» »

Evropska komisija: prihodnje leto zadnjikrat premikamo ure

Okapi ::

Urniki so lahko precej krajevnega značaja. Če se na Primorskem šola začne eno uro kasneje kot na Štajerskem, ne bo povzročilo nobene posebne zmešnjave. Ali če se gostilne v Španiji odprejo dve uri kasneje kot na Madžarskem.

Saj glavni problem so itak vozni redi, ti pa lahko ostanejo nespremenjeni po vsej Evropi.

In urnik pač spremeniš enkrat, in potem bo veljal za naslednjih 50 let. Prav nobenega problema ni spremeniti par milijonov urnikov. A 200 milijonov ur je lažje premaknit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Urniki so lahko precej krajevnega značaja. Če se na Primorskem šola začne eno uro kasneje kot na Štajerskem, ne bo povzročilo nobene posebne zmešnjave. Ali če se gostilne v Španiji odprejo dve uri kasneje kot na Madžarskem.

Saj glavni problem so itak vozni redi, ti pa lahko ostanejo nespremenjeni po vsej Evropi.

In urnik pač spremeniš enkrat, in potem bo veljal za naslednjih 50 let. Prav nobenega problema ni spremeniti par milijonov urnikov. A 200 milijonov ur je lažje premaknit?


Ampak kot kaže se večina bolj strinja da se spremeni časovni pas... vsaj od tistih ki smo si vzeli dovolj časa da smo glasovali... pač folk nerad spreminja urnike, ne glede na veljavo, tudi jaz jih nerad.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Ker enkraten premik urnikov sploh ni bil med izbirami, ki so bile na voljo. Nihče ni ljudem razložil, zakaj bi bilo bolje ohraniti "zimski" (sončev) čas in prilagoditi urnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

antonija ::

A ni tako, da se bo po marcu 2019 vsaka drzava sama odlocila kako si bo postavile casovni pas in urnike? Jaz to razumem kot da ima Slovenija se vedno moznost, da se odloci za zimski cas, ter seveda ustrezno prilagodi urnike. Kaksen je pa interes oz. razumevanje za tako potezo je pa druga zgodba...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mato989 ::

Ne vem če bo glih tako da si bo lahko vsaka sama zbrala časovni pas... mislim da bodo vseeno neke prepreke, predstavljaj si da si mi zberemo enak čas kot v Bolgariji, Avstrija pa zimskega... a boš šel preko meje in prestavil uro za 2 uri??
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

In v čem je problem? Na nekaterih mejah se bo pač prestavljala ura, tako kot se na nekaterih mejah prestavlja sedaj.

In ja, Evropska Komisija pravi, da si bo vsaka država prosto izbrala časovni pas, in dodaja, da upa, da se bodo sosednje države med seboj uskladile, da ne bo preveč prestavljanja. Da se ne bo dogajalo, da bosta Italija in Hrvaška v istem pasu, Slovenija pa v drugem, recimo. Lahko pa bo Italija in Slovenija v istem, Hrvaška pa v drugem.

Tako da naša odločitev bo do določene mere odvisna tudi od odločitev sosedov.

Če se bodo Italijani in Hrvati slučajno odločili za zimski čas, se bomo verjetno tudi mi, tudi če bi ljudje raje poletnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Ker je spet neumno, da si bo vsak sam zbiral... če je Unija za kaj, naj dodeli pasove večini držav enakega pa bo... sicer meni je vse ugajalo tudi doslej, imo bi pasovi najbolje da ostali enaki in vse gre +1 in to je to...

Hrvati in Italijani se bodo verjetno odločli za poletnega, ker živijo od turizma... torej lahko podobno pričakujemo tukaj. Njim je poletje biznis, zima pač ne...

Pač dejansko menim da delaš problem iz nič... folk ima več od tega da je ob 18:00 in ob 22:00 svetlo, kot da je svetlo ob 4:00 in 7:30... saj to je jasno vsakemu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

To je "jasno" samo tistemu, ki misli, da ne sme (ali ne more) vstati ob šestih zjutraj.

antonija ::

A mislis da je boljse tako da ce gres iz indije v pakistan in prestavis za pol ure? (because policits)
Ali si imel v mislih tako kot trenutno gres iz Poljske v Belorisujo, kjer prestavis za dve uri? (because politics)
Ali bi raje preckal mejo med Kitajsko in Pakistanom in prestavil za tri ure? (because policits)

Pa takih glupih primerov imas ogromno na svetu, kjer imas drzave na isti geografski sirini, ki imajo (logicno) isti soncni cas, ampak casovnih pasov imas pa lahko veliko razlicnih (jaz sem jih nastel 6 razlicnih), sploh ce so sosede med seboj politicno nekompatibilne.

