» »

Office 2019 je tu

Office 2019 je tu

Slo-Tech - Microsoft se sicer trudi čim več, vsaj poslovnih, uporabnikov spraviti na naročniški paket Office 365, a nekaj še vedno vztraja na klasičnih verzijah. To so tako imenovane večne licence za programsko opremo, ki teče lokalno in nikoli ne poteče. Za te uporabnike je danes izšla nova verzija Office 2019, ki nadgrajuje Office 2016 in prinaša funkcionalnosti, ki so v Office 365 prišle že pred časom. Hkrati je s tem Office 2019 funkcionalno zakoličen, saj bo dobival le varnostne posodobitve in popravke. Kdor želi nove funkcije, bo moral počakati na novo verzijo ali - to bi imeli v Redmondu še raje - naročiti Office 365. Tudi zato je Office 2019 za poslovne uporabnike dražji za 10 odstotkov. So pa potrdili, da nova klasična verzija v prihodnosti kljub temu bo.

In kaj je novega? Ne prav mnogo. PowerPoint je na primer dobil Morph in Zoom, podporo za SVG and 3D. Excel je dobil izboljšan PowerPivot in orodja za analizo podatkov, Outlook in Word imata Read Aloud in Text Spacing, Outlook tudi Focus Mode in Focused Inbox. Office 2019 teče le na Windows 10 ali na macOS. Trenutno je na voljo le za velike odjemalce (volume licensing), kasneje pa pride še za ostale. Bistven razlika je v namestitvi, saj bodo programi za končne odjemalce na voljo le še v novem načinu Click-to-Run, medtem ko bodo strežniške aplikacije še podpirale klasični Windows Installer (MSI).

V prihodnjih tednih pridejo še nadgradnje ostalih poslovnih programov, kot so Exchange Server 2019, Skype for Business Server 2019, SharePoint Server 2019 ali Project Server 2019.

44 komentarjev

mtosev ::

btw podpora bo trajala samo 7let. 5let mainstream in 2let extended
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Office 2019 teče le na Windows 10

Next.
Quack !

FireSnake ::

Pravilno.
Glede na to, da so nadgradnje ponujali zastonj.

Dinozavrov s starimi polkni še na net ne bi smeli spustit.
Prav tako takih, ki ne nameščajo popravkov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

stara mama ::

FireSnake je izjavil:

Pravilno.
Glede na to, da so nadgradnje ponujali zastonj.

Dinozavrov s starimi polkni še na net ne bi smeli spustit.
Prav tako takih, ki ne nameščajo popravkov.

Križajte me, ker uporabljam Office 2007! ;((
Ekologija™ in Trajnost™

MIHAc27 ::

FireSnake je izjavil:

Pravilno.
Glede na to, da so nadgradnje ponujali zastonj.

Dinozavrov s starimi polkni še na net ne bi smeli spustit.
Prav tako takih, ki ne nameščajo popravkov.


Neuradno a preverjeno trenutno lahko Windows 7 in 8 še vedno nadgradiš na 10 brezplačno.

Oberyn ::

MIHAc27 je izjavil:

Neuradno a preverjeno trenutno lahko Windows 7 in 8 še vedno nadgradiš na 10 brezplačno.

Jah, ampak iz 7 ultimate full retail dobiš ven 10 home oem, torej totalen crap z licenco vezano na komp, vsaj meni je tako ratalo, ko sem poskusil. Kdo pri zdravi pameti bi pa to naredil?

darkolord ::

7 ultimate se nadgradi na 10 pro

gustek_si ::

Jupppppi, Word in Excel!

issak ::

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

stara mama ::

issak je izjavil:

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...

Problem so formati. Vse je navajeno shranjevat privzeto v .docx (in drugo), ko odpreš v libre office je pa katastrofa. In obratno. Še opozarjajo te, da mora bit v .docx, če ne izgubiš oblikovanje.
Ekologija™ in Trajnost™

poweroff ::

issak je izjavil:

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...

Kar se mene tiče izključno zaradi pivot tabel. To ima LibreOffice res za en drek rešeno.
sudo poweroff

tony1 ::

Exchange Server 2019

Juhu, spet bo kup ljudi imelo kup dela z upgrejdom. Ker drugače ne gre.

Millions of man hours wasted.PRESS

darkolord ::

tony1 je izjavil:

Exchange Server 2019

Juhu, spet bo kup ljudi imelo kup dela z upgrejdom. Ker drugače ne gre.

