» »

Zaklenjena mapa pod WinXP

Zaklenjena mapa pod WinXP

BaRtMaN ::

Na starem disku imam še WinXP, ki so tekli na Pentiumu 4. Na njem imam še svoje dokumente, ki pa so žal zaščiteni (glej sliko).
Sedaj imam sistem osnovan na AMDju in seveda ne morem bootat s starim diskom, ker mi vrže error.

Zanima me, kako bi jaz lahko prebral oz. skopiral moje dokumente iz te zaščitene mape.

Sem že probaval z s-t knoppixom, ki lepo vidi vsebino pa mi program za pečenje ne zazna pekača. Edina rešitev, ki jo poznam, bi bila poprava instalacije na starem disku s CDjem od WinXP ter posledično namestitvijo nForce gonilnikov, a se mi, roko na srce, trenutno ne da zopet odpirati kište in pretikati kablov že poljubno eksponentno število-tič.
  • spremenil: BaRtMaN ()

McHusch ::

Desni klik na mapo / Properties / Security / Advanced ... / Owner in prevzami lastništvo nad datoteko, nato si kot administrator dodeli ustrezne pravice za branje.

BaRtMaN ::

Slava ti! Sicer ob pomoči Helpa od Windowsov (ki je v XPjih celo uporabna) sem vse rešil.
Najprej nisem imel Security taba, ker ga moraš vključiti, tako da odkljukaš Use simple filesharing v Folder Options.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP REINSTAL ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6916 (478) Yacked2
»

ne pusti brisati direktorija

Oddelek: Operacijski sistemi
6928 (841) jan01
»

Okvara diska!

Oddelek: Strojna oprema
51008 (903) Goldee
»

WinXP blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
191019 (894) Veron
»

Kako zagnati DOS igro v XPjih

Oddelek: Igre
101883 (1610) Kaboom

Več podobnih tem