Lahko si pa s epogledas kako dobro lokalni cas sovpada s soncnim. Nas del evrope je precej unikaten ker imas veliko drzavic katerih loklani cas sovpada s soncnim. Vecina evrope (sveta pa sploh) tega luksuza nima.
Verjetno so nemci zato vecinsko za poletni cas, ker bi se premaknili blizje soncnemu? Francozi in Spanci pa sploh, Portugalci so pa itak v svojem casovnem pasu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

antonija je izjavil:

A mislis da je boljse tako da ce gres iz indije v pakistan in prestavis za pol ure? (because policits)
Ali si imel v mislih tako kot trenutno gres iz Poljske v Belorisujo, kjer prestavis za dve uri? (because politics)
Ali bi raje preckal mejo med Kitajsko in Pakistanom in prestavil za tri ure? (because policits)
Jaz sem se pred davnimi leti peljal s transsibirsko železnico na Kitajsko, čez celo Rusijo. In so uro na vlaku premikali skladno s časovnimi pasovi (se mi zdi, da smo v petih dneh prevozili šest pasov). S tem, da nismo nikoli točno vedeli, kje oziroma kdaj uro premaknejo, in smo parkrat prišli v restavracijo na vlaku, ko je bila že zaprta.;)

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

To je "jasno" samo tistemu, ki misli, da ne sme (ali ne more) vstati ob šestih zjutraj.


Seveda lahko, ampak mene zanima koliko ljudi ti meniš da dejansko vstaja ob 4:00 in takrat nekaj dela, napram temu koliko ljudi dela nekaj ob 18:00???

Pazi, tu ne govoriva o tem, da bo sonce ob 7:30... ampak poleti bo sonce vstalo že ob 4:00 po zimskem času... takrat večina ljudi SPI! medtem ko pozimi večina ljudi ob 18:00 ne spi, ko bi bilo po sončnem času še svetlo.

Torej koliko ljudi poznaš ki se poleti zbujajo ob 3:00 da bi ob 4:00 potrebovali svetlobo in koliko ljudi poznaš ki so pozimi ob 17:30 aktivni in ne spijo in bi jim koristila svetloba.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Vse to se dogaja zaradi urnikov, ne zaradi ure. Vstaneš eno uro preden se začne služba, ne glede na to, kje je takrat sonce. Spat greš devet ur preden se začne služba, ali šola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Vse to se dogaja zaradi urnikov, ne zaradi ure. Vstaneš eno uro preden se začne služba, ne glede na to, kje je takrat sonce. Spat greš devet ur preden se začne služba, ali šola.


Zakaj? Torej ti meniš da ker se šiht začne ob 8:00 se mi ne moremo vstat ob 4:00 in it kolesarit? Seveda lahko, ampak noben NE ŽELI... več pa jih ŽELI ostat zunaj ob 22:00 po šihtu... sploh poleti... v tem je catch.

Seveda pa vedno lahko damo urnike ob 4:00 poleti, pozimi pa 5:00 ampak folku je kot kaže LJUBŠE spremenit uro, kot pa urnik...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Kaj res ne razumeš, da je praktično vse življenje podrejeno urnikom. Ti že mogoče lahko hočeš vstati ob štirih in iti kolesarit, ampak to pomeni tudi, da moraš iti bolj zgodaj spat. Ne moreš bioritma prisilit, da boš poleti živel s tremi urami spanca na dan, in boš to nadoknadil pozimi z desetimi urami spanca.

In sedaj se ne pogovarjamo več o vsakoletnem premikanju ure. Jasno, da je bolje 2x letno premaknit uro, kot 2x letno premikati urnike. Zato so se tudi odločili za premikanje ure. Ampak sedaj se pogovarjamo o stanju, ko ure ne bomo več premikali. V primeru, ko ure ne boš vsako leto 2x premikal, je pa bolje, da sedaj enkrat premaknemo urnike (šola ob sedmih namesto ob osmih, recimo), časovni pas pa določimo tako, da ustreza sončnemu (se pravi, da imamo "zimski" čas). In nobenega prestavljanja več.