Millions of man hours wasted.PRESS
Eh?

Kaj ne gre? Outlook 2019 dela lepo še z Exchange 2010.

Pa tudi upgrade gre čisto lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tony1 ::

Vse je krasno, glad to hear it :).

MrNighthawk ::

Oberyn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Neuradno a preverjeno trenutno lahko Windows 7 in 8 še vedno nadgradiš na 10 brezplačno.

Jah, ampak iz 7 ultimate full retail dobiš ven 10 home oem, torej totalen crap z licenco vezano na komp, vsaj meni je tako ratalo, ko sem poskusil. Kdo pri zdravi pameti bi pa to naredil?


Kolk časa je trajal zastonj upgrade na Win 10?

louser ::

poweroff je izjavil:

issak je izjavil:

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...

Kar se mene tiče izključno zaradi pivot tabel. To ima LibreOffice res za en drek rešeno.

Kitajci so rešili tudi ta problem.

MIHAc27 ::

MrNighthawk je izjavil:

Oberyn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Neuradno a preverjeno trenutno lahko Windows 7 in 8 še vedno nadgradiš na 10 brezplačno.

Jah, ampak iz 7 ultimate full retail dobiš ven 10 home oem, torej totalen crap z licenco vezano na komp, vsaj meni je tako ratalo, ko sem poskusil. Kdo pri zdravi pameti bi pa to naredil?


Kolk časa je trajal zastonj upgrade na Win 10?


Uradno do Februarja 2018. Drugače je meni 7 Pro, Ultimate ali Enterprise vedno spremenil na 10 PRO. Samo Home gre na Home.
(Je pa res, da običajno naredim novo inštalacijo PRO-ja brez kode, potem pa vpišem kodo 7 za aktiviranje ko imam že skoraj vse končano. Ampak tudi pri direktni nadgradnji do sedaj ni bilo kakih večjih težav).

poweroff ::

louser je izjavil:

poweroff je izjavil:

issak je izjavil:

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...

Kar se mene tiče izključno zaradi pivot tabel. To ima LibreOffice res za en drek rešeno.

Kitajci so rešili tudi ta problem.

Kako?
sudo poweroff

tetriandoch ::

Oblikovanje se poruši že med različnimi verzijami Office. Sicer pa se lahko uporablja Libre Office, Caligro, Wps Office in Free Office. Zadnja dva se razumeta z Office.

opeter ::

louser je izjavil:

Kitajci so rešili tudi ta problem.


Kateri Office? WPS ali kaj drugega?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Isotropic ::

LeQuack je izjavil:

Office 2019 teče le na Windows 10

Next.

next office bi znal biti online-only, ker imajo tako več profita kot s perpetual licence.

srnjak ::

stara mama je izjavil:

issak je izjavil:

LibreOffice je čisto ok za domačo rabo, ne vem zakaj bi za doma kdo plačeval za MS Office...

Problem so formati. Vse je navajeno shranjevat privzeto v .docx (in drugo), ko odpreš v libre office je pa katastrofa. In obratno. Še opozarjajo te, da mora bit v .docx, če ne izgubiš oblikovanje.

.docx, .odt in podobno so formati za urejevalnik besedila in niso primerni za pošiljanje naokrog. Za ta namen je smiselen npr. pdf.

Invictus ::

Isotropic je izjavil:


next office bi znal biti online-only, ker imajo tako več profita kot s perpetual licence.

Saj offline Office je samo office brez preverjanja naročnine na netu...

Če imaš Office365 naročnino, se ti office tako ali tako nadgradi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PlayTheGame ::

Jaz pa ne razumem zakaj se pri vsaki novi verziji officov tako enormno poveča potreba po močnejši strojni opremi?! Npr. Office 2016 so totalen crap, ker na šibkejših računalnikih štekajo kot pri norcih, medtem ko starejše verzije (npr. 2010) delujejo tekoče. Govorim o compu v službi, kjer pentium (core duo serija) z 2GB rama ne prebavi kakšnih večjih tabel v excelu, bognedaj da poskušaš kaj delat s filtri ipd. Sicer pri tem leti kritika tudi na našo vrlo IT službo, ki forsira novi software na stara jajca ;(( pa vendar mi tudi ni jasno kaj počnejo pri Microsoftu, ker nekih strašnih dodatnih funkcionalnostih ni, da bi programi potrebovali toliko močnejši komp. Da o nagravžnem flat izgledu niti ne govorim. Zato nekako dvomim, da bo za starejše računalnike z do 2gb rama pri verziji 2019 kaj boljše.:8)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

