» »

HP prenosnik se ne zažene dokonca

HP prenosnik se ne zažene dokonca

nomis02 ::

Zdravo, imam težavo z nekoliko starejšim prenosnikom (HP Pavilion G6-2248CA). Računalnik se ne zažene dokonca ampak se vedno ustavi pri crnem zaslonu na zacetku(press any key to continue). Opravil sem testa za trdi disk in ram in sta oba brez napake. V preteklosti je računalnik delal zelo počasi in redno zmrznil, zato sem ga poskušal počistiti z tisto opcijo Nov začetek(win 10). Po tistem se računalnik ni nikoli več zagnal dokonca.
Računalnik ima zelo slabo baterijo (ena od napak/opozoril, ki se je pojavljala v preteklosti, a je zdaj ne javlja več). Je možno da ne more zbootat sistem ker baterija preslaba? Ne deluje niti ko je zaštekan brez baterije direktno v elektriko..
Vsak nasvet je dobrodošel, hvala! :)

Zheegec ::

Prenesi orodje za namestitev Windows na USB ključ, potem daj USB ključ v prenosnik in takoj pritiskaj ESC. Potem pa daj boot menu options in zaženi namestitev iz USB ključa. Po mojem je samo programska težava.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

nomis02 - Prenosnik je tako zapacan, da ti na najnižji možni frekvenci teče samo eno jedro, lahko pa je tudi hladilnik zanič.

Prenosnik razstavi, tutoriale imaš na youtube, očisti rebra, zamenjaj termalno pasto in bo bolje.
Ti ob zagonu piha ven vroč ali hladen zrak?
Če je hladen, je zanič hladilnik.
Delo krepa človeka

nomis02 ::

Sem naložil linuxe in dela kot ura, ob zagonu pa piha toplejši zrak.

Zheegec ::

Probaj z windows 10. Sem ti dal link. Če bo pa isto kot prej, pa je najbrž treba spucati računalnik in termalno pasto zamenjati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
271863 (731) solatko
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404552 (3321) solatko
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422968 (2230) suhi
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352752 (2068) userf480
»

prenosnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
441350 (881) solatko

Več podobnih tem