» »

Nakup iphone 8 - kdaj?

Nakup iphone 8 - kdaj?

«
1
2 3
...
5

georgeus ::

Pozdravljeni,
zanima me, če imate izkušnje z upadom cen pri iphonih? Razmišljal sem, da je najbolje kupiti, ko izide nov model. Sedaj vidim da je pri Telekomu cena za iphone 8 kar enaka kot pred izidom Xs.
Torej vprašanje je, kdaj se najbolj splača kupiti?

Še moja analiza:
Pred dobrim mesecem je cena na Telekomu padla cca. 60€, medtem ko je sedaj v istoru ob izidu novega modela padla 120€. Ali to pomeni, da lahko pričkujemo na Telekomu dodatno znižanje cen ali ne? Če ima kdo izkušnje iz prejšnjih let, so več kot dobrodošle. Ne bi rad kupil tik preden padejo cene. Hvala!

shadeX ::

To sicer bolj kot ne ugibam ampak verjetno bojo cene malenkost padle, ko bodo stare zaloge telefonov pošle. Npr na Mimovrste se še vedno prodaja iPhone X po isti ceni kot lani ob izidu, isto iPhone 8.

Moraš pa vedet, da se cene ne bodo drastično spremenile (kar gledam po MV). Za primer poglej cene iPhona 7 v primerjavi z IPhone 8. Na vprašanje KDAJ bodo cene zagotovo padle.. , do konc tega leta skoraj zagotovo. Če hočeš prihranit 60-120EUR (odvisno od modela in kapacitete), čakaj, drugače pa ne.

Se pa povsem strinjam z nakupom iPhona 8. Jaz bi izbral isto, če bi ga kupoval v kratkem (po padcu cen). Se mi zdi še najbolj racionalen nakup za to kar dobiš + kar ponujajo trenutni flagshipi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vazelin ::

Najbolj racionalen je nakup sedmice.

Pomoje zna osmica malce pasti, ko pride XR.

edi45 ::

8ko bi mogel že lani kupit, zdaj se je skoraj ne splača več. Drugače pa dvomim da še bo kaj cena padla.

Vazelin je izjavil:

Najbolj racionalen je nakup sedmice.

Pomoje zna osmica malce pasti, ko pride XR.


boljše dat teh 6€ več na mesec in ima boljši telefon. Noben, ki kupuje iphona ne gleda na racionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

shadeX ::

Noben, ki kupuje iphona ne gleda na racionalnost.


Ah dej ne pretiravaj. Za ene je važno da naprava fura iOS in to je to. Drugo lahko dobiš tud pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

georgeus ::

Hvala za komentarje.

Bom poskušal dobit še kakšno insidersko informacijo na Telekomu glede cen. Z vezavo dobim iphone 8 - 64gb za 600 eur, ker se mi zdi sprejemljiva cena. Če ima kdo boljšo varjanto za nakup, se priporočam.

Vazelin ::

Resno, počakaj na XRjko. Zna biti best buy.

shadeX ::

Vsaj 128GB bi vzel na tvojem mestu. 4K video ne porabi mal prostora :)

klinker ::

4k snemat na telefonih je bedarija. Raje fhd na spodobnih fps-ih.

Egidij88 ::

Oksimoron tema. Počakaj na XR, sem skoraj crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

gddr85 ::

ja lej, dobiš spešl liquid retino ;)

louser ::

georgeus je izjavil:

Hvala za komentarje.

Bom poskušal dobit še kakšno insidersko informacijo na Telekomu glede cen. Z vezavo dobim iphone 8 - 64gb za 600 eur, ker se mi zdi sprejemljiva cena. Če ima kdo boljšo varjanto za nakup, se priporočam.

