» »

Trump za jutri napoveduje nove davčne ukrepe proti Kitajski

Trump za jutri napoveduje nove davčne ukrepe proti Kitajski

jbj__ ::

Zakaj EU spi trenutno? Nobenih aktivnih ukrepov, samo odgovarjajo na ameriške davke. Ajmo EU, kaj se rabi in kaj ne!
Naj bi se pogajajali s Turki za vstop v EU (najbrž sicer, samo ne gre nič naprej).

Turki imajo petino proizvodnje tekstila na celem svetu.
Naj jim mal spustijo davke na to, če jih hočjo res met v uniji.
Najbrž bi bil overflow turškega tekstila v EU (če bi slučajno vstopili), če že zdj ne začnejo počas zniževat davke na to.
Turčija ni majhna država in se mora EU, kar počas prilagodit z davki, če jih res hočejo v Uniji.
  • zaklenilo: zee ()

jype ::

EU nič ne spi, zgolj racionalno se obnaša.

jbj__ ::

jype je izjavil:

EU nič ne spi, zgolj racionalno se obnaša.


A si slučajno pogledu finančna stanja jeklarskih podjetij v ZDA?
Prej so mela en mesec izgubo, en dobiček.
Zdj so kr v dobičku par mescov zapored.
Pa še uvoz ni konkretno padu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

Miki N ::

Oprosti samo tole je povsem zmedeno. Saj razumem, da je VSE z VSEM povezano a tu je vse od carin ("davki" po tvoje), ameriške jeklarske industrije, turške tekstilne v povezavi s članstvom EU in nekim odgovorom - na kaj točno? Meni se to bere predvsem kot neartikuliran čustven odziv na nekaj kar te muči bolj na splošno.
Samo moje mnenje.

jbj__ ::

Miki N je izjavil:

Oprosti samo tole je povsem zmedeno. Saj razumem, da je VSE z VSEM povezano a tu je vse od carin ("davki" po tvoje), ameriške jeklarske industrije, turške tekstilne v povezavi s članstvom EU in nekim odgovorom - na kaj točno? Meni se to bere predvsem kot neartikuliran čustven odziv na nekaj kar te muči bolj na splošno.
Samo moje mnenje.


Po mojem mnenju, ne znaš dobro brat napisanega.

ker......

ameriški davki so usmerjeni v krepitev lastnih industrij ki so na robu izumrtja.
evropski bi lahko usmerjeni v večjo unijo in njeno pripravo, ker turški izvoz je močan, kljub sedanjim davkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

Matek ::

jbj__ je izjavil:

A si slučajno pogledu finančna stanja jeklarskih podjetij v ZDA?
Prej so mela en mesec izgubo, en dobiček.
Zdj so kr v dobičku par mescov zapored.
Pa še uvoz ni konkretno padu.
No, za to spoznanje ni treba biti ravno ekonomist. Boljše vprašanje je, kako stojijo vsi nadaljni odjemalci v verigi, ki so zdaj primorani kupovati dražje jeklo. Če imajo oni več izgube, kot so jeklarji pridobili, je to početje jalovo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jbj__ ::

Matek je izjavil:

jbj__ je izjavil:

A si slučajno pogledu finančna stanja jeklarskih podjetij v ZDA?
Prej so mela en mesec izgubo, en dobiček.
Zdj so kr v dobičku par mescov zapored.
Pa še uvoz ni konkretno padu.
No, za to spoznanje ni treba biti ravno ekonomist. Boljše vprašanje je, kako stojijo vsi nadaljni odjemalci v verigi, ki so zdaj primorani kupovati dražje jeklo. Če imajo oni več izgube, kot so jeklarji pridobili, je to početje jalovo.


proces je dolgoročen, ko bodo zda okrepila jeklarsko industrijo, bo cenejše jeklo za vse.

al je cenej vozt tisoče ton čez oceane?
teža ima mal veze pri prevozih.

Miki N ::

jbj__ je izjavil:

Miki N je izjavil:

Oprosti samo tole je povsem zmedeno. Saj razumem, da je VSE z VSEM povezano a tu je vse od carin ("davki" po tvoje), ameriške jeklarske industrije, turške tekstilne v povezavi s članstvom EU in nekim odgovorom - na kaj točno? Meni se to bere predvsem kot neartikuliran čustven odziv na nekaj kar te muči bolj na splošno.
Samo moje mnenje.


Po mojem mnenju, ne znaš dobro brat napisanega.

ker......

ameriški davki so usmerjeni v krepitev lastnih industrij ki so na robu izumrtja.
evropski bi lahko usmerjeni v večjo unijo in njeno pripravo, ker turški izvoz je močan, kljub sedanjim davkom.


Stalno ponavljaš "davki"... Zberi se.

jbj__ ::

Miki N je izjavil:

jbj__ je izjavil:

Miki N je izjavil:

Oprosti samo tole je povsem zmedeno. Saj razumem, da je VSE z VSEM povezano a tu je vse od carin ("davki" po tvoje), ameriške jeklarske industrije, turške tekstilne v povezavi s članstvom EU in nekim odgovorom - na kaj točno? Meni se to bere predvsem kot neartikuliran čustven odziv na nekaj kar te muči bolj na splošno.
Samo moje mnenje.