Tako je volk sit in koza cela. Imamo uro, ki pokaže poldan, ko je sonce najvišje, in urnik, da izkoristimo dnevno svetlobo, kot to najbolj ustreza večini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Tudi za 1x dogodek je lažje če SAMO premaknemo uro, in se ne ubadamo z urniki =) Ker če samo še zadnjič premaknemo uro je to manj dela, kot če še samo 1x premaknemo urnike... in zato bomo k sreči to tudi storili.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Ja, je manj dela, ampak za to za "večno" žrtvuješ sončni čas. Mi imamo srečo, da smo skoraj točno eno uro oddaljeni od Greenwicha, in bi lahko imeli sonce najvišje skoraj točno opoldan. Recimo danes po sončnem/zimskem času je sonce v Ljubljani najvišje ob 11:55 (v Kranju pa ob 12:01). Bila bi res škoda, in precejšnja neumnost, če bi se temu odrekli, samo zato, da ne bi bilo treba enkrat prestavit urnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Še danes ne vem, kaj prinese to tako vrhunskega, da bi moralo biti sonce ob 12:00 najvišje? A je to kak inner timer, da če ni, da smo depresivni ali da kr umiramo samo zato ker telo vidi da ob 12:00 ni sonce najvišje?? Ker edina depresija glede svetlobe in teme ki je zdravstveno pokazana je ona ko so na severu v temi predolgo časa!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Okapi je izjavil:

Recimo danes po sončnem/zimskem času je sonce v Ljubljani najvišje ob 11:55 (v Kranju pa ob 12:01). Bila bi res škoda, in precejšnja neumnost, če bi se temu odrekli, samo zato, da ne bi bilo treba enkrat prestavit urnikov.
Ker smo ravno pri takem datumu. Sicer je skozi leto sonce tudi pri nas najvišje 15 min prej ali kasneje kot točno opoldne. 1h razlike ali 15min razlike, nima veze, večinoma sonce ni najvišje ob 12:00. Tudi na 15° poldnevniku ne.

Equation of time @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jype ::

Okapi je izjavil:

Bila bi res škoda, in precejšnja neumnost, če bi se temu odrekli, samo zato, da ne bi bilo treba enkrat prestavit urnikov.
Ne, ne bi bila. Imeti uro nastavljeno drugače kot večina poslovnih partnerjev je znatno dražje.

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Še danes ne vem, kaj prinese to tako vrhunskega, da bi moralo biti sonce ob 12:00 najvišje? A je to kak inner timer, da če ni, da smo depresivni ali da kr umiramo samo zato ker telo vidi da ob 12:00 ni sonce najvišje?? Ker edina depresija glede svetlobe in teme ki je zdravstveno pokazana je ona ko so na severu v temi predolgo časa!
Si pač, tako kot še mnogi, odtujen od narave (in od z njo povezane znanosti tudi) in ne razumeš določenih stvari. Ne razumeš recimo, zakaj je lepo, če ti 100+ let stara sončna ura, kot je tale ljubljanska, kaže točen čas. Jaz ti ne bom razlagal, ker vem, da bi bilo zapravljanje časa.



Ali zakaj je lepo, če lahko otroka naučiš, kako se analogno uro uporabi za orientacijo v naravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gendale2018 ::

Kaj ste se tolk zapičil v ta zimski vs. poletni čas. Noben ni dober, ker se ne z enim ne z drugim ne da popravit tega da je poleti prekratka noč in se ne da spat normalno.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mato989 ::

Oboje je lepo, ni pa nujno potrebno, še manj pomembno, orientirat se znam v naravi tudi brez analogne ure, ki je niti ne nosim, ker obstajajo druge opcije ki jih verjetno poznaš... Oboje je seveda lepo ni pa nobena izboljšava... še vedno ne taka kot če si poleti do 22:00 lahko zunaj na skorajda svetlem, pozimi pa ob 18:00 še ni trda tema...

Kaj ste se tolk zapičil v ta zimski vs. poletni čas. Noben ni dober, ker se ne z enim ne z drugim ne da popravit tega da je poleti prekratka noč in se ne da spat normalno.


