazelin ::

Meni osebno gora funkcionalnosti ni pomembna. Pravzaprav večino stvari pustim default, kot pride telefon iz tovarne. :D Pri iPhone dvomim, da sem sploh že zamenjal ozadje, tudi dvomim, da sem se sprehodil skozi melodije zvonenja. Jaz si nastavim email clienta z več naslovi, nekaj aplikacij ki jih uporabljam dodatno inštaliram in to je to. Meni je bolj pomembno da tisto, kar uporabljam dela in ne trokira tudi čez dve leti brez kakšnega čiščenja telefona.:) Jaz osebno nimam veselja z nastavljanjem telefona!

shadeX ::

Same here drgač. Razen melodijo zvonenja spremenim, da me folk ne obsoja oz. gleda postrani kadar zvoni. Pa da ne "trigga" kakšnega Android privrženeca, na take se je potrebno še posebno pazit. Za razliko od Apple fanov, so ti slednji zmožni tud celo kaj rečt, tako da se temu rad kar se da čimbolj izognem.

Pa telefon obvezno v zaprtem ovitku.

Ahim ::

shadeX je izjavil:

In glede na to da v računico vlečeš RAM na iOS-u je videti, da dejansko nimaš pojma o čem govoriš.

:)) Ti bi moral biti Applov inzenir; bi svojim sodelavcem lahko na licu mesta razlozil kako nimajo pojma, saj RAM na iOSu nima prav nobene zveze. "Kaj 1 GB, se 512 MB je vrh glave dovolj, ne pa kar nekih 4 GB v zadnji generaciji!!!"

Aja pa komentiral sem izkusnjo na fenomenalnem 640x1136 ekranu (ta je v nekaj letih vendarle prilezel nad 400 ppi).

Dober dan ::

Ios je čist vredu, sam ga tudi uporabljam.. postane pa nočna mora, če hočeš z neta kako datoteko zdownloadat.. kak youtube to mp3 lahk pozabiš..

Vazelin ::

Zakaj bi privzeto iPhone zvonenje triggeralo Androidaše?

Nesta ::

Zakaj bi sploh kupil Iphone 8?

Cruz ::

Mene triggera tisto žvižganje ob prejetem sporočilu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Furbo ::

Ahim je izjavil:

Aja pa komentiral sem izkusnjo na fenomenalnem 640x1136 ekranu (ta je v nekaj letih vendarle prilezel nad 400 ppi).

Kot da bi bilo včeraj se spomnim, kako so droidi kritizirali retino, zdaj ko so jo skopirali, je pa seveda treba več, kot oči zmorejo razločiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Master_Yoda ::

Mhm, oci tudi ne zaznajo vec kot 25 FPS, in tisti ki so se navadili na 60/144/... in ne grejo vec na manj si razliko samo izmisljujejo.

shadeX ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj bi privzeto iPhone zvonenje triggeralo Androidaše?


Nekdo na tem forumu je kot argument omenil, da si iPhone kupimo z razlogom razkazovanja in nalašč pustimo default zvonenje, samo da vsi v okolici vejo da uporabljamo iPhone. Vidno triggan seveda. Verjamem, da on ni redek primer nekoga, ki tako razmišlja.

shadeX ::

Cruz je izjavil:

Mene triggera tisto žvižganje ob prejetem sporočilu.


Misliš default Samsungovo? Me ne trigga je pa izjemno nadležno.

blackbfm ::

Kot da bi bilo včeraj se spomnim, kako so droidi kritizirali retino, zdaj ko so jo skopirali, je pa seveda treba več, kot oči zmorejo razločiti.


Rgb matrika ima sweetspot pri ~400 dpi
Pentile rabi pa približno 50% več, torej okoli 600

Kar je več je pa res bz

Mhm, oci tudi ne zaznajo vec kot 25 FPS


Ljudje ne znajo interpretirat informacij. 20 in nekaj fpsjev je minimalna količina da video izgleda tekoče, ni pa to zgornja meja zaznave pri človeku, daleč od tega.

louser ::

harmony je izjavil:

klinker je izjavil:

Funkcionalno je iPhone pac ze zdavnaj za Androidem, samo Apple-ovci tega pac ne morejo vedet :)

In 10x spredaj, ko so gre za posodobitve. Najdi mi en jebeni android, ki je star 5 let in je dobil najnovejsi android.

Ne bos ga najdel, brezveze googlas. Tako da jebes kisto, ki je po enem letu zastarela in polna bagov.