Ga dobiš tudi brez vezave za tak denar.

edi45 ::

Če imaš tolko na strani, se ti najbolj splača na bolhi kupiti novega zapakiranega od kakšnega bednika, ki ga je vzel na naročnino in ga za smešno ceno naprej proda, ker rabi denar. Neke vrste hitri kredit, imaš polno takšnih. Tudi sam sem si lani na takšen način kupil 4 iphone(7 product red, 8+, 8 in X)

MihaK3 ::

4 iphone? Kaj imajo tako kratek rok trajanja? :))

edi45 ::

MihaK3 je izjavil:

4 iphone? Kaj imajo tako kratek rok trajanja? :))


Ne, samo hitro se naveličam telefonov:)) Čeprav mi je na 7ki, crknil en zvočnik in se mi ni več hotel polnit in tačas ko sem ga imel na servisu, sem si kupil 8+ vendar mi je bil prevelik in sem si potem vzel navadno 8ko in ko je prišla 7ka iz servisa, sem jo prodal in kasneje sem kupil X, kar je bil najslabši iphone do zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

georgeus ::

edi45 je izjavil:

Če imaš tolko na strani, se ti najbolj splača na bolhi kupiti novega zapakiranega od kakšnega bednika, ki ga je vzel na naročnino in ga za smešno ceno naprej proda, ker rabi denar. Neke vrste hitri kredit, imaš polno takšnih. Tudi sam sem si lani na takšen način kupil 4 iphone(7 product red, 8+, 8 in X)


Gledam tudi na bolhi, vendar so cene astronomske. Folk želi za rabljene skor 600. Mislim, da mi je to čakanje samo poslabšalo položaj, ker cene novih rastejo v nebo, posledično tudi starih modelov.

Bom počakal še XR, da vidim če padejo cene....sicer bom vzel na Telekomu, ker gre za naročnino, ki je ne plačujem jaz :D

harmony ::

XR nima 3D toucha, ne pozabit. Drugace fajn telefon.

Ce imas kes vzemi XS. Sem ga dobil kot sluzbeni telefon, katerega nucam tudi private in zadeva laufa.

In mislim, da smo tu vsi odrasli in da se ne gremo teh for "jaz imam vecjega". Enostavno telefon je top. Zal je seveda tudi predrag. Dober tisocak je resnicno veliko denarja.

Vazelin ::

harmony: a si CEO? Vržeš XSko na mizo med sestankom?:D

georgeus ::

harmony je izjavil:

XR nima 3D toucha, ne pozabit. Drugace fajn telefon.

Ce imas kes vzemi XS. Sem ga dobil kot sluzbeni telefon, katerega nucam tudi private in zadeva laufa.

In mislim, da smo tu vsi odrasli in da se ne gremo teh for "jaz imam vecjega". Enostavno telefon je top. Zal je seveda tudi predrag. Dober tisocak je resnicno veliko denarja.


Nočem XR modela, samo znižanje cen pri osmici. XS - naj si ga imajo, za ta dnar si kupim nov workstation :)

Vazelin ::

zakaj preprosto ne vzameš poverty 7ico?

Je pa noro kako Apple vse skupaj dobro preštudira. Recimo odsotnost gumba spodaj se na X(s) sploh ne pozna in hitro postane naravno upravljanje tudi brez gumba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

klinker ::

georgeus je izjavil:

harmony je izjavil:

XR nima 3D toucha, ne pozabit. Drugace fajn telefon.

Ce imas kes vzemi XS. Sem ga dobil kot sluzbeni telefon, katerega nucam tudi private in zadeva laufa.

In mislim, da smo tu vsi odrasli in da se ne gremo teh for "jaz imam vecjega". Enostavno telefon je top. Zal je seveda tudi predrag. Dober tisocak je resnicno veliko denarja.


Nočem XR modela, samo znižanje cen pri osmici. XS - naj si ga imajo, za ta dnar si kupim nov workstation :)


Pol pa kupi Xiaomi. Vse ostalo kar je highend stane kot kulturen workstation.

georgeus ::

harmony je izjavil:



Pol pa kupi Xiaomi. Vse ostalo kar je highend stane kot kulturen workstation.