Debata teče predvsem med nami ki gledamo praktično in tistimi ki gledajo z argumentom da je sončni čas pravi čas... čeprav smo si ČAS zmislili ljudje =) TO da pa poleti ne moreš spat, pa rešijo rolete...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gendale2018 ::

Rešijo rolete (da ni svetlo) + zaprto okno (da ni hrupa od ptičev ki se začnejo dret takoj ko rata svetlo) + klima (da ni vroče).
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

antonija ::

Zakaj je vazno koliko je poleti ura, ko bos na svetlem zunaj? Glede na plane in trajanje dneva bos vstal ob ustrezni uri, sel v sluzbo, prisel domov, se uredil in sel ven. Ura bo pa kazala kolikor pac bo. Ce bo to 22:00 ali pa 18:00, zakaj je to tak velik problem?

Edina omejujoca stvar pri zgonjem planu je urnik prihoda v sluzbo in odhoda iz sluzbe. Ce so urniki glupi, da bos iz sluzbe hodil ko je tema, ti nic ne pomaga ali takrat ura kaze 16:00, 18:00 ali pa 20:00. Tema bo.

Zato jaz zagovarjam da se cas (ura) nastavi na kaj drugega, kot pa na urnike, ki se itak signifikantno razlikujejo med posamezniki, kulturnimi skupinami, itd. Ko bo enkrat cas fiksiran na druzbi zunanji dejavnik, se pa lahko komot urniki prilagodijo vecinskemu mnenju. Ce je to da mora poleti po sithu bti se 8 ur svetlobe, naj se pac sluzbe zacnejo dovolj zgodaj, da bo po sihtu svetlo se 8 ur. Neglede na to katera stevilka bo na uri.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Točno tako. Urnik prilagodiš temu, koliko svetlobe bi rad izkoristil (v povprečju, čez celo leto, če ga nočeš med letom spreminjati), uro pa prilagodiš soncu, ker je to najbolj naravno. Ker je zoprno, če ima vsaka vas svojo "sončno" uro, se pa cela država, ali več sosednjih držav, dogovori za neko sprejemljivo povprečje.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še danes ne vem, kaj prinese to tako vrhunskega, da bi moralo biti sonce ob 12:00 najvišje? A je to kak inner timer, da če ni, da smo depresivni ali da kr umiramo samo zato ker telo vidi da ob 12:00 ni sonce najvišje?? Ker edina depresija glede svetlobe in teme ki je zdravstveno pokazana je ona ko so na severu v temi predolgo časa!
Si pač, tako kot še mnogi, odtujen od narave (in od z njo povezane znanosti tudi) in ne razumeš določenih stvari. Ne razumeš recimo, zakaj je lepo, če ti 100+ let stara sončna ura, kot je tale ljubljanska, kaže točen čas. Jaz ti ne bom razlagal, ker vem, da bi bilo zapravljanje časa.



Ali zakaj je lepo, če lahko otroka naučiš, kako se analogno uro uporabi za orientacijo v naravi.

Okapi, pejt prebrat moje linke o analemi in enačbi časa. Sončna ura zelo redko kaže pravi čas. 4x letno.
Tudi za orientacijo z analogno uro moraš vedeti da ob CEST gledaš sredino med malim kazalcem in 1h in ne 12h. Sedaj bo pač tako celo leto in še manj zmede.

Okapi ::

Kakorkoli se sedaj delaš pametnega, dejstvo je, da pri nas sončna ura kaže v povprečju bolj točen čas po zimskem času, kot po poletnem.

Manj zmede je, če lahko za orientacijo celo leto uporabljaš 12, kot če moraš uporabljati 1. Ker je številčnica na uri tako orientirana, da je 12 na vrhu.

energetik ::

Lej, tudi jaz bi raje imel UTC+1 in premaknil vse urnike. Vendar le pod pogojem, če bi CET imele tudi vse ostale države. Ker premikat vsakič, ko greš na morje ali skočiš v AT, je precej nadležno.
Tako da bom zadovoljen tudi s UTC+2, še bolj bi bil s UTC+3.

Okapi ::

Saj potem se strinjamo, ne? A sem kje rekel, da bi bilo bolje, če bi bili izoliran časovni otok sredi Evrope? Tudi za Avstrijce in Nemce in Čehe bi bilo bolje, če bi premaknili urnike in imeli "zimski" čas.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Točno tako. Urnik prilagodiš temu, koliko svetlobe bi rad izkoristil (v povprečju, čez celo leto, če ga nočeš med letom spreminjati), uro pa prilagodiš soncu, ker je to najbolj naravno. Ker je zoprno, če ima vsaka vas svojo "sončno" uro, se pa cela država, ali več sosednjih držav, dogovori za neko sprejemljivo povprečje.