Po mojem mnenju, ne znaš dobro brat napisanega.

ker......

ameriški davki so usmerjeni v krepitev lastnih industrij ki so na robu izumrtja.
evropski bi lahko usmerjeni v večjo unijo in njeno pripravo, ker turški izvoz je močan, kljub sedanjim davkom.


Stalno ponavljaš "davki"... Zberi se.


sej carine so davki, le da so DVOJNI!
(v državi izvoza, in državi uvoza)

pojdi na pivo in se zberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

gendale2018 ::

vzemimo kanado v eu 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Miki N ::

jbj__ je izjavil:


sej carine so davki, le da so DVOJNI!


Vse kar sem rabil vedeti, čeprav sem sumil že od začetka. Jaz sem zaključil tu, hvala. Lepo debato naprej želim,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Poldi112 ::

jbj__ je izjavil:

Matek je izjavil:

jbj__ je izjavil:

A si slučajno pogledu finančna stanja jeklarskih podjetij v ZDA?
Prej so mela en mesec izgubo, en dobiček.
Zdj so kr v dobičku par mescov zapored.
Pa še uvoz ni konkretno padu.
No, za to spoznanje ni treba biti ravno ekonomist. Boljše vprašanje je, kako stojijo vsi nadaljni odjemalci v verigi, ki so zdaj primorani kupovati dražje jeklo. Če imajo oni več izgube, kot so jeklarji pridobili, je to početje jalovo.


proces je dolgoročen, ko bodo zda okrepila jeklarsko industrijo, bo cenejše jeklo za vse.

al je cenej vozt tisoče ton čez oceane?
teža ima mal veze pri prevozih.


Itak da je ceneje. Če ne bi bilo, ne bi jokali, kako ne morejo doma preživeti brez carin.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jbj__ ::

gendale2018 je izjavil:

vzemimo kanado v eu 8-)


meh, še lastnih kontinentov ne znamo združit.

tuki je hud problem.

kixs ::

Kdo pa pravi, da mora kdo zdruziti kontinente!?

jbj__ ::

@Poldi112
Itak da je ceneje. Če ne bi bilo, ne bi jokali, kako ne morejo doma preživeti brez carin.

nič več, ker prilagajajo davke, glede na potrebe (kontinentalne)

kixs je izjavil:

Kdo pa pravi, da mora kdo zdruziti kontinente!?


Noben,

ker je cenej uvažat od držav z nižjim standardom,
in jih s tem držati v revščini.

Pat.

Čeprav čez oceane, izkoristit države, ki nimajo dobrega standarda, ali dobre ureditve.
To je bila politika enotnih davkov, ali WTO, kot je enkrat Ata Štrumpf reku. (ko je spljuval WTO)
če vzameš prvo in zadno črko stran za aatom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

jype ::

Bolje Kanada kot višegrajska banda, ki bi v EU uvajala sovjetsko diktaturo.

Smrekar1 ::

jbj__ je izjavil:

Zakaj EU spi trenutno? Nobenih aktivnih ukrepov, samo odgovarjajo na ameriške davke. Ajmo EU, kaj se rabi in kaj ne!


Politika. EU imajo čez 2 meseca volitve in EU dela samo na tem, da Trumpu ne dajo načina kako bi lahko pokazal kakšno zmago ali kako bi še dodatno pogreval konflikt. Če Republikanci na volitvah pogorijo EU zmaga.

Skupno Trumpu in Majevi Tereziji je, da najprej omogočita nasprotniku, da zmaga če ne naredi ničesar, nato se podata v boj. Tako je pri Brexitu, tako je pri Severni Koreji in tako je pri tej trgovinski vojni. Bumbarja pač.

Mimogrede, nekdo je pred meseci onaniral, da bodo letos najkasneje konec avgusta očistili nekaj deset tisoč skorumpiranih demokratov. Mi lahko ta heroj poda kakšne nove podatke o tem?

mtosev ::

edino kar bo Trump dosego bo višje cene za američane. upam samo, da tole ne bo imelo vpliva na nas evropejce
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

microchip ::

jype je izjavil:

Bolje Kanada kot višegrajska banda, ki bi v EU uvajala sovjetsko diktaturo.


Ne vem kdo v EU uvaja karkoli drugega kot Šarija diktaturo.

Še internet morajo cenzurirat da ne bo kdo prilepil kakšnega linka do novic o haram početju.

jb_j ::

mtosev je izjavil:

edino kar bo Trump dosego bo višje cene za američane. upam samo, da tole ne bo imelo vpliva na nas evropejce


Pa bo okrepil lastno gospodarstvo. (več delovnih mest in nova podjetja in več državnih davkov)
Pa bo zelo vplival na evropo, ker ni aktivna v novi davčni (oz. carinski) politiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

zee ::

Pišeš o Turčiji, v naslovu pa omenjaš ZDA. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
426789 (4315) Mr.B
»

Bo digitalni davek podražil francoska vina v ZDA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9119559 (16062) nejcek74
»

Francoski digitalni davek bo navrgel pol milijarde letno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6813758 (11073) gus5
»

Porazdelitev proizvodnje po kontinentih/velesilah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546762 (5632) fikus_
»

Kako zna ZDA postati stevilka 1

Oddelek: Loža
173027 (1367) TheBlueOne

Več podobnih tem