Za 500€-600€ sigurno ne dobiš kulturnega workstatina. Sicer pa imaš prav, saj novi iPhone in Xiaomi zgledata skor enako :))

harmony ::

Vazelin je izjavil:

harmony: a si CEO? Vržeš XSko na mizo med sestankom?:D

Zakaj pa bi moral biti CEO? Pa se sestankov nimamo, pa se dal sem ga v ovitek, kjer se ne vidi apple logo.
Meni je vazno da dela in da lahko z njim delam top fotke.

klinker ::

georgeus je izjavil:

harmony je izjavil:



Pol pa kupi Xiaomi. Vse ostalo kar je highend stane kot kulturen workstation.


Za 500EUR-600EUR sigurno ne dobiš kulturnega workstatina. Sicer pa imaš prav, saj novi iPhone in Xiaomi zgledata skor enako :))


500-600EUR tudi highend fona ne dobis, razen ce pod to stejes OP6, Mi8, S9 ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Egidij88 ::

Naštel si nekatere izmed najboljših telefonov, torej highend.

klinker ::

Ne bo slo. Note 9, P20 Pro, X ipd so vsi bistveno boljsi in drazji. Zgoraj nasteti imajo dober chipset, tu se pa konca ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MihaK3 ::

S9 ni highend, haha, ta je pa dobra :))

Vazelin ::

Zame ni noben android phone high end:D

shadeX ::

harmony je izjavil:

XR nima 3D toucha, ne pozabit.


3D touch je načeloma fail.

Jaz ga imam izklopljenega in nikoli nisem videl neke uporabnosti v njem.

gddr85 ::

če glih iščeš še nekej dražjega...mate rs porsche to the rescue, se pa komot najbrž najde še kaj za 2k bucks+

klinker ::

MihaK3 je izjavil:

S9 ni highend, haha, ta je pa dobra :))


Seveda ni butec, imas se S9+ in Note 9 nad njim.

Vazelin je izjavil:

Zame ni noben android phone high end:D


Ker si omejen, tako kot iPhone ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MihaK3 ::

Mi bi v obraz tudi rekel butec, pezde? Ni highest end, highend pa vsekakor

klinker ::

Aha, torej je S9 high end, S9+ higher end, Note 9 pa highest end :))
Hudo, imamo kr 2 nove kategorije od danes >:D
Zal, S9 ni highend, tako da nimas highend telefona...naslednjic kupi Note 9, pa bo bolje ;)

gddr85 ::

note9 bo najbrž flagship, s9/+ pa potem highend, če ne lahko rečemo, da je s9 midrange, vse ostalo od samsunga pa lahko zmečemo v low end

Scorpy84 ::

gddr85 je izjavil:

note9 bo najbrž flagship, s9/+ pa potem highend, če ne lahko rečemo, da je s9 midrange, vse ostalo od samsunga pa lahko zmečemo v low end


Sicer pa se note9 zelo malo razlikuje od s9+, malo vecji zaslon ista locljivost,kamere dobesedno iste, edino stylus imas, vecjo baterijo, bolj nerodno za drzat, ok ma vec rama ce rabis?, pa podporo do vecjega pomnilnika... uglavnem drobtine, toliko da upravicijo toliko visjo ceno? Smesno tole s cenami postaja, sploh pa iphone...

klinker ::

iPhone mora pac bit najdrazji. Njihova politika.

če ne lahko rečemo, da je s9 midrange


S9 je mid-highend. S9+ je precej boljsi telefon, boljsa kamera, boljsa baterija in vecji zaslon, Note pa ima se boljso baterijo in stylus + dodatne funkcije zanj, zaslon je zanemarljiv tu, pa cpu je se malo zmoglivejsi zaradi special hlajenja.

Vazelin ::

V Android taboru velikost zaslona določa highend?

feryz ::

Highend določa cena. In nič drugega.

Jutri pride XS Max. Pa da vidimo to čudo. Ki ga cenijo na 1.420 evrov.