In kot kaže se bodo države dogovorile da bo to sončni čas... kar je super in najlažje... Dejansko tako paše večini, tudi večina ljudi bi od stalnega sončnega časa defacto imela več kot od stalnega zimskega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

LOL, sončni čas je v večini Evrope zimski.

FTad ::

Glede na to, da ure naj ne bi vec premikali, bi se moralo to zgoditi na celotni EU ravni, kajti da bo nekaj drzav imelo uro prestavljeno na +1, druge na -1 nima smisla, ker je vse skupaj potem sama zmeda. Ali jo bomo vsi prestavili skladno, ali pa noben. To da se bo potem vsaka drzava lahko odlocala sama nima smisla.

GreenT ::

Čak jst sm glup, a to pomen, da če ostanemo na poletnem času, bo pozim tema namest ob 4h popodne,...zdej ob 3h? Al kva?

Baja ::

v tvojo kotlino bo sijalo do 5h popoldne

GreenT ::

Baja je izjavil:

v tvojo kotlino bo sijalo do 5h popoldne


Odlično!

Mato989 ::

GreenT je izjavil:

Baja je izjavil:

v tvojo kotlino bo sijalo do 5h popoldne


Odlično!


Tako je, večina ima enako mnenje =)

Bo pa zato tudi tema oz temno do tam cca. 8:30...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gendale2018 ::

kaj če bi dali med zemljo in sonce en ogromen kos folije, da bi imeli vedno vsaj 12h noči

to bi blo super

pa še poletja se lahko znebimo na ta način
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

bMozart ::

Mato989 en nasvet. Mirno se usedi za nekaj ur in premisli koliko si podrejen trenutnemu sistemu in zmedi. Put it all away. Malo premisli o relativnosti. Potem pa še enkrat preberi kaj ti hočeta antonija, Okapi, jaz in še kdo povedati/razložiti.
Dobesedno si me spomnil name, ko sem bil star 12 let :)

Offtopic/
Aja... pa klicaj in velike črke prevečkrat uporabiš... Veš klicaji in velike črke so tako kot kletvice, če jih preveč uporabljaš jih ne moreš porabit ko jih RES rabiš. Enostavno ne izstopajo takrat.:)
Vzemi vse skupaj kot moder nasvet. Lp
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

GreenT ::

gendale2018 je izjavil:

kaj če bi dali med zemljo in sonce en ogromen kos folije, da bi imeli vedno vsaj 12h noči

to bi blo super

pa še poletja se lahko znebimo na ta način


Rusi so mel drugačne načrte....

Znamya (satellite) @ Wikipedia

Okapi ::

V eni norveški vasi so postavili na sosednji hrib ogledala, da imajo pozimi vsaj malo sonca.

starfotr ::

Zanima me, kdo bo spremenil vse sončne ure. To samo dokazuje, da gremo, kot civilizacija v klinac s takimi zadevami, ki so delovala dolgo časovno obdobje, zadnja desetletja pa se gremo nebuloze, sedaj pa imamo nadgrajeno nebulozo s stalnim DST.

Slej ko prej se bo ta nebuloza pokazala, kot fail, in bodo zopet uvedli premikanje ali pa stalni zimski čas.

GreenT ::

Neki tacga sm tut kle nekje zasledu. Ne vem, al na Koroškem nekje so jih hotl naštimat, ker so to nekje v Avstriji vidl. Sam kle se gre v končni fazi samo za surovi prihranek energije.

gendale2018 ::

GreenT je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

kaj če bi dali med zemljo in sonce en ogromen kos folije, da bi imeli vedno vsaj 12h noči

to bi blo super

pa še poletja se lahko znebimo na ta način


Rusi so mel drugačne načrte....

Znamya (satellite) @ Wikipedia

to pa naredi preveč vodke, še dobr da so ukinil
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

starfotr je izjavil:

Zanima me, kdo bo spremenil vse sončne ure. To samo dokazuje, da gremo, kot civilizacija v klinac s takimi zadevami, ki so delovala dolgo časovno obdobje, zadnja desetletja pa se gremo nebuloze, sedaj pa imamo nadgrajeno nebulozo s stalnim DST.
Konzervativci zavirate napredek na vsakem koraku.

starfotr ::

Jaki napredek.