PlayTheGame je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj se pri vsaki novi verziji officov tako enormno poveča potreba po močnejši strojni opremi?! Npr. Office 2016 so totalen crap, ker na šibkejših računalnikih štekajo kot pri norcih, medtem ko starejše verzije (npr. 2010) delujejo tekoče. Govorim o compu v službi, kjer pentium (core duo serija) z 2GB rama ne prebavi kakšnih večjih tabel v excelu, bognedaj da poskušaš kaj delat s filtri ipd. Sicer pri tem leti kritika tudi na našo vrlo IT službo, ki forsira novi software na stara jajca ;(( pa vendar mi tudi ni jasno kaj počnejo pri Microsoftu, ker nekih strašnih dodatnih funkcionalnostih ni, da bi programi potrebovali toliko močnejši komp. Da o nagravžnem flat izgledu niti ne govorim. Zato nekako dvomim, da bo za starejše računalnike z do 2gb rama pri verziji 2019 kaj boljše.:8)


Office 2016 imajo drugače look & feel. Tudi zato sem se jih jaz ognil privat. Upam, da so z Office 2019 zdaj to malo optimizirali.

Bil sem na Office 2007, grozno so štekali, komaj sem zdržal do office 2010, to so presenetljivo črkovalnike in vse kar hitro zrihtali. In potem je to delalo super.

Na službenem imam office 365 in Office 2016, ter Exchange (ne vem kateri, ker to nimam preko jaz). Office 2016 v zahtevnih stvareh malo crkuje. Takrat preklopim na Office 2010 in to dela.

Če bo ta Office 2019 v redu, bom preklopil vse na Office 2019.

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

PlayTheGame je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj se pri vsaki novi verziji officov tako enormno poveča potreba po močnejši strojni opremi?! Npr. Office 2016 so totalen crap, ker na šibkejših računalnikih štekajo kot pri norcih, medtem ko starejše verzije (npr. 2010) delujejo tekoče. Govorim o compu v službi, kjer pentium (core duo serija) z 2GB rama ne prebavi kakšnih večjih tabel v excelu, bognedaj da poskušaš kaj delat s filtri ipd. Sicer pri tem leti kritika tudi na našo vrlo IT službo, ki forsira novi software na stara jajca ;(( pa vendar mi tudi ni jasno kaj počnejo pri Microsoftu, ker nekih strašnih dodatnih funkcionalnostih ni, da bi programi potrebovali toliko močnejši komp. Da o nagravžnem flat izgledu niti ne govorim. Zato nekako dvomim, da bo za starejše računalnike z do 2gb rama pri verziji 2019 kaj boljše.:8)

Glej, če na tank t-55 navariš še 20 ton pleha za zaščito, je to enako kot dela m$, samo dodajajo nove funkcije, brez da bi karkoli optimiirali.



Naslednja verzija Office bo zahtevala i7, 32 gb rama, 1tb ssd, da boš lahko brez zatikanja napisal hello world.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

louser ::

PlayTheGame je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj se pri vsaki novi verziji officov tako enormno poveča potreba po močnejši strojni opremi?! Npr. Office 2016 so totalen crap, ker na šibkejših računalnikih štekajo kot pri norcih, medtem ko starejše verzije (npr. 2010) delujejo tekoče. Govorim o compu v službi, kjer pentium (core duo serija) z 2GB rama ne prebavi kakšnih večjih tabel v excelu, bognedaj da poskušaš kaj delat s filtri ipd. Sicer pri tem leti kritika tudi na našo vrlo IT službo, ki forsira novi software na stara jajca ;(( pa vendar mi tudi ni jasno kaj počnejo pri Microsoftu, ker nekih strašnih dodatnih funkcionalnostih ni, da bi programi potrebovali toliko močnejši komp. Da o nagravžnem flat izgledu niti ne govorim. Zato nekako dvomim, da bo za starejše računalnike z do 2gb rama pri verziji 2019 kaj boljše.:8)

Oblak te reši teh zagat.