Še vedno ne razumeš, da ne rabiš teh posodobitev ampak zgolj varnostne posodobitve.
Če kupuješ telefon, ker bo čez pet let prejel neko funkcijo, ga kupuješ zaman.

Master_Yoda je izjavil:

Mhm, oci tudi ne zaznajo vec kot 25 FPS, in tisti ki so se navadili na 60/144/... in ne grejo vec na manj si razliko samo izmisljujejo.

Ti ne razumeš, kako naše oko deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Ahim ::

Furbo je izjavil:

Ahim je izjavil:

Aja pa komentiral sem izkusnjo na fenomenalnem 640x1136 ekranu (ta je v nekaj letih vendarle prilezel nad 400 ppi).

Kot da bi bilo včeraj se spomnim, kako so droidi kritizirali retino, zdaj ko so jo skopirali, je pa seveda treba več, kot oči zmorejo razločiti.

Luknjast spomin? Ze prej omenjeni Nexus 5 (na voljo za nakup je bil isto jesen kot tudi ze omenjeni iPhone 5S) ima 445 ppi.

640*1366 pixlov :)) It's magical!

Zelo ocitno je kdo je koga kopiral ;)

Furbo ::

Ahim je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ahim je izjavil:

Aja pa komentiral sem izkusnjo na fenomenalnem 640x1136 ekranu (ta je v nekaj letih vendarle prilezel nad 400 ppi).

Kot da bi bilo včeraj se spomnim, kako so droidi kritizirali retino, zdaj ko so jo skopirali, je pa seveda treba več, kot oči zmorejo razločiti.

Luknjast spomin? Ze prej omenjeni Nexus 5 (na voljo za nakup je bil isto jesen kot tudi ze omenjeni iPhone 5S) ima 445 ppi.

640*1366 pixlov :)) It's magical!

Zelo ocitno je kdo je koga kopiral ;)

Iphone 4 je že imel retino bumbar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Retina z 640 x 960 pixels :)

gddr85 ::

na 3.5" panelu to pač nanese 300+ ppi

Ahim ::

Furbo je izjavil:

Ahim je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ahim je izjavil:

Aja pa komentiral sem izkusnjo na fenomenalnem 640x1136 ekranu (ta je v nekaj letih vendarle prilezel nad 400 ppi).

Kot da bi bilo včeraj se spomnim, kako so droidi kritizirali retino, zdaj ko so jo skopirali, je pa seveda treba več, kot oči zmorejo razločiti.

Luknjast spomin? Ze prej omenjeni Nexus 5 (na voljo za nakup je bil isto jesen kot tudi ze omenjeni iPhone 5S) ima 445 ppi.

640*1366 pixlov :)) It's magical!

Zelo ocitno je kdo je koga kopiral ;)

Iphone 4 je že imel retino bumbar.

Malo popazi na jezik fant.

Tukaj je govora o 5S in iOS 12. 640*1366 ... primerljivo z (bojda bljak) robotki z 720*1280, kot npr. Galaxy Nexus ... Ups, AMOLED, najbrz je spet neki robotkar kopiral Apple X/XS?

Furbo ::

Ahim je izjavil:

Malo popazi na jezik fant.

Tukaj je govora o 5S in iOS 12. 640*1366 ... primerljivo z (bojda bljak) robotki z 720*1280, kot npr. Galaxy Nexus ... Ups, AMOLED, najbrz je spet neki robotkar kopiral Apple X/XS?

Ti ne sikaj o luknjavem spominu, pa ne meči ven napačnih dejstev, pa meni ne bo treba ustrezno odreagirat. In ne, ni bilo govora o 5S ampak retini. Kako so jo skopirali par generacij kasneje, me ne zanima.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

janig ::

Fantje kaj je zdaj to? Sem upal na pet strani flame wara. Dajte se potrudit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

Vazelin ::

Odkar je prišel XS android tabor enostavno nima več argumentov.:D
- 2x hitrejši proc od najhitrejših android phonov
- tam tam kamera z najboljšimi android foni
- prekrasen design
- ekran da te kap
- telefon ki bo imel čez pet let najnovejši OS
- CEO certified phone

Pod črto je to kar zajebano za flejmat :D
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790622 (76490) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023981 (20796) Mavrik
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202666 (167414) shadeX
»

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10829281 (26379) Jst
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258547 (51674) PrimozR

Več podobnih tem