Vazelin ::

Imo ne boš razočaran. :D Kakor sem jaz prešlatal po trgovinah ta Xs je meni osebno top zadeva. Noro gladko delovanje, tekoče animacije, odsotnost gumba spodaj je plus, lep ekran. Če bi mel in bi mi bilo vredno dat tolko za telefon ne bi niti razmišljal o čem drugem. Meni druga liga zaradi OSa napram Android

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gddr85 ::

a namesto gumba ima potem in display fingerprint? ;)

klinker ::

Vazelin je izjavil:

V Android taboru velikost zaslona določa highend?


Preberi ponovno, tokrat vse ;)

gddr85 ::

velikost zaslona lahko kar črtaš, to so osebne preference in s9+ pridobi na teži in velikosti

..dobiš pa seveda dual kamero in več rama

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Vazelin ::

katerekoli reviewe gledam je na veliko predrkovanje s kamerami.:D Meni je to čist nepomembno.

feryz ::

Pravzaprav S9+ pridobi na trajanju baterije. Proporcionalno je baterija večja kot naraste poraba.

Vazelin je izjavil:

Imo ne boš razočaran. :D Kakor sem jaz prešlatal po trgovinah ta Xs je meni osebno top zadeva. Noro gladko delovanje, tekoče animacije, odsotnost gumba spodaj je plus, lep ekran. Če bi mel in bi mi bilo vredno dat tolko za telefon ne bi niti razmišljal o čem drugem. Meni druga liga zaradi OSa napram Android
To je za mularijo. Telefon je itak gratis.

Itak je zanimivo, da si kupiš Appla in če hočeš, da je uporaben, tričetrt guglovih aplikacij naložiš gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

georgeus ::

Kaj ve kdo ali je res da Telekom ne izda računa tistim, ki vzamejo apart na obroke? Dobil sem tega modela, ki ima danes kupljen iPhone 8 ampak pravi, da računa iz tega razloga nima, ima pa listino, ki naj bi veljala kot račun za uveljavljanje garancije.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to res ali gre za nateg?

jakan123 ::

Dobiš račun. Sem ravno pospravljal omaro in našel še škatlo od Nexus 5ke, kisem ga vzel na obroke leta 2014. V škatli je bil račun, na računu piše nakup na obroke, znesek 0€.

edi45 ::

georgeus je izjavil:

Kaj ve kdo ali je res da Telekom ne izda računa tistim, ki vzamejo apart na obroke? Dobil sem tega modela, ki ima danes kupljen iPhone 8 ampak pravi, da računa iz tega razloga nima, ima pa listino, ki naj bi veljala kot račun za uveljavljanje garancije.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to res ali gre za nateg?


eni izdajo eni ne. Jaz tudi nisem dobil ko sem kupoval telefone od takšnih, pri enih je bil pri drugih pa samo garancijski list in sem se šel pozanimat in je dosti, ne rabiš računa

oiwedfhjweif ::

Vazelin je izjavil:

Zame ni noben android phone high end:D

Moj je executive, ker je dolg 25 cm.

Ahim ::

Vazelin je izjavil:

zakaj preprosto ne vzameš poverty 7ico?

Je pa noro kako Apple vse skupaj dobro preštudira. Recimo odsotnost gumba spodaj se na X(s) sploh ne pozna in hitro postane naravno upravljanje tudi brez gumba.

It's magical :))

Medtem v drugem taboru telefone brez fizicne tipke lahko dobis ze dolga leta in ja, seveda se jih da normalno upravljati brez tiste bebave tipke ... zakaj se jih pa ne bi dalo?

Vazelin ::

Ahim: si ti že preizkusil interakcijo na Xu ter raznoraznimi android modeli brez tipk?:D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790589 (76457) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023978 (20793) Mavrik
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202620 (167368) shadeX
»

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10829278 (26376) Jst
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258540 (51667) PrimozR

Več podobnih tem