» »

Notes preko Exchange strežnika na Linuxu?

Notes preko Exchange strežnika na Linuxu?

poweroff ::

Zapiske iz aplikacije Notes na iPhonu in Macu je mogoče deliti preko Exchange strežnika. Zanima me, katera aplikacija kompatibilna z Notes obstaja za Linux.

Se pravi da uporabnik na iPhonu nekaj zapiše v Notes in se mu to pojavi v "Notes" aplikaciji na Linuxu?
sudo poweroff

zee ::

IMO je ni takšne. :(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

Hmm, kaj pa Evolution? Tega nima?
sudo poweroff

srus ::

Jaz imam POP3 povezavo med svojimi inapravicami in postfix/dovecot Linux strežnikom.

SquirrelMail in Roundcube Webmail klienta nimata težav pri sinhronizaciji Notes mape. Notes zapiski z inaprave se pojavijo v Notes mapi na strežniku, enostavno dostopni preko POP3 protokola, tako kot ostale mape (Prejeto, Osnutki, Poslano, Smeti, ....).

Na inapravici v Settings - Accounts & Passwords v POP računu dodaš naj se v tem računu sinhronizirajo še Notes poleg Mail.

Verjetno bi delalo tudi preko IMAP, nisem poizkušal.

Ales ::

Eh, srus, si malo sarkastičen ali si dejansko falil celo osončje? >:D

Aplikacija Notes na macOS ima svoje podatke v SQLite bazi, priponke pa posebej na disku. Pogleda se v /Users/USERNAME/Library/Containers/com.apple.Notes in se marsikaj najde...

Ni taka umetnost priti do tega in do samih podatkov, ampak dejanske linux aplikacije oz. mehanizma za sinhronizacijo pa še nisem srečal.

Če je kdo dejansko zainteresiran (in dovolj premožen >:D ) se lahko kaj takega tudi naredi, zakaj pa ne...

srus ::

Se pravi da uporabnik na iPhonu nekaj zapiše v Notes in se mu to pojavi v "Notes" aplikaciji na Linuxu?


Najbrže sem samo blond, ampak kot razumem zgornje vprašanje:

IOS lahko vsebino Notesov sinhronizira na mail strežnik preko POP3 protokola.
Obstaja kupček Linux aplikacij, ki se znajo sinhronizirati na strežnik in prikazati vsebino Notesov.

Ales ::

Ne vem če si blond. Mogoče samo meni ni (še) jasno, da gre sinhronizacija preko POP3. In če gre, v kakem formatu se fajli prenašajo...

Mogoče gre čez IMAP, prej bi to rekel. Prav tako mi tudi ni čisto jasno, ali je dejansko to dvosmerna sinhronizacija ali kaj drugega...

Matthai? Kako to zgleda v praksi?

Če prav razumem, gre za sinhronizacijo med dvema macOS ali iOS napravama, ki poteka preko Exchange. Gre za IMAP povezavo ali kako drugo..? Je to dejansko dvosmerna sinhronizacija in se sinhronizira cel direktorij Notes aplikacije (baza, attachmenti). Kaj se zgodi, če se recimo vmes na obeh koncih spreminja isti zaznamek?

poweroff ::

Bom razlozil kaj bi rad. Imam Zimbro, ki podpira tudi notese in koledarje. Zdaj bi rad, da si notese in koledar delijo trije uporabniki z iPhonom, Windowsi, Androidom in Linuxom.

Ker je Zimbra privat server, se znebijo clouda.
sudo poweroff

Mavrik ::

Apple ti ne bo pustil njihovih stvari povezati z drugimi operacijskimi sistemi. Namesto da rineš v njihov zaprt sistem raje zamenjaj aplikacijo za zapiske v nekaj kar je dejansko primerno uporabi čez več platform.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

No, v bistvu to sprašujem. 8-)

Po domače - preko Zimbre bi si rad z nekaj drugimi osebami delil zapiske.
sudo poweroff

hitcher10 ::

Ampak saj zimbra podpira Exchange sistem.
V Iphonu naredi nov e-račun - izberi si Exchange server
in vpiši parametre od Zimbra strežnika, tudi Notes/Zapiski
ti morajo delovati.

lp

poweroff ::

Ja, to sem že nekako ugotovil (Notes mi ponudi uporabo računa od Zimbre), ampak problem je syncanje na Linux.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM prodaja Notes, Domino in druge aplikacije za podjetja

Oddelek: Novice / Ostale najave
228506 (6677) Invictus
»

Singhronizacija GSM, Outlook in Exchange

Oddelek: Pomoč in nasveti
214273 (4147) SLO_Matej
»

Dostop do LotusNotes (Domino server) s Thunderbird? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5311811 (11349) Invictus
»

Tunderbird 3.1 čimbolj enakovreden Outlooku, katere addone rabim ?

Oddelek: Programska oprema
151749 (1567) l0g1t3ch
»

Organiziranje svojega življenja

Oddelek: Programska oprema
353891 (2927) neres

Več podobnih tem