BigWhale ::

Vsakic sproti se pozabi, da je bila rusija 4 leta na poletnem casu. Potem so sli nazaj na zimskega/soncnega in sedaj so ze nekaj let na zimskem casu.

Ponekod bodo otroci pozimi hodili v solo v temi in vecina se bo vozila v sluzbo v temi. Za prometno varnost to v nobenem primeru ne bo bolje.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Vsakic sproti se pozabi, da je bila rusija 4 leta na poletnem casu. Potem so sli nazaj na zimskega/soncnega in sedaj so ze nekaj let na zimskem casu.

Ponekod bodo otroci pozimi hodili v solo v temi in vecina se bo vozila v sluzbo v temi. Za prometno varnost to v nobenem primeru ne bo bolje.


Večina ki začne službo ob 6:00, 7:00 ali 8:00 se itak že zdaj vstane pozimi v mraku ali kar trdi temi... sploh če upoštevamo cca. 1h+ zbujanja pred začetkom dela... Razlika bo le za tiste ki začnejo ob 9:00...

Bodo pa zato vsi ti imeli 1 uro več svetlobe ko končajo z opravili kot so šola in služba...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

antonija ::

Jaz ne bom vesel tiste ene ure svetlobe po sihtu, jaz bi veliiiiiko raje imel stalni zimski cas. Zjutraj rabim svetlobo da zacne hipofiza pravilno delat, popoldan/zvecer si pa komot lahko prilagodim aktivnosti za pod umetno svetlobo ce je res taka nuja.

Ampak na koncu bo tako, da bo zmagala vecina, tudi ce je iz cisto osnovne gausove krivulje jasno, da je vsaj polovica normlano porazdeljene populacije bolj neumne od povrecja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mato989 ::

antonija je izjavil:

Jaz ne bom vesel tiste ene ure svetlobe po sihtu, jaz bi veliiiiiko raje imel stalni zimski cas. Zjutraj rabim svetlobo da zacne hipofiza pravilno delat, popoldan/zvecer si pa komot lahko prilagodim aktivnosti za pod umetno svetlobo ce je res taka nuja.

Ampak na koncu bo tako, da bo zmagala vecina, tudi ce je iz cisto osnovne gausove krivulje jasno, da je vsaj polovica normlano porazdeljene populacije bolj neumne od povrecja.


Ti ne, nekateri pa tudi zjutraj ob 6:00 delajo notri in jim sonce ob 7:30 pomaga enako kot tebi ob 18:00...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Vsakic sproti se pozabi, da je bila rusija 4 leta na poletnem casu. Potem so sli nazaj na zimskega/soncnega in sedaj so ze nekaj let na zimskem casu.

Ponekod bodo otroci pozimi hodili v solo v temi in vecina se bo vozila v sluzbo v temi. Za prometno varnost to v nobenem primeru ne bo bolje.


Večina ki začne službo ob 6:00, 7:00 ali 8:00 se itak že zdaj vstane pozimi v mraku ali kar trdi temi... sploh če upoštevamo cca. 1h+ zbujanja pred začetkom dela... Razlika bo le za tiste ki začnejo ob 9:00...

Bodo pa zato vsi ti imeli 1 uro več svetlobe ko končajo z opravili kot so šola in služba...


Otroci zacnejo s poukom ob 8:20, vecina jih hodi pes v solo ali pa s solskim avtobusom. Sedaj so v najslabsem primeru hodili v solo po mraku. Ce zdaj ne prestavimo ure, bodo hodili v solo po temi. :)

Tisti, ki so zacenjali s sluzbo ob sestih res ne bodo obcutili razlike, tisti, ki so pa zacenjali s sluzbo ob 7, 8, ali 9 pa jo bodo. Efektivno bi se soncni vzhod premaknil na 8:40 zjutraj. To pomeni, da bo ob pol osmih zjutraj nautical twilight, kar je pa precej temno in na nebu se vidijo se zvezde. Trda tema bo pa do sestih zjutraj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539487 (4986) Lonsarg
»

Maroko v zadnjem hipu ukinja prestavljanje ure

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
326546 (4536) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636671 (30000) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844526 (31289) nsa_ag3nt

Več podobnih tem