MrNighthawk ::

bbbbbb2015 je izjavil:

PlayTheGame je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj se pri vsaki novi verziji officov tako enormno poveča potreba po močnejši strojni opremi?! Npr. Office 2016 so totalen crap, ker na šibkejših računalnikih štekajo kot pri norcih, medtem ko starejše verzije (npr. 2010) delujejo tekoče. Govorim o compu v službi, kjer pentium (core duo serija) z 2GB rama ne prebavi kakšnih večjih tabel v excelu, bognedaj da poskušaš kaj delat s filtri ipd. Sicer pri tem leti kritika tudi na našo vrlo IT službo, ki forsira novi software na stara jajca ;(( pa vendar mi tudi ni jasno kaj počnejo pri Microsoftu, ker nekih strašnih dodatnih funkcionalnostih ni, da bi programi potrebovali toliko močnejši komp. Da o nagravžnem flat izgledu niti ne govorim. Zato nekako dvomim, da bo za starejše računalnike z do 2gb rama pri verziji 2019 kaj boljše.:8)


Office 2016 imajo drugače look & feel. Tudi zato sem se jih jaz ognil privat. Upam, da so z Office 2019 zdaj to malo optimizirali.

Bil sem na Office 2007, grozno so štekali, komaj sem zdržal do office 2010, to so presenetljivo črkovalnike in vse kar hitro zrihtali. In potem je to delalo super.

Na službenem imam office 365 in Office 2016, ter Exchange (ne vem kateri, ker to nimam preko jaz). Office 2016 v zahtevnih stvareh malo crkuje. Takrat preklopim na Office 2010 in to dela.

Če bo ta Office 2019 v redu, bom preklopil vse na Office 2019.


leta 2007 sem kupil office home and student (inštalacija za 4 licence) dela še danes in ne opazim nobenih pomanjklivosti. takrat je bil cca 90€ (strošek je bil še razdeljen) in je bil sigurno eden najboljših nakupov. za moje potrebe dela še danes odlično in napram office 365, imaš možnost inštalacije samo Worda.

Sicer pa google documents je tut vredu rešitev. dokler ne rabiš za pisanje diplomskih itd.

lojze8 ::

Na namiznem računalniku imam Office 2016, v Outlooku imam veliko pošte in stikov in me malo skrbi, če bom ostranil Office 2016 in namestim Office 2019, da tega ne izgubim. Vem da je pst datoteka v mapi Dokumenti in če prav razmišljam ne bi smelo biti problema. Če mi nekdo, ki je to že delal potrdi s svojo izkušnjo.

pluto ::

Jest sem se cca. 2 leti nazaj odločil za Office 365 in mi ni prav nič žal(4 računalniki v družini).

Priporočam paket Office 365 Home Premium cca. 90€
link

Po preteku pa se vzame Office 365 Personal cca. 38€
link
Ki je sicer samo za enega uporabnika ampak glavna fora tukaj je da lahko izbereš tudi varianto Home za 5 uporabnikov, samo veljavnost se potem zmanjša na 9 mesecev.

Omogoča uporabo 5 uporabnikom, vsak dobi 1TB Cloud, 60 Skype minut na mesec
Glevni razlog je bil ravno 1TB Cloud storage-a na uporabnika saj če bi šli na Dropbox, ipd. te pride dosti dražje(Dropbox 3 uprorabniki, skupaj 3TB, 120€ na leto).
Google drive recimo pride 1TB 1 uporabnik 120€ na leto.
LP

tabonir ::

Bilo je nekaj govora, da naj bi bila licenca za kupljene office 2019 stalna, kako je sedaj s tem?

miko22 ::

oftopic:
mogoče kdo ve kako se vstavi datum v online excel?
nameščeni se odziva z CTRL+ALT+podpičje, ta online pa ne trza na ta ukaz :(

mat xxl ::

tabonir je izjavil:

Bilo je nekaj govora, da naj bi bila licenca za kupljene office 2019 stalna, kako je sedaj s tem?



Za 2019 je stalna za nove pa ne !!! Se pa da po novem priti na Office 2019 iz legalnih verzij od 2003 dokaj ugodno 111 eur + ddv in ti Offici 2019 so potem jasno prenosljivi.

darkolord ::

Se pa da po novem priti na Office 2019 iz legalnih verzij od 2003 dokaj ugodno 111 eur + ddv in ti Offici 2019 so potem jasno prenosljivi.
Kje/kako?

mat xxl ::

Pokličeš MS suport , se malo hecaš, da prideš na podporo, dobiš njih v Atenah, tam 3 je govorijo SLO in ja predhodno pripraviš veljavno licenco Office home and bussines od 2003 dalje, če ne veš številke licence si pomagaš z Keyfinderinstaller, oni preverijo če je licenca OK, je pa še velik problem, ker to gre samo če lahko plačaš z Viso, Mastercard, American...., nekje piše, da tudi Paypal, vendar to NE GRE so preverjali in ni šlo, sam sem to z Viso plačal, žal ne gre ne po predračunu ne kako drugače, sem pa potem z njihovo pomočjo dobil veljaven PDF račun na podjetje od njihove MS Irske podružnice z veljavno SI DDV številko, tako, da sem si ddv seveda odbijal. Ti Offici so prenosljivi potem, tudi na drug računalnik, če se jih na starem odinštalira.

