» »

XP REINSTAL ?

XP REINSTAL ?

mat11 ::

Menjal sem motherboard in procesor in butel si nisem naredil backupov in izvozil certifikate.
Ko sem vklopil disk se mi sprva sploh ni hotel zbotati, sedaj pa ga lahko samo v safe načinu, kjer pa ne morem izvoziti certifikatov.
Sedaj me pa zanima, če lahko inštaliram ponovno xpje na stari disk in da bodo nastavitve, predvsem pa certifikati ostali, da jih bom lahko uporabljal.
Ali pa ima kdo kakšno drugo idejo?
mat

Han ::

V "varnem načinu" iz Device Managerja pomeči ven komponente, ki se navezujejo na staro opremo. Ali pa vstavi zagonski WinXP CD in izberi Repair...

mat11 ::

Tudi po temu se je računalnik še sesuval. Bom pač zahteval novi certifikat. Hvala
mat

KTr1sk ::

imam en star prenosnik z winxp (service pack ne vem ali je že sp3), ki se ne zažene več v windowse, z LiveCd OS se zažene in vidim vse mape in datoteke, ampak rad bi reinštaliral, da bi bilo tako kot je nazadnje bilo inštalirano, torej vsi programi, kateri so bili nameščeni itd...problem je, ker so sistemse datoteke poškodovane oz zbirsane, in tako ko zaženem windowsXP CD mi ne pokaže reinstall opcije (imam originalen SP2 windows XP CD),
tole imam v mislih

ampak mi ne zazna da je že windows inštaliran zato verjetno tudi ne ponudi R reinstall, je še kakšna možnost?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

MIHAc27 ::

Žal ne. Če ti te opcije ne ponudi, repair XP-jev ni možen. Vsaj meni ni znano, pa sem svoj čas kar veliko pre Xp-jal

Seveda se pa da še marsikaj storiti, da se ugotovi zakaj prvotni XP ne dela več. Malo vseeno preveri disk in rame.. da ni kaj okvarjenega tu.

Han ::

Poskusiš lahko še z ERD Commanderjem.

Yacked2 ::

Prikluči live sistem in si ročno skopiraj certifikat.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev certifikata

Oddelek: Pomoč in nasveti
166881 (6208) germanistek
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415853 (14885) SkIDiver
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443071 (2309) xpozed
»

Win XP ... kako neboleče(brez "format") posodobit računalo(menjava plate in procesorj

Oddelek: Operacijski sistemi
281773 (1332) borisk
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131557 (1305) Lith

Več podobnih tem