Tako se verzij samo HOME ali student ne da nadgraditi, ostale se pa da, cena je vedno enaka, tudi če imamo 2016 verzijo in bi jo na 2019 nadgradili, je cena enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

darkolord ::

Hm, za 50 licenc se tole sliši malo nepriročno :)

mat xxl ::

Ja pokliči, saj verjetno gre tudi tako, da jim ti javiš 50 starih licenc, oni preverijo in dobiš plačilo za 50 licenc čez, kot sem napisal ja ne bo šlo omejitev gotovinskega poslovanja..... pokličite jih, bodo že našli možnost sicer pa po 4 x na enkrat 13 računov, seveda dobiš link za Office 2019 slo, kako dol dobiti, potem pa....................... ja meni so pomagali in line to narediti........

Če bo komu med postopkom prenehala Halcom banka delati, vem rešitev ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Aar2rk ::

Kaj mi zna kdo povedati, kaj so naredili z Accessom? Kot sem zvedel do sedaj, s klici Microsoft, odzivnik te preusmeri nekam na Irsko (ali Atene?), Accessa v Officu 2019 sploh ni, torej je naročnina nujna? In naslednje vprašanje, kot mi je povedal možakar na Microsoft Slovenija (ki ne ve, kaj je to Access), je pri Office 365 kopija na njihov srever avtomatična in neizogibna? Resno? Ne morem kupiti programa, ne da bi jim zraven dal še vse datoteke (baze, ki niso majhne?)?

Gledam in se čudim...

mat xxl ::

Acess je šel ven, lahko si pa daš Office 2019 + Acess iz kake starejše verzije, za katero imaš licenco.

Če nadgrajuješ iz starejšega Offica na 2019, odsvetujem uporabo zunanjih uninstall toolov, ki jih uporablja Microsoft Atene podpora, ki je v Slovenščini ( 3 tam govorijo slo), ker bo crknil kpl Halcom.

Torej ročno odinštaliraj vse od starega Offica razen Acess.

Acess je v bistvu povsem pase novih verzij ne bo več, sedaj je vse na SQL bazah, milsim, da je možno celo Acess dobiti brezplačno, da potem poganja in delujejo ostali programi, oziroma je to Accesruntime program.

Aar2rk ::

mat, hvala

tačas sem našel Office 2019 Professional Plus, ki ga moraš vtipkati v iskalnik direktno, da sploh najdeš stran, sicer ti je na MS strani nikakor ne ponudi, in seveda, cena sitnica 580€ oziroma na 450$, da ja slučajno kdo nebi kupil, ker dobiš za to več kot 5 let Offica 365 Bussiness...
Da se mi je pa tip iz supporta zlagal/ali sploh ne ve, da obstaja paket, in da možakar na MS Slovenija ne ve/se tako dobro dela, da ne ve, kaj je Access...:O

Machete ::

Ima kdo link direktnega downloada Office 2019 English brez MS accounta?
(imam retail box s keyom, ampak ni medija).

hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Sem že dobil namig in rešitev: www.heidoc.net
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Vseeno še vprašanje. Kljub vnešenemu keyu teži za account. Ni varinate to preskočit? :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sbawe64 ::

Razna orodja (npr. "Office 2013-2019 C2R Install") ponujajo opcijo retail -> VL, pomoje v tem itči tvoj zajec.


LeQuack je izjavil:

Office 2019 teče le na Windows 10

Next.

Wrong.
https://thelotusgeek.com/how-to-install...

Z offline načinom lahko namestiš tudi office 2016, skopiraš wotok_mdl.cmd v office 2016 vrhovno mapo, kjer je setup.exe in poženeš cmd.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4415741 (5256) sbawe64
»

M Office

Oddelek: Programska oprema
161806 (1347) mulc007
»

Windows/Office

Oddelek: Šola
162186 (1498) Han
»

Microsoft Office 2019 Home&Business Slo

Oddelek: Programska oprema
356824 (5403) Han

Več podobnih tem